Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2020 05 21

Rūpinimasis savimi ir pasiruošimas ateičiai suteikia saugumo jausmą

Rūpinimasis savimi ir pasiruošimas ateičiai suteikia saugumo jausmą

Daugelis žmonių vengia kalbėti apie rimtesnius susirgimus, tačiau sveikatos statistika leidžia suvokti tikrąją ligotumo padėtį Lietuvoje. Lietuvos higienos instituto duomenimis, per metus vidutiniškai kas trečiam suaugusiam šalies gyventojui nustatomos kraujotakos sistemos ligos. Vienam iš aštuonių gyventojų per metus diagnozuojamos nervų sistemos ligos, o kas dvyliktam – navikiniai susirgimai*. Kasmet vidutiniškai beveik 12 tūkst. darbingo amžiaus Lietuvos gyventojų pripažįstamas sumažėjęs darbingumas (negalia)**.

Pasak „SEB Life and Pension Baltic SE“ gyvybės draudimo ekspertų, šia statistika siekiama ne išgąsdinti, o priešingai – atkreipti dėmesį į tai, kad nė vienas nesame apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų ar ligų. Traumos ir įvairūs susirgimai diagnozuojami ne tik dirbantiems pavojingą darbą ar laisvalaikiu užsiimantiems ekstremalia veikla. Todėl visiems naudinga reguliariai rūpintis savimi ir iš anksto pasiruošti nenumatytoms gyvenimo situacijoms.

Kas gali padėti apsaugoti gyvybę?

Niekada nežinome, kas gali nutikti rytoj. Reguliarus rūpinimasis savimi ir savo artimaisiais gali padėti sumažinti ligų ir traumų riziką bei sustiprinti saugumo jausmą.

 • Venkite daryti daug darbų vienu metu ir išmokite suvaldyti stresą. Dauguma tyrimų patvirtina, kad nuolat patiriamas stresas, persidirbimas ir daugelio darbų darymas vienu metu kenkia mūsų sveikatai, silpnina imuninę sistemą ir gali tapti turimų sveikatos problemų paūmėjimo priežastimi. Be to, nelaimingo atsitikimo tikimybė daug didesnė, kai žmogus yra išsiblaškęs.
 • Pasirinkite sau tinkamą fizinio aktyvumo veiklą. Net trumpa penkių minučių mankšta gali būti gera pradžia siekiant, kad sportas taptų kasdieniu įpročiu. Kineziterapeutai teigia, kad judėjimas yra vaistas nuo visų ligų. Tinkama fizinė veikla naudinga ne tik raumenims, kaulams ar vidaus organams, bet ir žmogaus nervinei sistemai. Judėjimas gerina smegenų kraujotaką, štai kodėl geriausios idėjos ir sprendimai ateina būtent sportuojant ar judant.
 • Reguliariai tikrinkitės sveikatą. Kol jaučiamės gerai, nematome būtinybės tikrintis sveikatą profilaktiškai ir atidėliojame apsilankymą pas gydytoją. Tačiau reguliarūs sveikatos patikrinimai yra labai svarbūs norint kuo anksčiau nustatyti pirmuosius ligos signalus. Dauguma gydymo įstaigų siūlo išsamius sveikatos patikrinimo tyrimus, kurie padeda įvertinti bendrą organizmo būklę ir taip užkirsti kelią sveikatos problemoms.
 • Apsidraudę gyvybę jausitės ramesni. Gyvybės draudimas neapsaugos nuo galimų nelaimingų atsitikimų, bet sustiprins saugumo jausmą. Atsitikus nenumatytoms gyvenimo situacijoms galėsite visas jėgas sutelkti į sveikimą ir reabilitaciją užuot rūpinęsi savo ir savo šeimos finansinėmis problemomis.

*Vidutinis sergančių Lietuvos gyventojų nuo 18 m. skaičius 2018 m. https://stat.hi.lt/user-report-view.aspx?group_id=11.
**Lietuvos statistikos departamento duomenys https://osp.stat.gov.lt/statistiniu-rodikliu-analize#/.

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. „Asmens draudimo“ paslaugą teikia „SEB Life and Pension Baltic SE“ Lietuvos filialas. Išsamesnė informacija apie paslaugą pateikta draudimo taisyklėse http://www.seb.lt/draudimo-dokumentai. Rekomenduojame prieš sudarant bet kokią finansinių paslaugų sutartį atidžiai išnagrinėti paslaugų teikimo sąlygas. Norėdami sudaryti sutartį, užsiregistruokite į konsultaciją. 


 • Draudimas - 2020 05 14

  Kodėl turtą draudžiame, bet dėl gyvybės dvejojame?

  Kodėl turtą draudžiame, bet dėl gyvybės dvejojame?

  Abejonių dėl turto draudimo dažniausiai turime mažiau, nes esame įsitikinę, kad tai naudinga. Tačiau svarstydami apdrausti gyvybę, dvejojame, nes esame linkę tikėti, kad mums nieko blogo neatsitiks. Deja, nė vienas nesame apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų ir kitų nenumatytų gyvenimo aplinkybių. Tačiau galime iš anksto pasirūpinti savo šeimos finansiniu saugumu ir būti užtikrinti dėl jų ateities.

  Daugiau

 • Pensija - 2020 04 20

  Informacija klientams, apsidraudusiems investiciniu gyvybės draudimu

  Informacija klientams, apsidraudusiems investiciniu gyvybės draudimu

  Kaupiančių pagal investicinio gyvybės draudimo sutartis klientų poreikiai, tikslai, investavimo laikotarpis, rizikos tolerancija yra skirtingi. Paprastai lėšos, kurių gali netrukus prireikti ir kuriomis asmuo negali rizikuoti, neturėtų būti investuojamos į rizikingą turtą (pvz.,  akcijas), o lėšos, kaupiamos ilgalaikiams tikslams (penkeriems ir daugiau metų), tikėtina, turėtų būti investuotos.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 04 06

  Kaip apsaugoti šeimos finansus neramiu metu rinkoje?

  Kaip apsaugoti šeimos finansus neramiu metu rinkoje?

  Pasaulinis koronaviruso protrūkis tapo milžinišku išbandymu valstybėms, verslui ir gyventojams. Ekonomiką apimantis sąstingis daugeliui reiškia piniginius iššūkius ir nerimą dėl ateities, kuris dažnai dar labiau padidėja dėl prisiimtų finansinių įsipareigojimų: paskolų, išperkamosios nuomos ar kitų. Kaip elgtis? Ar geriau pirma naudotis turimomis santaupomis, ar jau metas suskubti susisiekti su kreditoriais ir prašyti atidėti paskolos grąžinimą, o gal ieškoti kitokių išeičių?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.