Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2020 01 07
Automobilis | lizingas | automobilio pirkimas

Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą

Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą

Daugelis nori naujo automobilio, tačiau pasikliauja sklandančiais mitais ir šį pirkinį atideda ateičiai. Tai, kiek salone kainuoja automobilis, kaip sutaupyti ir ar verta pirkti dar dažais kvepiantį, gaubia įvairūs įsitikinimai. Specialistai sako, kad su naujais automobiliais susiję mitai paprastai būna visiškai ar bent iš dalies neteisingi.

Bendrovės „Autovici“ Vilniaus padalinio vadovė Renata Odinienė pasakoja, kokie mitai pasitaiko dažniausiai ir kaip viskas yra iš tiesų.

1 mitas. Lizingu įsigytas automobilis kainuoja brangiau, o jeigu turėsite visą reikalingą sumą patys, suderėsite mažesnę kainą

Taip sandoriai iš tiesų vyko prieš maždaug dvidešimt metų. Tačiau dabar automobilių pardavėjams visiškai nesvarbu, ar pinigus gaus iš banko, ar tiesiai iš pirkėjo. Finansavimo būdas neturi jokios įtakos automobilio kainai.

Preliminarią lizingo įmoką galite apskaičiuoti mūsų lizingo skaičiuokle. Prisiminkite, kad įsigiję naują automobilį, taip pat turėsite apsidrausti vairuotojų privalomuoju civilinės atsakomybės ir kasko draudimu.

2 mitas. Kai tik išvažiuojate iš salono, naujas automobilis iškart smarkiai nuvertėja

Iš dalies tai tiesa. Kai tik į automobilį kažkas įsėda ir pajuda iš vietos, jis nebelaikomas nauju. Tačiau jis nenuvertėja tiek, kiek daugelis mano. Faktas, kad vos išriedėjus iš salono, automobilio kaina nukrenta 20-30 proc. nėra teisingas.

Vieniems tai gera, kitiems – prasta žinia. Transporto portaluose gausu skelbimų apie parduodamus beveik naujus automobilius. Tačiau nė vienas iš jų nesiūlomas ženkliai pigiau nei visai naujas. Pagrindinis skirtumas tarp visiškai naujo ir šiek tiek eksploatuoto automobilio yra jo sukeliamos emocijos. Juk vienas dar kvepia dažais ir juo niekas niekada nevažinėjo, o kitas jau turėjo šeimininką. Tačiau jeigu šių dviejų automobilių būklė yra beveik vienoda, jų kaina taip pat bus labai panaši. Labiausiai automobilio kainą lemia jo pagaminimo metai ir rida.

3 mitas. Automobilių pardavėjų antkainiai labai dideli

Pirkėjai įprato, kad, pavyzdžiui, drabužių parduotuvėse galima rasti prekių su 50 proc. nuolaida, o kartais net dar pigiau. Todėl panašių nuolaidų laukiama ir automobilių salonuose, o kai kurie mano, kad tereikia gerokai pasiderėti ir kaina sumažės.

Deja, tai yra klaidingas įsitikinimas. Internete per kelias minutes galima patikrinti tos pačios markės ir modelio automobilio kainą bet kuriame salone skirtingose šalyse. Įsitikinsite, kad tarpusavyje konkuruojančiuose salonuose kainos labai panašios. Tad ir tokių didelių nuolaidų, kaip drabužių parduotuvėse, čia nebūna.

4 mitas. Naujų automobilių priežiūra ir serviso paslaugos labai brangios

Dažnas mano, kad naujo automobilio techninė priežiūra kainuoja gerokai daugiau negu senesnės transporto priemonės. Esą moderniuose automobiliuose naudojamos sudėtingesnės, todėl ir brangesnės detalės, o norint jas pakeisti teks gerokai patuštinti sąskaitą.

Iš tiesų, įsigiję naują automobilį, servisą kelerius metus apskritai galėsite beveik pamiršti. Skirtingi gamintojai naujiems automobiliams suteikia garantiją nuo 2 iki 7 metų. Ji galioja tiek remontui, tiek detalių keitimui. Tačiau net prireikus reguliarių darbų, pavyzdžiui, pakeisti tepalus, kaina bus standartinė. O štai senų automobilių šeimininkai žino, kad ateina metas, kada kai kurios dalys tiesiog atitarnauja savo laiką. Todėl jie turi būti visada pasiruošę netikėtam remontui.

Pasak R. Odinienės, nusprendus pirkti automobilį, reikia gerai suskaičiuoti visas būsimas išlaidas. Lėšų reikės ne tik pačiam automobiliui įsigyti, bet ir degalams, serviso paslaugoms, remontui, draudimui ir kt.

„Jei lyginame tik naujo ir seno automobilio kainas, matome akivaizdų skirtumą. Tačiau susumavus ir išlaidas degalams, priežiūrai ar remontui, dažniausiai paaiškėja, kad išlaikyti ekonomišką, tačiau naują automobilį yra pigiau negu seną. O ir rūpesčių mažiau”, – tvirtina R. Odinienė. 

5 mitas. Parodžius pardavėjui konkurentų pasiūlymus, galima gauti gerą nuolaidą

Jau aptarėme, kad pardavėjų antkainis dažniausiai būna panašus, ypač jeigu jie prekiauja tos pačios markės automobiliais. Tai reiškia, kad ir kainos skirtinguose salonuose skiriasi minimaliai. Tiesa, salonas pirkėjui turėtų būti svarbus dėl kitos priežasties. Pavyzdžiui, kauniečiams neapsimoka važiuoti pirkti automobilio į Vilnių. Verčiau rinktis labiausiai tinkančią atstovybę savo mieste. Juk čia naudositės ir serviso paslaugomis. 


 • Automobilis - 2018 09 13

  Automobilių įperkamumo indeksas Lietuvoje didėja, gyventojai dairosi dyzelino alternatyvų

  Automobilių įperkamumo indeksas Lietuvoje didėja, gyventojai dairosi dyzelino alternatyvų

  Ketvirtąkart SEB banko apskaičiuotas automobilių įperkamumo indeksas rodo, kad Lietuvoje toliau auga įperkamo automobilio vertė. Vidutinį darbo užmokestį gaunantis ir kitų finansinių įsipareigojimų neturintis šalies gyventojas lizingu šiemet galėtų įsigyti 800 eurais, dviejų asmenų šeima – 1,6 tūkst. eurų brangesnį automobilį, negu būtų galėję pernai.

  Daugiau

 • Automobilis - 2018 06 20

  Kaip protingai įsigyti automobilį?

  Kaip protingai įsigyti automobilį?

  Automobilis yra brangus ir svarbus pirkinys, todėl nusprendus jį įsigyti kyla įvairių klausimų. Susitaupyti ar įsigyti automobilį lizingu ir rinktis norimą automobilį kad ir tiesiai iš salono? O gal pirkti ne naują, bet tuomet kelintų metų? Kiek automobilis turėtų kainuoti, kad atitiktų apgalvoto pirkinio apibrėžimą? Ir nors nesakome, kad atsakymai į šiuos klausimus paprasti, vis dėlto yra keli patarimai, kaip rasti tinkamiausią sprendimą.

  Daugiau

 • Automobilis - 2017 04 06

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

  Naujo automobilio pirkimas iš salono – įdomus ir jaudinantis procesas, kurio metu emocijos, racionalus protas ir išankstiniai norai susimaišo tarpusavyje, netikėtai ir dramatiškai apsunkindami automobilio pasirinkimą. Kad įsigytas automobilis vėliau nepateiktų nemalonių siurprizų, verta atkreipti dėmesį į patarimus, kuriuos pateikia įgaliotosios „Volkswagen“ atstovės, bendrovės „Moller Auto Vilnius“ pardavimo vadovas Mantas Rimšelis.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį:

 • finansavimo sąlygas pasirinksite atsižvelgdami į galimybes
 • padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

Daugiau apie lizingą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.