Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2016 06 20
Automobilis | lizingas | automobilio pirkimas

Kokius automobilius dažniausiai perka lietuviai?

Kokius automobilius dažniausiai perka lietuviai?

Sušilus orui norisi atnaujinti ne tik drabužių spintą, bet ir pakeisti automobilį. Automobilių pardavėjai tvirtina, kad pavasaris žymi patį darbo karštymetį. Šiltuoju metų laiku pagausėja ir tų, kurie kreipiasi į banką dėl automobilių lizingo (išperkamosios nuomos) paslaugų.

„Po žiemos žmonės yra nusiteikę optimistiškiau, dažniau svarsto galimybę investuoti, pavyzdžiui, į naują automobilį. Be to, dažnesnis automobilių pirkimas yra susijęs ir su asmeninių pajamų didėjimu. Štai praėjusiais metais automobilių lizingo poreikis buvo gana didelis, bet šiemet skaičiai dar įspūdingesni. Per tris mėnesius SEB bankas suteikė net 75 proc. daugiau lizingo paslaugų automobiliui pirkti  fiziniams asmenims ir 35 proc. daugiau – juridiniams asmenims. Apskritai, vertindamas rinką, galiu pasakyti, kad kas antras automobilis yra įsigytas lizingu“, – sako SEB banko Lizingo departamento direktorius Saulius Mickus.

Jis atsakė į keletą klausimų apie dabartines tendencijas automobilių rinkoje.

- Kokiems automobiliams lietuviai teikia pirmenybę – naujiems ar naudotiems?

- Naujų automobilių poreikis tikrai auga. Tačiau populiariausi – mažai naudoti apynaujai automobiliai. Jų poreikis yra net tris kartus didesnis.

- Ar lizingu įsigyti automobilį galima tik iš oficialių automobilių pardavimo salonų ir banko pasirinktų naudotų automobilių pardavėjų?

- Ne. SEB banko klientai automobilį lizingu gali įsigyti ir iš fizinių asmenų, ir iš  įmonių, prekiaujančių automobiliais. Tai padaryti galima jau nuo 2013 metų lapkričio mėnesio. Pastebime, kad klientai šia paslauga noriai naudojasi – pernai naudotų apynaujų automobilių dalis sudarė 67 proc. visų SEB banko lizingu įsigytų automobilių.

- Kokius automobilius dažniausiai renkasi jūsų klientai?

Norite pasitarti? 
Registruokitės į susitikimą


- Privatūs asmenys, perkantys automobilius lizingu, dažniausiai renkasi „Volkswagen Passat“,  „Nissan Qashqai“, „Kia Sportage“ ir „Škoda Octavia“ modelių automobilius. Įmonės pirmenybę teikia „Volkswagen Passat“, „Volkswagen Golf“, „Škoda Octavia“, „Nissan Qashqai“, „Škoda Superb“ modelių automobiliams.

Populiariausi tarp naujų lizingu perkamų automobilių yra „Peugeot 208“ modelio automobiliai. Apynaujų automobilių lyderis – „Volkswagen Passat“. Atsižvelgę į mūsų klientų pasirinkimą, galime daryti išvadą, kad daugelis perkamų naujų automobilių yra ekonominės klasės ir vidutinės kainos. 

Bendraudami su klientais, pastebėjome dar vieną naują įdomią tendenciją. Net ir rinkdamiesi apynaujus automobilius, žmonės kreipiasi į oficialių gamintojų atstovus. Pastarieji žino automobilių istoriją ir turi visus įrašus apie jų priežiūrą. Oficialūs automobilių pardavimo salonai net ir apynaujiems automobiliams dažniausiai suteikia priežiūros garantijas. Tokie automobiliai yra techniškai tvarkingi, jie atitinka valstybinės techninės apžiūros reikalavimus. Todėl, įsigiję tokią transporto priemonę, vairuotojai kelyje jaučiasi ir patogiau, ir saugiau.

- Kiek žmonės yra pasirengę vidutiniškai mokėti už automobilį?

- SEB banko duomenimis, pernai lizingu naują automobilį įsigiję gyventojai vidutiniškai už jį mokėjo beveik 25 tūkst. eurų. Naudotą pirko už  beveik dvigubai mažiau – šiek tiek daugiau negu 13 tūkst. eurų. Skolindamiesi beveik ketveriems su puse metų, gyventojai vidutiniškai per mėnesį automobilio lizingui skyrė apie 250 eurų.

Įmonės reikmėms įsigyjami automobiliai paprastai yra šiek tiek brangesni. Nauji kainuoja apie 30 tūkst. eurų, naudoti – beveik perpus pigiau  (šiek tiek daugiau negu 15 tūkst. eurų). Be to, įmonės renkasi lizingą trumpesniam laikotarpiui.

Planuodami įsigyti automobilį, atsižvelkite į šiuos SEB banko Lizingo departamento direktoriaus S. Mickaus patarimus:

• apsvarstykite, kam jums reikia kito automobilio
• pagalvokite, ar pasirinktas automobilis atitiks jūsų lūkesčius ir poreikius
• jei perkate naudotą automobilį ir abejojate dėl jo būklės, atidžiai išanalizuokite jo privalomosios techninės apžiūros istoriją
• jei įmanoma, kreipkitės į specialistus ir patikrinkite automobilio techninę būklę
• pasidomėkite, kokie yra tokio pat modelio automobilių vairuotojų atsiliepimai, susipažinkite su ekspertų vertinimais ir nuomone
• nepirkite automobilio jo neišbandę. Jei įmanoma, susitarkite su automobilio pardavėju, kad jis jums leistų nors vienai dienai išbandyti automobilį


 • Automobilis - 2015 05 07

  Kuris naudotas automobilis geresnis: „lietuviškas“ ar „vokiškas“?

  Kuris naudotas automobilis geresnis: „lietuviškas“ ar „vokiškas“?

  Naudoto automobilio ieškantys pirkėjai turėjo pastebėti, kad užsivėrus Rytų šalių rinkoms gerokai aptirpo ir į Lietuvą iš užsienio atvežtų automobilių pasiūla, todėl ieškantiems beveik naujo automobilio už pusę kainos teks nusivilti.

  Daugiau

 • Automobilis - 2016 05 09

  Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

  Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

  Pirkti ar nepirkti? Lyg kirminas graužia klausimas, įsigeidus naujo automobilio. Automobilio pirkimas – svarbus ir atsakingas sprendimas. Todėl prieš apsispręsdami pirkti automobilį, atsižvelkite į toliau išvardytus svarbius dalykus.

  Daugiau

 • Automobilis - 2015 08 05

  Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Žmonių, kurie visą gyvenimą važinėtų vis tuo pačiu automobiliu, sutiksite nedaug. Automobilius žmonės keičia dėl finansinių, praktiškų ir emocinių paskatų. Sunku paneigti, kad automobilis šiais laikais yra ne tik priemonė nuvykti iš taško A į tašką B, – jis rodo ir savininko emocijas, vertybes ir tam tikrą socialinę padėtį.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį:

 • finansavimo sąlygas pasirinksite atsižvelgdami į galimybes
 • padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

Daugiau apie lizingą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.