Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2020 04 03
saugus kreditas | Gyvybės draudimas

Esate apsidraudęs ar ketinate tai daryti? Atsakymai į koronaviruso pandemijos metu kylančius klausimus

Esate apsidraudęs ar ketinate tai daryti? Atsakymai į koronaviruso pandemijos metu kylančius klausimus

Pasaulyje išplitęs koronavirusas veikia įvairias gyvenimo sritis, pradedant sveikata ir baigiant pasaulio ekonomika. Šiuo neapibrėžtu laikotarpiu didėja gyventojų susirūpinimas savo ir šeimos finansiniu saugumu. Reaguodami į klientų užklausas, parengėme atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus apie asmens draudimą ir draudimą „Saugus kreditas“.

Informacija klientams, apsidraudusiems „Saugaus kredito“ ir/ar asmens draudimu

Ar gyvybės draudimu apsidraudusiam asmeniui mirus nuo koronaviruso infekcijos būtų išmokama draudimo išmoka?

Mirties dėl COVID-19 viruso infekcijos ir jo sukeltų komplikacijų atveju išmoka būtų mokama taip pat kaip ir mirus dėl kitokio viruso sukeltų komplikacijų, pvz., kasmetinio gripo komplikacijų.
„Saugaus kredito“ draudimo atveju apdraustajam mirus draudimo išmoka padengtų kredito likutį ar jo dalį. Jei asmuo buvo apsidraudęs asmens draudimu, apdraustajam mirus būtų išmokama sutartyje nustatyta draudimo išmoka.

Atsižvelgiant į pasirinktą draudimo apsaugą draudimo išmoka būtų mokama ir tuo atveju, jei  komplikacija dėl koronaviruso infekcijos sukeltų kritinę ligą, laikiną ar nuolatinį neįgalumą. Pagal SEB draudimo paslaugų taisykles epidemija nėra laikoma išimtimi.

Informacija klientams, apsidraudusiems „Saugaus kredito“ draudimu

Ar man priklauso draudimo išmoka dėl priverstinio nedarbo, jei praradau darbą įmonei užsidarius dėl su koronaviruso krize ir karantinu susijusių priežasčių?

Taip, apdraustojo priverstinis darbo netekimas yra laikomas draudžiamuoju įvykiu. Jis apima ir situacijas, jei darbo santykiai nutraukiami dėl ekonominių priežasčių, pavyzdžiui, darbuotojai atleidžiami dėl darbdavio bankroto, gerokai sumažėjusios darbo apimties ir pan.  Draudimo išmokos nėra mokamos, jei darbo santykiai nutrūksta pradiniu laukimo laikotarpiu (nepraėjus šešiasdešimt dienų nuo draudimo sutarties sudarymo datos).

Išsamiau apie draudimą nuo finansinių nuostolių dėl priverstinio nedarbo skaitykite čia.

Ar man priklauso draudimo išmoka dėl priverstinio nedarbo, jei dėl sumažėjusio atlyginimo susiduriu su sunkumais laiku mokėti kredito įmokas?

Ne. Jei sumažėja atlyginimas, tačiau darbo vieta išsaugoma, draudimo išmoka nėra mokama.

Ar man priklauso draudimo išmoka dėl priverstinio nedarbo, jei turiu likti namuose dėl paskelbto karantino?

Ne. Draudimo apsauga netaikoma, jei priverstinis nedarbas yra dėl paskelbto karantino.

Kiek laiko esant nedarbingam mokama draudimo išmoka?

Jei draudimo nuo laikino nedarbingumo apsaugą pasirinkęs asmuo dėl ligos bus nedarbingas daugiau negu trisdešimt dienų, draudimo bendrovė kurį laiką (iki šešių mėn.) kas mėnesį apdraustajam mokės išmoką, lygią jo kredito įmokai ar pasirinktai jos daliai.

Periodinė draudimo išmoka mokama kartą per mėnesį už jau praėjusį laikotarpį, kai apdraustasis laikinai negalėjo dirbti dėl ligos ar nelaimingo atsitikimo.

Jei dėl koronaviruso komplikacijos ištiktų sunki negalia, dėl kurios apdraustasis nebegalėtų toliau dirbti, draudimą nuo visiško ir nuolatinio nedarbingumo turinčiam asmeniui būtų padengiamas visas kreditas ar jo likutis.

Ar man priklauso draudimo išmoka dėl laikino nedarbingumo, jei šiuo metu turiu nedarbingumą dėl vaiko priežiūros karantino metu?

Ne. Išmoka dėl laikino nedarbingumo mokama tais atvejais, kai nedarbingumą lėmė liga ar nelaimingas atsitikimas, nutikęs apdraustajam. Draudimo apsauga netaikoma dėl vaiko priežiūros ar karantino.

Ar man priklauso draudimo išmoka dėl laikino nedarbingumo, jei turiu likti namuose dėl paskelbto karantino?

Ne. Draudimo apsauga nuo laikino nedarbingumo dėl karantino netaikoma.

Ar draudimas „Saugus kreditas“ galioja  laikotarpiu, kai kredito įmokų mokėjimas yra atidėtas? 

Taip,  draudimas „Saugus kreditas“ lieka galioti, tačiau šiuo laikotarpiu turi būti mokamos draudimo įmokos.

Informacija naujiems klientams

Ar dabar tinkamas metas įsigyti kredito įmokų draudimo paslaugą? Kada draudimo apsauga pradės galioti, jei dabar apsidrausiu draudimu nuo priverstinio nedarbo?

Apsaugą nuo priverstinio nedarbo galima pasirinkti tik draudžiantis „Saugaus kredito“ draudimu. Ši apsauga įsigalioja praėjus šešiasdešimt dienų nuo draudimo „Saugus kreditas“ sutarties sudarymo datos.

Draudimo išmokos dėl priverstinio nedarbo nėra mokamos, jei darbo santykiai nutrūksta pradiniu laukimo laikotarpiu arba jei apdraustasis dar prieš apsidrausdamas žinojo apie būsimą darbo santykių nutrūkimą, pvz., buvo gavęs darbdavio įspėjimą apie atleidimą iš darbo.

Klientas, turintis būsto kreditą SEB banke, draudimo „Saugus kreditas“ sutartį gali sudaryti bet kuriuo metu, jei kreditas ir besidraudžiantis asmuo atitinka draudimo sąlygų apraše nustatytus kriterijus.


 • Taupymas ir investavimas - 2020 03 24

  Investuojate ar planuojate tai daryti? DUK apie investicijas šiuo neramiu laikotarpiu

  Investuojate ar planuojate tai daryti? DUK apie investicijas šiuo neramiu laikotarpiu

  Didžiausias šių dienų susirūpinimas – koronavirusas išplito visame pasaulyje, neapsiribodamas vien savo kilmės šalimi Kinija. Nors iš pradžių toks plitimas atrodė mažai tikėtinas, jis itin sparčiai pasiekė visas Europos Sąjungos šalis ir didžiausią pasaulio ekonomiką – Jungtines Amerikos Valstijas.

  Daugiau

 • Pensija - 2020 03 20

  Ar įmanoma apsaugoti savo pensijai kaupiamas lėšas?

  Ar įmanoma apsaugoti savo pensijai kaupiamas lėšas?

  Padidėję svyravimai finansų rinkose gali lengvai sutrikdyti net ir patyrusius investuotojus, tačiau svarbu atsiminti – jūs kaupiate ir investuojate turėdami ilgalaikius tikslus. Tik išlikdami ramūs, nepasiduodami panikai ir laikydamiesi patikrintų investavimo principų, padedančių pasiekti ilgalaikius tikslus, sugebėsite sklandžiai jų siekti ir turėti naudos.

  Daugiau

 • Draudimas - 2019 09 28

  Kuo skiriasi gyvybės draudimas ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų?

  Kuo skiriasi gyvybės draudimas ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų?

  Yra įvairių būdų pasirūpinti savo ir artimųjų finansiniu saugumu, vienas iš jų – draudimas. Dėl įvairių draudimo rūšių dažnai kyla klausimų – kaip išsirinkti sau tinkamiausią, kuo skiriasi gyvybės draudimo ir draudimo nuo nelaimingų atsitikimų pagrindinės sąlygos? Kokiais atvejais išmokama draudimo išmoka ir ar verta apsidrausti kelių rūšių draudimu?

  Daugiau

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.