Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2016 01 12
vaikai | trauma | vaikų draudimas

Ką daryti, kad žiemą vaikai būtų saugesni

Ką daryti, kad žiemą vaikai būtų saugesni

Žiemą ypač padaugėja vaikų traumų, kadangi vaikai, mėgaudamiesi šio metų laiko teikiamais malonumais, dažnai neįvertina pasikeitusių oro sąlygų, padidėjusio pavojaus paslysti ir susižeisti. Daugumos šių traumų galima išvengti ar bent jau sušvelninti jų pasekmes.

Kada vaikų tyko daugiausiai pavojų?

Tyrimai rodo, kad net 80 proc. atvejų sužalojimo metu vaikai buvo prižiūrimi suaugusiųjų. Taigi akivaizdu, kad, norint apsaugoti vaikus nuo patiriamų traumų, vien priežiūros nepakanka, būtinos kompleksinės priemonės, apimančios vaikų mokymą ir papildomas apsaugos priemones.

Dažniausia vaikų traumų priežastis – įvairūs nukritimai. Specialistai atkreipia dėmesį, kad yra trys laikotarpiai, kai padaugėja vaikų traumų. Pirmasis pikas – balandžio–gegužės mėnesiais, kai atšilus orui vaikai išbėga į kiemus ir, kaip rodo nelaimingų atsitikimų statistika, pamiršta saugotis. Antroji traumų banga – rugpjūtis–rugsėjis, kai vaikai sugrįžta iš vasaros atostogų į mokyklą. Trečiasis pakilimas – šaltasis metų laikotarpis. Vaikai traumas patiria ne tik žaisdami, bet ir mėgaudamiesi žiemos malonumais – slidinėdami, čiuožinėdami, važinėdamiesi rogutėmis. Visa ši veikla susijusi su padidėjusia rizika susižeisti.

Nors tėvai dažnai mano, kad vaikai, praleisdami daug laiko namuose, prie kompiuterių, yra saugesni, ne veltui dėl tokio mažo fizinio vaikų aktyvumo yra sunerimę specialistai. Nejudrumas susijęs ne tik su rizika susirgti įvairiomis ligomis, bet ir su padidėjusia traumų tikimybe. Mat tokių vaikų raumenų tonusas dėl nepakankamo fizinio krūvio yra žemas, dažniau sutrinka kaulų mineralizacija, suminkštėja kaulų struktūra, todėl vaikai dažniau ir sunkiau susižeidžia.

Patarimai tėvams, kaip apsaugoti vaikus

 • Priminkite vaikams, kad žaisdami, sportuodami jie turėtų būti atidesni ir atsargesni. Nelaukite, kol įvyks trauma, geriau iš anksto, atsižvelgdami į vaiko amžių, paaiškinkite, kas yra nesaugu, kokie pavojai tyko namuose ar gatvėje.

  Patiko straipsnis? 
  Prenumeruokite e. paštu   
 • Paaiškinkite, kokiose situacijose atsitinka traumos ir kaip jų išvengti. Parodykite ar išvardinkite daiktus, kuriais galima susižaloti. Stenkitės šį procesą atlikti žaismingai, kad vaikui nebūtų nuobodu, jis neišvargtų.
   
 • Nepalikite vaikų be priežiūros, nuolat juos stebėkite, nelaikykite jiems pasiekiamoje vietoje pavojingų daiktų, neleiskite mažiems vaikams be priežiūros naudotis virtuvės reikmenis.
   
 • Pasirūpinkite, kad vaikai naudotų apsaugos priemones – saugos diržus, dviratininkų šalmus ir kitas kūno dalių apsaugas, ryškias liemenes. Su vaiku išsirinkite jiems patinkančius atšvaitus.
   
 • Iš anksto pasirūpinkite vaiko finansinio saugumo priemonėmis, jei nelaimė visgi ištiktų. Vaiką galite papildomai apdrausti nuo traumų, nelaimingų atsitikimų ir kritinių ligų. Pasirinkę šią draudimo apsaugą, būsite tikri, kad, ištikus nelaimei, sulauksite finansinės paramos vaiko gydymo išlaidoms padengti.

Vidutinė kompensacija sunkiu momentu

„Visi savo vaikams linkime geriausio, tačiau, suprantame, kad ne viskas priklauso nuo mūsų. Norisi, kad netikėtose situacijose šeima patirtų kaip galima mažiau nemalonumų“, – sako „SEB gyvybės draudimo“ generalinė direktorė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, patardama dėl vaiko finansinėse apsaugos – draudimo nuo įvairių traumų, susižalojimų ir sunkių ligų – pasvarstyti kai vaikas tampa judrus arba tiesiog pradėti kaupti jo ateičiai.

Esant draudimui, kuris įsigalioja vaikui sulaukus vienerių metų, nelaimės atveju arba vaikui susirgus kritine liga išmokama draudimo išmoka. „Tėvai šią išmoką panaudoja vaistams, paslaugoms, reabilitacijai ar dovanai, kuria gali pradžiuginti vaiką“, – sako S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

Svarbu suprasti, kad draudimo apsauga kainuoja, t. y. papildomai jį apdraudus nuo traumų, susižalojimų ir sunkių ligų, vaikui kaupiama suma bus mažesnė arba teks mokėti didesnes įmokas. Todėl reikėtų gerai įvertinti nelaimės tikimybę – vaiko aktyvumą, polinkį į ligas, šeimos ligų istoriją, veiklą, kuria vaikas užsiima. Beje, esant poreikiui sutartį bet kada galima keisti – pridėti papildomą draudimą arba jo atsisakyti.

Remiantis „SEB gyvybės draudimo“ statistika, daugiau negu pusė visų vaikų patiriamų traumų yra kaulų lūžiai ir išnirimai (52,63 proc.) – paprastai žastikaulio, nykščio, dilbio kaulo, kryžkaulio, plaštakos pirštų, kulkšnies ir raktikaulio. Žiemą dažniausiai lūžta riešas – vaikai paslysta ir krisdami bando remtis ranka.

Vaikui patyrus kaulų lūžį, vidutinė išmoka yra 325 eurai. Susižalojus tik minkštuosius audinius (veido, kaklo) vidutinė išmoka yra 29 eurai. Vidutiniškai vaikai apdraudžiami 6 400 eurų draudimu nuo smulkių traumų ir 6 550 eurų draudimu nuo nelaimingų atsitikimų. Įprastai toks vaiko draudimas nuo traumų ir nelaimingų atsitikimų kainuoja apie 40 eurų metams.


 • Kasdieniai finansai - 2016 01 07

  Laimės linkim, turtai minty?

  Laimės linkim, turtai minty?

  „Ne piniguose laimė, – sako vieni, – o jų kiekyje“, – iškart priduria kiti. Ir vieni, ir kiti teisūs – nelygu, ką vadiname laime. Moksliškai nustatyta, kad pinigai, turtai iki tam tikros ribos padeda padidinti laimę, o vėliau didesnė pinigų suma daugiau laimės jau nebeatneša. Netgi sakoma, kad laimės sumažėja. Tačiau ir romantikai, ir cinikai sutaria, kad laimė priklauso ne tik nuo pinigų, bet ir nuo kitų aplinkybių. Ne viską už pinigus, net ir labai didelius, galima įsigyti.

  Daugiau

 • Draudimas - 2015 10 26

  Sėkminga vaiko ateitis – vos už 1,5 euro?

  Sėkminga vaiko ateitis – vos už 1,5 euro?

  Daugiau negu 51 procentas – tokia SEB banko užsakymu atliktoje apklausoje dalyvavusių tėvų dalis kaupia lėšas savo vaikų išsilavinimui. Daugiau negu ketvirtadalis taupo atžalų savarankiško gyvenimo pradžiai ir pirmajam jų būstui. Galbūt vaikų ateičiai kaupiate ir jūs, tačiau nežinote, ar euras prie euro kaupiamas turtas gali padėti įgyvendinti vaikų svajones?

  Daugiau

 • Draudimas - 2015 09 21

  Kaip taupyti vaikų ateičiai?

  Kaip taupyti vaikų ateičiai?

  Dažnas iš mūsų yra linkęs turėti santaupų, kurios padėtų nenumatytu šeimos finansinės krizės atveju. Tačiau taupymas vaikų ateičiai – bene dažniausiai nurodomas šeimų, kurios augina vaikus ir nori užtikrinti jų finansinį saugumą, ilgalaikio taupymo tikslas. Iškyla klausimas: kiek ir kaip augančios atžalos tėvai turėtų sutaupyti?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.