Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2015 02 19
Draudimas

Kelionės draudimas paprastas ir būtinas kaip dantų šepetėlis

Kelionės draudimas paprastas ir būtinas kaip dantų šepetėlis

Kelionė be nuotykių, iššūkių, naujų potyrių – ne kelionė. O kur nuotykiai, ten ir pavojai. Tiesą sakant, iššūkiai gali užklupti vos peržengus namų slenkstį, užsiregistravus skrydžiui oro uoste ar automobiliu kirtus šalies sieną. Arba atvirkščiai – smagiausią kelionės akimirką. Todėl apsidrausti prieš kelionę taip pat svarbu, kaip ir įsidėti dantų šepetėlį.

Užsitikrinti, kad kelionėje nemokamai gausite bent jau būtinąją medicininę pagalbą, reikiamą specialistų priežiūrą, o gal dar ir išvengsite nuostolių praradę lagaminą, yra lengviau negu susikrauti lagaminą į kelionę. Viskas, ko reikia, – Europos sveikatos draudimo kortelė arba banko kredito kortelė. 

Būtinoji pagalba – nemokamai

Jeigu Lietuvoje esate apdrausti darbdavio  ar patys apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu, jis galioja ne tik mūsų šalyje, bet ir visoje Europos Sąjungoje. Kad galėtumėte nemokamai gauti būtinąją medicininę pagalbą užsienyje, į kelionę pasiimkite Europos sveikatos draudimo kortelę (EHIC). Tai dokumentas, liudijantis, kad asmuo apdraustas Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu. Kortelė išduodama nemokamai teritorinėse ligonių kasose. Prieš kelionę nepamirškite  pasidomėti teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų tvarka šalyje, kurioje planuojate viešėti. Kai kurios apdraustiesiems Lietuvoje nemokamai teikiamos medicininės paslaugos kitur gali būti mokamos.

Dažną gyventoją kelionės nuveda į egzotiškas šalis toli už Europos sienų. Norint tokiose kelionėse apsidrausti nuo netikėtumų, taip pat ir finansinių, verta pasiimti banko kredito kortelę. Ji ne tik pravers, kai norėsite išsinuomoti automobilį ar užsisakyti viešbučio kambarį, t. y. paslaugas, kurias užsisakant įprastai reikalaujama užstato. Daugelio kredito kortelių turėtojai ir net jų šeimos nariai apdraudžiami ir kelionių draudimu.

Draudimo sąlygos priklauso nuo kortelės rūšies

Draudimo sąlygos nėra visada vienodos, jos priklauso nuo kredito kortelės rūšies.  SEB  banko „Visa Classic“, Mano Visa“, „Mastercard Standart“ kortelių turėtojai nuo nelaimingų atsitikimų yra apdrausti 15 tūkst. eurų suma. Taip pat kompensuojamos iki 50 tūkst. eurų medicininės išlaidos,  sergančiojo pervežimas ar repatriacija.

„Visa Gold“ kortelės turėtojai apdraudžiami medicininių išlaidų draudimu ir draudimu nuo nelaimingų atsitikimų, taip pat papildomai apdraudžiami civiline atsakomybe, jeigu jiems prireiktų atlyginti kitam padarytą žalą užsienyje. Kompensuojami ir kiti finansiniai nuostoliai vėluojant arba atšaukus kelionę, praradus bagažą. Panašios sąlygos taikomos ir verslo kredito kortelių turėtojams. 

„Visa Platinum“ turėtojams kompensuojamos ir patirtos išlaidos, jeigu kelionė neįvyko, apdraudžiama jų sporto veikla ir inventorius. Daugiau informacijos apie draudimo sąlygas.

Ką daryti nutikus nelaimei

SEB banko duomenimis, draudimo bendrovės „SEB gyvybės draudimas“ ir „PZU Lietuva“, apdraudusios banko kredito kortelių turėtojus, 2014 metais pagelbėjo maždaug 450 užsienyje nelaimes patyrusių gyventojų.

Kelionės draudimu turint kredito kortelę pasinaudoti paprasta. Svarbu, kad banko kortelė būtų aktyvinta.

Jei klientas kreipiasi į gydymo įstaigą dėl nedidelio įvykio ar patiria finansinių nuostolių, pavyzdžiui, dėl vėluojančios kelionės ar prarasto bagažo, pats turėtų padengti išlaidas ir per mėnesį pateikti mokėjimo dokumentus, kad išlaidos būtų kompensuotos.

Patyrus rimtesnių sveikatos sužalojimų, jei keliautojas guldomas į ligoninę ir išlaidos gali būti didelės, reikėtų kreiptis į draudimo bendrovę, ir jos atstovai su gydymo įstaiga aptars kompensavimo sąlygas.

 

SEB „Infobankas“


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

  • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
  • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.