Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2019 06 20
automobilio pirkimas | Automobiliai | lizingas

Kada tinkamas laikas parduoti automobilį?

Kada tinkamas laikas parduoti automobilį? © Hannes Egler, Unsplash

Jei kada nors yra tekę pirkti automobilį, greičiausiai turėjote reikalų ir su jo pardavimu. Kaip nepraleisti geriausio laiko parduoti automobilį ir gauti už jį daugiausia, kol kaina dar nepradėjo kristi?

Jeigu pirkote naują automobilį, labiausiai apsimoka jį parduoti iki jo garantijos pabaigos. Taip pat labai svarbus kriterijus – automobilio nusidėvėjimas. Nesvarbu, kokio amžiaus jūsų automobilis, geriausia parduoti tokį, kuris bus nuriedėjęs mažiau kilometrų.

Pagalvoti apie automobilio pardavimą verta dar tada, kai svarstote apie jo pirkimą. Jeigu transporto priemonių, iš kurių renkatės, kaina yra panaši, labiau apsimoka rinktis naujesnį, kad ir paprastesnį,  o ne senesnį, bet kiek prašmatnesnį.

Perkant naują automobilį, visada geriau rinktis kuo naujesnį modelį. Taip jo rinkos vertė pirmus ketverius metus mažiausiai nukris. Ir jį parduoti labiausiai apsimoka dvejų–ketverių metų.
Tvarkingas automobilis, kuriuo šeimininkas rūpinosi ir laiku atlikdavo techninę priežiūrą, gali būti bent 10–20 proc. brangesnis negu mažiau prižiūrėta transporto priemonė.

Garantijos trukmė – svarbus kriterijus

Naujas transporto priemones dažniau įsigyja įmonės, tačiau pardavimų statistika rodo, kad ir privatūs asmenys vis labiau linkę pasinaudoti lizingo paslauga ir pikti naują, o ne naudotą automobilį. Tokiu atveju sumokėjus paskutę lizingo įmoką automobilis tampa jų nuosavybė. Tiesa, dažniausiai tokių automobilių būklė būna gera, todėl žmonės jais įprastai važinėja dar mažiausiai trejus, o kartais ir penkerius metus.

Tiesa, Naudoto transporto pardavėjų asociacijos vadovas Vismantas Baršys tokį sprendimą vertina gana skeptiškai. Jis mano, kad geriausias laikas parduoti salone pirktą automobilį yra tada, kai baigiasi garantija, o tai kartais sutampa ir su lizingo pabaiga. Nors būna atvejų, kai garantinis laikotarpis baigiasi anksčiau, negu visiškai atsiskaitoma už automobilį.

„Verta įsidėmėti, kad šiais laikais niekas nebegamina automobilių dvidešimčiai metų“, – įsitikinęs V. Baršys.

Tai reiškia, kad kuo ilgiau pasibaigus garantijai žmogus važinės automobiliu, tuo labiau jis rizikuos. Jeigu prireiktų rimtesnio remonto, visas išlaidas tektų dengti iš savo kišenės, o tai gali netgi viršyti lizingo įmoką. Todėl vairuotojams derėtų priprasti prie minties, kad, pasibaigus garantijai, automobilio vertė ims sparčiai mažėti.

Tačiau tokiu atveju galima rasti išeitį. Pavyzdžiui, jeigu garantija suteikiama trejiems metams, o lizingas trunka penkerius, galima įsigyti papildomą garantiją dar dvejiems metams.
Pašnekovo teigimu, važinėjant senu automobiliu jo priežiūros išlaidos itin išauga, todėl greitu metu niekas nesistebės, kad 8–10 metų automobilis bus tinkamas tik utilizuoti.

Gaukite asmeninį lizingo pasiūlymą

Automobilio lizingo paslauga galite pasinaudoti pirkdami ir naują, ir naudotą automobilį. Pradinės lizingo įmokos dydį, lizingo laikotarpį, periodinio įmokų mokėjimo būdą galėsite pasirinkti patys. Jei parduodate savo automobilį, jo pirkėjas taip pat gali pasinaudoti automobilių lizingo paslauga.

 

Nelaukite, kol odometras rodys 200 000 kilometrų

Garantijos trukmė ne visada bus svarbiausias atskaitos taškas, į kurį atsižvelgiant skaičiuojamas geriausias laikas parduoti automobilį. Garantija paprastai galioja tam tikrą laiką, bet ne ilgiau, negu automobilis pasiekia numatytą ridos limitą. Kartais jis pasiekiamas greičiau, negu baigiasi garantija. Taip gali nutikti, jeigu automobilis, pavyzdžiui, naudojamas darbo reikalais.

Daug važinėjantiems vairuotojams reikėtų būti atidiems: jei pasibaigus lizingo sutarčiai automobilis grąžinamas pardavėjui ir jeigu yra viršytas iš anksto sutartas kilometrų skaičius, už kiekvieną papildomą kilometrą gali tekti sumokėti.

Įspūdinga apynaujo automobilio rida gali atbaidyti potencialius pirkėjus. Jeigu palyginti neseniai pagamintu automobiliu jau nuvažiavote 100 000–120 000 kilometrų, vertėtų pagalvoti apie jo pardavimą.

Už gerą kainą parduoti automobilį, kuriuo nuvažiuota daugiau negu 150 000 km, bus išties nelengva. O jeigu nuriedėjote 200 000 kilometrų ar daugiau, automobilio pardavimo procesas gali tapti rimtu iššūkiu.

„ Automobilis, kurio rida  200 000 kilometrų, priklauso tai pačiai kategorijai kaip ir gerokai panaudotas automobilis, atvežtas iš užsienio, tad jam teks konkuruoti su daugybe transporto priemonių, siūlomų automobilių pardavimo svetainėse“, – sako V. Baršys.

Be to, kai kurie pirkėjai net nežiūri į automobilius, kuriais yra nuvažiuota daugiau negu 200 000 kilometrų, nes yra girdėję, kad užsienyje tokie kartais naudojami taksi paslaugoms.

Kas geriau – kuklesnis naujas ar prabangesnis naudotas automobilis?

Tarkime, kad turite 20 tūkst. eurų ir galite rinktis apynaujį, bet paprastesnės markės automobilį arba penkerių metų senumo, bet prestižinės klasės. Įvertinęs galimybes automobilį vėliau parduoti, V. Baršys pataria pirkti mažiau naudotą. „Be to, pravartu išsiaiškinti, kurie automobiliai yra populiariausi, ir išsirinkti tokį, kuris patenka į penketuką. Toks automobilis ir po trejų ar penkerių metų tikriausiai bus gana vertingas ir paklausus“, – teigia Naudoto transporto pardavėjų asociacijos vadovas.

Beje, kuo mažiau populiari automobilio markė, tuo sunkiau bus jį parduoti. Kaip išsiaiškinti, kurie automobiliai paklausiausi? Jeigu patys nesijaučiate puikiai išmanantys automobilių rinką, jūsų informacijos šaltiniu gali tapti patikimas naudotų transporto priemonių pardavėjas.

Tiesa, prestižinės klasės automobiliai staiga išpopuliarėjo ir naudotų rinkoje jų šiuo metu yra tiek daug, kad tikimybė ateityje perparduoti tokią transporto priemonę už gerą kainą gana menka.

Priežiūra ir tvarkymas atsiperka

Iš salono pirktas automobilis vairuotojui dažniausiai tarnauja ilgiau, negu galioja garantija. Sugalvoję parduoti tokį automobilį, geresnės kainos gali tikėtis tie savininkai, kurie labiau rūpinosi savo transporto priemone – prižiūrėjo ne tik išorę, bet ir reguliariai atliko techninę priežiūrą, o detales pirko iš oficialių pardavėjų. Gerai prižiūrėtos transporto priemonės kaina gali būti 10–20 proc. didesnė negu mažiau tvarkingo automobilio. Žinoma, viskas  priklauso ir nuo automobilio pagaminimo metų, markės, modelio, ridos ir kitų kriterijų.

Kaip atskirti, ar automobilis iš tiesų gerai prižiūrėtas, ar prieš parduodant jam atliktas tik kosmetinis remontas? V. Baršys sako, kad spręsti apie automobilį vien iš jo išorės nereikėtų. Verta patikrinti jo istoriją pas oficialius markės atstovus ar parodyti jį specialistui – šis dažniausiai iš karto atskirs, kaip automobilis buvo prižiūrėtas,  ar remontuojant naudotos originalios detalės.

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Automobilis - 2020 08 13

  Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą

  Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą

  Daugelis nori naujo automobilio, tačiau pasikliauja sklandančiais mitais ir šį pirkinį atideda ateičiai. Tai, kiek salone kainuoja automobilis, kaip sutaupyti ir ar verta pirkti dar dažais kvepiantį, gaubia įvairūs įsitikinimai. Specialistai sako, kad su naujais automobiliais susiję mitai paprastai būna visiškai ar bent iš dalies neteisingi.

  Daugiau

 • Automobilis - 2019 10 20

  Ką reikia žinoti perkant automobilį?

  Ką reikia žinoti perkant automobilį?

  Automobilis yra brangus ir svarbus pirkinys, todėl nusprendus jį įsigyti kyla įvairių klausimų. Susitaupyti ar įsigyti automobilį lizingu ir rinktis norimą automobilį kad ir tiesiai iš salono? O gal pirkti ne naują, bet tuomet kelintų metų? Kiek automobilis turėtų kainuoti, kad atitiktų apgalvoto pirkinio apibrėžimą? Ir nors nesakome, kad atsakymai į šiuos klausimus paprasti, vis dėlto yra keli patarimai, kaip rasti tinkamiausią sprendimą.

  Daugiau

 • Automobilis - 2019 11 19

  Kaip elgtis gruodį perkant automobilį – registruoti ar palaukti kitų metų?

  Kaip elgtis gruodį perkant automobilį – registruoti ar palaukti kitų metų?

  Skubėti įregistruoti ką tik įsigytą automobilį ir per šventes džiaugtis nauju pirkiniu ar laukti naujų metų pradžios ir puikuotis naujesnės registracijos automobiliu? Ši dilema neretai kyla įsigijusiems naujus automobilius metų pabaigoje. Tačiau vieno teisingo atsakymo nėra.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.