Draudimas -
2019 10 25
gyventojų pajamų mokestis | Pensijų fondai | Gyvybės draudimas
Gyventojai, taupantys ateičiai ir savarankiškai pensiją kaupiantys III pakopos fonduose arba pagal investicinio gyvybės draudimo sutartis, kiekvieną pavasarį deklaruodami pajamas susiduria su tuo pačiu klausimu – kokią gyventojų pajamų mokesčio permoką bus galima susigrąžinti?
Keičiasi išlaidų suma, kuriai taikoma GPM lengvata
Vienas svarbiausių 2019 metų pradžioje įsigaliojusių Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimų, aktualus visiems mokantiems gyvybės draudimo įmokas ir kaupiantiems pensiją II* ir III pensijų pakopos fonduose – nustatyta nauja šių išlaidų suma, nuo kurios galima pasinaudoti GPM lengvata. Ji negali viršyti 1500 eurų.
Taip pat atkreipiame dėmesį, kad sumokėtų gyvybės draudimo įmokų suma kartu su kitomis gyventojo išlaidomis, nuo kurių apskaičiuojama taikoma GPM lengvata, neturi viršyti 25 proc. metinių apmokestinamųjų pajamų.
Kitaip tariant, didžiausia GPM suma, kurią bus galima susigrąžinti, yra apie 300 eurų, nepriklausomai nuo to, ar per metus gyvybės draudimo ir pensijų fondų įmokoms skirdavote daugiau negu 1 500 eurų. Šis nustatytas apribojimas apima visas gyventojo sumokėtas įmokas pagal gyvybės draudimo ir II* bei III pensijų pakopos sutartis, nesvarbu kiek sutarčių gyventojas būtų sudaręs.
Kas gali pasinaudoti lengvata?
GPM lengvata nuo sumokėtų įmokų į gyvybės draudimo ir pensijų fondus gali pasinaudoti tik tie nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie mokėjo įmokas savo, sutuoktinio ir savo vaikų (iki 18 metų) naudai.
Pasinaudokite mūsų skaičiuokle ir sužinokite, kokio dydžio GPM mokesčio lengvatos galite tikėtis.
Daugiau informacijos – Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme.
*Nuo 2019 metų įsigaliojus galimybei mokėti papildomas įmokas į II pakopos pensijų fondus, taip pat gali būti taikoma GPM lengvata. Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, nuolatinis Lietuvos gyventojas iš savo per mokestinį laikotarpį gautų apmokestinamųjų pajamų gali atimti į pensijų fondus, sumokėtas pensijų įmokas, kurias jis moka kaip papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas ir kurios yra didesnės negu 3 proc. šio gyventojo pajamų, nuo kurių apskaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, ir taip susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio.
Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.
Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.