Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2020 08 13
Automobilis | lizingas | automobilio pirkimas

Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą

Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą © Ildar Garifullin, Unsplash

Daugelis nori naujo automobilio, tačiau pasikliauja sklandančiais mitais ir šį pirkinį atideda ateičiai. Tai, kiek salone kainuoja automobilis, kaip sutaupyti ir ar verta pirkti dar dažais kvepiantį, gaubia įvairūs įsitikinimai. Specialistai sako, kad su naujais automobiliais susiję mitai paprastai būna visiškai ar bent iš dalies neteisingi.

Bendrovės „Autovici“ Vilniaus padalinio vadovė Renata Odinienė pasakoja, kokie mitai pasitaiko dažniausiai ir kaip viskas yra iš tiesų.

1 mitas. Lizingu įsigytas automobilis kainuoja brangiau, o jeigu turėsite visą reikalingą sumą patys, suderėsite mažesnę kainą

Taip sandoriai iš tiesų vyko prieš maždaug dvidešimt metų. Tačiau dabar automobilių pardavėjams visiškai nesvarbu, ar pinigus gaus iš banko, ar tiesiai iš pirkėjo. Finansavimo būdas neturi jokios įtakos automobilio kainai.

Preliminarią lizingo įmoką galite apskaičiuoti mūsų lizingo skaičiuokle. Prisiminkite, kad įsigiję naują automobilį, taip pat turėsite apsidrausti vairuotojų privalomuoju civilinės atsakomybės ir kasko draudimu.

2 mitas. Kai tik išvažiuojate iš salono, naujas automobilis iškart smarkiai nuvertėja

Iš dalies tai tiesa. Kai tik į automobilį kažkas įsėda ir pajuda iš vietos, jis nebelaikomas nauju. Tačiau jis nenuvertėja tiek, kiek daugelis mano. Faktas, kad vos išriedėjus iš salono, automobilio kaina nukrenta 20–30 proc. nėra teisingas.

Vieniems tai gera, kitiems – prasta žinia. Transporto portaluose gausu skelbimų apie parduodamus beveik naujus automobilius. Tačiau nė vienas iš jų nesiūlomas ženkliai pigiau nei visai naujas. Pagrindinis skirtumas tarp visiškai naujo ir šiek tiek eksploatuoto automobilio yra jo sukeliamos emocijos. Juk vienas dar kvepia dažais ir juo niekas niekada nevažinėjo, o kitas jau turėjo šeimininką. Tačiau jeigu šių dviejų automobilių būklė yra beveik vienoda, jų kaina taip pat bus labai panaši. Labiausiai automobilio kainą lemia jo pagaminimo metai ir rida.

3 mitas. Automobilių pardavėjų antkainiai labai dideli

Pirkėjai įprato, kad, pavyzdžiui, drabužių parduotuvėse galima rasti prekių su 50 proc. nuolaida, o kartais net dar pigiau. Todėl panašių nuolaidų laukiama ir automobilių salonuose, o kai kurie mano, kad tereikia gerokai pasiderėti ir kaina sumažės.

Deja, tai yra klaidingas įsitikinimas. Internete per kelias minutes galima patikrinti tos pačios markės ir modelio automobilio kainą bet kuriame salone skirtingose šalyse. Įsitikinsite, kad tarpusavyje konkuruojančiuose salonuose kainos labai panašios. Tad ir tokių didelių nuolaidų, kaip drabužių parduotuvėse, čia nebūna.

4 mitas. Naujų automobilių priežiūra ir serviso paslaugos labai brangios

Dažnas mano, kad naujo automobilio techninė priežiūra kainuoja gerokai daugiau negu senesnės transporto priemonės. Esą moderniuose automobiliuose naudojamos sudėtingesnės, todėl ir brangesnės detalės, o norint jas pakeisti teks gerokai patuštinti sąskaitą.

Iš tiesų, įsigiję naują automobilį, servisą kelerius metus apskritai galėsite beveik pamiršti. Skirtingi gamintojai naujiems automobiliams suteikia garantiją nuo 2 iki 7 metų. Ji galioja tiek remontui, tiek detalių keitimui. Tačiau net prireikus reguliarių darbų, pavyzdžiui, pakeisti tepalus, kaina bus standartinė. O štai senų automobilių šeimininkai žino, kad ateina metas, kada kai kurios dalys tiesiog atitarnauja savo laiką. Todėl jie turi būti visada pasiruošę netikėtam remontui.

Pasak R. Odinienės, nusprendus pirkti automobilį, reikia gerai suskaičiuoti visas būsimas išlaidas. Lėšų reikės ne tik pačiam automobiliui įsigyti, bet ir degalams, serviso paslaugoms, remontui, draudimui ir kt.

„Jei lyginame tik naujo ir seno automobilio kainas, matome akivaizdų skirtumą. Tačiau susumavus ir išlaidas degalams, priežiūrai ar remontui, dažniausiai paaiškėja, kad išlaikyti ekonomišką, tačiau naują automobilį yra pigiau negu seną. O ir rūpesčių mažiau”, – tvirtina R. Odinienė. 

5 mitas. Parodžius pardavėjui konkurentų pasiūlymus, galima gauti gerą nuolaidą

Jau aptarėme, kad pardavėjų antkainis dažniausiai būna panašus, ypač jeigu jie prekiauja tos pačios markės automobiliais. Tai reiškia, kad ir kainos skirtinguose salonuose skiriasi minimaliai. Tiesa, salonas pirkėjui turėtų būti svarbus dėl kitos priežasties. Pavyzdžiui, kauniečiams neapsimoka važiuoti pirkti automobilio į Vilnių. Verčiau rinktis labiausiai tinkančią atstovybę savo mieste. Juk čia naudositės ir serviso paslaugomis. 

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Taupymas ir investavimas - 2020 07 17

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  „Turėti pinigų – turėti laisvę rinktis. Tai suteikia saugumo, tvirtumo, ramybės ir harmonijos gyvenimui, dovanoja daug energijos ir pašalina krūvas nereikalingo nerimo. Kai nereikia galvoti apie pinigus, turime daugiau erdvės kūrybai ir svajonių pildymui“, – apie tai, kodėl reikėtų turėti santaupų, sako Norvegijoje gyvenanti Simona, kuriai kažkada taupymas tapo didžiuliu atradimu, o šiandien yra neatsiejama biudžeto valdymo dalis.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 12 22

  4 priežastys įsijungti banko mobiliosios programėlės pranešimus

  4 priežastys įsijungti banko mobiliosios programėlės pranešimus

  Didžiulį informacijos triukšmą skleidžiančiame telefone vienas po kito nesustodami mirga programėlių pranešimai. Kaip įvertinti, kurie iš jų tik blaško dėmesį, o kurie pagerina gyvenimo kokybę? Dalinamės, kaip banko mobiliosios programėlės pranešimai padeda tvarkytis su kasdieniais finansais.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 22

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Namuose pamiršta piniginė problemų nekels, jei su savimi turėsite išmanųjį telefoną. Mokėjimų telefonu populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje dėl galimybės atsiskaityti už prekes ir paslaugas greitai, patogiai ir be jokio kontakto – telefoną vos pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvo. Norite sumaniai atsiskaityti ir jūs?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.