Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2019 11 30
Kasko | Draudimas | Automobilis | Saugumas

Kaip paruošti automobilį žiemai?

Pirmieji šaltojo sezono mėnesiai patys „juodžiausi“ šalies keliuose. Būtent lapkritį ir gruodį įvyksta daugiausia avarijų. Norintys išvengti brangiai kainuojančių nemalonumų turėtų pasirūpinti ne tik draudimu, bet ir tinkamai paruošti savo automobilį ir prisiminti žiemos vairavimo įgūdžius.

Šaltuoju metų laiku vairuoti gerokai sudėtingiau dėl nepalankių oro sąlygų: šlapia, sninga ar apledėja kelio danga ir automobilio veidrodėliai, greičiau užklumpa tamsa ir pablogėja matomumas. Todėl ruošiant automobilį prieš žiemą pirmiausa reikia pasirūpinti jo technine būkle - tai ypač aktualu vairuojantiems senesnses mašinas, naujesnių automobilių savininkams prieš žiemą kyla mažiau rūpesčių.

Kiekvienas vairuotojas, ruošiantis automobilį žiemai, turėtų tai padaryti:

 •  Kad žiemos kelionių neapsunkintų blogas matomumas, dar nesulaukus didelių šalčių pakeiskite vasarinį langų plovimo skystį žieminiu, neužšąlančiu bei patikrinkite, ar valytuvai veikia tinkamai. Kiekvieną kartą prieš važiuodami nepamirškite nuvalyti ne tik langų, bet ir galinio vaizdo veidrodėlių. Įsitikinkite, ar automobilio šviesos tinkamai sureguliuotos ir atitinka techninius reikalavimus.
   
 • Patikrinkite, ar automobilyje yra pakankamai aušinimo skysčio, tepalo. Atkreipkite dėmesį į akumuliatorių – „pavargęs“ akumuliatorius gali kelti problemų ne tik rytais vedant automobilį namo kieme, bet ir ilgesnių kelionių metu.
   
 • Tolygiai visais ratais stabdantis automobilis padės išvengti nemalonių situacijų slidžiame kelyje, todėl atidžiai patikrinkite automobilio stabdžių sistemą: pasirūpinkite stabdžių skysčiu, kad jis būtų laiku pakeistas, o stabdžių kaladėlės būtų geros būklės, nenudėvėtos.
   
 • Net ir tobulai sureguliuota stabdžių sistema nebus efektyvi, jei važiuosite automobiliu su netinkamomis padangomis, tad pasirūpinkite reikalavimus atitinkančiomis automobilio padangomis. Nepamirškite, kad žiemines padangas Lietuvos keliuose privaloma naudoti nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad minimalus žieminių padangų protektoriaus gylis turėtų būti ne mažesnis kaip 3 milimetrai, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į pačios padangų gumos kokybę. Metams bėgant padangos guma sensta, kietėja ir praranda savybes, todėl rekomenduotina padangų komplektą keisti kas 3 sezonus. Be to, ant vienos ašies montuojamos padangos turi būti vienodos, tai yra, to paties gamintojo, vienodo konstrukcinio tipo, matmenų, paskirties, keliamosios galios indekso, leistino greičio indekso ir protektoriaus rašto. 
   
 • Dažnai Transporto priemonių vairuotojų civilinės atsakomybės ir kasko draudimu apsidraudę vairuotojai tuo piktnaudžiauja ir važinėja žiemai neparuoštomis transporto priemonėmis. Tačiau derėtų žinoti, kad kasko draudimas nuostolių nedengia, kai šaltuoju metų laiku eismo įvykio priežastimi yra vasarinės padangos, važiuoklės ar stabdžių sistemos gedimai. Kasko draudimas taip pat neatlygins, jei gedimai atsirado dėl nepakankamos alyvos, aušinimo skysčių cirkuliacijos, netinkamų degalų bei kitų techninių gedimų. Civilinės atsakomybės draudimas padengs nukentėjusiųjų patirtą žalą, tačiau greičiausiai reikalaus kaltininko atlyginti patirtus nuostolius iš savo kišenės.

Jei atsižvelgsite į šiuos punktus, jūsų automobilis bus tinkamai paruoštas žiemai. Tuomet nereikės jaudintis ne tik dėl automobilio techninės būklės, bet ir dėl draudiminių procedūrų, jei slidžiame kelyje patektumėte į eismo įvykį.

Ir visgi – net ir techniškai tvarkingas automobilis nepadės išvengti avarijos, jeigu kelyje elgsitės neatsakingai. Žiemą tai itin svarbu, nes pavojai tyko kone kiekviename slidžiame posūkyje. Todėl artėjant žiemai verta pasitikrinti vairavimo įgūdžius, prisiminti specialistų patarimus sumažinti greitį net ir gerai žinomuose keliuose, laikytis saugaus atstumo, vengti staigių judesių, slystant dažniau naudoti akseleratoriaus, o ne stabdžio pedalą ir jokiais būdais nenaudoti laisvos pavaros.


 • Automobilis - 2015 09 28

  Kaip parduoti automobilį

  Kaip parduoti automobilį

  Išsirinkti naują automobilį – nemenkas iššūkis, šiek tiek naudotą – dar didesnis, tačiau tikri išbandymai laukia, kai reikia perleisti transporto priemonę, kuria važinėjote iki šiol. Žinoma, norite negaišti laiko ir parduoti savo automobilį už kainą, kurio jis vertas. Keli specialistų patarimai padės tai padaryti be rūpesčių.

  Daugiau

 • Automobilis - 2015 08 05

  Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Žmonių, kurie visą gyvenimą važinėtų vis tuo pačiu automobiliu, sutiksite nedaug. Automobilius žmonės keičia dėl finansinių, praktiškų ir emocinių paskatų. Sunku paneigti, kad automobilis šiais laikais yra ne tik priemonė nuvykti iš taško A į tašką B, – jis rodo ir savininko emocijas, vertybes ir tam tikrą socialinę padėtį.

  Daugiau

 • Automobilis - 2016 08 11

  Pasirinkę hibridinius automobilius pamiršo, kas yra gedimai

  Pasirinkę hibridinius automobilius pamiršo, kas yra gedimai

  Lietuvoje vis daugiau įmonių vadovų stengiasi neatsilikti nuo vakarietiškų organizacijos valdymo pavyzdžių, todėl planuodami savo veiklą sąmoningai atsižvelgia ir į socialinius bei aplinkos apsaugos aspektus. Vienas tokių socialinės atsakomybės veiklos pavyzdžių – netradicinis bendrovės „Švyturys – Utenos alus“ sprendimas atnaujinti savo automobilių parką.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį:

 • finansavimo sąlygas pasirinksite atsižvelgdami į galimybes
 • padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

Daugiau apie lizingą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.