Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2016 04 13
Draudimas | vaikai | Taupymas

Vietoj žaislų – originali dovana

Vietoj žaislų – originali dovana

Gimus vaikui, tėvai dažnai susimąsto, kaip norėtų užtikrinti jo finansinę ateitį, tačiau ne visada turi tokią galimybę. Pastaruoju metu pastebima nauja tendencija – pagalbos ranką vis dažniau tiesia šeimos artimieji, nusprendžiantys apdrausti vaiką kaupdami pinigus jo ateičiai.

Gimtadienio proga – netikėta dovana

„SEB gyvybės draudime“ dirbanti Toma Juškaitė prieš trejus metus savo krikšto dukrai Faustai septintojo gimtadienio proga padovanojo neįprastą dovaną – apdraudė mergaitę investiciniu gyvybės draudimu „Vaiko ateičiai“ ir jau trejus metus kiekvieną mėnesį moka draudimo įmokas.

„Dovanotas žaislas vaikui teikia trumpalaikį džiaugsmą, greitai nusibosta. Kaupiamos lėšos mergaitės ateičiai, mano manymu, duoda daugiau apčiuopiamos naudos. Todėl dalį sumos, kurią išleisčiau pirkdama mylimai krikšto dukrai malonias smulkmenas, skiriu jos ateičiai. Mergaitė jau dabar supranta, kad taupau jai pinigus“, – tikina Toma.

Faustos tėvai gauna investicinio gyvybės draudimo metų ataskaitas ir mato, kiek lėšų sukaupta. Jie jau ir patys svarsto galimybę mokėti papildomas įmokas, kad kaupiama pinigų suma didėtų.

Anot Tomos, pilnametystės sulaukusi Fausta galės pati nuspręsti, kam išleisti pinigus. Krikšto mama nedarys įtakos jos sprendimui: „Svarbu, kad sukauptą sumą panaudotų geriems tikslams, o kas tai bus, tegul pati nusprendžia – gal panaudos mokslams, gal kelionei“, – svarsto krikšto dukros ateičiai kaupianti moteris.

Draudimo įmokas siunčia iš Norvegijos

Norvegijoje gyvenantis Šarūnas, paprašytas tapti trejų metų berniuko krikšto tėvu, šios šventės proga nusprendė savo krikšto sūnui taip pat padovanoti draudimą. „SEB gyvybės draudimo“ klientas, į finansų konsultaciją atvykęs kartu su krikšto sūnaus tėčiu, sudarė investicinio gyvybės draudimo „Vaiko ateičiai“ sutartį krikšto sūnaus naudai, pagal kurią bus kaupiama iki pilnametystės. Krikšto tėtis Šarūnas kiekvieną mėnesį moka 35 eurų įmokas.

„SEB gyvybės draudimo“ darbuotojai prisiminė ir daugiau panašių istorijų. Kartą krikšto tėvai nusprendė padovanoti pinigų draudimo įmokai, o  tėvai, atvykę sudaryti draudimo sutarties, apdraudė ne tik vaiką, kuriam buvo skirta įmoka, bet ir kitus du vaikus. Taigi krikšto tėvų idėja paskatino tėvus pagalvoti apie visų vaikų finansinę ateitį.

Močiutė pasirūpino dviejų vaikaičių ateitimi

„SEB gyvybės draudimo“ darbuotoja Danutė Petrauskienė yra apdraudusi abi vaikaites – Elviną (6 m.), kurios ateičiai investuoja lėšas jau trejus metus, ir Rusnę (2 m.), kuri jau daugiau negu metus apdrausta  investiciniu gyvybės draudimu „Saugus vaikas“. Pagal šį draudimą ne tik kaupiama vaiko ateičiai, bet ir suteikiama gyvybės draudimo apsauga vienam iš tėvų. Papildomai galima rinktis draudimo apsaugą vaikui, t. y. galima jį apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų, traumų ar lėtinių ligų.

Močiutės vaikaitėms parinkta draudimo apsauga – draudimas nuo nelaimingų atsitikimų ir traumų. Anot moters, jei tėveliai norės, galės keisti sutartį ir padidinti draudimo sumą. Kiekvieną mėnesį vaikaičių ateičiai ji investuoja po 30 eurų. Pagrindinis motyvas, kodėl močiutė pasirinko tokią dovaną, – tai noras dovanoti prasmingą ir naudingą dovaną, nes žaislų mergaitės turi apsčiai ir jie nebeteikia joms džiaugsmo.

Kas mėnesį skirdami 30 eurų, vaikui sukaupsite 7 tūkst. eurų

„Draudimo įmokos dydis priklauso nuo taupymo tikslų ir lūkesčių, pasirinkto kaupimo laikotarpio. Galima pradėti kaupti mokant mažiausią galimą periodinę įmoką – 20 eurų per mėnesį. Atsiradus laisvų lėšų, galima sumokėti daugiau pinigų ir taip padidinti investuojamą sumą, o atsiradus finansinių sunkumų, galima sustabdyti įmokų mokėjimą“, – investicinio gyvybės draudimo ypatumus išskiria „SEB gyvybės draudimo“ generalinė direktorė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

„SEB gyvybės draudimo“ ekspertai apskaičiavo, kad, trejų metų vaikui pradėjus kaupti lėšas pagal investicinį gyvybės draudimą „Vaiko ateičiai“ ir kiekvieną mėnesį mokant 30 eurų įmoką, iki jo pilnametystės galima sukaupti per 7 tūkst. eurų*. Kas mėnesį mokant 60 eurų dydžio įmoką, sukaupta suma gali būti didesnė kaip 14 tūkst. eurų*. Jeigu pasirenkamas investicinis gyvybės draudimas, pagal kurį taikoma ir draudimo apsauga, suprantama, sukaupta suma bus mažesnė negu vien tik kaupiant lėšas. 


Patiko straipsnis? 
Prenumeruokite e. paštu


Verta paminėti, kad draudimo įmokas mokantys šeimos nariai (tėtis, mama) gali pasinaudoti mokesčių lengvata ir susigrąžinti dalį investuotų pinigų. Įmokas mokantys ne šeimos nariai, pavyzdžiui, krikšto tėvai, seneliai, jei sutartyje nustatytas naudos gavėjas yra apdraustasis, mokesčių lengvata pasinaudoti negali.

Dažniausiai draudimas dovanojamas krikštynų proga

„SEB gyvybės draudimo“ darbuotojai pastebi, kad dažniau tokį draudimą savo artimųjų ir bičiulių vaikams dovanoja užsienyje gyvenantys lietuviai. Ne todėl, kad jie turi daugiau lėšų, – tiesiog keičiasi jų požiūris į draudimą ir ateitį. Visų jų motyvai panašūs – norisi pinigus leisti taip, kad jie teiktų ne vienadienį džiaugsmą, o turėtų apčiuopiamos naudos ateityje.

Rekomenduojama pradėti kaupti kuo anksčiau. Tada įmokos bus nedidelės, o pilnametystės sulaukęs vaikas gaus didesnę pinigų sumą. Lietuvoje dažniausiai tokiai dovanai ryžtasi krikšto tėvai, kadangi jie jaučia pareigą kartu su tėvais rūpintis savo krikšto vaiku, kol jis taps savarankiškas.

Sudarant draudimo sutartį, pasirenkamas patogus įmokų mokėjimo periodiškumas. Paprastai žmonėms patogiausia jas mokėti kiekvieną mėnesį, nes tada reikia atidėti nedidelę sumą, tačiau galima rinktis ir kitokias mokėjimo schemas. Pasikeitus draudėjo finansinei padėčiai, sutartį visada galima peržiūrėti.

*Apskaičiuota darant prielaidą, kad grynoji metinė investicijų grąža yra 5 procentai, įskaičiuoti draudimo bendrovės taikomi mokesčiai. Pateikti apskaičiavimo rezultatai yra tik prognozė. Nors prognozės yra pagrįstos šaltiniais, kurie laikomi patikimais, SEB bankas nėra atsakingas už netikslumus ar nuostolius, kurių gali atsirasti remiantis šia informacija.

Svarbu.
Šiame straipsnyje pateikta informacija apie SEB teikiamas investavimo paslaugas, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti arba parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Investicijų grąža yra susijusi su rizika, jų vertė gali mažėti arba didėti. Kai kuriais atvejais nuostoliai gali viršyti pradinės investicijos sumą. Jūs esate atsakingi už priimtus investavimo sprendimus, todėl prieš juos priimdami, turėtumėte susipažinti su išsamia informacija, fondų, struktūrinių produktų ir kitų finansinių priemonių prospektais ir kita informacija, kurią galite rasti www.seb.lt. Prireikus daugiau informacijos prašom kreiptis į savo SEB banko vadybininką.

 


 • Draudimas - 2015 10 26

  Sėkminga vaiko ateitis – vos už 1,5 euro?

  Sėkminga vaiko ateitis – vos už 1,5 euro?

  Daugiau negu 51 procentas – tokia SEB banko užsakymu atliktoje apklausoje dalyvavusių tėvų dalis kaupia lėšas savo vaikų išsilavinimui. Daugiau negu ketvirtadalis taupo atžalų savarankiško gyvenimo pradžiai ir pirmajam jų būstui. Galbūt vaikų ateičiai kaupiate ir jūs, tačiau nežinote, ar euras prie euro kaupiamas turtas gali padėti įgyvendinti vaikų svajones?

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2016 03 14

  Kada pradėti vaikus mokyti taupyti ir kokių klaidų reikėtų vengti?

  Kada pradėti vaikus mokyti taupyti ir kokių klaidų reikėtų vengti?

  Dažnai pinigų vertę suprantame tik užaugę ir pradėję savarankiškai gyventi. Tačiau tą pajusti derėtų gerokai anksčiau – dar vaikystėje. Šeimos finansų ekspertai ir edukologai tikina, kad paauglystėje vaikai jau turėtų mokėti taupyti ir sumaniai tvarkyti savo išlaidas.

  Daugiau

 • Draudimas - 2015 09 21

  Kaip taupyti vaikų ateičiai?

  Kaip taupyti vaikų ateičiai?

  Dažnas iš mūsų yra linkęs turėti santaupų, kurios padėtų nenumatytu šeimos finansinės krizės atveju. Tačiau taupymas vaikų ateičiai – bene dažniausiai nurodomas šeimų, kurios augina vaikus ir nori užtikrinti jų finansinį saugumą, ilgalaikio taupymo tikslas. Iškyla klausimas: kiek ir kaip augančios atžalos tėvai turėtų sutaupyti?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.