Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2020 11 23
Kasko | Draudimas | Automobilis | Saugumas

Kaip paruošti automobilį žiemai?

Pasirodžius pirmajam sniegui kartu prasideda ir „juodžiausias“ metas šalies keliuose. Būtent lapkritį ir gruodį įvyksta daugiausia avarijų. Norintys išvengti brangiai kainuojančių nemalonumų turėtų pasirūpinti ne tik draudimu, bet ir tinkamai paruošti savo automobilį ir prisiminti žiemos vairavimo įgūdžius.

Šaltuoju metų laiku vairuoti gerokai sudėtingiau dėl nepalankių oro sąlygų: šlapia, sninga ar apledėja kelio danga ir automobilio veidrodėliai, greičiau užklumpa tamsa ir pablogėja matomumas. Todėl ruošiant automobilį prieš žiemą pirmiausa reikia pasirūpinti jo technine būkle – tai ypač aktualu vairuojantiems senesnes mašinas, naujesnių automobilių savininkams prieš žiemą kyla mažiau rūpesčių.

Kiekvienas vairuotojas, ruošiantis automobilį žiemai, turėtų tai padaryti

 • Kad žiemos kelionių neapsunkintų blogas matomumas, dar nesulaukus didelių šalčių pakeiskite vasarinį langų plovimo skystį žieminiu, neužšąlančiu bei patikrinkite, ar valytuvai veikia tinkamai. Kiekvieną kartą prieš važiuodami nepamirškite nuvalyti ne tik langų, bet ir galinio vaizdo veidrodėlių. Įsitikinkite, ar automobilio šviesos tinkamai sureguliuotos ir atitinka techninius reikalavimus.
   
 • Patikrinkite, ar automobilyje yra pakankamai aušinimo skysčio, tepalo. Atkreipkite dėmesį į akumuliatorių – „pavargęs“ akumuliatorius gali kelti problemų ne tik rytais vedant automobilį namo kieme, bet ir ilgesnių kelionių metu.
   
 • Tolygiai visais ratais stabdantis automobilis padės išvengti nemalonių situacijų slidžiame kelyje, todėl atidžiai patikrinkite automobilio stabdžių sistemą: pasirūpinkite stabdžių skysčiu, kad jis būtų laiku pakeistas, o stabdžių kaladėlės būtų geros būklės, nenudėvėtos.
   
 • Net ir tobulai sureguliuota stabdžių sistema nebus efektyvi, jei važiuosite automobiliu su netinkamomis padangomis, tad pasirūpinkite reikalavimus atitinkančiomis automobilio padangomis. Nepamirškite, kad žiemines padangas Lietuvos keliuose privaloma naudoti nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad minimalus žieminių padangų protektoriaus gylis turėtų būti ne mažesnis kaip 3 milimetrai, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į pačios padangų gumos kokybę. Metams bėgant padangos guma sensta, kietėja ir praranda savybes, todėl rekomenduotina padangų komplektą keisti kas 3 sezonus. Be to, ant vienos ašies montuojamos padangos turi būti vienodos, tai yra, to paties gamintojo, vienodo konstrukcinio tipo, matmenų, paskirties, keliamosios galios indekso, leistino greičio indekso ir protektoriaus rašto.
   
 • Dažnai Transporto priemonių vairuotojų civilinės atsakomybės ir kasko draudimu apsidraudę vairuotojai tuo piktnaudžiauja ir važinėja žiemai neparuoštomis transporto priemonėmis. Tačiau derėtų žinoti, kad kasko draudimas nuostolių nedengia, kai šaltuoju metų laiku eismo įvykio priežastimi yra vasarinės padangos, važiuoklės ar stabdžių sistemos gedimai. Kasko draudimas taip pat neatlygins, jei gedimai atsirado dėl nepakankamos alyvos, aušinimo skysčių cirkuliacijos, netinkamų degalų bei kitų techninių gedimų. Civilinės atsakomybės draudimas padengs nukentėjusiųjų patirtą žalą, tačiau greičiausiai reikalaus kaltininko atlyginti patirtus nuostolius iš savo kišenės.

Jei atsižvelgsite į šiuos punktus, jūsų automobilis bus tinkamai paruoštas žiemai. Tuomet nereikės jaudintis ne tik dėl automobilio techninės būklės, bet ir dėl draudiminių procedūrų, jei slidžiame kelyje patektumėte į eismo įvykį.

Ir visgi – net ir techniškai tvarkingas automobilis nepadės išvengti avarijos, jeigu kelyje elgsitės neatsakingai. Žiemą tai itin svarbu, nes pavojai tyko kone kiekviename slidžiame posūkyje. Todėl artėjant žiemai verta pasitikrinti vairavimo įgūdžius, prisiminti specialistų patarimus sumažinti greitį net ir gerai žinomuose keliuose, laikytis saugaus atstumo, vengti staigių judesių, slystant dažniau naudoti akseleratoriaus, o ne stabdžio pedalą ir jokiais būdais nenaudoti laisvos pavaros.

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Kasdieniai finansai - 2021 02 12

  Ketinate imti vartojimo kreditą? Skaičiuokite ne palūkanas, o BVKKMN

  Ketinate imti vartojimo kreditą? Skaičiuokite ne palūkanas, o BVKKMN

  Svarbu žinoti, kad palūkanos sudaro tik dalį bendros vartojimo kredito kainos. Realus procentas, kurį teks sumokėti nuo skolinamos sumos, atsispindi bendroje vartojimo kredito kainos metinėje normoje (BVKKMN).

  Daugiau

 • Automobilis - 2019 08 26

  Svarbiausios automobilių apmokestinimo įžvalgos

  Svarbiausios automobilių apmokestinimo įžvalgos

  Nebūtinai tas, kas pradėjo pirmas, patirs sėkmę. Dažnai vėliau pasekę pirmojo pėdomis gali nebekartoti patirtų klaidų. Automobilių apmokestinimo modelių Europos šalyse yra labai daug, todėl Lietuva turi galimybę perimti geriausias tradicijas. Jau dabar vartojamas mokesčio pavadinimas – automobilių taršos mokestis – aiškiai rodo, kad tai būtų tikslinis ekologinis mokestis. 

  Daugiau

 • Automobilis - 2019 06 03

  Hibridinių automobilių privalumai – kas taip traukia mūsų vairuotojus?

  Hibridinių automobilių privalumai – kas taip traukia mūsų vairuotojus?

  Hibridinių automobilių skaičius Lietuvoje kasmet didėja. Susisiekimo ministerijos duomenimis, iki 2019 metų kovo mėnesio šalyje buvo užregistruota daugiau negu 14 600 tokio tipo automobilių, kai prieš ketverius metus jų buvo vos 1 677. Kokios priežastys lemia, kad lietuviai vis dažniau renkasi hibridinius automobilius?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.