Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2020 07 27

Kaip išsiaiškinti, ar man reikalingas gyvybės draudimas?

Kaip išsiaiškinti, ar man reikalingas gyvybės draudimas?

Dažniausiai apie gyvybės draudimo poreikį susimąstoma po svarbių gyvenimo įvykių, pavyzdžiui,  tokių kaip santuoka ar vaiko gimimas. Šeimoms, auginančioms mažus vaikus, gyvybės draudimas yra naudingas, nes užtikrina finansinio saugumo jausmą ir suteikia ramybės dėl ateities. Tačiau yra ir daugiau situacijų, kai rekomenduojama apsvarstyti būtinumą apsidrausti gyvybę. Lygiai taip pat gyvybės draudimas gali būti naudingas ir žmonėms, neturintiems šeimos ar vaikų.

Jei norite užtikrinti finansinį saugumą savo artimiesiems

Kadangi nėra dviejų vienodų gyvenimo scenarijų, nėra ir vieno universalaus atsakymo į klausimą, kokiais atvejais reikalingas gyvybės draudimas. Norint atsakyti į šį klausimą, verta paklausti savęs, ar jūsų aplinkoje yra žmonių, kurie susidurtų su iššūkiais praradę jūsų finansinę paramą. Tai gali būti ne tik vaikai, bet ir kiti artimieji: tėvai, broliai, seserys ar kiti jūsų išlaikomi asmenys. 

Gyvybės draudimo tikslas yra užtikrinti finansinį saugumą sau ir savo artimiesiems praradus pajamas ir prisitaikant prie pasikeitusios gyvenimo situacijos. Įsigyjant gyvybės draudimą, draudimo sumą galima pasirinkti individualiai. Pavyzdžiui, pasirinkus draudimo sumą, kuri būtų lygi jūsų metinėms pajamoms, užtikrinama, kad, įvykus nenumatytoms gyvenimo aplinkybėms, jūsų įprastinė finansinė parama būtų  tęsiama ištisus metus.

Svarbu pabrėžti ir tai, kad draudimo naudos gavėjas gali laisvai pasirinkti, ką daryti su gauta draudimo išmoka: padengti turimą skolą, kasdienes išlaidas ar atsidėti pinigus ateičiai, vaikų išsilavinimui.

Jei norite, kad artimieji nepaveldėtų jūsų finansinių įsipareigojimų

Rekomenduojame apsvarstyti galimybę apsidrausti gyvybės draudimu, jei turite finansinių įsipareigojimų. Jei paskolos savininkas esate ne vienas, reikėtų gerai įvertinti, ar jūsų bendraskolis būtų pajėgus toliau vykdyti turimus finansinius įsipareigojimus, jei netektų jūsų paramos. Norint pasirūpinti, kad artimieji nepaveldėtų jūsų skolų, rekomenduojama apsvarstyti apsidrausti gyvybę tokia suma, kuri, atsitikus nelaimei, padengtų turimas paskolas.

Kita vertus,  tvarkant turto paveldėjimo klausimus taip pat reikia laiko ir pinigų, todėl gyvybės draudimo išmoka gali padėti palengvinti šį procesą. Išmoka gali padėti kompensuoti ne tik naujas atsiradusias neplanuotas išlaidas, bet ir lengviau prisitaikyti prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų.

Jei norite užsitikrinti finansinę atsargą 

Rūpinimasis artimaisiais yra tiek pat svarbus, kiek ir rūpinimasis savimi, todėl svarbu įvertinti, ar patys esate pasirengę nenumatytoms gyvenimo aplinkybėms. Ar galėtumėte rinktis ilgalaikį ir profesionalų gydymą, jei sunkiai susirgtumėte ar susižalotumėte? Ar socialinio draudimo ir sveikatos draudimo išmokos pakaktų, jei susižeistumėte ir dėl to negalėtumėte kurį laiką dirbti?

Draudimo nuo kritinių ligų tikslas yra užtikrinti finansinę atsargą, kuri padėtų kompensuoti sumažėjusias asmens pajamas ir padengti gydymosi išlaidas. Įvykus nenumatytoms gyvenimo aplinkybėms, galėtumėte visas jėgas sutelkti į sveikimą, užuot rūpinęsi savo ir savo šeimos finansinėmis problemomis.

Norint, kad draudimo paslauga geriausiai atitiktų poreikius, sprendimas dėl gyvybės draudimo turėtų būti gerai apgalvotas.

Apsispręsti dėl poreikio gali padėti skaičiuoklė

Rekomenduojame užsiregistruoti į konsultaciją  arba pasinaudoti asmens draudimo poreikio nustatymo skaičiuokle, kuri padėtų nustatyti, ar naudinga būtų apsidrausti, ir apskaičiuoti preliminarią draudimo įmoką.

 

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. Asmens draudimo paslaugą teikia draudimo bendrovės „SEB Life and Pension Baltic SE“ Lietuvos filialas. Išsamesnė informacija apie paslaugą pateikta draudimo taisyklėse www.seb.lt/draudimo-dokumentai. Rekomenduojame prieš sudarant bet kokią finansinių paslaugų sutartį atidžiai susipažinti su paslaugų teikimo sąlygomis. Norėdami sudaryti sutartį, užsiregistruokite į konsultaciją.


 • Taupymas ir investavimas - 2020 07 24

  Taupome tik juodai dienai ir atostogoms?

  Taupome tik juodai dienai ir atostogoms?

  COVID-19 protrūkis ir karantinas nepadarė pastebimos įtakos Lietuvos gyventojų tikslams ir prioritetams. Paklausti, kokiems tikslams taupo pinigus, gyventojai dažniausiai nurodė atostogas ir pramogas, būstą bei automobilį. Šis prioritetų sąrašas liko nepakitęs keletą pastarųjų metų.

  Daugiau

 • Pensija - 2020 05 15

  Ką svarbu žinoti apie pensijos kaupimą neramiais laikais?

  Ką svarbu žinoti apie pensijos kaupimą neramiais laikais?

  2019 metais įvykusi Lietuvos pensijų sistemos reforma atnešė nemažai pokyčių kiekvienam kaupiančiajam pensijai. Dirbantieji turėjo priimti labai svarbų sprendimą – kaip kaupti savo senatvei. Šie pokyčiai sutapo su įspūdingais metais pasaulio rinkose ir tai lėmė rekordinius pensijų fondų grąžos rodiklius, tačiau 2020 metais finansų rinkose vyksta didesni svyravimai. Neramias laikotarpiais svarbu prisiminti, kad kaupimas pensijai – ilgalaikis procesas.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2020 07 17

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  „Turėti pinigų – turėti laisvę rinktis. Tai suteikia saugumo, tvirtumo, ramybės ir harmonijos gyvenimui, dovanoja daug energijos ir pašalina krūvas nereikalingo nerimo. Kai nereikia galvoti apie pinigus, turime daugiau erdvės kūrybai ir svajonių pildymui“, – apie tai, kodėl reikėtų turėti santaupų, sako Norvegijoje gyvenanti Simona, kuriai kažkada taupymas tapo didžiuliu atradimu, o šiandien yra neatsiejama biudžeto valdymo dalis.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.