Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2019 10 25
gyventojų pajamų mokestis | Pensijų fondai | Gyvybės draudimas

Kokio dydžio gyventojų pajamų mokesčio permoką bus galima susigrąžinti 2020 m.?

Kokio dydžio gyventojų pajamų mokesčio permoką bus galima susigrąžinti 2020 m.?

Gyventojai, taupantys ateičiai ir savarankiškai pensiją kaupiantys III pakopos fonduose arba pagal investicinio gyvybės draudimo sutartis, kiekvieną pavasarį deklaruodami pajamas susiduria su tuo pačiu klausimu – kokią gyventojų pajamų mokesčio permoką bus galima susigrąžinti?

Apžvelgiame gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) lengvatų taikymą, deklaruojant pajamas už 2019 m.

 

Keičiasi išlaidų suma, kuriai taikoma GPM lengvata

Vienas svarbiausių 2019 metų pradžioje įsigaliojusių Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimų, aktualus visiems mokantiems gyvybės draudimo įmokas ir kaupiantiems pensiją II* ir III pensijų pakopos fonduose – nustatyta nauja šių išlaidų suma, nuo kurios galima pasinaudoti GPM lengvata. Ji negali viršyti 1500 eurų.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad sumokėtų gyvybės draudimo įmokų suma kartu su kitomis gyventojo išlaidomis, nuo kurių apskaičiuojama taikoma GPM lengvata, neturi viršyti 25 proc. metinių apmokestinamųjų pajamų.

Kitaip tariant, didžiausia GPM suma, kurią bus galima susigrąžinti, yra apie 300 eurų, nepriklausomai nuo to, ar per metus gyvybės draudimo ir pensijų fondų įmokoms skirdavote daugiau negu 1 500 eurų. Šis nustatytas apribojimas apima visas gyventojo sumokėtas įmokas pagal gyvybės draudimo ir II* bei III pensijų pakopos sutartis, nesvarbu kiek sutarčių gyventojas būtų sudaręs.

Kas gali pasinaudoti lengvata?

GPM lengvata nuo sumokėtų įmokų į gyvybės draudimo ir pensijų fondus gali pasinaudoti tik tie nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie mokėjo įmokas savo, sutuoktinio ir savo vaikų (iki 18 metų) naudai.

Pasinaudokite mūsų skaičiuokle ir sužinokite, kokio dydžio GPM mokesčio lengvatos  galite tikėtis.

Daugiau informacijos – Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme.

*Nuo 2019 metų įsigaliojus galimybei mokėti papildomas įmokas į II pakopos pensijų fondus, taip pat gali būti taikoma GPM lengvata. Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, nuolatinis Lietuvos gyventojas iš savo per mokestinį laikotarpį gautų apmokestinamųjų pajamų gali atimti į pensijų fondus, sumokėtas pensijų įmokas, kurias jis moka kaip papildomas kaupiamąsias pensijų įmokas ir kurios yra didesnės negu 3 proc. šio gyventojo pajamų, nuo kurių apskaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, ir taip susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio.


 • Kasdieniai finansai - 2016 12 29

  Svarbiausi mokesčių sistemos pokyčiai 2017 metais

  Svarbiausi mokesčių sistemos pokyčiai 2017 metais

  Nuo 2017 m. sausio 1 d. keičiamas gyventojų apmokestinimas bus palankesnis mažiausias pajamas gaunantiems asmenims. Pokyčių apmokestinant gyventojų pajamas būtų buvę dar daugiau, jeigu nebūtų pusmečiui atidėtas socialinio modelio įgyvendinimas. Toliau pateikiami svarbiausi mokesčių sistemos pokyčiai, aktualūs daugumai fizinių asmenų. 

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2018 03 14

  Deklaruojame pajamas ir turtą 2018-aisiais: ką svarbu atsiminti?

  Deklaruojame pajamas ir turtą 2018-aisiais: ką svarbu atsiminti?

  Klausimų, kaip tinkamai užpildyti pajamų bei turto deklaracijas, kildavo anksčiau, kyla ir dabar. Nepaklysti klaidžiuose mokesčių deklaracijų labirintuose padės Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Kada ir kodėl turiu deklaruoti pajamas?

  Daugiau

 • Pensija - 2016 09 27

  Kas svarbu renkantis pensijų kaupimo bendrovę?

  Kas svarbu renkantis pensijų kaupimo bendrovę?

  Dažnam atrodo, kad pensinis amžius ateis negreit, o likę keliolika ar net kelios dešimtys metų yra labai tolimas laikas ir kad dar nėra svarbaus reikalo rūpintis pensija. Tačiau pradėti kaupti pinigus pensijų fonduose niekada nebūna pernelyg anksti. Netgi priešingai – kuo anksčiau pradėsite kaupti senatvei, tuo labiau užtikrintai galėsite jaustis jos sulaukę.  

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.