Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2017 09 26

Naujas ar naudotas? Lietuviai perka senesnius automobilius negu galėtų

Naujas ar naudotas? Lietuviai perka senesnius automobilius negu galėtų © Viktor Hanacek

Trečius metus iš eilės SEB banko apskaičiuotas automobilių įperkamumo indeksas rodo, kad vidutinį darbo užmokestį gaunantis asmuo lizingu gali įsigyti 1 tūkst. eurų brangesnį automobilį negu būtų galėjęs pernai. Įperkamo lizingu automobilio kaina Lietuvoje šiuo metu yra 10,1 tūkst. eurų, arba beveik 12 proc. didesnė negu pernai.

„Praėjusiais metais šis įperkamumo indeksas taip pat didėjo, tačiau tuomet augimas buvo perpus mažesnis – tik 4,6 procento. Šiais metais smarkų augimą lemia šalyje sparčiai didėjantis vidutinis darbo užmokestis – šiemet jis padidėjo daugiau kaip 10 procentų. Toliau kylant darbo užmokesčiui, didės ir Lietuvos žmonių galimybės įpirkti naujesnius automobilius“, – komentuoja SEB banko vyriausiasis ekonomistas Tadas Povilauskas.

Panašiu tempu auga ir SEB banko finansuojamo automobilių lizingo mastas. Per pirmą šių metų pusmetį banko finansuotos sumos vertė buvo 9 proc. didesnė negu pernai tuo pačiu metu. SEB banko Lizingo departamento direktorius Saulius Mickus atkreipia dėmesį, kad šiemet gyventojai lizingu dažniau įsigijo būtent naujus automobilius.

„Automobilių lizingo rinkoje matome besiformuojančią naują tendenciją – pirmą pusmetį kur kas padaugėjo lizingu įsigyjamų naujų automobilių. Jų buvo įsigyta beveik tiek pat, kiek ir naudotų. Ar ši augimo tendencija išliks ir ateityje, sunku vertinti, nes automobilio pasirinkimą lemia ne tik finansinės galimybės, bet ir požiūris į automobilį. Dažnam Lietuvos pirkėjui automobilis tebėra svarbi įvaizdžio dalis, todėl jis už lėšas, kuriomis galėtų įsigyti naują ekonominės klasės automobilį, perka naudotą, bet prabangesnį. Tą patį matome ir Latvijoje, o estams tai rūpi mažiau, todėl jų populiariausių automobilių sąrašuose rasime daugiau praktiškų automobilių modelių“, – sako S. Mickus.

Įmonės „DataCenter“ duomenimis, geriausiai Lietuvoje parduodamų naudotų automobilių penketuką sudaro „Volkswagen Passat“, „Audi A6“, „Volkswagen Golf“, BMW 5 serijos, „Audi A4“. Naujų populiariausių automobilių penketukas atrodo taip: „Nissan Qashqai“, „Volkswagen Tiguan“, „Toyota RAV4“, „Kia Sportage“ ir „Toyota C–HR“.

Autoplius.lt duomenimis, pirmą šių metų pusmetį Lietuvoje įvežtų parduotų automobilių daugiau negu pusę sudarė senesni negu 10 metų automobiliai, nauji automobiliai sudarė 17 proc. visų įvežtų automobilių. Daugiausia per pirmą pusmetį šalyje buvo parduota 11–15 metų automobilių, kurių vieno vidutinė kaina yra apie 2,8 tūkst. eurų.

„Naujų automobilių Lietuvoje galėtų būti parduodama bent 50 proc. daugiau – tą leistų finansinės gyventojų galimybės. Jei palyginsime su kitomis ES šalimis, matysime, kad šalyse, kuriose gyventojų vidutinės pajamos yra panašios ar šiek tiek didesnės negu mūsų (Lenkijoje, Latvijoje, Vengrijoje ar Slovakijoje), naujų automobilių nuperkama gerokai daugiau negu Lietuvoje“, – T. Povilauskas.

Kita vertus, kaip atkreipia dėmesį SEB banko Lizingo departamento direktorius S. Mickus, Lietuvoje didėjant finansinėms galimybėms, auga ir pirkėjų reiklumas – jie pradeda labiau vertinti automobilio patikimumą, saugumą ir ekologiškumą. „Pirkdami pigų naudotą automobilį pirkėjai turėtų atsižvelgti ir į jo degalų sąnaudas, laiką ir pinigus, kuriuos teks skirti automobilio remontui, todėl ypač tiksliai skaičiuoti turėtų tie, kurie perka senesnius ir pigesnius automobilius nei leidžia jų kišenė“, – sako S. Mickus.

Iš viso per pirmą metų pusmetį SEB bankas Lietuvos gyventojams suteikė 15 mln. eurų vertės automobilių lizingo paslaugų. Lizingu perkamo naujo automobilio vidutinė vertė buvo kiek didesnė negu 26 tūkst. eurų, naudoto – per 14 tūkst. eurų. Norėdami apskaičiuoti, kokios vertės automobilį galėtumėte įsigyti lizingu, naudokitės specialia lizingo skaičiuokle

Apie automobilių įperkamumo rodiklį

SEB banko analitikų apskaičiuotas automobilių įperkamumo indeksas rodo, kokios vertės automobilį galėtų įsigyti vidutinį darbo užmokestį gaunantis vienas asmuo arba šeima, jei ne mažiau kaip 15 proc. perkamo automobilio kainos yra padengiama turimomis lėšomis, o lizingo sutartis yra sudaroma penkeriems metams ir lizingo įmokų bei pajamų santykis neviršija 25 procentų. Atliekant skaičiavimus taikyta dabartinė vidutinė rinkos palūkanų norma.

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Automobilis - 2017 04 06

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

  Naujo automobilio pirkimas iš salono – įdomus ir jaudinantis procesas, kurio metu emocijos, racionalus protas ir išankstiniai norai susimaišo tarpusavyje, netikėtai ir dramatiškai apsunkindami automobilio pasirinkimą. Kad įsigytas automobilis vėliau nepateiktų nemalonių siurprizų, verta atkreipti dėmesį į patarimus, kuriuos pateikia įgaliotosios „Volkswagen“ atstovės, bendrovės „Moller Auto Vilnius“ pardavimo vadovas Mantas Rimšelis.

  Daugiau

 • Automobilis - 2016 12 08

  Šeši patarimai, kaip nusipirkti labiausiai tinkantį automobilį

  Šeši patarimai, kaip nusipirkti labiausiai tinkantį automobilį

  Automobilio pirkimas yra svarbus ir atsakingas sprendimas, o jo paieškos reikalauja ir laiko, ir kantrybės. Atsižvelgdami į tai išskyrėme svarbiausius dalykus, į kuriuos vertėtų atkreipti didžiausią dėmesį renkantis mašiną, kad ji geriausiai atitiktų jūsų poreikius ir lūkesčius.

  Daugiau

 • Automobilis - 2016 09 22

  Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Vis dažniau skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į ekologiškų sprendimų svarbą ir skatinti rinktis priemones, padedančias išsaugoti švarią aplinką. Viena šių priemonių – ekologiški automobiliai, kurių CO2 emisija neviršija 110 g/km.  

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.