Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2015 08 25
Draudimas | santaupos

Automobilis nesumokės už vaiko mokslus

Automobilis nesumokės už vaiko mokslus

Išlaikote šeimą, o galbūt jūsų pajamos sudaro didelę dalį šeimos biudžeto? Esate gavę būsto ar vartojimo kreditą,  sudarę lizingo sutartį? Neseniai įkūrėte savo verslą? Jei mintyse į nors vieną klausimą atsakėte „taip“, net jei susimąstėte ir padvejojote, vertėtų pagalvoti apie savo ir šeimos finansinio saugumo priemonę – gyvybės draudimą.

901 euras – tiek pagal statistinius duomenis per mėnesį mažiausiai reikia įprastiems keturių asmenų šeimos poreikiams. Maždaug 27 proc. santuokoje gyvenančių porų turi skolų, o 15 proc. neplanuoja savo finansų. Nesvarbu, koks būtų šeimos finansinis tvirtumas ir finansinė ateitis, pasekmės gali labai netikėtai ir itin skaudžiai kirsti per šeimos biudžetą.

Niekada nežinome, kas gali nutikti rytoj, tačiau planas „B“ gali tapti išsigelbėjimo ratu – santaupos ir gyvybės draudimas padės pasirengti atvejams, kuriems įprastai pasirengti i neįmanoma.

1. Roges ruoškite vasarą

Puiki liaudies patarlė rodo, kad šeimos finansus būtina planuoti. Nė vienas nesame apsaugotas nuo netikėtai užklumpančių negandų – nesvarbu, kokio amžiaus esame ir kokia mūsų fizinė būklė. Jei galime nuspėti lietų ar sniegą, neturime gebėjimų numatyti kad ir netolimos ateities. Statistiškai maždaug 30 eurų per mėnesį išleidžiame automobilio kasko ar nekilnojamojo turto draudimui.

Per pirmąjį šių metų pusmetį buvo sudaryta daugiau nei pusantro milijono transporto priemonių draudimo (maždaug 30 proc. iš jų – kasko draudimas) ir dar beveik 400 tūkst. turto draudimo sutarčių. Tuo tarpu per tą patį laikotarpį sudaryta vos 20 tūkst. gyvybės draudimo sutarčių. Nejau lietuviai savo automobilį vertina labiau negu šeimos finansinę gerovę nutikus nelaimei?

2. Įvertinkite situaciją

Už kreditą įsigijus būstą, kitą brangų pirkinį, pradėjus šeimyninį gyvenimą, reikėtų pradėti rūpintis ir finansiniu saugumu. Rimtai pagalvokite, kam tiksliai reikalingos jūsų pajamos. Galbūt partnerio atlyginimas nepadengtų didelės šildymo sąskaitos žiemą, galbūt nuolat rūpinatės savo artimųjų vaistais ar medicinine priežiūra? Juk mūsų pajamos šeimyniniame biudžete užima bemaž pusę visų lėšų.

Be to, reikėtų įvertinti ne tik kasdienes ar buitines išlaidas, bet ir atsižvelgti į planuojamą šeimos ateitį. Statistiškai vieno vaiko auginimas iki pilnametystės šeimai atsieina maždaug 174 eurus per mėnesį. Tuomet tikriausiai dar reikės aprūpinti savo atžalą jam kremtant mokslus universitete, pradedant savarankišką gyvenimą. Reikėtų nepamiršti, kad dėvisi ir automobilis, ir santechnika, ir pats namas. Skaudžios netekties atveju šeimos neturėtų užgriūti papildomi finansiniai rūpesčiai.

Gyvybės draudimo išmoka yra skirta tam, kad netikėtai pagrindinio pajamų gavėjo netekusi šeima galėtų toliau pasirūpinti savimi. Galima tiesiog pamąstyti – o kas būtų, jei?.. Tarkime, jei jums 28 metai, pasirinkus 30 metų trukmės draudimo sutartį ir skiriant maždaug vos nuo 0,7 eurų per dieną, netekties atveju jūsų artimiesiems būtų išmokėta 30 tūkst. eurų išmoka.

3. Nė vienas nesame apsaugotas

Bene rizikingiausia, kai šeimos išlaikymas priklauso nuo vieno asmens šeimoje – tada bet kokia nelaimė gali itin sutrikdyti nusistovėjusį gyvenimą. Lietuvos statistikos departamento ir SEB banko duomenimis, daugiau negu pusė – 56 procentai – Lietuvos moterų nesijaučia finansiškai saugios, kadangi neturi atsarginio plano, kuris leistų išgyventi netekus šeimos maitintojo arba praradus darbingumą.

Nemalonu girdėti tokius skaičius, tačiau Lietuvoje kasdien miršta net 115 žmonių, iš kurių daugiausiai – dėl kraujotakos ligų. Šios ligos gali nepastebimai pakenkti bet kokio amžiaus ir fizinės formos žmogui. Nenuostabu, kad 43 proc. moterų jaustųsi saugesnės, jei jų šeimos partneris būtų apsidraudęs gyvybės draudimu.

4. Devyniskart pamatavęs...

Gyvybės draudimas padeda jaustis finansiškai stabiliau. Nereikės keisti savo įpročių, atsisakyti tam tikrų dalykų ar net ieškoti pigiau kainuojančio būsto. Finansinės saugos planas įvykus nelaimei sumažins nuostolių riziką. Išmoka galima padengti kreditą, grąžinti skolas ar panaudoti ją šeimos išlaikymui neišleidžiant kitiems tikslams kauptų santaupų.


Patiko straipsnis? 
Prenumeruokite e. paštu


Kiekvienas gali planuoti finansinį saugumą pagal savo kišenę – rinktis priimtiną įmokų sumą, finansinei padėčiai pagerėjus padidinti ją, o suprastėjus – kuriam laikui sustabdyti mokėjimą. Taip kiekvienas gauna galimybę užtikrinti saugesnę savo ir šeimos finansinę ateitį.


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

  • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
  • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.