Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2018 03 13
Vaiko pinigai | Investicinis gyvybės draudimas | Taupymas | Vaiko ateičiai

Išleisti dabar ar užtikrinti saugią vaikų ateitį?

Išleisti dabar ar užtikrinti saugią vaikų ateitį?

Kai dviejų atžalų mama Goda pradėjo domėtis, kiek kainuoja studijos Lietuvos universitetuose, moteris apsisprendė tuojau pat pradėti taupyti vaikų mokslams. Tam ji skirs nuo šių metų gaunamus vaiko pinigus – valstybės skiriamas 30 eurų išmokas vaikams.

„Vienas apsipirkimas parduotuvėje ar užtikrintumas, kad užaugę mano vaikai galės įgyti išsilavinimą? Atsakymas į šį klausimą, manau, aiškus kiekvienam savo vaikų ateitimi besirūpinančiam tėvui“, – savo apsisprendimą aiškina Goda. 

Moteris neslepia, kad jos draugai ir kolegos  atžalų ateičiai kaupti gaunamus vaiko pinigus apsisprendę dar ne visi. Viena pagrindinių priežasčių – daugumai trūksta informacijos ir laiko išsamiau pasidomėti apie taupymo būdus ir priemones. Be to, retas kuris susimąsto apie savo vaikų išsimokslinimą, kol jie dar maži, ir mieliau leidžia pinigus naujiems drabužiams ar pramogoms.

„Visgi, nežinau nė vieno, kuris nelinkėtų savo vaikams tapti išprususiais žmonėmis“, – sako dviejų vaikų mama.   

Studijų kaina siekia keliolika tūkstančių

Nors Godos atžalos dar mažos – dukrai Saulei ketveri, o sūnui Nojui vos vieneri, – moteris jau dabar rūpinasi, kad užaugę vaikai galėtų studijuoti Lietuvos ar užsienio universitetuose.

„Atsitiktinai žiniasklaidoje perskaičiau, kad Lietuvoje tik kas antras studentas studijuoja nemokamai. Valstybės finansuojamų vietų universitetuose kasmet mažėja, o studijos brangsta. Todėl, pagalvojusi apie tai, kaip reikės išleisti du vaikus į mokslus, išsigandau“, – prisipažino pašnekovė.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šiuo metu mokestis už vienus bakalauro nuolatinės studijų formos metus Lietuvoje svyruoja nuo 1 268 iki 11 576 eurų. Studijos užsienio universitetuose neretai kainuoja dar daugiau. Be to, reikėtų pridėti ir išlaidas būstui, mokesčiams, maistui ir transportui. Apskaičiuota, kad būtinosios išlaidos gali siekti dar 200–300 eurų per mėnesį.

„Nenoriu, kad mano vaikai būtų priversti atsisakyti mokslų vien dėl lėšų trūkumo. Taip pat nenorėčiau, kad jie studijoms bandytų patys užsidirbti dirbdami nekvalifikuotus darbus. Mano kaip mamos pareiga užtikrinti, kad baigę mokyklą mano vaikai galėtų studijuoti savo pasirinktą profesiją ir nejaustų rimtų finansinių sunkumų“, – sakė Goda.

Verta pradėti taupyti kuo anksčiau

Goda apskaičiavo, kad, kas mėnesį atidėjusi gaunamas vaikų išmokas, dukteriai ji sukaups šiek tiek daugiau negu 5 000 eurų , o sūnui – daugiau negu 6 000 eurų. Jei šias sumas Goda investuotų, tikėtina, per tokį ilgą laiką jos galėtų dar daugiau padidėti. Tokia suma užtikrintų saugesnę jaunuolių savarankiško gyvenimo pradžią.

Pradėjusi kaupti pinigus vėliau, moteris vaikų studijoms kas mėnesį turėtų skirti kur kas daugiau negu 30 eurų. Pavyzdžiui, pradėjusi pinigus taupyti dukters studijoms tik po dešimties metų, norėdama sukaupti tokią pat sumą, Goda turėtų kas mėnesį atidėti po daugiau negu 100 eurų.

„Nežinau, ar tuomet sugebėsiu skirti tokią pinigų sumą savo vaikų ateičiai. 30 eurų – irgi nemaža pinigų suma, tačiau verčiau kartą mažiau apsipirksiu parduotuvėje, bet būsiu rami, kad galėsiu padėti savo vaikams žengti pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius“, – kalbėjo vilnietė.

Finansų ekspertai vieningai sutinka, kad susirūpinti vaiko ateitimi reikia kuo anksčiau – geriausia nuo pirmųjų kūdikio metų. Matematika paprasta – kuo ilgiau kaupsite pinigus, tuo mažiau jų kas mėnesį reikės atidėti norint sukaupti norimą sumą.

Galima ir papildomai uždirbti

Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Kaupiant pinigus ilgam laikui atsiranda galimybė juos investuoti ir taip apsisaugoti nuo jų nuvertėjimo bei uždirbti. Finansų rinkose galioja taisyklė – kaupiant pinigus ilgesnį laiką, tikėtina ir didesnė investicijų grąža.  Todėl pasitarusi su finansų specialistais Goda nusprendė išmokas vaikams investuoti ir pasirinko SEB banko investicinį gyvybės draudimą „Vaiko ateičiai“

Investuodama vilnietė ne tik galės sukauptas lėšas skirti vaikų studijoms ir savarankiško gyvenimo pradžiai, bet ir susigrąžinti dalį sumokėtų įmokų. Naudodamasi gyventojų pajamų mokesčio lengvata Goda gali susigrąžinti iki 15 procentų per metus sumokėtų įmokų*. Pasak finansų ekspertų, tai beveik prilygsta garantuotoms metų palūkanoms, kurias gauna investuotojas. Rasti kitas investicines priemones, kurios užtikrintų tokio dydžio palūkanas, finansų rinkose sunku. 

Dar vienas investicinio gyvybės draudimo privalumų – sutartį galima sudaryti bet kuriam laikui, o kaupiamas lėšas atsiimti bet kuriuo metu.

Kad nekiltų pagundos vaiko pinigų išleisti kitoms reikmėms ir nebūtų sunku kas mėnesį atsisveikinti su keliomis dešimtimis eurų, dviejų vaikų mama užsisakė elektroninės  sąskaitos paslaugą – valstybės išmokos vaikams automatiškai be jokio papildomo mokesčio pervedamos iš Godos banko sąskaitos į investicinio gyvybės draudimo sąskaitą. 

„Tai ir paprasta, ir neskausminga. Jei nematai tos pinigų sumos, tai jos ir nepasigendi“, – šypsojosi vilnietė.

Sužinokite, kokią sumą galite sukaupti pasirinkę investicinį gyvybės draudimą „Vaiko ateičiai“.

* GPM susigrąžinimo sąlygos ir apribojimai nustatyti Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (Žin. 2002, Nr. 73-3085). Daugiau apie apmokestinimo tvarką.

Čia pateikta reklaminio pobūdžio informacija apie UAB „SEB gyvybės draudimas“ teikiamas draudimo, susijusio su investavimu, paslaugas. Ši informacija negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Nors turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie laikomi patikimais, UAB „SEB gyvybės draudimas“ nėra atsakinga už netikslumus ar nuostolius, kurių gali atsirasti remiantis tokia informacija. Informacija, susijusi su apmokestinimu, ateityje gali būti keičiama ir netikti Jūsų konkrečiu atveju. Pagal Jūsų draudimo sutartį taikomi kainyne nustatyti draudimo sutarties mokesčiai. Investicijų grąža yra susijusi su rizika, jų vertė gali mažėti arba didėti, o tai, kad anksčiau grąža buvo teigiama, nereiškia, kad tokia ji bus ir ateityje. Kai kuriais atvejais nuostoliai gali viršyti visą investicijos sumą. Jei investuojama į finansines priemones užsienio valiuta, valiutos keitimo kurso pokyčiai gali turėti įtakos investicijų grąžai. Jūs esate atsakingi už priimtus investavimo sprendimus, todėl, prieš juos priimdami, turėtumėte susipažinti su išsamia informacija bei konkrečios investavimo krypties strategija ir patys ar padedami konsultantų įvertinti, kad, esant infliacijai ar valiutų kursų pokyčiams, pasikeitus rinkos palūkanų normai ar įvykus tam tikriems įvykiams, kurie nepriklauso nuo SEB banko ar UAB „SEB gyvybės draudimas“ valios ir veiksmų, gali sumažėti Jūsų investicijų vertė. Prieš priimant sprendimą investuoti, rekomenduotina susipažinti su investavimo krypčių aprašymu ir fondų, į kuriuos investuojama pagal šią kryptį, prospektais, gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Šios informacijos galite teirautis paskambinę telefonu 1528, atvykę į pageidaujamą SEB banko skyrių arba galite rasti www.seb.lt.


 • Kasdieniai finansai - 2017 04 21

  5 dalykai apie pinigus, kuriuos būtina papasakoti vaikams

  5 dalykai apie pinigus, kuriuos būtina papasakoti vaikams

  Vaikams nuolat reikia pinigų, ir jūs, tikriausiai, duodate – pietums mokykloje, būreliams, įvairioms pramogoms. Tačiau kad vaikai mokėtų protingai leisti pinigus, svarbu nuo vaikystės mokyti įvertinti tai, ką jie gauna. Apie pinigus reikėtų pradėti kalbėti nuo tada, kai tik vaikas pradeda jais domėtis. Pirmiausia, reikia mokyti vaikus taupyti, o vėliau galima tobulinti jų finansinius įgūdžius duodant pinigų kasdienėms išlaidoms ir patariant, kaip geriau juos išleisti.

  Daugiau

 • Draudimas - 2016 04 13

  Vietoj žaislų – originali dovana

  Vietoj žaislų – originali dovana

  Gimus vaikui, tėvai dažnai susimąsto, kaip norėtų užtikrinti jo finansinę ateitį, tačiau ne visada turi tokią galimybę. Pastaruoju metu pastebima nauja tendencija – pagalbos ranką vis dažniau tiesia šeimos artimieji, nusprendžiantys apdrausti vaiką kaupdami pinigus jo ateičiai.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2015 02 19

  Kaip išmokyti vaikus elgtis su pinigais?

  Kaip išmokyti vaikus elgtis su pinigais?

  Jau patarėme, kaip pasirūpinti savo pinigais, kad jie nepabėgtų iš jūsų kišenės. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad pinigai reikalingi ir jūsų vaikams. Tam, kad jie užaugę mokėtų taupyti ir tvarkytų išlaidas sumaniai, svarbu nuo pat mažumės išmokyti juos vertinti pinigus. Tad kaip reikėtų ugdyti vaikų finansinį raštingumą?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.