Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2016 05 09
asmeniniai finansai | Automobilis | lizingas

Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

Pirkti ar nepirkti? Lyg kirminas graužia klausimas, įsigeidus naujo automobilio. Automobilio pirkimas – svarbus ir atsakingas sprendimas. Todėl prieš apsispręsdami pirkti automobilį, atsižvelkite į toliau išvardytus svarbius dalykus.

Koks jūsų biudžetas?

Nuo to, koks jūsų biudžetas, priklausys, ar galėsite jau artimiausiu metu vairuoti svajonių automobilį, ar šią svajonę turėsite atidėti ateičiai. Jei automobiliui pirkti neturite susitaupę pinigų ir ketinate prašyti finansinės paramos iš banko, prisiminkite, kad jums reikės mokėti ne vien mėnesio įmokas bankui.

Lėšų reikės daugiau – automobilio kurui, techninei priežiūrai, draudimui, stovėjimo aikštelės nuomai. Labai svarbu, kad prieš pirkdami automobilį apskaičiuotumėte šias papildomas išlaidas ir įvertintumėte savo finansines galimybes, ar tikrai galėsite pernelyg savęs neapsunkindami laiku vykdyti finansinius įsipareigojimus.

Emocinis ar racionalus pasirinkimas?

Rinkdamiesi automobilį dažniausiai remiamės racionaliais kriterijais – atsižvelgiame į automobilio kainą, praktiškumą. Tačiau nepamirškite, kad automobilyje turite jaustis patogiai ir gerai. Ypač jei automobiliu važinėjate kasdien. Todėl neskubėkite rinktis pirmo pasitaikiusio, kaip tuo metu atrodo, „protingo“ varianto. Už tą pačią kainą gerai paieškoję galbūt rasite tos pačios klasės automobilį, kuris jums bus arčiau širdies. Naujas pirkinys turi kelti malonias emocijas ne tik jį perkant, bet ir juo naudojantis.

Kam skirta transporto priemonė – tik jums ar visai šeimai?

Šis kriterijus yra labai svarbus renkantis automobilį. Juk jei, pavyzdžiui, turite tris vaikus, jums tikrai reikia erdvaus automobilio su mažiausiai trimis galinėmis sėdynėmis. Jei naujuoju automobiliu ketinate važinėti tik jūs ir artimiausi metu neplanuojate jokių šeiminių pokyčių, mažesnis automobilis tikriausiai yra geresnis pasirinkimas.

Kokį atstumą kasdien dažniausiai įveikiate automobiliu?

Taip, skrieti gatvėmis sportišku galingu automobiliu – viliojantis malonumas. Tačiau automobilių su didelės talpos varikliais sąnaudos yra didesnės negu mažesnio galingumo automobilių. Todėl jei kasdien automobiliu įveikiate didelį atstumą, ekonomiškas automobilis būtų optimalus pasirinkimas.

Naujas ar naudotas automobilis?

Naujas automobilis turi daug privalumų. Pirkdami naują automobilį esate garantuoti, kad greitai neišlįs defektai. Be to, malonu žinoti, kad jūs esate pirmasis naujo gražuolio savininkas. Tačiau naujo automobilio vertė smarkiai krenta vos tik jam išvažiavus iš automobilių salono.

Todėl apsvarstykite galimybę įsigyti jau šiek tiek naudotą, tačiau dar beveik naują automobilį. Tokie paprastai kainuoja gerokai mažiau, todėl už tą pačią sumą galite įsigyti galingesnę, geriau įrengtą transporto priemonę. Žinoma, pirkdami naudotą automobilį rizikuojate labiau, todėl pasitarkite su specialistais ir įvertinkite galimą riziką.

Ar automobilis tenkins mano kasdienius poreikius?

Per kelias minutes, praleistas prie naujojo automobilio vairo, jūs tikrai nenuspręsite, ar naujoji transporto priemonė atitinka jūsų lūkesčius. Pabandykite susitarti su automobilio pardavėju, kad šis jums leistų visai dienai ar net savaitgaliui išbandyti automobilį. Jei to padaryti neįmanoma, keletui dienų išsinuomokite tos pačios markės ir modelio automobilį nuomos salone. Taip galėsite įsitikinti, kad pasirinktas automobilis puikiai tenkina jūsų kasdienius poreikius.

Kokia automobilio komplektacija?

Prieš pirkdami automobilį būtinai apsvarstykite, kokios komplektacijos turėtų būti jūsų automobilis, ar jums reikalingas oro kondicionierius, kokios pavarų dėžės pageidautumėte. 

Kur galiu patikrinti informaciją apie automobilį?

Prieš pirkdami naują automobilį nepatingėkite paieškoti vairuotojų atsiliepimų apie jį, palyginkite gautą informaciją su ekspertų vertinimais ir nuomone. Jei perkate naudotą automobilį, dėl kurio techninės būklės abejojate, susipažinkite su jo privalomosios techninės apžiūros istorija.

Ar galėčiau naudotis automobilių lizingu? 

Automobilių lizingas (išperkamoji nuoma) – patogus būdas greitai įsigyti automobilį, kuriam šiuo metu turimų santaupų nenorėtumėte skirti ar jų nepakaktų. Lizingo paslauga teikiama perkant ir naują, ir naudotą automobilį. Sudarę lizingo sutartį ir sumokėję pradinę įmoką, kuri sudaro nedidelę automobilio kainos dalį, jūs iš karto galėsite naudotis savo naujuoju pirkiniu. Tačiau prieš sudarydami lizingo sutartį objektyviai įvertinkite savo galimybes – skolinkitės atsakingai.


 • Automobilis - 2015 04 16

  Senukas, bet už savus ar naujas, bet skolon?

  Senukas, bet už savus ar naujas, bet skolon?

  Galima diskutuoti, ar automobilis – pirmo būtinumo ar prabangos prekė. Vieni be automobilio negalėtų vykti dirbti ir uždirbti. Antriems – tai vienintelis priimtinas, o tretiems – tik patogesnis būdas iš taško A patekti į tašką B. Ketvirtiems – tai ne tik susisiekimo priemonė, bet ir ženklas, kokios yra arba turėtų būti jų pajamos, užimamos pareigos, pragyvenimo lygis.

  Daugiau

 • Automobilis - 2015 08 05

  Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Penkios priežastys seną automobilį pakeisti nauju

  Žmonių, kurie visą gyvenimą važinėtų vis tuo pačiu automobiliu, sutiksite nedaug. Automobilius žmonės keičia dėl finansinių, praktiškų ir emocinių paskatų. Sunku paneigti, kad automobilis šiais laikais yra ne tik priemonė nuvykti iš taško A į tašką B, – jis rodo ir savininko emocijas, vertybes ir tam tikrą socialinę padėtį.

  Daugiau

 • Automobilis - 2015 09 28

  Kaip parduoti automobilį

  Kaip parduoti automobilį

  Išsirinkti naują automobilį – nemenkas iššūkis, šiek tiek naudotą – dar didesnis, tačiau tikri išbandymai laukia, kai reikia perleisti transporto priemonę, kuria važinėjote iki šiol. Žinoma, norite negaišti laiko ir parduoti savo automobilį už kainą, kurio jis vertas. Keli specialistų patarimai padės tai padaryti be rūpesčių.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.