Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2019 07 15

Vasarą – į keliones: draustis vienkartiniu draudimu ar įsigyti kredito kortelę?

Vasarą – į keliones: draustis vienkartiniu draudimu ar įsigyti kredito kortelę?

Vasara jau įpusėjo, o tai reiškia, kad daugelis lietuvių bent trumpam paliks darbus ir pasiners į ilgai lauktas atostogas. Daugelis jų rinksis keliauti į užsienį.  Kad keliaujant nekiltų rūpesčių, labai svarbu pasirūpinti savo ir artimųjų draudimu.

Iki šiol draudėsi vienkartiniu kelionių draudimu

Vilnietė Izabelė pasakoja, kad apie kelionių draudimą turint kredito kortelę iš artimųjų yra girdėjusi daug, tačiau iki šiol pati draudėsi tik vienkartiniu kelionių draudimu.

„Anksčiau, kai keliaudavau su šeima, keliones pirkdavome iš kelionių agentūrų, kurios kartu pasiūlydavo ir kelionės draudimą. Tačiau dabar, kai vis dažniau keliauju viena, kelionių draudimą perku atskirai. Dažniausiai vienkartinį kelionių draudimą užsisakau internetu visam kelionės laikotarpiui. Renkuosi tokį, kurio sąlygos užtikrina geriausią apsaugą. Pavyzdžiui, paskutinė mano kelionė truko keturias dienas, o už kelionės draudimą sumokėjau tik 4 eurus“, – pasakoja mergina.

Paklausta, ar dažnai draudžiasi kelionių draudimu, Izabelė atvirauja, kad savo sveikata pasirūpina prieš kiekvieną išvyką į užsienį.

„Esu alergiška ne vienam dirgikliui, su kuriuo galima susidurti viešbučiuose. Prisimenu, kaip vienos kelionės į Barseloną metu viešbutyje man prasidėjo alerginė reakcija, nuo kurios ėmė smarkiai dusinti. Laimei, turėjau vaistų, jie man padėjo. Tačiau suprantu, kad ne visada gali užtekti tik medikamentų – gali prireikti vykti į ligoninę. Apsidraudusi sveikatos draudimu nebesijaudinu dėl tokių įvykių, nes žinau, kad dalį mano patirtų išlaidų padengtų draudimo bendrovė“, – sako Izabelė.

Vis dėlto mergina prisipažįsta, kad šiuo metu galvoja ir apie kredito kortelės įsigijimą. Neseniai studijas baigusi ir dirbti pradėjusi Izabelė sako, kad kelionės tampa vis dažnesnės, o jos žiniomis, kelionės draudimu apdraudžiamas ne tik jos turėtojas. bet ir kartu vykstantis šeimos narys. Be to, prieš kiekvieną kelionę nereikia rūpintis draudimu ir ieškoti geriausio pasiūlymo.

Kredito kortelė – daugiau privalumų keliaujantiems

SEB Baltijos šalių mokėjimo kortelių vadovas Romas Čereška pasakoja, kad kredito korteles dažniausiai įsigyja daug keliaujantys klientai, mat kortelės turėtojas ir jo šeimos nariai yra  apdraudžiami visokeriopu kelionių draudimu, kuris galioja užsienyje.

„Kelionių draudimo apimtis priklauso nuo turimos kortelės tipo. Dažniausiai įtraukiamas medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas, draudimas nuo kelionės vėlavimo, jos atšaukimo bei apsaugoma nuo kitų rūpesčių, su kuriais neretai gali susidurti keliaujantys asmenys. Turint kredito kortelę, yra patogu užsisakyti kelionės bilietą, rezervuoti viešbučio kambarį, išsinuomoti automobilį“, – pasakoja R. Čereška.

Daugiau laiko pasirengti kelionei ir mažiau rūpesčių

Įsigijus kredito kortelę, kelionės užsienyje draudimo apsauga suteikiama ir kartu keliaujantiems šeimos nariams.
Išsirinkite geriausiai poreikius atitinkančią kredito kortelę.

 

Atostogaudamas kredito kortelės turėtojas ne tik gali patogiai atsiskaityti už pirkinius ar paslaugas, bet ir pasiskolinti pinigų.

„Įsivaizduokite, kad kelionės metu atsirado nenumatytų išlaidų – galbūt reikia nusipirkti naują skrydžio bilietą, sumokėti už automobilio remontą, o gal norite išbandyti ekstremalią pramogą, tačiau Jums trūksta pinigų. Jei klientas turi kredito limitą, jis gali pasiskolinti reikiamą sumą ir atostogauti be rūpesčių, mat grąžinti ją galima sugrįžus namo. Įmokų atidėjimo terminas galioja iki 45 dienų“, – aiškina R. Čereška.

Jis pastebi, kad dažniausiai kredito kortelės draudimas keliaujantiems klientams naudingas dėl to, kad įvykus nelaimei padengiamos  medicininės išlaidos: „Keliaudami egzotinėse šalyse ar žiemą slidinėdami, žmonės patiria daugiau traumų. Šiltuoju laikotarpiu artimesnėse kelionėse su šeima dažnai prireikia medicininės pagalbos dėl alergijų, negalavimų, apsinuodijimo“.

Kaip aiškina R. Čereška, patyrus traumą ar sunegalavus, dėl medicininių išlaidų kompensavimo klientas pirmiausia turi kreiptis į gydymo įstaigą ir draudiką.

„Patirtas išlaidas kredito kortelės turėtojas gali apmokėti ir pats, tačiau tokiu atveju svarbu surinkti visas sąskaitas. Grįžus iš kelionės reikia kreiptis į draudiką dėl išlaidų kompensavimo. Jei prireikia didesnės medicininės pagalbos ar žmogus yra hospitalizuojamas, dažniausiai pati gydymo įstaiga susisiekia su draudiku, kuris ir apmoka išlaidas. Labai svarbu, kad kortelė prieš kelionę būtų aktyvinta“, – sako SEB Baltijos šalių mokėjimo kortelių vadovas.

Pritrūkus pinigų – galimybė pasiskolinti

Pasak R. Čereškos, kredito kortelės turėtojas gali ne tik apsidrausti kelionės draudimu: „Žmogus turėtų pats nuspręsti, dėl kokių priežasčių jam reikalinga kredito kortelė. Tai priklauso nuo to, kur ir kaip dažnai jis keliauja. Tačiau nereikia pamiršti, kad kredito kortelės yra naudojamos kasdien. Kredito limitas suteikia finansinį saugumą tiems, kurie perka internetu, daug išleidžia ir kartais pritrūksta pinigų iki algos. Tokią kortelę turintis žmogus gali pasiskolinti pinigų nenumatytiems atvejams arba trokštamam pirkiniui“.

Anot jo, lyginant įprastą draudimą ir draudimą, suteikiamą  kredito kortelių turėtojams, įvertinus laiko, o neretai net ir pinigines sąnaudas, matomas akivaizdus pastarojo draudimo pranašumas: „Turint kredito kortelę nereikia kaskart rūpintis atskiru draudimu, tad taupomas žmogaus laikas. Dažnu atveju turėti kredito kortelę yra ne tik patogiau, bet ir pigiau, ypač tada, kai keliaujama su šeimos nariais“.

Papildomos prevencinės priemonės

R. Čereška primena, kad keliaujantys į užsienį kredito kortelės turėtojai turėtų imtis ir papildomų prevencijos priemonių: „Vykstant į užsienio šalį pirmiausia reikėtų pasidomėti, ar jai netaikomos sankcijos, ar galioja kredito kortelių apribojimai. Į tokias šalis keliaujantis žmogus apie savo planus turėtų pranešti bankui, nes to nepadarius kortelė tose šalyse gali tiesiog neveikti. Jei kortelė užsienio šalyje yra pametama, apie tai nedelsiant reikėtų informuoti banką  bendruoju telefonu, kad kortelė būtų užblokuota ir ja nepasinaudotų piktavaliai“.

Šalių, kuriose taikomi apribojimai, sąrašą galima rasti čia.


 • Taupymas ir investavimas - 2019 05 03

  Investuoti galima ne tik į būstą. Kaip atrasti tinkamą variantą?

  Investuoti galima ne tik į būstą. Kaip atrasti tinkamą variantą?

  Nusipirkti butą nuomai, investuoti į fondus, įsigyti įmonės akcijų, o galbūt tiesiog pasilepinti įspūdingomis atostogomis? Žinoma, kam skirti savo pinigus, sprendžiate patys. Vis dėlto SEB Baltijos šalių taupymo ir investavimo vadovas Gediminas Milieška pastebi, kad gyventojai dažnai neišnaudoja visų investavimo galimybių.

  Daugiau

 • Draudimas - 2019 05 09

  Kredito kortelės dažnai keliaujantiems: išsigalvota ar tikra nauda?

  Kredito kortelės dažnai keliaujantiems: išsigalvota ar tikra nauda?

  Kredito kortelė dažniausiai asocijuojasi su neplanuotais pirkiniais, kai norima pasiskolinti pinigų greitai ir patogiai. Visgi, šios kortelės nauda ir galimybės yra kur kas didesnės – pavyzdžiui, kai kurios kredito kortelės gelbsti dažnai keliaujančius žmones.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 07 08

  Kaip Lietuvai atsisakyti grynųjų pinigų?

  Kaip Lietuvai atsisakyti grynųjų pinigų?

  Lietuva visiškai be grynųjų pinigų vis dar atrodo kaip utopinis scenarijus. Tačiau kryptingai to siekiant, atsiskaitymai grynaisiais pinigais po kokio dešimtmečio gali priartėti prie išnykimo ribos. Dar prieš penkerius metus Lietuvoje 70 proc. visų SEB banko klientų mokėjimo operacijų sudarė atsiskaitymai grynaisiais pinigais ir tik 30 proc. – banko kortele ar elektroninėmis priemonėmis. Dabar beveik pusė visų atsiskaitymų yra atliekami mokėjimo kortele ar kitais skaitmeniniais būdais ir šis skaičius neabejotinai didės toliau. 

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.