Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Draudimas

 
 • GPM įstatymo pokyčiai: kiek daugiausiai pinigų bus galima susigrąžinti?

  GPM įstatymo pokyčiai: kiek daugiausiai pinigų bus galima susigrąžinti?

  Gyventojai, taupantys ateičiai ir savarankiškai pensiją kaupiantys III pakopos fonduose arba pagal gyvybės draudimo sutartis, kiekvieną pavasarį deklaruodami pajamas susiduria su tuo pačiu klausimu – kiek pinigų bus galima susigrąžinti? Apžvelgiame, kokia tvarka galioja ne tik pasirašantiems naujas gyvybės draudimo ar pensijų fondų sutartis, bet ir tiems, kurie anksčiau yra sudarę sutartis. 

  Daugiau

 • Dvylika tykančių pavojų namuose

  Dvylika tykančių pavojų namuose

  Mūsų namai – mūsų tvirtovė. Namuose norime visuomet jaustis saugiai. Tačiau pavojai kartais tyko ten, kur mažiausiai tikimės. Gaisras – viena iš tokių nelaimių, apie kurios priežastis pagalvojame tik skaičiuodami nuostolius. Draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ ekspertai vardija dvylika pavojų, dėl kurių dažniausiai namuose kyla gaisrai.

  Daugiau

 • Fizinio aktyvumo nauda: ne tik puiki savijauta, bet ir didesnės pajamos

  Fizinio aktyvumo nauda: ne tik puiki savijauta, bet ir didesnės pajamos

  Prieš kelerius metus ypač išpopuliarėjo įvairios bėgimo varžybos ir Lietuvoje atsirado nauja mada  – būti fiziškai aktyviam, o žmonės atrado ir to naudą. Specialistai sako pastebėję, kad padidėjo lietuvių rūpinimasis savo sveikata. Visgi dar praėjusių metų pabaigoje „SEB gyvybės draudimo“ užsakymu atlikta „Spinter tyrimų“ apklausa parodė, kad daugelis gyventojų vis dar nesupranta fizinio aktyvumo naudos, o savo sveikata susirūpina tik kraštutiniais atvejais.

  Daugiau

 • Išleisti dabar ar užtikrinti saugią vaikų ateitį – kaip panaudoti 30 eurų išmokas vaikams?

  Išleisti dabar ar užtikrinti saugią vaikų ateitį – kaip panaudoti 30 eurų išmokas vaikams?

  Kai dviejų atžalų mama Goda pradėjo domėtis, kiek kainuoja studijos Lietuvos universitetuose, moteris apsisprendė tuojau pat pradėti taupyti vaikų mokslams. Tam ji skirs nuo šių metų gaunamus vaiko pinigus – valstybės skiriamas 30 eurų išmokas vaikams.

  Daugiau

 • Nelaimingas nutikimas – finansinė našta visai šeimai. Kaip nuo to apsisaugoti?

  Nelaimingas nutikimas – finansinė našta visai šeimai. Kaip nuo to apsisaugoti?

  „Daugeliui atrodo, kad nieko blogo jiems  nenutiks, kad nelaimės ištinka kitus. Tačiau niekada negali žinoti, kas tavęs laukia. Nė vienas negalime būti užtikrintas, kad nelaimės mus aplenks. Nelaimingi atsitikimai, traumos, ligos užklumpa netikėtai, kai mažiausiai tikiesi. Todėl reikia iš anksto pasirūpinti savo finansiniu saugumu ir apsidrausti“, – tvirtina vilnietė Oksana.

  Daugiau

 • Atostogausite užsienyje? Paprastas būdas pasirūpinti kelionės draudimu

  Atostogausite užsienyje? Paprastas būdas pasirūpinti kelionės draudimu

  Artėjant žiemos atostogų metui, žmonių mintyse braižomos naujos kelionių kryptys. Nesvarbu, ar planuojate lėkti į kalnus slidinėti, ar skristi į šiltus kraštus, teks pasirūpinti kelionės užsienyje draudimu. Ar žinojote, kad vienas paprasčiausių būdų jį turėti – įsigyti kredito kortelę?

  Daugiau

 • Vietoj žaislų – originali dovana

  Vietoj žaislų – originali dovana

  Gimus vaikui, tėvai dažnai susimąsto, kaip norėtų užtikrinti jo finansinę ateitį, tačiau ne visada turi tokią galimybę. Pastaruoju metu pastebima nauja tendencija – pagalbos ranką vis dažniau tiesia šeimos artimieji, nusprendžiantys apdrausti vaiką kaupdami pinigus jo ateičiai.

  Daugiau

 • Lėtinės ligos jaunėja: kaip išvengti jų sukeltų pasekmių

  Lėtinės ligos jaunėja: kaip išvengti jų sukeltų pasekmių

  Didžiausia mūsų laikmečio rykšte tampa lėtinės ligos, kurias dažniausiai sukeliame mes patys: neteisingai maitindamiesi, per mažai judėdami, nesilaikydami darbo ir poilsio režimo. Šiandien jau net trisdešimtmetis gali sirgti daugiau negu viena lėtine liga, tokia kaip aukštas kraujospūdis, širdies liga, vėžys ir kt.

  Daugiau

 • Ką daryti, kad žiemą vaikai būtų saugesni

  Ką daryti, kad žiemą vaikai būtų saugesni

  Žiemą ypač padaugėja vaikų traumų, kadangi vaikai, mėgaudamiesi šio metų laiko teikiamais malonumais, dažnai neįvertina pasikeitusių oro sąlygų, padidėjusio pavojaus paslysti ir susižeisti. Daugumos šių traumų galima išvengti ar bent jau sušvelninti jų pasekmes.

  Daugiau

 • Švedų ekspertė: „Sėdimas darbas toks pats pavojingas kaip rūkymas“

  Švedų ekspertė: „Sėdimas darbas toks pats pavojingas kaip rūkymas“

  Biuras ir kompiuteris – štai kokioje aplinkoje didžiąją dienos dalį praleidžia dauguma šiuolaikinių žmonių. Kompiuteriui tapus pagrindiniu darbo ir pramogų įrankiu, dauguma prie jo prasėdime kone ištisą dieną. Mokslininkai ir sveikatos specialistai skambina pavojaus varpais – ilgas sėdėjimas ne ką mažiau pavojingas sveikatai nei rūkymas. „Sėdimas darbas – tai naujasis rūkymas“, – įspėja Švedijos Karolinskos instituto profesorė Mai-Lis Hellenius.

  Daugiau

 • Sėkminga vaiko ateitis – vos už 1,5 euro?

  Sėkminga vaiko ateitis – vos už 1,5 euro?

  Daugiau negu 51 procentas – tokia SEB banko užsakymu atliktoje apklausoje dalyvavusių tėvų dalis kaupia lėšas savo vaikų išsilavinimui. Daugiau negu ketvirtadalis taupo atžalų savarankiško gyvenimo pradžiai ir pirmajam jų būstui. Galbūt vaikų ateičiai kaupiate ir jūs, tačiau nežinote, ar euras prie euro kaupiamas turtas gali padėti įgyvendinti vaikų svajones?

  Daugiau

 • Kaip taupyti vaikų ateičiai?

  Kaip taupyti vaikų ateičiai?

  Dažnas iš mūsų yra linkęs turėti santaupų, kurios padėtų nenumatytu šeimos finansinės krizės atveju. Tačiau taupymas vaikų ateičiai – bene dažniausiai nurodomas šeimų, kurios augina vaikus ir nori užtikrinti jų finansinį saugumą, ilgalaikio taupymo tikslas. Iškyla klausimas: kiek ir kaip augančios atžalos tėvai turėtų sutaupyti?

  Daugiau

 • Automobilis nesumokės už vaiko mokslus

  Automobilis nesumokės už vaiko mokslus

  Išlaikote šeimą, o galbūt jūsų pajamos sudaro didelę dalį šeimos biudžeto? Esate gavę būsto ar vartojimo kreditą,  sudarę lizingo sutartį? Neseniai įkūrėte savo verslą? Jei mintyse į nors vieną klausimą atsakėte „taip“, net jei susimąstėte ir padvejojote, vertėtų pagalvoti apie savo ir šeimos finansinio saugumo priemonę – gyvybės draudimą.

  Daugiau

 • Penki dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas aktyvaus sporto gerbėjas

  Penki dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas aktyvaus sporto gerbėjas

  Nors daugelis mėgsta pakeiksnoti permainingus Lietuvos orus, tačiau mūsų šalies klimatas leidžia džiaugtis įvairiais metų laikais ir pramogomis. Žiemą daugelis lietuvių išbando snieglentes ar slides, o šiltuoju metu laikotarpiu renkasi aktyvią veiklą lauke: jodinėja, važinėja riedučiais, riedlentėmis ar dviračiais ir pan. Visgi reikia nepamiršti, kad aktyvus sportas dažnai susijęs ir su rizika. Pateikiame keletą patarimų, ką daryti norint, kad aktyvus laisvalaikis nepridarytų nemalonumų.

  Daugiau

 • Ką daryti, kad gyvenimo netikėtumai nekoreguotų Jūsų planų?

  Ką daryti, kad gyvenimo netikėtumai nekoreguotų Jūsų planų?

  Dažnai girdime liūdnas istorijas apie tokias ligas kaip vėžys ar insultas, kurios iš esmės pakeičia jomis sergančio žmogaus gyvenimą. Daugelis į tokias istorijas numoja ranka manydami, kad, jei yra sveiki šiandien, sveiki bus ir rytoj. Visgi gyvenimo patirtis liudija ką kita.

  Daugiau

 • Kiek kainuoja padėti vaikams užaugti?

  Kiek kainuoja padėti vaikams užaugti?

  Lietuvoje du iš trijų tėvų savo vaikams linki, kad ateityje šie galėtų dirbti tai, kas jiems patinka, rastų, kaip įprasminti save. Trečiasis irgi linki panašiai − kad įgytų gerą išsilavinimą ir rastų gerai mokamą darbą. Tai parodė „SEB gyvybės draudimo“ prieš kurį laiką atlikta apklausa. 

  Daugiau

 • Kaip sušvelninti finansines ligos pasekmes?

  Kaip sušvelninti finansines ligos pasekmes?

  Sakoma, kad sveikata yra brangiausias žmogaus turtas. Visgi retas susimąsto, kiek iš tikrųjų galėtų kainuoti kritinių ligų, tokių kaip vėžys ar inkstų nepakankamumas, gydymas. Brangus gydymas, ilgas reabilitacinis laikotarpis, gyvenamosios aplinkos pritaikymas ligoniui ir dalies šeimos pajamų netekimas dėl paciento negalėjimo dirbti – visa tai smarkiai atsiliepia šeimos, susidūrusios su kritine liga, biudžetui.

  Daugiau

 • Kas yra kritinės ligos ir kaip nuo jų apsisaugoti?

  Kas yra kritinės ligos ir kaip nuo jų apsisaugoti?

  Daugeliui žmonių patinka planuoti savo gyvenimą ir siekti užsibrėžtų tikslų – studijų gerame universitete, jaukaus būsto, kelionių į egzotines šalis ar orios senatvės. Vis dėlto neretai pasitaiko situacijų, kurių nuspėti neįmanoma. Viena tokių – kritinės ligos diagnozė.

  Daugiau

 • Permainos šeimoje? Ar nereikia peržiūrėti draudimo sutarties?

  Permainos šeimoje? Ar nereikia peržiūrėti draudimo sutarties?

  Apsidraudėte gyvybę, o sutartį padėjote giliai į stalčių, nes esate ramūs, kad  ištikus nelaimei turėsite tvirtą finansinį užnugarį? Draudimo specialistai vertina tokį pasitikėjimą, tačiau pasikeitus šeiminėms ar finansinėms aplinkybėms pataria peržiūrėti ir draudimo sutartį bei pasitarti su specialistais, ar sutarties sąlygos vis dar atitinka lūkesčius.

  Daugiau

 • Kelionės draudimas paprastas ir būtinas kaip dantų šepetėlis

  Kelionės draudimas paprastas ir būtinas kaip dantų šepetėlis

  Kelionė be nuotykių, iššūkių, naujų potyrių – ne kelionė. O kur nuotykiai, ten ir pavojai. Tiesą sakant, iššūkiai gali užklupti vos peržengus namų slenkstį, užsiregistravus skrydžiui oro uoste ar automobiliu kirtus šalies sieną. Arba atvirkščiai – smagiausią kelionės akimirką. Todėl apsidrausti prieš kelionę taip pat svarbu, kaip ir įsidėti dantų šepetėlį.

  Daugiau

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.