Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2019 05 09

Kredito kortelės dažnai keliaujantiems: išsigalvota ar tikra nauda?

Kredito kortelės dažnai keliaujantiems: išsigalvota ar tikra nauda? © Capturing the Human Heart, Unsplash

Kredito kortelė dažniausiai asocijuojasi su neplanuotais pirkiniais, kai norima pasiskolinti pinigų greitai ir patogiai. Visgi, šios kortelės nauda ir galimybės yra kur kas didesnės – pavyzdžiui, kai kurios kredito kortelės gelbsti dažnai keliaujančius žmones.

Vilnietė Ugnė pasakoja, kad nesklandumai keliaujant, ypač skrydžių metu, ją lydi gana dažnai. Daug keliaujanti mergina teigia, kad kelionėse koją jai pakiša vėluojantys ar nukeliami skrydžiai.

„Nežinau kodėl, bet, jei skrendu su persėdimais iš vieno lėktuvo į kitą, neretai susiduriu su nesklandumais. Dar niekada nesu turėjusi skrydžio su persėdimu Londono Stanstedo oro uoste be problemų (juokiasi). Tai pirmasis lėktuvas vėluoja, tai antrasis neišskrenda. Tokie nesklandumai atima ne tik nemažai nervų, bet ir pareikalauja papildomų išlaidų“, – teigia Ugnė.

Tačiau nuo tada, kai prieš kelerius metus mergina nusprendė įsigyti kredito kortelę, nukeliami ar vėluojantys skrydžiai tapo kur kas mažesnėmis problemomis.

„Pradėjau rimtai domėtis, kaip galėčiau apsidrausti nuo mane persekiojančių nesėkmių. „Auksinės“ kredito kortelės pasirodė vienas tinkamiausių pasirinkimų. Mėnesinis kortelės mokestis nesikandžioja, o susidūrusi su problemomis kelionės metu patiriu mažiau finansinių nuostolių“, – pasakoja Ugnė.

Nuo to laiko, kai įsigijo kredito kortelę, Ugnei jau teko pasinaudoti jos privalumais ir gauti kompensaciją dėl pavėlavusių ar atidėtų skrydžių.

„Žiemos metu skridau iš Latvijos į Kanadą su persėdimu Londone. Skrydis iš Rygos vėlavo daugiau negu tris valandas. Nors į lėktuvą, skrendantį į Kanadą, turėjau persėsti per penkias valandas, nespėjau. Nauju bilietu pasirūpino skrydžių bendrovė, tačiau apgyvendinimo klausimas buvo išspręstas tik iš dalies – bendrovė padengė tik dalį išlaidų nakvynei viešbutyje. Kadangi turėjau kredito kortelę ir buvau apdrausta kelionių draudimu, man kompensavo ir likusią išlaidų dalį “, – apie vieną iš savo nesėkmingų skrydžių pasakoja mergina.

Kompensaciją galima gauti ir skrydžių atidėjimo atvejais. Jei kortelės turėtojas ne dėl savo kaltės patiria nuostolių, jam yra padengiama dalis neplanuotų nakvynės, kelionės iš oro uosto ar kitų išlaidų, jei jos neviršija nurodytų kompensuojamos sumos limitų.

„Tad jei jau nukėlė skrydį, ramia galva susirandi viešbutį ir susimoki už jį. Tiesa, būtina pasilikti visus čekius, kurie tampa tavo išlaidų įrodymu, o vėliau nurodytais draudimo bendrovės kontaktais pateikti prašymą atlyginti žalą, – prisiminusi kelionę, kai antrojo skrydžio laikas buvo pavėlintas viena diena, pasakoja Ugnė.

Kredito kortelės turėtojas yra ne tik finansiškai apsaugotas nuo netikėto skrydžio nukėlimo ar vėluojančio bagažo – naudojantis šia kortele ir keliaujant į užsienio šalis  jam nereikia papildomai apsidrausti sveikatos draudimu. Vienintelė sąlyga – draudimas galioja tik tada, jei svečioje šalyje yra praleidžiama ne daugiau kaip 90 dienų.

Daugiau laiko pasirengti kelionei ir mažiau rūpesčių

Įsigijus kredito kortelę, kelionės užsienyje draudimo apsauga suteikiama ir kartu keliaujantiems šeimos nariams.
Išsirinkite geriausiai poreikius atitinkančią kredito kortelę.

 

„Pavyzdžiui, į Kanadą patekti be sveikatos draudimo tiesiog negalima, be to, draudimas turi galioti visą laiką, kurį planuojama praleisti šalyje. Toks draudimas yra tikrai brangus, ypač jei planuojama svečiuotis ilgą laiką. Man nusprendus šalyje praleisti daugiau negu du mėnesius, visą tą laiką galiojo kredito kortelės kelionių draudimas, o aš sutaupiau didelę pinigų sumą“, – džiaugiasi Ugnė ir pabrėžia, kad tai ypač didelis finansinis palengvinimas keliaujant su šeimos nariu ar artimu žmogumi, kadangi kelionių užsienyje draudimu yra apdraudžiamas ne tik kredito kortelės turėtojas, bet ir kartu su juo keliaujantys šeimos nariai.

„Tą kartą, kai antrasis skrydis buvo nukeltas į kitą dieną, keliavau su savo vyru. Suabejojau, ar už neplanuotą apsistojimą viešbutyje dviese bus kompensuojama visa suma, tačiau pasiteiravusi banke sužinojau, kad dėl to, jog vienas iš mūsų naudojasi kredito kortele, mes abu esame apdrausti visais atvejais“, – nuostabos neslėpė Ugnė.

Jos nuomone, turėti kredito kortelę daug keliaujantiems žmonėms išties naudinga. „Be visų draudimo privalumų, naudojantis kredito kortele dar galima greitai ir patogiai rezervuoti viešbučio kambarį, nusipirkti lėktuvo bilietą, išsinuomoti automobilį ar nesinešiojant grynųjų pinigų saugiai atsiskaityti užsienyje“, – sako mergina.

SEB bankas siūlo penkių rūšių kredito korteles ir pagal tai, kokios rūšies kortelė, yra suteikiamos šios draudimo paslaugos:

• medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas
• draudimas nuo nelaimingų atsitikimų neįgalumo ir mirties atveju
• draudimas nuo kelionės vėlavimo užsienyje, kai transporto priemonė vėluoja išvykti 3 val. ar daugiau
• draudimas nuo bagažo vėlavimo
• draudimas nuo kelionės atšaukimo užsienyje
• draudimas nuo kelionės jungties praradimo
• draudimas nuo neįvykusios ar nutrauktos kelionės
• asmens civilinės atsakomybės draudimas

 


 • Kasdieniai finansai - 2018 12 08

  Kelionė į užsienį vežantis banko kortelę: ką verta atsiminti?

  Kelionė į užsienį vežantis banko kortelę: ką verta atsiminti?

  Ar keliaujant į užsienį būtina turėti grynųjų pinigų? Kiek kainuos išsigryninti pinigus užsienio bankomatuose? Ar saugu svetur atsiskaityti kortele? O jeigu jos nepriims, jūsų neaptarnaus? Kokia valiuta reikėtų atsiskaityti mokant kortele: eurais ar vietine? Panašių klausimų vis dar neretai kyla į užsienio šalis, ypač ne euro zonos, keliaujantiems gyventojams.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 11 08

  Kaip rūpinantis dovanomis šeimai neprisidaryti bėdos sau

  Kaip rūpinantis dovanomis šeimai neprisidaryti bėdos sau

  Pinigai už nupirktą dovaną buvo išskaičiuoti iškart, o tada – tik tyla: nei papildomos informacijos apie tolesnius procesus, nei paties nusipirkto daikto. Tokių ir panašių pirkimo internetu istorijų vis gausėja. Stebėtis čia nėra kuo – internetas tapo neatsiejama daugumos žmonių gyvenimo dalis, elektroninėje erdvėje vis dažniau ir apsiperkame, tad daugėja ir pavojų, o tokius pirkėjus apgaudinėjantys sukčiai vis tobulėja. Kaip nepasimauti ant jų kabliuko?

  Daugiau

 • Pensija - 2019 01 21

  Senjorai atranda būdų sutaupyti ir vis dažniau leidžiasi į keliones

  Senjorai atranda būdų sutaupyti ir vis dažniau leidžiasi į keliones

  Kelionių agentūrų duomenimis, vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių atranda būdų pigiai keliauti į įvairias pasaulio šalis. Jei anksčiau Lietuvoje senjorų kelionės į užsienį atrodė retenybė, tai dabar gerai su savo finansais besitvarkantys pensinio amžiaus žmonės į tolimas keliones leidžiasi vis dažniau.

  Daugiau

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.