Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2017 01 24
automobilio pirkimas | Automobilis | lizingas

Kaip užsienyje įsigyti naudotą automobilį?

Kaip užsienyje įsigyti naudotą automobilį?

Atėjus laikui keisti automobilį, įprastai domimasi, ką galima nusipirkti arčiau gyvenamosios vietos. Skelbimuose radus dominantį automobilį, jį galima greitai apžiūrėti, o jei viskas patinka – ir parodyti patikimiems šios srities meistrams. Vis dėlto jeigu pasirinkimas gimtinėje nedžiugina, verta pasidomėti automobilių pasiūla užsienyje.

Lietuviams nuo seno geografiškai patogiausia ir didžiausia naudotų automobilių rinka yra Vokietija. Didžiausias jos privalumas – didelė naudotų automobilių pasiūla ir šiek tiek žemesnės kai kurių modelių kainos. Mėgstantiems amerikines arba Japonijos gamintojų mašinas – verta pamąstyti apie jų parsigabenimą iš JAV.

Teisingai suplanuokite biudžetą

Planuodami išlaidas, įvertinkite ne tik paties automobilio kainą, bet ir jo transportavimo kaštus į Lietuvą. Jeigu automobilis bus perkamas JAV ar kitoje ne Europos Sąjungos šalyje, transportavimo kaštai bus didesni, be to, reikės mokėti muito mokesčius. Todėl prieš pirkdami automobilį bet kurioje užsienio šalyje tiksliai sužinokite, kokius mokesčius ir kiek jų teks mokėti.

Кaip pirkti automobilį užsienyje?

Galvojantys apie automobilio pirkimą užsienyje, turi dvi galimybes:

 • nuvykti į šalį, rasti tinkamą automobilio modelį, įsigyti ir juo grįžti į Lietuvą. Šiuo atveju didžiausią papildomų išlaidų dalį (be paties automobilio kainos) sudarys jūsų kelionė į šią šalį, grįžimas ir tam sugaištas laikas. Prieš važiuojant rekomenduojama atidžiai peržiūrėti naudotų automobilių skelbimų portalus, išsirinkti kelis dominančius automobilius, pakalbėti su jų pardavėjais ir surinkti kiek galima daugiau informacijos. Nebijantys didesnės rizikos, gali laimės ieškoti naudotų automobilių aukcionuose, kuriuose pasitaiko itin patrauklių pasliūlymų. 
 • rasti tarpininką, kuris gerai išmano tos šalies naudotų automobilių rinkos specifiką ir jam patikėti visą pardavimo – pirkimo procesą bei sumokėti už suteiktas paslaugas. Jei renkatės antrą galimybę, pasakę tarpininkui savo pageidavimus, lauksite, kol bus surastas tinkamiausias variantas. Sulaukus informacijos ir apsisprendus dėl norimo automobilio, jis yra nuperkamas. Besinaudojantiems tarpininkų paslaugomis, siūlomi skirtingi paslaugų paketai. Pats paprasčiausias ir pigiausias – tik automobilio nupirkimas ir parvežimas į Lietuvą. Galima rinktis ir brangesnes paslaugas, į kurias bus įskaičiuota ir nuodugni automobilio patikra prieš perkant ar net suteikta garantija.

Nenaujų automobilių pardavėjų asociacijos prezidentas Gintas Braždis sako, jog tokių tautiečių, kurie patys leistųsi į užsienio šalį ieškoti automobilio yra labai mažai – apie 10 procentų. Didžioji dauguma, išsirinkę norimą automobilį pagal skelbimus specializuotose interneto portaluose, ieško tarpininkų, kurie nupirktų ir pargabentų jį į Lietuvą.

Vokietija lieka neabejotinai populiariausia šalis besidairantiems nenaujo automobilio: čia ir pasiūla didelė, ir pirkimo procedūros aiškiausios, ir formalumai mažiausi. Priklausomai nuo miesto Vokietijoje geografinės padėties ir kitų aplinkybių, išsirinktas automobilis Lietuvą gali pasiekti ir per 3 dienas. Būna, kad jo atvežimas iš atokesnių vietų užtrunka iki 14 dienų. Anot pašnekovo, sudėtingiausia naudotą automobilį įsigyti Italijoje – čia ne tik apstu sukčių ir apgavikų, savo pažadų netesiančių pardavėjų, bet ir visos kitos automobilio pirkimo procedūros komplikuotos ir ilgai trunka.

Taip pat skaitykite „Infobanko“ straipsnį apie 6 patarimus, kaip nusipirkti labiausiai tinkantį automobilį. 

Penki patarimai, kaip išvengti sukčių

Pirmą kartą perkant automobilį užsienyje tai gali pasirodyti gana sudėtingas procesas, todėl reikia atkreipti dėmesį į daugybę smulkmenų bei į tai, kaip išvengti galimų sukčių pinklių.

Penki patarimai, padėsiantys apsisaugoti nuo apgavikų:

 1. Geriau pirkti ne iš privataus asmens, bet iš bendrovės. Privačių asmenų skelbimų Vakarų Europos portaluose ir taip nedaug, be to, perkant iš bendrovės mažesnė rizika būti apgautam.
 2. Jeigu pasiūlymas pernelyg geras, kad būtų panašus į tiesą, tikėtina, kad jame yra daug netiesos. Pavyzdžiui, jeigu automobilio kaina tūkstančiu ar keliais tūkstančiais eurų žemesnė nei kitų analogiškų, panašios ridos modelių – jis turi paslėptų bėdų arba jį parduoda aferistai. 
 3. Informacija apie automobilio pardavėją internete turi būti išsami. Patikimas pardavėjas nurodo savo įmonę, vardą ir pavardę, telefono numerį, elektroninio pašto adresą ir vietą, kurioje vykdo veiklą. Apie  galimą sukčiavimo pavojų įspėja nepakankama informacija apie pardavėją, įtartinai trumpas skelbimo galiojimo laikas, taip pat kitos smulkmenos, pavyzdžiui, retušuoti, kitaip slepiami parduodamo automoblio valstybiniai numeriai ir pan.
 4. Pažiūrėkite visus jus dominančio pardavėjo skelbimus. Jeigu tai viso labo trys – keturi automobiliai, tai smulkus verteiva, kuris gali bet kuriuo momentu nutraukti savo veiklą. Tokiu atveju bus itin sunku kam nors reikšti pretenzijas, jeigu tokios iškiltų. Taip pat turėtų kelti abejonių, jeigu parduodami automobiliai nufotografuoti skirtingose vietose – tai rodo, kad parduodantieji neturi nuolatinės veiklos vietos arba tiesiog nukopijavo kitų pardavėjų skelbimus.
 5. Prieš mokėdami pinigus, patikrinkite, kas atsiuntė sąskaitą, ar joje nurodyti visi privalomi rekvizitai, ar jie sutampa su skelbime nurodytos įmonės, ar tai nėra privatus asmuo.

Išsirinkote automobilį. Ką daryti toliau?

Norėdami lizingu pirkti iš užsienio šalies atvežtą automobilį, turėkite omenyje, kad prieš tai reikia įsigyti automobilį ir atvežti į Lietuvą, todėl jūs arba tarpininkas turi turėti visą reikiamą pinigų sumą.

Kai automobilis nuperkamas, iš karto galima kreiptis dėl jo lizingo – tiesiog interneto banke pateikti paraišką, įsivertinti savo kreditingumą, aptarti lizingavimo sąlygas, pateikti visus reikalingus dokumentus. Priklausomai nuo automobilio ir jūsų finansinės būklės, jūsų pradinio įnašo dydis gali siekti 10-30 procentų nuo automobilio rinkos kainos.

Jei perkate automobilį lizingu, atsižvelkite į tai, kad iki pasibaigiant lizingo sutarčiai, automobilis negali būti senesnis nei 13 metų (jeigu pirkėjas privatus asmuo). Pavyzdžiui, sudarant penkerių metų trukmės lizingo sutartį, automobilis sutarties sudarymo metu turi būti ne senesnis kaip 8 metų.

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Automobilis - 2015 09 28

  Kaip parduoti automobilį

  Kaip parduoti automobilį

  Išsirinkti naują automobilį – nemenkas iššūkis, šiek tiek naudotą – dar didesnis, tačiau tikri išbandymai laukia, kai reikia perleisti transporto priemonę, kuria važinėjote iki šiol. Žinoma, norite negaišti laiko ir parduoti savo automobilį už kainą, kurio jis vertas. Keli specialistų patarimai padės tai padaryti be rūpesčių.

  Daugiau

 • Automobilis - 2015 05 07

  Kuris naudotas automobilis geresnis: „lietuviškas“ ar „vokiškas“?

  Kuris naudotas automobilis geresnis: „lietuviškas“ ar „vokiškas“?

  Naudoto automobilio ieškantys pirkėjai turėjo pastebėti, kad užsivėrus Rytų šalių rinkoms gerokai aptirpo ir į Lietuvą iš užsienio atvežtų automobilių pasiūla, todėl ieškantiems beveik naujo automobilio už pusę kainos teks nusivilti.

  Daugiau

 • Automobilis - 2016 09 22

  Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Vis dažniau skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į ekologiškų sprendimų svarbą ir skatinti rinktis priemones, padedančias išsaugoti švarią aplinką. Viena šių priemonių – ekologiški automobiliai, kurių CO2 emisija neviršija 110 g/km.  

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.