Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2015 09 28
Automobilis | lizingas

Kaip parduoti automobilį

Kaip parduoti automobilį

Išsirinkti naują automobilį – nemenkas iššūkis, šiek tiek naudotą – dar didesnis, tačiau tikri išbandymai laukia, kai reikia perleisti transporto priemonę, kuria važinėjote iki šiol. Žinoma, norite negaišti laiko ir parduoti savo automobilį už kainą, kurio jis vertas. Keli specialistų patarimai padės tai padaryti be rūpesčių.

Seniau automobilių pardavėjai neretai akcentuodavo, kad transporto priemonė Lietuvoje neeksploatuota. Šiandien tai – menkas privalumas. Pirkėjai nebetiki pasakomis apie sekmadieniais automobiliu į bažnyčią važinėdavusius pensininkus – juk negali visi automobiliai būti tokie.

Lietuvoje eksploatuotas ir autorizuotame servise prižiūrėtas automobilis – vertinamas vis labiau. Pirkėjai labiau pasitiki pardavėju, jeigu gali patikrinti mašinos istoriją. Paprasčiausia tai padaryti – autorizuotame servise.

Pirkėjai ieško patikimų automobilių

„Geros būklės automobilis visiems įdomus. Vis daugiau žmonių pavažinėję iš Vakarų atgabentais automobiliais su neaiškia istorija ir suklastota rida nusivilia ir ieško patikimų naudotų transporto priemonių.

Automobilio vertę iš karto padidina tai, kad jis buvo prižiūrėtas autorizuotame servise ir yra visi įrašai apie atliktus darbus ir patikras. Jeigu nėra taip, bent jau kaupkite čekius ir visą informaciją, kas Jūsų automobiliui buvo daryta“, – aiškino bendrovės „Mototoja“ automobilių „Toyota“ pardavimų vadovas Gediminas Jekenta.

Bendrovės „Moller Auto“ naudotų automobilių pardavimo vadovas Vaidas Lietuvaitis teigia, kad savo automobilio istoriją žinoti būtina: „Turite  būti pasirengę pateikti atsakymus į visus klausimus apie automobilį. Tai gali būti serviso įrašai arba kita informacija. Jeigu negalite atsakyti, kaip prižiūrėjote savo automobilį, – kils įtarimų, kad kažką slepiate. Pirkėjas nori būti tikras, kad transporto priemonė nebuvo pakliuvusi į eismo įvykius, neperdažyta, turi saugos oro pagalves – tai lemia ir kainą“.

Siūlo patogų sandorį

Keičiasi ir vietos, kur pirkėjai ieško naudotų automobilių. Žmonės pirmiausia išnaršo skelbimų portalus internete, o prieš važiuodamas į automobilių turgų retas kuris neaplanko naujų automobilių atstovybių, kur siūlomi jų klientų parduodami kelerius metus naudoti, autorizuotame servise prižiūrėti ir nuodugniai patikrinti automobiliai.

„Kai kurie lietuviai vis dar mėgsta automobilį pardavinėti patys. Vakaruose jau seniai įprasta, kad mašinos pardavimas patikimas tuo užsiimančioms bendrovėms, kurios neretai parduoda ir naujus automobilius. Jeigu transporto priemonė yra apynaujė, tvarkingai prižiūrėta autorizuotame servise, apsimoka jos pardavimą patikėti naujų automobilių atstovybėms. Jose pirkėjai ieško būtent tokių automobilių bei tikisi kokybiško įvertinimo, o kai kuriais atvejais sutariama ir dėl garantijos“, – sakė V. Lietuvaitis.

Skirtumas tas, kad parduodami automobilį patys turite ne tik paruošti automobilį, kokybiškai nufotografuoti, nustatyti kainą, bet ir galvoti, kaip ir kur pateikti skelbimą, parodyti transporto priemonę potencialiems pirkėjams, galbūt netgi nuvairuoti į servisą patikrai. Patikėjus automobilį autorizuotiems pardavėjams visu tuo rūpintis nebereikės.

Toks sprendimas naudingas ir tuomet, kai naudotas automobilis parduodamas prieš perkant naują automobilį. SEB bankas siūlo padėti parduoti turimą transporto priemonę, kurios kaina bus pradinė įmoka už naują automobilį.

„Naujo automobilio pirkėjui nereikia ieškoti pirkėjo turimai transporto priemonei ir rūpintis pradine lizingo įmoka. Be to, jam galime pasiūlyti specialias lizingo sąlygas. Kita vertus, net ir ieškant pirkėjo naudotam automobiliui, galimybė jį įsigyti naudojantis banko lizingo paslaugomis taip pat gali būti privalumas – lizingo paslaugos teikiamos ir naudotiems automobiliams“,  – tikino SEB banko Lizingo departamento direktorius Saulius Mickus.

Pataria galvoti prieš perkant

Besikeičiantis požiūris į naudotus automobilius lemia, kad apie tai, kaip, kada ir už kiek savo automobilį parduosite, turite galvoti jau jį pirkdami – nesvarbu, naują, ar naudotą.

Kokių markių automobiliai patikimi ir nebrangiai eksploatuojami? Kokios degalų kainos ir rūšies tendencijos? Kiek žmonių ateityje domins pasirinkta spalva ar kėbulo tipas? Ar Jūsų automobilis turi ypatingų privalumų ar išskirtinumų?


Patiko straipsnis? 
Prenumeruokite e. paštu


„Racionaliai jau įsigyjant automobilį reikėtų galvoti ne tik apie tai, kas patinka jums, bet ir jo likvidumą, tarkim, po penkerių metų. Pavyzdžiui, aiškiai matome, kad automobiliai su automatinėmis greičio dėžėmis sparčiai populiarėja ir mechaninė pavarų dėžė ateityje taps trūkumu. Naujos technologijos ir griežtėjantys taršos reikalavimai lemia, kad slūgsta dyzelinių automobilių populiarumas. Užtat transporto priemonės su hibridine pavara geriau išlaiko savo vertę“, – tikino G. Jekenta.


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.