Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2019 08 27
Gyvybės draudimas

Penki mitai apie gyvybės draudimą

Penki mitai apie gyvybės draudimą

„Gyvybės draudimas yra brangus“ ir „aš esu per jaunas apie tai galvoti“ – tai du populiariausi mitai apie gyvybės draudimą, kuriuos dažnai tenka išgirsti draudimo specialistams. Norint, kad draudimo paslauga geriausiai atitiktų poreikius, sprendimas dėl gyvybės draudimo turėtų būti gerai apgalvotas. Kad apsispręsti būtų lengviau, aptarsime penkis populiariausius mitus.

1 mitas. Esu per jaunas galvoti apie gyvybės draudimą

Jauni šeimas sukūrę žmonės paprastai turi finansinių įsipareigojimų ir dar nėra sukaupę didesnių santaupų, kurios padėtų užtikrinti artimųjų finansinį saugumą susidūrus su nenumatytomis gyvenimo aplinkybėmis. Šeimai netekus maitintojo, draudimo išmoka padėtų artimiesiems finansiškai sustiprėti.

Galvojant apie gyvybės draudimą, patartina atsižvelgti į savo įpročius, gyvenimo būdą ir profesijos ypatumus, kurie lemia riziką, nuo kurios reikėtų apsidrausti. Juk gaisrininko, policininko ar aukštalipio patiriama rizika skiriasi nuo buhalteriui, pardavėjui ar architektui iškylančių pavojų. Įvertinkite ir savo pomėgius. Jei laisvalaikį leidžiate lakstydami kalnų dviračiais ar mėgstate pasikinkyti jėgos aitvarą, traumų tikimybė bus didesnė negu tiems, kurie atsipalaiduoja skaitydami knygas ar į rankas paėmę mezginį. Sveikatos būklė, tokia kaip didelis antsvoris ar aukštas kraujospūdis, taip pat yra papildomas rizikos veiksnys.

2 mitas. Gyvybės draudimas yra brangus

Daugelis pripažįsta, kad jiems patiktų saugumo jausmas, kurį suteikia gyvybės draudimas, tačiau mano, kad jiems tai per brangu. Neretai ši prielaida padaroma net nepasidomėjus, kiek gi iš tikrųjų kainuotų draudimo paslauga.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad, apsidraudus jaunesniame amžiuje, gyvybės draudimo įmoka bus mažesnė. Pavyzdžiui, jei gyvybę 15 tūkst. eurų draudimo suma draudžiasi 30 metų žmogus, jo mėnesio draudimo įmoka bus 4,20 euro, draudžiantis 40-ies įmoka sieks 7,84 euro*.

Draudimo įmokos dydį lemia ne tik draudžiamojo amžius ir sveikatos būklė, bet ir pasirinkta draudimo suma. Kuo didesnė suma,  tuo storesnė finansinė pagalvė apdraustojo artimiesiems. Gyvybės draudimo sumos dydį patartina rinktis individualiai, įvertinus išlaikomų asmenų – vaikų, sutuoktinio, tėvų – skaičių, gyvenimo būdą, finansines galimybes ir poreikius. Taip pat reikėtų atsižvelgti į savo finansinius įsipareigojimus.

Norėdami sužinoti, koks gyvybės draudimas geriausiai atitiktų jūsų poreikius, užsiregistruokite į konsultaciją.

3 mitas. Gyvybės draudimo reikia ne visiems

Tam galima pritarti, jei kalbame apie žmones, kurie turi pakankamai santaupų bei nėra finansiškai įsipareigoję, neturi išlaikomų asmenų. Jei sukauptų santaupų užtektų laidotuvių ir kitoms neplanuotoms išlaidoms apmokėti, paskoloms padengti, o artimieji galėtų savarankiškai save išlaikyti, gyvybės draudimo gali ir neprireikti.

4 mitas. Geriau taupyti pinigus negu įsigyti gyvybės draudimą

Gyvybės draudimas suteikia saugumo jausmą nuo pirmos draudimo dienos – įvykus nelaimei, draudimo išmoka išmokama netrukus. Taupant prireiks tam tikro laiko, kol bus sukaupta suma, kuri leistų jaustis užtikrintai.

5 mitas. Draudimo išmoka vis tiek atiteks ne man

Gyvybės draudimas visų pirma yra rūpinimasis savo artimaisiais. Apdrausdami savo gyvybę, užtikrinate, kad, įvykus nelaimei, jums brangūs žmonės būtų finansiškai saugesni. Be to, draudžiantis gyvybės draudimu, galima pasirinkti ir papildomų draudimo rūšių, kurios užtikrina išmokas traumų, ligos ar nedarbingumo atveju.

* Standartinių draudimo įmokų palyginimas pagal besidraudžiančiųjų amžių

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. Asmens draudimo paslaugą teikia AB „SEB gyvybės draudimas“. Išsamesnė informacija apie paslaugą pateikiama draudimo taisyklėse ir informaciniame dokumente. Rekomenduojame prieš sudarant bet kokią finansinių paslaugų sutartį atidžiai išnagrinėti paslaugų teikimo sąlygas. Norėdami sudaryti sutartį, užsiregistruokite į konsultaciją.


 • Draudimas - 2019 09 28

  Kuo skiriasi gyvybės draudimas ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų?

  Kuo skiriasi gyvybės draudimas ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų?

  Yra įvairių būdų pasirūpinti savo ir artimųjų finansiniu saugumu, vienas iš jų – draudimas. Dėl įvairių draudimo rūšių dažnai kyla klausimų – kaip išsirinkti sau tinkamiausią, kuo skiriasi gyvybės draudimo ir draudimo nuo nelaimingų atsitikimų pagrindinės sąlygos? Kokiais atvejais išmokama draudimo išmoka ir ar verta apsidrausti kelių rūšių draudimu?

  Daugiau

 • Draudimas - 2019 09 03

  Trys priežastys, kodėl jauni žmonės turėtų pagalvoti apie gyvybės draudimą

  Trys priežastys, kodėl jauni žmonės turėtų pagalvoti apie gyvybės draudimą

  Paplitusi klaidinga nuomonė, kad gyvybės draudimas reikalingas tik tiems žmonėms, kurie augina vaikus. Dalijamės trimis priežastimis, kodėl net ir vaikų neturintiems jauniems žmonėms verta pagalvoti apie gyvybės draudimą.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 03 01

  Papildoma galimybė sukurti tvirtesnį pagrindą savarankiško vaikų gyvenimo pradžiai

  Papildoma galimybė sukurti tvirtesnį pagrindą savarankiško vaikų gyvenimo pradžiai

  Vaikus auginantys tėvai metus pasitiko geromis žiniomis – didinami vaiko pinigai. Valstybės išmoka auginamam vaikui nuo šių metų ūgtelėjo 20 eurų – iki 50 eurų per mėnesį. Tokia suma, žinoma, gali būti gana svarbi paspirtis rūpinantis kasdieniais šeimos ir vaiko poreikiais. Kita vertus, apdairiai kaupiamos šios lėšos ateityje gali tapti ir solidžiu pagrindu vaiko savarankiškam gyvenimui ar studijoms.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.