Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2017 09 12
Traumos | asmens draudimas | Gyvybės draudimas | Skaičiuoklė

Nelaimingas nutikimas – finansinė našta visai šeimai. Kaip nuo to apsisaugoti?

Nelaimingas nutikimas – finansinė našta visai šeimai. Kaip nuo to apsisaugoti?

„Daugeliui atrodo, kad nieko blogo jiems  nenutiks, kad nelaimės ištinka kitus. Tačiau niekada negali žinoti, kas tavęs laukia. Nė vienas negalime būti užtikrintas, kad nelaimės mus aplenks. Nelaimingi atsitikimai, traumos, ligos užklumpa netikėtai, kai mažiausiai tikiesi. Todėl reikia iš anksto pasirūpinti savo finansiniu saugumu ir apsidrausti“, – tvirtina vilnietė Oksana.

55-erių moteris dalijasi patarimais iš savo patirties. Prieš metus nutikęs nelaimingas įvykis Oksaną dar kartą pamokė – išties verta iš anksto pasiruošti, kad papildomos nenumatytos išlaidos nutikus nelaimei ir  finansiniai įsipareigojimai nepakeliama našta neužgultų šeimos pečių.

Vaikų darželio auklėtojos padėjėja dirbanti Oksana skaičiuoja dienas, kada galės grįžti į darbą. Moteris visus metus negalėjo dirbti ir kurį laiką net nežinojo, ar galės vėl įprastai judėti. Praėjusį rugsėjį vienoje Vilniaus pėsčiųjų perėjoje nesustojusio automobilio partrenkta moteris iki šiol gydosi avarijos metu patirtus sužalojimus.

Įvykus skaudžiai nelaimei, Oksanai lūžo raktikaulis, dešinė ranka, abi kojos, plyšo raiščiai. Diagnozuotas smegenų sutrenkimas.

„Kairė koja operacijos metu buvo surinkta iš gabaliukų. Operacija truko daugiau negu keturias valandas. Vėliau tą pačią koją reikėjo operuoti dar kartą. Dabar juokauju, kad esu geležinė ledi, nes koja sutvirtinta metalinėmis detalėmis, varžtais. Suprantu, kad nebebūsiu tokia, kokia buvau, bet tikiu, kad pavyks bent iš dalies atgauti turėtą judrumą. Baisiausia jau praeityje, kai keturis mėnesius buvau visiškai priklausoma nuo kitų žmonių – buvo sugipsuotos abi kojos, dešinė ranka. Galėjau judinti tik kairę ranką“, – prisiminė moteris.


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Ilgas gydymas kainavo nemažai pinigų. Ir nors iš dalies gydymo išlaidas kompensavo „Sodra“, už reabilitaciją, kineziterapijos procedūras, tokias priemones kaip neįgaliojo vežimėlis, vaikštynės, ramentai, specialios kėdės vonios kambaryje, randus mažinantys kremai reikėjo sumokėti pačiai.

Todėl visus metus iš nedarbingumo pašalpų gyvenusi moteris džiaugėsi, kai gavo draudimo išmoką iš gyvybės draudimo bendrovės. Beveik 2,5 tūkst. eurų siekiančią išmoką ji galėjo panaudoti savo nuožiūra – grąžinti per metus susidariusias skolas artimiesiems ir draugams, tęsti gydymą sanatorijose. 

„Be iš „SEB gyvybės draudimo“ gautų pinigų pragyventi beveik visus metus be darbo kažin ar būčiau galėjusi. Žinoma, padėjo šeima, tačiau be draudimo išmokos būtume ilgam įklimpę į skolas. Išmoka padengė maždaug pusę visų gydymo ir reabilitacijos metu patirtų išlaidų“, – pasakojo vilnietė.

Apsidrausti gyvybės draudimu Oksanai prieš porą metų pasiūlė SEB banko vadybininkas. Specialistas Oksanai rekomendavo ne tik toliau tęsti dukterų gyvybės draudimą, bet ir apsaugoti save nuo galimų netikėtų išlaidų įvykus nelaimingiems atsitikimams.  Kiekvieną mėnesį moteris mokėjo šiek tiek didesnę negu 30 eurų draudimo įmoką.

„Iš karto sutikau. Pagalvojau, maža kas, juk aš dažnai keliauju į užsienį, esu vikri, nenustygstu vietoje, sportuoju, tad atsarga gėdos nedaro. Mano apdairumas pasiteisino“, – džiaugėsi vilnietė.

Nuo šios vasaros draudimo bendrovė „SEB gyvybės draudimas“ savo klientams pasiūlė naują asmens draudimo paslaugą, kuri draudimo rinkoje išsiskiria lanksčiomis ir palankiomis sąlygomis. Pasirinkęs šį draudimą privatus asmuo pats sprendžia, kiek ir kokios apsaugos jam reikia, ir pagal savo poreikius pasirenka  tinkamas draudimo rūšis. Išsirinkti geriausią draudimo variantą visuomet padės SEB banko specialistai.

Asmens draudimu galima drausti save ir savo šeimos narius. Pavyzdžiui, apdraudus vaiką, jam susirgus ar patyrus traumą būtų gauta išmoka, kurią galėtumėte panaudoti gydymo arba reabilitacijos išlaidoms padengti ir, jeigu būtumėte privesti kurį laiką dėl vaiko ligos nedirbti, savo prarastoms ar sumažėjusioms pajamoms kompensuoti.

Pasirinkti tinkamiausią asmens draudimo pasiūlymą klientams padeda ir speciali SEB banko skaičiuoklė. Nuo pasirinktos apsaugos ir sumos, kuria draudžiamasi, priklauso periodinių mėnesio įmokų dydis.


 • Kasdieniai finansai - 2017 08 25

  Ar žinote, kad kelionės draudimas galioja ir įgėlus širšei?

  Ar žinote, kad kelionės draudimas galioja ir įgėlus širšei?

  Kruopščiai suplanuotas vasaros atostogas svetur gali visiškai sugadinti nenumatyti įvykiai, pavyzdžiui, įgelti širšuolas, didžiausia Europoje vapsva,  ar nudeginti medūza. Pasak draudikų, vabzdžių įkandimai ir prisilietimas prie nuodingų augalų yra viena dažniausia kelionių metu pasitaikančių alerginės reakcijos priežasčių. Vieniems keliautojams šie įvykiai gali sukelti tik lengvą patinimą ar įkyrų niežulį, kitiems – baigtis anafilaksiniu šoku ir reanimacija.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2017 08 24

  Nuo 1 euro per dieną iki 13 000 eurų, arba kaip sutaupyti senatvei be didelių pastangų

  Nuo 1 euro per dieną iki 13 000 eurų, arba kaip sutaupyti senatvei be didelių pastangų

  Gyventi čia ir dabar – graži idėja. Visgi tik nedaugelis jaunų žmonių susimąsto, kad sulaukę pensinio amžiaus jie ir toliau norės mėgautis gyvenimu ir jo teikiamais malonumais, o ne nuolat nerimauti, kaip išgyventi nuo vienos pensijos išmokos iki kitos. Kiekvieną mėnesį atidėję net ir nedidelę pinigų sumą būsimai pensijai, galite sukaupti gana nemažą pensinį kapitalą. Yra tik viena sąlyga – turite pradėti taupyti kuo anksčiau.

  Daugiau

 • Draudimas - 2015 04 27

  Kas yra kritinės ligos ir kaip nuo jų apsisaugoti?

  Kas yra kritinės ligos ir kaip nuo jų apsisaugoti?

  Daugeliui žmonių patinka planuoti savo gyvenimą ir siekti užsibrėžtų tikslų – studijų gerame universitete, jaukaus būsto, kelionių į egzotines šalis ar orios senatvės. Vis dėlto neretai pasitaiko situacijų, kurių nuspėti neįmanoma. Viena tokių – kritinės ligos diagnozė.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.