Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2020 05 14

Kodėl turtą draudžiame, bet dėl gyvybės dvejojame?

Kodėl turtą draudžiame, bet dėl gyvybės dvejojame?

Abejonių dėl turto draudimo dažniausiai turime mažiau, nes esame įsitikinę, kad tai naudinga. Tačiau svarstydami apdrausti gyvybę, dvejojame, nes esame linkę tikėti, kad mums nieko blogo neatsitiks. Deja, nė vienas nesame apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų ir kitų nenumatytų gyvenimo aplinkybių. Tačiau galime iš anksto pasirūpinti savo šeimos finansiniu saugumu ir būti užtikrinti dėl jų ateities.

„Aš esu jauna ir sveika, tačiau turiu vaikų. Būtent dėl jų nusprendžiau apdrausti savo gyvybę, – teigia trijų vaikų mama Kristina. – Kas mėnesį už draudimą moku 10 eurų ir manau, kad tai nėra didelė suma. Tai leidžia man jaustis ramesnei dėl ateities. Net jei man kas nutiktų, mano šeima būtų finansiškai apsaugota bent kuriam laikui.“

Gyvybės draudimas naudingas kiekvienam šeimos nariui

Šeimos saugumu dažniausiai rūpinasi moterys. Martynas, dviejų vaikų tėvas, pripažįsta, kad įsigyti gyvybės draudimą jį paskatino žmona. „Ji pirmiausia gyvybę apsidraudė pati. Po konsultacijos su draudimo ekspertu ji nusprendė, kad apsidrausti būtina ir man. Nenorėjau ginčytis su savo žmona, – juokdamasis sako Martynas. – Be abejo, ji yra teisi. Mes turime nemažų finansinių įsipareigojimų ir mūsų abiejų pajamos yra itin svarbios bendram šeimos biudžetui. Jei kas nutiktų kuriam iš mūsų, šeima susidurtų su nemenkais finansiniais iššūkiais.“

Geriausia, ką galime padaryti, tai apdrausti visus šeimos narius. Vertingiausia būtų mąstyti praktiškai ir paklausti savęs, su kokiais sunkumais susidurs šeima, kai negalėsime jai padėti. Po artimojo netekties susidurti dar ir su pinigų trūkumu ar netekti namų gali tapti sudėtingu išbandymu. Savaime suprantama, artimojo mirtis itin skaudus išgyvenimas, tačiau draudimas gali bent jau palengvinti finansinę naštą.

Ką aš paliksiu savo artimiesiems?

Kristina jaučiasi laiminga ir yra linkusi mąstyti pozityviai.  „Aš nemąstau apie blogiausia, kas gali nutikti gyvenime, – sako ji. – Kas bus, tas bus! Nepaisant to, aš jaučiu didelę atsakomybę pasirūpinti savo šeima ir nenorėčiau, kad ji būtų priversta susidurti su sunkumais, kurie nėra jų atsakomybė. Draudimas padėtų jiems finansiškai bent kurį laiką.“
Tikrai verta apsidrausti gyvybę, jei turite finansinių įsipareigojimų, nes jie yra paveldimi. Apsvarstykite, ar Jūsų vaikai ar tėvai galėtų padengti turimas skolas ir paskolas. Gyvybės draudimas užtikrintų finansinę pagalbą susiduriant su paveldėtų įsipareigojimų apmokėjimu.

Martynas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad gyvybės draudimas suteikia saugumo jausmą: „Apdrausdamas gyvybę aš rūpinuosi savo artimaisiais ir užtikrinu jiems finansinę apsaugą tuo atveju, jei negalėčiau jiems padėti. Ir aš, ir mano žmona jaučiamės atlikę savo pareigą ir esame ramesni bei saugesni.“

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. „Asmens draudimo“ paslaugą teikia „SEB Life and Pension Baltic SE“ Lietuvos filialas. Išsamesnė informacija apie paslaugą pateikta draudimo taisyklėse http://www.seb.lt/draudimo-dokumentai. Rekomenduojame prieš sudarant bet kokią finansinių paslaugų sutartį atidžiai išnagrinėti paslaugų teikimo sąlygas. Norėdami sudaryti sutartį, užsiregistruokite į konsultaciją.

Pasirūpinkite savo draudimu internete

Pasinaudokite skaičiuokle ir sužinosite, koks draudimas geriausiai tiktų Jums. Užsiregistravus į konsultaciją patarsime, kaip pasirūpinti savo artimaisiais.

 


 • Pensija - 2020 04 20

  Informacija klientams, apsidraudusiems investiciniu gyvybės draudimu

  Informacija klientams, apsidraudusiems investiciniu gyvybės draudimu

  Kaupiančių pagal investicinio gyvybės draudimo sutartis klientų poreikiai, tikslai, investavimo laikotarpis, rizikos tolerancija yra skirtingi. Paprastai lėšos, kurių gali netrukus prireikti ir kuriomis asmuo negali rizikuoti, neturėtų būti investuojamos į rizikingą turtą (pvz.,  akcijas), o lėšos, kaupiamos ilgalaikiams tikslams (penkeriems ir daugiau metų), tikėtina, turėtų būti investuotos.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 04 06

  Kaip apsaugoti šeimos finansus neramiu metu rinkoje?

  Kaip apsaugoti šeimos finansus neramiu metu rinkoje?

  Pasaulinis koronaviruso protrūkis tapo milžinišku išbandymu valstybėms, verslui ir gyventojams. Ekonomiką apimantis sąstingis daugeliui reiškia piniginius iššūkius ir nerimą dėl ateities, kuris dažnai dar labiau padidėja dėl prisiimtų finansinių įsipareigojimų: paskolų, išperkamosios nuomos ar kitų. Kaip elgtis? Ar geriau pirma naudotis turimomis santaupomis, ar jau metas suskubti susisiekti su kreditoriais ir prašyti atidėti paskolos grąžinimą, o gal ieškoti kitokių išeičių?

  Daugiau

 • Pensija - 2020 04 11

  Neuždirbta grąža taip pat yra nuostolis

  Neuždirbta grąža taip pat yra nuostolis

  Legendinis JAV investuotojas Peteris Lynchas yra pasakęs, kad daug daugiau pinigų investuotojai praranda besiruošdami rinkų korekcijoms arba bandydami jas nuspėti negu per pačias korekcijas. Nemažai aktyvių investuotojų bando atspėti, kada bus akcijų rinkų pikas. Jie tikisi, kad, pardavę turimas akcijas, ateityje jas galės vėl nusipirkti pigiau.

  Daugiau

 

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.