Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2016 11 22
Draudimas | kelionės | kredito kortelė

Atostogausite užsienyje? Paprastas būdas pasirūpinti kelionės draudimu

Atostogausite užsienyje? Paprastas būdas pasirūpinti kelionės draudimu

Artėjant žiemos atostogų metui, žmonių mintyse braižomos naujos kelionių kryptys. Nesvarbu, ar planuojate lėkti į kalnus slidinėti, ar skristi į šiltus kraštus, teks pasirūpinti kelionės užsienyje draudimu. Ar žinojote, kad vienas paprasčiausių būdų jį turėti – įsigyti kredito kortelę?

Turėdami kredito kortelę, galite jaustis saugūs ne tik dėl joje esančių pinigų, bet ir dėl visapusiško draudimo, pradedant sveikata ir baigiant bagažo praradimu ar automobilio vagyste. Todėl naudotis kredito kortele ne tik patogu, bet ji padeda užtikrinti ir saugumą kelionėje.

Svarbiausia, tai – draudimas, kuris yra visuomet su tavimi. Kur ir kada bekeliautum, jis galioja visose užsienio šalyse. Turint kredito kortelę, prieš kelionę nereikia galvoti, kur apsidrausti ir kiek tai kainuos. Draudimo apsauga vienos kelionės metu galioja iki 90 kalendorinių dienų, o kelionių skaičius per metus ir laikas tarp kelionių neribojami. Be to, draudimo apsauga suteikiama ne tik kortelės turėtojui, bet ir kartu su juo keliaujantiems šeimos nariams, o verslo kelionės atveju – ir keliems kolegoms (naudojantis įmonei išduota kredito kortele).

Išlaisvina nuo rūpesčių

Kodėl verta užsisakyti kredito kortelę ir turėti kelionės draudimą?

 • Tai patogu, nes kaskart keliaujant nereikia iš naujo drausti savęs ar savo šeimos narių, o verslo kelionės atveju – verslo partnerių. Dažnai keliaujančioms šeimoms ar verslininkams tokia kredito kortelė yra tikras lobis – nereikia kaskart sukti galvos nei dėl draudimo, nei dėl pinigų, visa tai yra vienoje vietoje. 
 • Turėti kredito kortelę su kelionės draudimu apsimoka labiau nei kaskart atskirai pirkti kelionių draudimą. Ypač ta nauda apčiuopiama, kai atostogauti keliaujama su šeima ar keliaujama dažnai. Kuo daugiau keliautojų ir kelionių, tuo finansinė nauda didesnė. Nors kelionės draudimas, priklausomai nuo kortelės rūšies, kainuoja keliolika ar keliasdešimt eurų, tačiau kortelės suteikiama nauda atsiperka su kaupu. Pavyzdžiui, keturių asmenų šeimai keliaujant į JAV, kur kelionės draudimas gerokai brangesnis, nei vykstant į Europos šalis, įsigyta kortelė gali atsipirkti jau vienos kelionės metu.

Taupo nervus ir pinigus

Priklausomai nuo kredito kortelės rūšies (standartinė „Visa Classic“/„Mano Visa“/„MasterCard Standart“, auksinė „Visa Gold“, platininė „Visa Platinum“ ar verslo „Visa Business“/„MasterCard Business“), šiek tiek skiriasi kai kurios draudimo sąlygos ir, žinoma, maksimalios draudimo sumos ir limitai. Kuo kortelė brangesnė ir solidesnė, tuo sumos ir limitai didesni. Tai reiškia, kad atsitikus tam tikram draudiminiam įvykiui, auksinės ar platininės kortelės savininkas kortele galės padengti didesnę žalos sumą nei, pavyzdžiui, standartinės kortelės turėtojas.

Visų tipų kredito kortelių sutartyse numatytos svarbiausios kelionių draudimo rūšys: medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas bei draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Priklausomai nuo kortelės tipo, į draudimo paketą taip pat įeina asmens civilinės atsakomybės draudimas, draudimas nuo kelionės ir bagažo vėlavimo, draudimas nuo bagažo praradimo, sunaikinimo ar sugadinimo, draudimas nuo kelionės atšaukimo, nuo kelionės jungties praradimo, draudimas nuo neįvykusios ar nutrauktos kelionės, kelionės dokumentų draudimas, sporto inventoriaus ir veiklos draudimas bei draudimas nuo transporto priemonės užgrobimo (kasko franšizės draudimas).    

Jokių papildomų sąlygų

Beje, ši paslauga (kasko franšizės draudimas) – rinkos naujovė, kurią Lietuvoje siūlo tik SEB bankas kartu su „ERGO Insurance“ Lietuvoje draudimo bendrove. Jei kelionės užsienyje metu įvyksta draudžiamasis įvykis – apgadinamas išnuomotas automobilis, draudimo bendrovė padengia pusę išskaitos sumos. Tai – nemaža pridėtinė vertė, nes standartiniame kelionių draudimo pakete tokios paslaugos nerasite. 

Tačiau smagią kelionę gali sugadinti ir mažesni nemalonumai: apibraižytas mylimiausias lagaminas, vagystė iš viešbučio ar sugadintas sportinis inventorius. O, pavyzdžiui, neįvykus jungiamajam skrydžiui, gali būti sugadintos visos atostogos. Visais panašiais atvejais draudimo išmoka gali iš dalies kompensuoti ir moralinę, ir materialinę žalą.

Svarbu pabrėžti, kad, skirtingai nei kai kurių kitų bankų kredito kortelių atveju, draudimo apsauga galioja be jokių sąlygų kredito kortele mokėti už kelionės bilietus, viešbutį ar degalus. Užtenka tik aktyvuoti kredito kortelę ir kelionės draudimas pradeda galioti.

Pastaraisiais metais draudikai fiksuoja vis daugiau kelionėse užregistruotų žalų, tačiau ne todėl, kad jų daugėja, bet todėl, kad didėja žmonių sąmoningumas ir sugebėjimas naudotis kelionių draudimo naudomis. Ir ne tik tuomet, kai žala yra didelė, bet ir tuomet, kai ji yra smulki ir keliautojui priklauso vienokia ar kitokia draudimo išmoka.


Jei kelionėje nutinka nelaimė:

 • Prieš keliaujant naudinga susipažinti su pagrindinėmis kelionės draudimo užsienyje sąlygomis, kad nutikus nelaimei žinotumėte, kur kreiptis ir ką daryti. Daugiau apie pagrindines kelionės draudimo užsienyje sąlygas (PDF).
 • Rekomenduojame iš anksto savo mobiliajame telefone įsirašyti draudimo bendrovės „ERGO Insurance SE“ kontaktus ir kreiptis jais atsitikus draudžiamajam įvykiui:

  Tel. 1887
  Tel. (skambinant iš užsienio) + 370 5 2683 222
  Pranešimo forma „ERGO Insurance SE“ Lietuvos filialo interneto svetainėje
  E. paštas
  Asistavimo partneris „Euro-Center Prague“: tik medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimo atveju
  Tel. +420 221 860 622
  E. paštas

 • Patyrus nedidelių finansinių nuostolių ar į gydymo įstaigą kreipiantis dėl nedidelių sužalojimų, klientas pats turėtų padengti išlaidas, kurios, pateikus mokėjimo dokumentus bus kompensuojamos.

Patyrus didesnių finansinių nuostolių ar į gydymo įstaigą kreipiantis dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš karto reikėtų kreiptis į draudimo bendrovę. Jos atstovai, kartu su kompetentingais konsultantais bei medikais, aptars finansines gydymo išlaidas, patars, kaip kuo greičiau atgauti pamestus lagaminus. Kur kreiptis, kai kelionėje nutinka draudžiamasis įvykis.


 • Kasdieniai finansai - 2015 07 24

  Keliautojų piniginėse grynuosius pinigus keičia banko kortelės

  Keliautojų piniginėse grynuosius pinigus keičia banko kortelės

  SEB banko duomenimis, vis daugiau Lietuvos gyventojų užsienyje atsiskaito banko kortele. Per pirmą šių metų pusmetį banko kortele atsiskaitė penktadaliu daugiau SEB banko klientų nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Keliaudamas mokėjimo kortelės nepamiršta ir žinomas Lietuvos keliautojas, Rimvydas Širvinskas – Makalius.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 07 03

  10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  Dažnas iš mūsų prieš vasarą planuoja kelionės užsienyje detales: užsako viešbučio kambarius, pasirūpina transportu, sudaro lankytinų vietų sąrašą... Ar tikrai nieko nepamiršote? Finansų ekspertai vienbalsiai tvirtina, kad atostogų užsienyje metu turėtume labiau rūpintis savo pinigais: saugoti mokėjimo korteles bei grynuosius pinigus, atidžiau rinktis ne tik bankomatus, bet ir valiutų keityklas.

  Daugiau

 • Pensija - 2016 07 27

  Pensininkų atostogos: vieni lepinasi saule Turkijoje, kiti – sode

  Pensininkų atostogos: vieni lepinasi saule Turkijoje, kiti – sode

  Vasarą Vilniaus senamiestyje ar Neringoje tradiciškai sutinkame daugiau iš Vokietijos ar kitų Vakarų šalių atvykusių vyresnio amžiaus turistų. Matydami besišypsančius senjorus iš užsienio, neretai pagalvojame, kad jeigu ir egzistuoja idealus gyvenimo saulėlydis, jis turėtų atrodyti maždaug panašiai.

  Daugiau

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.