Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Automobilis

 • Kaip protingai įsigyti automobilį?

  Kaip protingai įsigyti automobilį?

  Automobilis yra brangus ir svarbus pirkinys, todėl nusprendus jį įsigyti kyla įvairių klausimų. Susitaupyti ar įsigyti automobilį lizingu ir rinktis norimą automobilį kad ir tiesiai iš salono? O gal pirkti ne naują, bet tuomet kelintų metų? Kiek automobilis turėtų kainuoti, kad atitiktų apgalvoto pirkinio apibrėžimą? Ir nors nesakome, kad atsakymai į šiuos klausimus paprasti, vis dėlto yra keli patarimai, kaip rasti tinkamiausią sprendimą.

  Daugiau

 • Kaip elgtis gruodį perkant automobilį – registruoti ar palaukti kitų metų?

  Kaip elgtis gruodį perkant automobilį – registruoti ar palaukti kitų metų?

  Skubėti įregistruoti ką tik įsigytą automobilį ir per šventes džiaugtis nauju pirkiniu ar laukti naujų metų pradžios ir puikuotis naujesnės registracijos automobiliu? Ši dilema neretai kyla įsigijusiems naujus automobilius metų pabaigoje. Tačiau vieno teisingo atsakymo nėra.

  Daugiau

 • Kaip paruošti automobilį žiemai?

  Kaip paruošti automobilį žiemai?

  Pirmieji šaltojo sezono mėnesiai patys „juodžiausi“ šalies keliuose. Būtent lapkritį ir gruodį įvyksta daugiausia avarijų. Norintys išvengti brangiai kainuojančių nemalonumų turėtų pasirūpinti ne tik draudimu, bet ir tinkamai paruošti savo automobilį ir prisiminti žiemos vairavimo įgūdžius.

  Daugiau

 • Pirmojo automobilio pirkimo aritmetika

  Pirmojo automobilio pirkimo aritmetika

  Kaip jaunam žmogui, kurio finansinės galimybės ribotos, o žinios apie techniką – ne itin gilios, išsirinkti ir įsigyti gerą automobilį? Parinkome keletą vertingų patarimų, kurie padės išsirinkti ne itin brangų, bet jaunimo poreikius  atitinkantį automobilį.

  Daugiau

 • Naujas ar naudotas? Lietuviai perka senesnius automobilius negu galėtų

  Naujas ar naudotas? Lietuviai perka senesnius automobilius negu galėtų

  Trečius metus iš eilės SEB banko apskaičiuotas automobilių įperkamumo indeksas rodo, kad vidutinį darbo užmokestį gaunantis asmuo lizingu gali įsigyti 1 tūkst. eurų brangesnį automobilį negu būtų galėjęs pernai. Įperkamo lizingu automobilio kaina Lietuvoje šiuo metu yra 10,1 tūkst. eurų, arba beveik 12 proc. didesnė negu pernai.

  Daugiau

 • Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

  Naujo automobilio pirkimas iš salono – įdomus ir jaudinantis procesas, kurio metu emocijos, racionalus protas ir išankstiniai norai susimaišo tarpusavyje, netikėtai ir dramatiškai apsunkindami automobilio pasirinkimą. Kad įsigytas automobilis vėliau nepateiktų nemalonių siurprizų, verta atkreipti dėmesį į patarimus, kuriuos pateikia įgaliotosios „Volkswagen“ atstovės, bendrovės „Moller Auto Vilnius“ pardavimo vadovas Mantas Rimšelis.

  Daugiau

 • Kaip užsienyje įsigyti naudotą automobilį?

  Kaip užsienyje įsigyti naudotą automobilį?

  Atėjus laikui keisti automobilį, įprastai domimasi, ką galima nusipirkti arčiau gyvenamosios vietos. Skelbimuose radus dominantį automobilį, jį galima greitai apžiūrėti, o jei viskas patinka – ir parodyti patikimiems šios srities meistrams. Vis dėlto jeigu pasirinkimas gimtinėje nedžiugina, verta pasidomėti automobilių pasiūla užsienyje.

  Daugiau

 • Šeši patarimai, kaip nusipirkti labiausiai tinkantį automobilį

  Šeši patarimai, kaip nusipirkti labiausiai tinkantį automobilį

  Automobilio pirkimas yra svarbus ir atsakingas sprendimas, o jo paieškos reikalauja ir laiko, ir kantrybės. Atsižvelgdami į tai išskyrėme svarbiausius dalykus, į kuriuos vertėtų atkreipti didžiausią dėmesį renkantis mašiną, kad ji geriausiai atitiktų jūsų poreikius ir lūkesčius.

  Daugiau

 • Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Vis dažniau skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į ekologiškų sprendimų svarbą ir skatinti rinktis priemones, padedančias išsaugoti švarią aplinką. Viena šių priemonių – ekologiški automobiliai, kurių CO2 emisija neviršija 110 g/km.  

  Daugiau

 • Automobilis – kaip dar vienas šeimos narys: kiek kainuoja jį išlaikyti?

  Automobilis – kaip dar vienas šeimos narys: kiek kainuoja jį išlaikyti?

  Lietuvoje po automobilį tenka vidutiniškai penkioms iš šešių šeimų. Daugeliui automobilis – transporto priemonė, patogesnis, greitesnis, o kartais ir pigesnis būdas iš taško A pasiekti tašką B. Kai kam automobilis – dar ir būdas parodyti savo socialinę padėtį. Tada svarbi tampa automobilio markė, modelis, išvaizda.

  Daugiau

 • Sparčiai populiarėjantys automobiliai užkariauja Lietuvos kelius

  Sparčiai populiarėjantys automobiliai užkariauja Lietuvos kelius

  Lietuvos vairuotojams vis labiau rūpi aplinkosauga. Vis daugiau jų, rinkdamiesi naują transporto priemonę, atkreipia dėmesį į tai, ar automobilis yra ekologiškas.  Štai per penkerius metus, SEB banko duomenimis, ekologiškų automobilių populiarumas išaugo daugiau nei dešimt kartų. Atrodo, kad diena, kai ekologiškai automobiliai užkariaus Lietuvos kelius, nebe už kalnų.

  Daugiau

 • Pasirinkę hibridinius automobilius pamiršo, kas yra gedimai

  Pasirinkę hibridinius automobilius pamiršo, kas yra gedimai

  Lietuvoje vis daugiau įmonių vadovų stengiasi neatsilikti nuo vakarietiškų organizacijos valdymo pavyzdžių, todėl planuodami savo veiklą sąmoningai atsižvelgia ir į socialinius bei aplinkos apsaugos aspektus. Vienas tokių socialinės atsakomybės veiklos pavyzdžių – netradicinis bendrovės „Švyturys – Utenos alus“ sprendimas atnaujinti savo automobilių parką.

  Daugiau

 • Kokius automobilius dažniausiai perka lietuviai?

  Kokius automobilius dažniausiai perka lietuviai?

  Sušilus orui norisi atnaujinti ne tik drabužių spintą, bet ir pakeisti automobilį. Automobilių pardavėjai tvirtina, kad pavasaris žymi patį darbo karštymetį. Šiltuoju metų laiku pagausėja ir tų, kurie kreipiasi į banką dėl automobilių lizingo (išperkamosios nuomos) paslaugų.

  Daugiau

 • Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

  Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

  Pirkti ar nepirkti? Lyg kirminas graužia klausimas, įsigeidus naujo automobilio. Automobilio pirkimas – svarbus ir atsakingas sprendimas. Todėl prieš apsispręsdami pirkti automobilį, atsižvelkite į toliau išvardytus svarbius dalykus.

  Daugiau

 • Kaip parduoti automobilį

  Kaip parduoti automobilį

  Išsirinkti naują automobilį – nemenkas iššūkis, šiek tiek naudotą – dar didesnis, tačiau tikri išbandymai laukia, kai reikia perleisti transporto priemonę, kuria važinėjote iki šiol. Žinoma, norite negaišti laiko ir parduoti savo automobilį už kainą, kurio jis vertas. Keli specialistų patarimai padės tai padaryti be rūpesčių.

  Daugiau

 • Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Žmonių, kurie visą gyvenimą važinėtų vis tuo pačiu automobiliu, sutiksite nedaug. Automobilius žmonės keičia dėl finansinių, praktiškų ir emocinių paskatų. Sunku paneigti, kad automobilis šiais laikais yra ne tik priemonė nuvykti iš taško A į tašką B, – jis rodo ir savininko emocijas, vertybes ir tam tikrą socialinę padėtį.

  Daugiau

 • Renkantis automobilį svarbu ir ekologija

  Renkantis automobilį svarbu ir ekologija

  Ekologiškas automobilis nebūtinai turi būti mažas ar su hibridiniu varikliu. Tobulėjant technologijoms ir didėjant pasiūlai vis daugiau pirkėjų atranda, kad tai gali būti ne tik kompaktiški, bet ir aukštesnės klasės komfortiški automobiliai. SEB bankas pastebi, kad pastaraisiais metais sparčiai daugėja pirkėjų, ekologiškus automobilius įsigyjančių nuosavoms reikmėms.

  Daugiau

 • Kuris naudotas automobilis geresnis: „lietuviškas“ ar „vokiškas“?

  Kuris naudotas automobilis geresnis: „lietuviškas“ ar „vokiškas“?

  Naudoto automobilio ieškantys pirkėjai turėjo pastebėti, kad užsivėrus Rytų šalių rinkoms gerokai aptirpo ir į Lietuvą iš užsienio atvežtų automobilių pasiūla, todėl ieškantiems beveik naujo automobilio už pusę kainos teks nusivilti.

  Daugiau

 • Senukas, bet už savus ar naujas, bet skolon?

  Senukas, bet už savus ar naujas, bet skolon?

  Galima diskutuoti, ar automobilis – pirmo būtinumo ar prabangos prekė. Vieni be automobilio negalėtų vykti dirbti ir uždirbti. Antriems – tai vienintelis priimtinas, o tretiems – tik patogesnis būdas iš taško A patekti į tašką B. Ketvirtiems – tai ne tik susisiekimo priemonė, bet ir ženklas, kokios yra arba turėtų būti jų pajamos, užimamos pareigos, pragyvenimo lygis.

  Daugiau

 • Vartojimo kreditas ar lizingas – kaip teisingai pasirinkti?

  Vartojimo kreditas ar lizingas – kaip teisingai pasirinkti?

  Kartais norint išpildyti savo svajones – įsigyti automobilį, naują mobilųjį telefoną, kompiuterį ar išvykti į egzotišką kelionę – turimų santaupų nepakanka. Tokiu atveju gali padėti vartojimo kreditas arba lizingas – tik svarbu pasirinkti tinkamą finansinę priemonę ir atsakingai įvertinti savo galimybes skolintis. Šį kartą trumpai apžvelgsime pagrindinius skirtumus šių dviejų skolinimosi būdų skirtumus.

  Daugiau

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.