Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2015 07 24
Automobilis | lizingas | ekologija

Renkantis automobilį svarbu ir ekologija

Renkantis automobilį svarbu ir ekologija

Ekologiškas automobilis nebūtinai turi būti mažas ar su hibridiniu varikliu. Tobulėjant technologijoms ir didėjant pasiūlai vis daugiau pirkėjų atranda, kad tai gali būti ne tik kompaktiški, bet ir aukštesnės klasės komfortiški automobiliai. SEB bankas pastebi, kad pastaraisiais metais sparčiai daugėja pirkėjų, ekologiškus automobilius įsigyjančių nuosavoms reikmėms.

SEB banko finansinėmis paslaugomis įsigyjant ekologiškus automobilius pasinaudojo maždaug tiek pat vyrų ir moterų, tačiau jų skoniai skiriasi. Moterys dažniau rinkosi kompaktinius „Nissan“ modelius „Note“ ar „Micra“, o vyrai „Volkswagen“ modelius „Passat“, „Golf“, „Jetta“. Taip pat populiarūs „Toyota“ modeliai „Auris“, „Verso“, „Corolla“ ir „Škoda Octavia“ automobilių modeliai.

Iš viso pernai SEB banko lizingo paslaugomis pasinaudojo daugiau kaip 1,1 tūkst. ekologiškų automobilių pirkėjų – penktadaliu daugiau negu prieš metus. Jiems įsigyti finansuojama suma siekė 14,6 mln. eurų. Kas devintą automobilį įsigijo fiziniai asmenys. Tai maždaug pusantro karto daugiau negu prieš metus.

„Klientų apklausos rodo, kad renkantis naują automobilį degalų sąnaudos ir ekologiškumas yra vieni svarbiausių pasirinkimo kriterijų. Mažos degalų sąnaudos ir nedidelė tarša būdinga vis daugiau  vidutinės ar aukštesnės klasės automobilių su dyzeliniais ar benzininiais varikliais“, – tvirtina SEB banko Lizingo departamento direktorius Saulius Mickus.

Pagal ES direktyvas ekologiškais laikomi tie automobiliai, kurių anglies dvideginio išmetimas neviršija 130 g/km.

Vis dėlto tobulėjant technologijoms iki šiol taikomi ekologiško automobilio reikalavimai, kad tarša neturi viršyti 130 g/km, rinkoje tapo įprasti. Todėl SEB bankas visose Baltijos šalyse kilstelėjo kartelę ir nuo šiol ekologiškais automobiliais laikys automobilius, kurių anglies dvideginio išmetimas neviršija 110 g/km.

Pirkėjai galės rinktis iš maždaug 100 tokius kriterijus atitinkančių modelių ir tai nebus vien mažos transporto priemonės. Tarp jų yra ir tokių vidutinės klasės automobilių kaip „BMW X5 eDrive“, „Audi A6 2.0 TDI Ultra“ ar naujasis „Volkswagen Passat 1,6 TDI BMT“.

Vidutinės klasės ekologiško automobilio kaina svyruoja nuo 19 iki 23 tūkst. eurų, komfortiškos klasės – nuo 24 tūkst. eurų. Ekologiškais automobiliais pirkėjai nuolat domisi ir šiemet.


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.