Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2015 05 04
Draudimas | Kritinės ligos

Kaip sušvelninti finansines ligos pasekmes?

Kaip sušvelninti finansines ligos pasekmes?

Sakoma, kad sveikata yra brangiausias žmogaus turtas. Visgi retas susimąsto, kiek iš tikrųjų galėtų kainuoti kritinių ligų, tokių kaip vėžys ar inkstų nepakankamumas, gydymas. Brangus gydymas, ilgas reabilitacinis laikotarpis, gyvenamosios aplinkos pritaikymas ligoniui ir dalies šeimos pajamų netekimas dėl paciento negalėjimo dirbti – visa tai smarkiai atsiliepia šeimos, susidūrusios su kritine liga, biudžetui.

Visgi prevencinių priemonių, siekiant išvengti ligos ar sušvelninti jos pasekmes, galima imtis jau šiandien. Sveikas gyvenimo būdas ir ankstyva diagnostika smarkiai prisideda prie to, kad net ir po sunkios ligos būtų galima gyventi visavertį gyvenimą. Taip pat galite priimti ir finansinius sprendimus, kurie palengvintų Jūsų ir Jūsų šeimos gyvenimą netikėtos ligos atveju.

Draudimas nuo kritinių ligų – pirmoji finansinė pagalba

Siekiant kaip įmanoma labiau sumažinti kritinės ligos įtaką šeimos biudžetui, galima rinktis draudimą nuo kritinių ligų. Tai tokia draudimo rūšis, kuomet apdraustajam susirgus viena iš kritinių ligų yra išmokama vienkartinė draudimo suma.

Kritinės ligos atveju toks draudimas padeda sumažinti bent dalį užgriuvusios finansinės naštos ar išlaikyti šeimos biudžeto stabilumą. Skirta išmoka galima padengti dalį gydymo ar reabilitacijos, vaistų, slaugos, namų aplinkos pritaikymo ligonio poreikiams išlaidas, iš dalies kompesnuoti šeimos biudžeto pajamas dėl sergančiojo negalėjimo dirbti.

Kiek kainuoja kritinės ligos gydymas?

Negalima vienareikšmiškai atsakyti, kiek kainuoja tokios ligos gydymas. Tai priklauso nuo pačios ligos,  paciento būklės ir taikomo gydymo metodo. Dalį ligos gydymo kainos padengia Valstybinės Ligonių Kasos, tačiau dažniausiai tam prireikia ir nemažai asmeninių lėšų. Pavyzdžiui, onkologinių ligonių gydymas yra vienas brangiausių pasaulyje, o Lietuvoje vieno vėžiu sergančio paciento gydymui siekia vos 32 eurus per mėnesį. Skaičiuojama, kad per mėnesį onkologinės ligos gydymui – vaistams, maisto papildams, onkopsichologo paslaugos ir modernioms gydymo procedūroms – pacientai vidutiniškai išleidžia nuo 3500 iki 9000 eurų asmeninių lėšų.

Žinoma, kitų kritinių ligų gydymas gali kainuoti mažiau. Pavyzdžiui, miokardo infarktą patyrusių ligonių asmeninės išlaidos siekia 580 – 2500 eurų per metus. Visgi neretai reikia išleisti dideles sumas reabilitacijos, slaugoms paslaugoms, pritaikyti gyvenamąją aplinką ligonio poreikiams. Į visa tai būtina atsižvelgti skaičiuojant kritinės ligos gydymo kainą.

Kokia suma draustis?

„Kiekviena liga ir kiekvienos šeimos finansinė situacija yra individuali, tad vieno recepto, kaip tinkamai kaupti finansinę atsargą ligos atvejui nėra. Visgi žmogus, kuris galvoja apie draudimą nuo kritinių ligų, turi apsvarstyti įvairius scenarijus – tai padės rasti geriausią sprendimą“, - sako UAB „SEB gyvybės draudimas” generalinė direktorė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

Pasak jos, prieš nusprendžiant, kokia suma draustis, geriausia atsakyti į šiuos klausimus:

  • Ar turite pakankamai santaupų ar kito turto, kuriuo būtų galima padengti bent dalį kritinės ligos gydymo ar su juo susijusių išlaidų?
  • Kiek lėšų prireiks būtiniausioms kasdienėms šeimos išlaidoms ir kokią įtaką tam turės šeimos nario pajamų netekimas ar jų sumažėjimas?
  • Kokį gydymą rinktumėtės – privačioje ar valstybinėje įstaigoje, Lietuvoje ar užsienyje?
  • Kiek gali kainuoti gyvenamosios aplinkos pritaikymas, pvz., nauja lova, įvažiavimas vežimėliu ir pan.?
  • Kiek gali trukti atsigavimo po kritinės ligos laikotarpis? Ar gali prireikti reabilitavijos, slaugos paslaugų ir priemonių?

Įvertinę įvairius scenarijus bei Jūsų šeimos finansinę situaciją, apskaičiuoti draudimo nuo kritinių ligų sumą galite gydymo išlaidų ir vidutinių mėnesio būtinųjų išlaidų sumą padauginę iš sveikatos grąžinimo laikotarpio.

Pavyzdžiui, keturių asmenų šeimą išlaikantis 34 m. vyras įvertino, kad kritinės ligos atveju gydymo bei reabilitacijos laikotarpis galėtų būti 3 metai, o metinės gydymo išlaidos, kurių nedengia Ligonių kasos, siektų 5 740 eurų. Vidutinės vienos asmens išlaidos didmiestyje yra 289 eurai per mėnesį. Taigi, kritinių ligų draudimo suma būtų apie 28 000 EUR (27 624 = [5 740 + 3 468] x 3).


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

  • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
  • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.