Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2015 02 24
Vartojimo kreditas

Vartojimo kreditas ar lizingas – kaip teisingai pasirinkti?

Vartojimo kreditas ar lizingas – kaip teisingai pasirinkti?

Kartais norint išpildyti savo svajones – įsigyti automobilį, naują mobilųjį telefoną, kompiuterį ar išvykti į egzotišką kelionę – turimų santaupų nepakanka. Tokiu atveju gali padėti vartojimo kreditas arba lizingas – tik svarbu pasirinkti tinkamą finansinę priemonę ir atsakingai įvertinti savo galimybes skolintis. Šį kartą trumpai apžvelgsime pagrindinius skirtumus šių dviejų skolinimosi būdų skirtumus.

Vartojimo kreditas

Vartojimo kreditas – tai banko skolinamos lėšos Jums arba Jūsų šeimos nariams pirkiniams įsigyti. Paprastai, imdami vartojimo kreditą, turite žinoti ir finansų specialistams pasakyti, kam planuojate išleisti pasiskolintus pinigus. Pasikeitus aplinkybėms, galite grąžinti vartojimo kreditą anksčiau, negu nustatyta kredito sutartyje. Svarbu žinoti ir tai, kad, norint gauti vartojimo kreditą, turto įkeisti nereikia.

Vartojimo kreditą rekomenduojame rinktis, jeigu:

 • norite didesnės laisvės, kaip leisti skolintus pinigus – vartojimo kreditą galima imti įvairiems tikslams;
 • neturite pradinės įmokos paslaugai ar prekei įsigyti;
 • įsigiję daiktą, norite iškart turėti visas nuosavybės teises į jį;
 • norite skolintis saugiai ir būti tikri, kad, pablogėjus finansinei padėčiai, galėsite laiku grąžinti įmokas – tokiu atveju galite apdrausti kredito įmokas.

Lizingas

Lizingas (išperkamoji nuoma) nuo vartojimo kredito skiriasi tuo, kad kredito teikėjas (bankas ar lizingo bendrovė) įsigyja kliento pasirinktą turtą ir sutartomis sąlygomis suteikia teisę tam tikrą laikotarpį klientui valdyti ir naudoti turtą. Klientas, grąžinęs pasiskolintus pinigus ir palūkanas bankui, tampa visateisiu šio turto savininku. Banke lizingu įsigyjant turtą, jo įkeisti nereikia, kadangi pats turtas jau yra užstatas.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad lizingas dažniausiai teikiamas transporto priemonei įsigyti – naujam arba naudotam automobiliui, motociklui. Kadangi visą lizingo laikotarpį kredito teikėjas yra šio turto savininkas, jis nustato tam tikras sąlygas, kaip jis turi būti prižiūrimas. Pavyzdžiui, perkant automobilį, būtina jį apdrausti transporto priemonių (kasko) draudimu, pasirūpinti tinkama technine priežiūra, o įvykus nelaimingam įvykiui – iš karto įspėti ir kredito teikėją.

Dažnai bankas ar lizingo bendrovė nustato, kokio senumo transporto priemonę klientas gali rinktis. Pavyzdžiui, SEB bankas automobilį lizingu nuomoja tuo atveju, jei lizingo termino pabaigoje automobilis bus ne senesnis kaip 10 metų. Be to, SEB banko klientai lizingo paslaugą gali gauti pirkdami automobilį ne tik iš SEB banko partnerių, bet ir iš privačių asmenų ar įmonių.

Lizingo paslaugą rekomenduojame rinktis, jeigu:

 • tiksliai žinote, kokį daiktą planuojate įsigyti ir kiek jis kainuoja;
 • turite pradinę įmoką, kurią galite skirti lizingu pirkdami pasirinktą daiktą;
 • norite sutaupyti – jei tenkinamos visos lizingo sutartyje nustatytos sąlygos, palūkanos yra mažesnės negu imant vartojimo kreditą;
 • planuojate pasiskolinti daugiau negu 4 400 EUR transporto priemonei įsigyti – kitu atveju rekomenduojame rinktis vartojimo kreditą;
 • norite pasinaudoti banko teikiamomis palankiomis automobilio draudimo sąlygomis;
 • galite užtikrinti, kad visą lizingo laikotarpį įsigytas automobilis ar kitas turtas bus techniškai tvarkingas ir tokios pat komplektacijos, kokios jis buvo sutarties sudarymo dieną.

Atsakingas skolinimasis – paprasčiausias būdas išvengti nesusipratimų

Nesvarbu, kurią skolinimosi priemonę pasirinksite, SEB banko finansų specialistai pataria gerai apgalvoti šiuos dalykus:

 • įsitikinkite, kad galėsite vykdyti finansinius įsipareigojimus. Įvertinkite, ar Jūsų gaunamos pajamos stabilios, ar jos tokios išliks per ateinančius porą metų, ar artimiausiu laiku neatsiras papildomų išlaidų, ar galėsite periodiškai atsidėti dalį pinigų neplanuotoms išlaidoms;
 • nepamirškite galimos rizikos, kuri trukdytų vykdyti finansinius įsipareigojimus, pavyzdžiui, netikėtai netekus darbo;
 • atkreipkite dėmesį, kad bendra mėnesio įmokų, Jūsų mokamų įvairioms kredito įstaigoms, suma neturėtų viršyti 40 proc. visų per mėnesį Jūsų gaunamų grynųjų pajamų;
 • atidžiai išnagrinėkite paslaugų teikimo sąlygas ir, jei reikia, pasikonsultuokite su finansų specialistais.

Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.