Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2017 04 06
automobilio pirkimas | Automobilis

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

Naujo automobilio pirkimas iš salono – įdomus ir jaudinantis procesas, kurio metu emocijos, racionalus protas ir išankstiniai norai susimaišo tarpusavyje, netikėtai ir dramatiškai apsunkindami automobilio pasirinkimą. Kad įsigytas automobilis vėliau nepateiktų nemalonių siurprizų, verta atkreipti dėmesį į patarimus, kuriuos pateikia įgaliotosios „Volkswagen“ atstovės, bendrovės „Moller Auto Vilnius“ pardavimo vadovas Mantas Rimšelis.

1. Paskaičiuokite mėnesio išlaidas automobiliui

Automobilio kaina, be abejo, yra svarbus kriterijus. Tačiau ją vertindami žmonės dažnai neatkreipia dėmesio į kitas su automobilio eksploatavimu susijusias nuolatines išlaidas: garantiniam aptarnavimui, degalams, draudimui ir lizingo įmokoms.

Prieš sėsdami prie stalo sudaryti automobilio įsigijimo sutartį, paskaičiuokite, kiek jums kainuos konkretaus modelio eksploatavimo išlaidos ir įvertinkite šią sumą iki galutinai apsispręsdami. Išlaidos automobiliui daug priklauso nuo jo markės ir modelio.

Jeigu automobilis įsigyjamas išperkamosios nuomos būdu, kai likutinė vertė mokama su paskutine lizingo įmoka, mėnesio įmoka labiausiai priklauso nuo eksploatacijos trukmės, ridos ir automobilio modelio. Atminkite, kad kuo mažiau automobilis praranda rinkos vertės, tuo likutinė vertė gali būti didesnė, o mėnesio įmoka – mažesnė.

2. Bandomojo važiavimo svarba

Dažna pirkėjų klaida – automobilis perkamas juo net nepavažiavus. Bandomasis važiavimas – viena svarbiausių automobilio pirkimo proceso dalių. 

Rekomenduojama bandomąjį važiavimą atlikti kartu su pardavimo atstovu, nes sparčiai tobulėjant technologijoms, kvalifikuotas specialistas galės parodyti visus automobilio privalumus bei papasakoti apie vairuotojo asistavimo sistemas. Tai leis klientui susidaryti nuomonę apie automobilio valdymą, garso izoliaciją, važiuoklės standumą, įvairių pagalbinių sistemų veikimą – visa tai geriausiai atsiskleidžia bandomojo važiavimo metu.

3. Įvertinkite numatomą naudojimo laiką ir ridą

Jeigu renkatės tarp benzininio, dyzelinio ar hibridinio automobilio, labai svarbu įvertinti, kiek laiko planuojate naudotis automobiliu ir kokia bus jo rida eksploatacijos pabaigoje.

Dyzelinį ar hibridinį variklį turintis automobilis paprastai kainuoja daugiau nei benzininis. Tačiau jeigu numatote važiuoti ilgus atstumus, bendros išlaidos dyzeliniam automobiliui gali pasirodyti mažesnės, nes jis naudoja mažiau degalų. Ir atvirkščiai, už dyzelinį automobilį neverta mokėti daugiau, jeigu juo ruošiatės važinėti nedaug ir dažniausiai mieste. Pasidalinkite savo planais su pardavėju ir pasidomėkite, kokia degalų rūšis jūsų atveju bus naudingiausia.

Rinkdamiesi mašiną nepamirškite, kad nuo to, kokiu varikliu – benzininiu, dyzeliniu ar hibridiniu – varomas automobilis, priklauso važiavimo dinamika ir stilius. Todėl verta atsižvelgti į antrą patarimų punktą ir išbandyti skirtingų jus dominančių automobilio versijų.

4. Netaupykite įrangos, didinančios saugumą, sąskaita

Sistemos, palengvinančios vairuotojo darbą ir padedančios išvengti susidūrimų, nuslydimų nuo kelio pastaruoju metu tapo neatsiejama automobilių saugumo dalimi. Įvairios elektroninės stabilumo programos, automobilio statymo jutikliai, galinio vaizdo kamera, „aklos zonos“ įspėjimo sistema, nuolatinio greičio plaikymo sistema, kuri prisitaiko prie priekyje važiuojančio automobilio greičio – visa tai mažina susidūrimų riziką.

Atminkite, jog bet kuris eismo įvykis – tai papildomos išlaidos jums, kurias patirsite remontuodami automobilį ar mokėdami daugiau už draudimą. Blogiausiu atveju susidūrimo metu gali nukentėti ir žmonės. Todėl rinkdamiesi automobilį, nepagailėkite pinigų tai papildomai įrangai, kuri padidins jūsų ir kartu važiuojančiųjų saugumą kelyje.

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Automobilis - 2016 09 22

  Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Vis dažniau skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į ekologiškų sprendimų svarbą ir skatinti rinktis priemones, padedančias išsaugoti švarią aplinką. Viena šių priemonių – ekologiški automobiliai, kurių CO2 emisija neviršija 110 g/km.  

  Daugiau

 • Automobilis - 2016 06 20

  Kokius automobilius dažniausiai perka lietuviai?

  Kokius automobilius dažniausiai perka lietuviai?

  Sušilus orui norisi atnaujinti ne tik drabužių spintą, bet ir pakeisti automobilį. Automobilių pardavėjai tvirtina, kad pavasaris žymi patį darbo karštymetį. Šiltuoju metų laiku pagausėja ir tų, kurie kreipiasi į banką dėl automobilių lizingo (išperkamosios nuomos) paslaugų.

  Daugiau

 • Automobilis - 2016 05 09

  Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

  Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

  Pirkti ar nepirkti? Lyg kirminas graužia klausimas, įsigeidus naujo automobilio. Automobilio pirkimas – svarbus ir atsakingas sprendimas. Todėl prieš apsispręsdami pirkti automobilį, atsižvelkite į toliau išvardytus svarbius dalykus.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.