Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2015 06 25
Draudimas | Sportas | Sveikata

Penki dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas aktyvaus sporto gerbėjas

Penki dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas aktyvaus sporto gerbėjas

Nors daugelis mėgsta pakeiksnoti permainingus Lietuvos orus, tačiau mūsų šalies klimatas leidžia džiaugtis įvairiais metų laikais ir pramogomis. Žiemą daugelis lietuvių išbando snieglentes ar slides, o šiltuoju metu laikotarpiu renkasi aktyvią veiklą lauke: jodinėja, važinėja riedučiais, riedlentėmis ar dviračiais ir pan. Visgi reikia nepamiršti, kad aktyvus sportas dažnai susijęs ir su rizika. Pateikiame keletą patarimų, ką daryti norint, kad aktyvus laisvalaikis nepridarytų nemalonumų.

Rinkitės specialią aprangą ir įrangą.

Nusprendę užsiimti konkrečia sporto šaka, visų pirma įsigykite tam pritaikytą aprangą ir avalynę. Pavyzdžiui, jei ketinate keliauti slidinėti, jums tikrai prireiks neperšlampamų drabužių, o jei ruošiatės į žygį dviračiais ar ketinate išmokti važinėtis riedlente, jums tikrai prireiks antkelių, antalkūnių ir šalmo. Įsigiję naują sporto inventorių, nieko nelaukdami jį išbandykite. Jei jis jums nepatogus, iškart paprašykite jį pakeisti jums tinkamu inventoriumi.

Mokykitės kartu su specialistu.

Jei norite išbandyti naują sporto šaką, geriausia, kad pirmuosius žingsnius jums padėtų žengti patyręs mokytojas. Jis jus ne tik išmokys pagrindinių judesių, bet ir parodys, kaip elgtis suklydus, pvz., kaip tinkamai kristi važiuojant snieglente.

Būkite kantrus.

Kad ir ko mokytumėtės, iš pradžių pasitaikys daug klaidų. Taigi nusiteikite tam ir nuosekliai viską mokykitės nuo pat pradžių. Jei ketinate rimtai sportuoti, rinkitės sporto klubą ar asociaciją, kur sutiksite bendraminčių. Jie ne tik padės įgyti vertingos patirties, bet ir palaikys sunkiomis akimirkomis.

Pasitarkite su gydytoju.

Prieš išmėgindami naują sporto šaką, pasitarkite su savo šeimos gydytoju ar fizioterapeutu. Kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, tad jei jūsų draugui tinka banglenčių sportas, nebūtinai jis tiks ir jums. Taigi bus geriau, jei gydytojas nuo netinkamos fizinės veiklos jus sustabdys iškart, kad vėliau dėl netinkamos sporto šakos jums neatsirastų sveikatos sutrikimų.

Apsidrauskite. 

Aktyvus sportas – adrenalino ir stiprių emocijų šaltinis. Visgi reikia nepamiršti, kad kartais galime netinkamai įvertinti savo fizines galimybes ir dėl to patirti traumų. Straipsnyje „Kelionės draudimas paprastas ir būtinas kaip dantų šepetėlis“ jau rašėme, kad prieš kiekvieną kelionę reikia nepamiršti draudimo. Visgi ir paprastą dieną po darbų galite norėti prablaškyti galvą užsiimdami aktyvia fizine veikla, tad rekomenduojame jums rinktis draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir traumų, kuris galios kasdien – ir dirbant, ir keliaujant.

Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

  • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
  • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.