Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2016 09 22
Automobilis | ekologija | Žaliasis lizingas

Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

Vis dažniau skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į ekologiškų sprendimų svarbą ir skatinti rinktis priemones, padedančias išsaugoti švarią aplinką. Viena šių priemonių – ekologiški automobiliai, kurių CO2 emisija neviršija 110 g/km.

 

Pasak SEB banko Lizingo departamento direktoriaus Sauliaus Mickaus, ekologiškus automobilius besirenkančių žmonių kasmet daugėja. „Vien privatūs SEB banko klientai pirmąjį šių metų pusmetį įsigijo 43 proc. daugiau ekologiškų automobilių nei antrąją 2015 m. pusę. Pastebime, kad gyventojai vis labiau supranta ekologijos prasmę, ieško aplinkai draugiškų sprendimų“, - sako S. Mickus.

SEB banko statistika rodo, jog ir verslas stengiasi būti socialiai atsakingas, todėl įmonių susidomėjimas ekologiškais automobiliais nuolat auga. Įmonės vis dažniau renkasi ekologiškus automobilius, kurie ne tik tausoja aplinką, bet ir taupiau naudoja degalus.

Kaip vairuoti ekonomiškai?

Inžinerinės ekologijos asociacijos prezidento dr. Rimanto Budrio teigimu, siekiant maksimaliai mažinti aplinkos taršą, reiktų ne tik rinktis ekologišką automobilį, bet ir ekologiškai vairuoti.

„Ekologiškas vairavimas – tai toks vairavimo būdas, kuomet efektyviai išnaudojamas kiekvienas degalų gramas ir taip mažinama aplinkos tarša. Pavyzdžiui, vairuojant hibridinį automobilį labai svarbi pati važiavimo pradžia. Dauguma hibridinių automobilių pradeda važiuoti elektrine dalimi. Užvedus tokį automobilį, reikia judėti lėtai, per daug nespaudžiant akseleratoriaus. Verta paminėti ir tai, kad stovint spūstyje ekologiškų automobilių variklis išsijungia po 30 sekundžių. Kai spūsties nebėra, hibridiniuose automobiliuose įsijungia benzininis variklis. Važiuojant nedideliu greičiu veikia elektra varoma hibridinio automobilio dalis, o greičiui padidėjus, pradedami naudoti degalai“, – apie ekologišką vairavimą pasakoja R. Budrys.

Ekspertų teigimu, mažiausiai degalų automobilis sunaudoja važiuojant 80–90 km/val. greičiu. Didinant greitį, didėja ne tik sunaudojamų degalų kiekis, bet ir CO2 emisija.

Sutaupoma ne tik naudojant mažiau degalų

„Ekologiški automobiliai, ekologiškas vairavimas suteikia ir pridėtinę vertę vairuotojams, nes tai padeda taupyti. Ekologiški automobiliai į aplinką išmeta ne tik mažiau teršalų, bet ir naudoja mažiau degalų. Be to, lizingu įsigyjant aplinką tausojančias transporto priemones, automobilio įsigijimui taikomos mažesnės palūkanos“, - teigia SEB banko Lizingo departamento direktorius S. Mickus.

Jam pritaria ir R. Budrys, kuris primena, kad ekologiškas vairavimas padeda išnaudoti visus ekologiškų automobilių privalumus ir tausoti aplinką. Žengiant į ekologiško transporto ateitį, perkantys tokį automobilį sutaupys ne tik energetinių resursų, bet prisidės ir apie aplinkos taršos mažinimo.

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Automobilis - 2015 05 07

  Kuris naudotas automobilis geresnis: „lietuviškas“ ar „vokiškas“?

  Kuris naudotas automobilis geresnis: „lietuviškas“ ar „vokiškas“?

  Naudoto automobilio ieškantys pirkėjai turėjo pastebėti, kad užsivėrus Rytų šalių rinkoms gerokai aptirpo ir į Lietuvą iš užsienio atvežtų automobilių pasiūla, todėl ieškantiems beveik naujo automobilio už pusę kainos teks nusivilti.

  Daugiau

 • Automobilis - 2015 08 05

  Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Žmonių, kurie visą gyvenimą važinėtų vis tuo pačiu automobiliu, sutiksite nedaug. Automobilius žmonės keičia dėl finansinių, praktiškų ir emocinių paskatų. Sunku paneigti, kad automobilis šiais laikais yra ne tik priemonė nuvykti iš taško A į tašką B, – jis rodo ir savininko emocijas, vertybes ir tam tikrą socialinę padėtį.

  Daugiau

 • Automobilis - 2015 09 28

  Kaip parduoti automobilį

  Kaip parduoti automobilį

  Išsirinkti naują automobilį – nemenkas iššūkis, šiek tiek naudotą – dar didesnis, tačiau tikri išbandymai laukia, kai reikia perleisti transporto priemonę, kuria važinėjote iki šiol. Žinoma, norite negaišti laiko ir parduoti savo automobilį už kainą, kurio jis vertas. Keli specialistų patarimai padės tai padaryti be rūpesčių.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.