Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2020 07 07

Kaip draudimas gali padėti apsaugoti savo artimuosius?

Kaip draudimas gali padėti apsaugoti savo artimuosius?

Šiais laikais vis daugiau šeimų, kurių finansinė gerovė priklauso ne nuo vieno – šeimos maitintojo, o nuo abiejų šeimos narių pajamų. Kiekvieno indėlis į šeimos biudžetą yra itin svarbus, todėl būtina užtikrinti finansinį saugumą, kad, vienam iš šeimos narių laikinai ar visam laikui praradus darbingumą, šeima nesusidurtų su nepakeliamais finansiniais iššūkiais.

Šeimos biudžetas gali smarkiai pakisti atsitikus nenumatytoms ir nemalonioms aplinkybėms – esant laikinam nedarbingumui ar susidūrus su skaudesne patirtimi. Rūpinantis ateitimi, prasminga paklausti savęs: „Ar  vaikams pakaktų išteklių užaugti ir pradėti savarankišką gyvenimą, jei jie prarastų mano finansinę paramą? Kokio dydžio finansinė atsarga tokiu atveju būtų reikalinga?“ Atsakyti į šį klausimą sudėtingiausia, kai vaikai dar maži ir savarankišką gyvenimą  pradės dar negreitai.

Nors kiekvieno žmogaus gyvenimo sąlygos skiriasi, mūsų ekspertai teigia, kad, norint kuo lengviau prisitaikyti prie suprastėjusios finansinės padėties, vidutiniškai reikėtų būti pasirūpinus nuo vienų iki trejų metų pajamų atsarga. Kaip išsiaiškinti, kokia suma būtų reikalinga? Bandant nustatyti finansinės atsargos dydį, rekomenduojama  atsižvelgti ne tik į šeimos narių skaičių, bet ir į turimus finansinius įsipareigojimus, paskolas, taip pat įvertinti dabartinius gyvenimo įpročius. Tikėtina, kad ši suma bus gana didelė ir jai sutaupyti gali prireikti labai daug laiko.

Kaip dar galite pasirūpinti savo finansiniu saugumu?

Sukaupti finansinę atsargą nenumatytoms situacijoms gali prireikti daug laiko, ne visada gali būti atliekamų pinigų atsidėti. Tokiu atveju reikėtų apsvarstyti ir kitas alternatyvas, pavyzdžiui, papildomai pasirūpinti artimaisiais ir apsidrausti gyvybę tokia suma, kuri prilygtų esamoms vienų ar trejų metų pajamoms.

Apsidraudę gyvybę jausitės ramesni ir finansiškai saugesni. Atsitikus nenumatytoms gyvenimo aplinkybėms Jūsų šeimai būtų lengviau susidoroti su iškilusiais finansiniais iššūkiais, net jei nebegalėtumėte jai padėti. Norint, kad draudimo paslauga geriausiai atitiktų Jūsų poreikius, sprendimas dėl gyvybės draudimo turėtų būti gerai apgalvotas. Rekomenduojame susipažinti su penkiais populiariausiais mitais apie gyvybės draudimą. 

Draudimas taip pat gali būti svarbus ir naudingas susirgus ar susižeidus ir laikinai praradus darbingumą. Pavyzdžiui, draudimas nuo kritinių ligų ar traumų suteikia finansinę pagalbą dengiant gydymo ar reabilitacijos išlaidas ir leidžia visas jėgas sutelkti į sveikimą ir reabilitaciją, užuot rūpinusis savo ir savo šeimos finansinėmis problemomis. Daugiau apie asmens draudimo paslaugą rasite čia.

Pasirinkti tinkamą draudimą – dar lengviau

Atsakykite į 5 klausimus ir sužinokite, koks draudimas geriausiai atitinka Jūsų poreikius. Dabar sudarę asmens draudimo sutartį dovanų gausite metinį 10 000 Eur vertės draudimą nuo traumų ir 10 000 Eur vertės draudimą nuo nelaimingų atsitikimų.

 

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. Asmens draudimo paslaugą teikia „SEB Life and Pension Baltic SE“ Lietuvos filialas. Išsamesnė informacija apie paslaugą pateikta draudimo taisyklėse www.seb.lt/draudimo-dokumentai. Rekomenduojame prieš sudarant bet kokią finansinių paslaugų sutartį atidžiai išnagrinėti paslaugų teikimo sąlygas. Norėdami sudaryti sutartį, užsiregistruokite į konsultaciją.


 • Draudimas - 2020 05 21

  Rūpinimasis savimi ir pasiruošimas ateičiai suteikia saugumo jausmą

  Rūpinimasis savimi ir pasiruošimas ateičiai suteikia saugumo jausmą

  Daugelis žmonių vengia kalbėti apie rimtesnius susirgimus, tačiau sveikatos statistika leidžia suvokti tikrąją ligotumo padėtį Lietuvoje. Lietuvos higienos instituto duomenimis, per metus vidutiniškai kas trečiam suaugusiam šalies gyventojui nustatomos kraujotakos sistemos ligos. Vienam iš aštuonių gyventojų per metus diagnozuojamos nervų sistemos ligos, o kas dvyliktam – navikiniai susirgimai*. Kasmet vidutiniškai beveik 12 tūkst. darbingo amžiaus Lietuvos gyventojų pripažįstamas sumažėjęs darbingumas (negalia)**.

  Daugiau

 • Draudimas - 2020 05 14

  Kodėl turtą draudžiame, bet dėl gyvybės dvejojame?

  Kodėl turtą draudžiame, bet dėl gyvybės dvejojame?

  Abejonių dėl turto draudimo dažniausiai turime mažiau, nes esame įsitikinę, kad tai naudinga. Tačiau svarstydami apdrausti gyvybę, dvejojame, nes esame linkę tikėti, kad mums nieko blogo neatsitiks. Deja, nė vienas nesame apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų ir kitų nenumatytų gyvenimo aplinkybių. Tačiau galime iš anksto pasirūpinti savo šeimos finansiniu saugumu ir būti užtikrinti dėl jų ateities.

  Daugiau

 • Pensija - 2020 04 20

  Informacija klientams, apsidraudusiems investiciniu gyvybės draudimu

  Informacija klientams, apsidraudusiems investiciniu gyvybės draudimu

  Kaupiančių pagal investicinio gyvybės draudimo sutartis klientų poreikiai, tikslai, investavimo laikotarpis, rizikos tolerancija yra skirtingi. Paprastai lėšos, kurių gali netrukus prireikti ir kuriomis asmuo negali rizikuoti, neturėtų būti investuojamos į rizikingą turtą (pvz.,  akcijas), o lėšos, kaupiamos ilgalaikiams tikslams (penkeriems ir daugiau metų), tikėtina, turėtų būti investuotos.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.