Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Kasdienė bankininkystė

 
 • Motyvuojantys pavyzdžiai pagerintų Lietuvos moksleivių supratimą apie finansus

  Motyvuojantys pavyzdžiai pagerintų Lietuvos moksleivių supratimą apie finansus

  Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atlikti tarptautinių tyrimų rezultatai atskleidė, kad Lietuvos moksleiviams itin trūksta finansinio raštingumo žinių ir įgūdžių. Atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvos penkiolikmečių finansinis raštingumas nesiekia jų bendraamžių lygio kitose šalyse – kartu su Slovakijos bendraamžiais lietuvaičiai dalijasi 11-12 vietas iš 15 tyrime dalyvavusių šalių.

  Daugiau

 • Slaptažodžių kortelių alternatyvos: kokias priemones rinktis

  Slaptažodžių kortelių alternatyvos: kokias priemones rinktis

  Interneto paslaugos Lietuvos bankuose išpopuliarėjo prieš maždaug dvidešimt metų, kai interneto banke pinigus pervesti pageidaujantiems klientams buvo išduodamos pirmosios slaptažodžių kortelės. Šiandien ši klientų identifikavimo priemonė užleidžia vietą naujoms ir per artimiausius kelerius metus turėtų išnykti. 

  Daugiau

 • Kaip elgtis, kad pasimatymų metu nepristigtų pinigų

  Kaip elgtis, kad pasimatymų metu nepristigtų pinigų

  Įsivaizduokite – pakviečiate svajonių merginą ar vaikiną į pasimatymą, skaniai pavakarieniaujate, išdidžiai paduodate padavėjui mokėjimo kortelę, o jis grįžta ir garsiai pareiškia: „Sąskaitoje nėra pinigų“. Ką daryti, kad nenutiktų tokia nemaloni situacija? Atsakymas paprastas – planuoti savo finansus.

  Daugiau

 • Kaip jaunimui nesusigadinti kredito istorijos

  Kaip jaunimui nesusigadinti kredito istorijos

  Norint nuspėti ateitį, svarbu pažvelgti į praeitį. Šiuo principu vadovaujasi dauguma finansų institucijų prieš sudarydamos paskolų sutartis. Vis dėlto ne kiekvienas jaunuolis gyvena laikydamasis šio principo ir kiekvieną žingsnį žengia apgalvotai. Pritrūkus asmeninių finansų, neretai, norint įgyvendinti norus, griebiamasi greitųjų kreditų. Vis dėlto neapgalvotas skolinimasis vėliau gali sukelti nemažą galvos skausmą ar net sutrukdyti palankiomis sąlygomis įsigyti nuosavą būstą.

  Daugiau

 • Kaip saugiai naudotis išmaniuoju telefonu ir mobiliosiomis programėlėmis?

  Kaip saugiai naudotis išmaniuoju telefonu ir mobiliosiomis programėlėmis?

  Išmanieji telefonai perima vis daugiau įprastų kompiuterių funkcijų – jais patogiai naršome internete, tikriname el. paštą, dalijamės nuotraukomis ir kt. Naudojantis įvairiomis mobiliosiomis programėlėmis, telefone išsaugoma labai daug asmeninių duomenų ir informacijos. Niekas nėra apsaugotas nuo to, kad jūsų telefonas vieną dieną gali netikėtai atsidurti svetimose rankose, todėl būtina iš anksto pasirūpinti, kad jūsų asmeninė informacija būtų deramai apsaugota. Pateikiame keletą idėjų, kaip užtikrinti saugų naudojimąsi išmaniuoju telefonu.

  Daugiau

 • Penki patarimai, kaip išvengti eilės banke

  Penki patarimai, kaip išvengti eilės banke

  Dalijamės patarimais, kaip sutaupyti laiko ir nelaukti eilėje banko skyriuje. Pasitikrinkite, ar žinote šią informaciją.

  Daugiau

 • Kaip neprakiurdyti studentiškos kišenės?

  Kaip neprakiurdyti studentiškos kišenės?

  Lietuvos didmiesčių gatves jau pildo universitetų ir kolegijų studentai, atvykstantys čia ir iš mažesnių miestelių, ir iš didesnių miestų. Čia jie pradeda naują gyvenimo etapą, kur susiduria ir su iššūkiais naujoje mokymo įstaigoje, ir pradėdami savarankiškai tvarkyti asmeninius finansus.

  Daugiau

 • Lietuvoje toliau auga lūkesčiai dėl didesnės algos

  Lietuvoje toliau auga lūkesčiai dėl didesnės algos

  Vidutinis darbo užmokestis antrą ketvirtį augo lėčiau negu pirmą ketvirtį. Statistikos departamento duomenimis, vidutinis atlyginimas neatskaičius mokesčių praėjusį ketvirtį buvo 839 eurai ir per metus padidėjo 8,7 procento. Sparčiai didėjantis vidutinis darbo užmokestis šalyje rodo, kokią įtaką darbo rinkoje daro darbuotojų trūkumas ir palanki vidaus bei išorės ekonominė padėtis, dėl kurios dauguma įmonių visgi gali mokėti daugiau savo darbuotojams. Be to, darbuotojų lūkesčiai dėl didesnės algos spartėja, todėl atsiranda taip vadinamoji algų ir kainų augimo spiralė.

  Daugiau

 • Ar žinote, kad kelionės draudimas galioja ir įgėlus širšei?

  Ar žinote, kad kelionės draudimas galioja ir įgėlus širšei?

  Kruopščiai suplanuotas vasaros atostogas svetur gali visiškai sugadinti nenumatyti įvykiai, pavyzdžiui, įgelti širšuolas, didžiausia Europoje vapsva,  ar nudeginti medūza. Pasak draudikų, vabzdžių įkandimai ir prisilietimas prie nuodingų augalų yra viena dažniausia kelionių metu pasitaikančių alerginės reakcijos priežasčių. Vieniems keliautojams šie įvykiai gali sukelti tik lengvą patinimą ar įkyrų niežulį, kitiems – baigtis anafilaksiniu šoku ir reanimacija.

  Daugiau

 • Nuo 1 euro per dieną iki 13 000 eurų, arba kaip sutaupyti senatvei be didelių pastangų

  Nuo 1 euro per dieną iki 13 000 eurų, arba kaip sutaupyti senatvei be didelių pastangų

  Gyventi čia ir dabar – graži idėja. Visgi tik nedaugelis jaunų žmonių susimąsto, kad sulaukę pensinio amžiaus jie ir toliau norės mėgautis gyvenimu ir jo teikiamais malonumais, o ne nuolat nerimauti, kaip išgyventi nuo vienos pensijos išmokos iki kitos. Kiekvieną mėnesį atidėję net ir nedidelę pinigų sumą būsimai pensijai, galite sukaupti gana nemažą pensinį kapitalą. Yra tik viena sąlyga – turite pradėti taupyti kuo anksčiau.

  Daugiau

 • Kiek kainuoja studijos užsienyje?

  Kiek kainuoja studijos užsienyje?

  Studijos užsienyje – puiki proga pasisemti neįkainojamos patirties ir įspūdžių. Tačiau gyvenimas svetimoje šalyje reiškia ir didelius finansinius įsipareigojimus. Būsto nuoma, maistas, kiti reikalingi buities reikmenys, išlaidos transportui, kelionėms ir vietinės kultūros pažinimui – kiek iš tiesų kainuoja studijos užsienyje? Šį klausimą uždavėme trims Lietuvos studentams, studijavusiems skirtingose Europos šalyse.

  Daugiau

 • Studentiškos kišenės gidas

  Studentiškos kišenės gidas

  Pirmasis jausmas palikus tėvų namus ir pakėlus studijų bures svetimame mieste – saldus laisvės svaigulys. Vis dėlto jis gali greitai dingti supratus, kad studentiškoje kišenėje ūžauja vėjai. Apie studentų finansus kuriami anekdotai, tačiau ar jie visi būtinai pasikartoja ir  tikrovėje?

  Daugiau

 • Galybė pikantiškų istorijų – vos keturiuose PIN kodo skaičiuose

  Galybė pikantiškų istorijų – vos keturiuose PIN kodo skaičiuose

  Nors PIN kodą sudaro vos keturi skaičiai, dėl to, kad bankų klientai neretai turi net kelias mokėjimo korteles, prisiminti tenka visų jų PIN kodus. Įsiminti atsitiktinių skaičių seką yra gana sudėtinga, todėl didelė dalis žmonių PIN kodus užsirašo, kad jų nepamirštų.

  Daugiau

 • Kokio amžiaus vaiką į mokyklą išleisti kainuoja brangiausiai?

  Kokio amžiaus vaiką į mokyklą išleisti kainuoja brangiausiai?

  Finansiniame kalendoriuje tarp išskirtinių datų daugelis šeimų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus, pažymi rugsėjo pirmąją. Tačiau klausimas, kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą, sukelia daug diskusijų – nurodoma suma svyruoja nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. Kas sako teisybę? Iš tiesų rugsėjo pirmoji kainuoja nevienodai. Ir tai priklauso ne tik nuo šeimos pinginės ar vaikų skaičiaus šeimoje, bet ir nuo to, kokio amžiaus vaiką auginame.

  Daugiau

 • Studentų galimybės vasarą: kiek galima uždirbti Lietuvoje ir JAV?

  Studentų galimybės vasarą: kiek galima uždirbti Lietuvoje ir JAV?

  Nuo mokslų atitrūkę studentai gali įvairiai praleisti vasaros atostogas. Vieni renkasi vasaros praktiką ar darbą Lietuvoje, kiti keliones, dar kiti bando prisidurti dirbdami užsienyje, tačiau vis dažniau pasinaudoja galimybe sujungti pastaruosius du atostogų praleidimo būdus ir renkasi programą „Dirbk ir keliauk JAV“ (angl. „Work and Travel USA“).

  Daugiau

 • Kaip naudingai išnaudoti vasaros atostogas?

  Kaip naudingai išnaudoti vasaros atostogas?

  Nuspręsti, ką veikti ateityje ir kuriuo profesiniu keliu pasukti, kai tau nėra nė dvidešimties, nelengva užduotis. Sprendimai, priimti dabar, gali turėti didelę įtaką tolesniam gyvenimui. Protingai naudojant vasaros atostogas, priimti sprendimą gali būti kur kas lengviau. 

  Daugiau

 • Kaip išmokyti senelį naudotis kompiuteriu?

  Kaip išmokyti senelį naudotis kompiuteriu?

  Ar kada nors pagalvojote, kad būtų naudinga supažindinti savo senelį su virtualiu pasauliu ir išmokyti jį, kaip naršyti internete? Patikėkite, net ir aštuoniasdešimtmetis gali išmokti naudotis kompiuteriu – tereikia noro ir pastangų.

  Daugiau

 • Ruošiatės vykti į banko skyrių? Daugumą klausimų galima išspręsti ir telefonu

  Ruošiatės vykti į banko skyrių? Daugumą klausimų galima išspręsti ir telefonu

  „Visada džiaugiuosi, kai galiu padėti“, – sako SEB banko kontaktų centro darbuotoja Erika Vildaitė. Merginai nuo veido niekuomet nedingsta plati šypsena, o ji pati visada nusiteikusi atsakyti į įvairiausius klientų klausimus. Erika yra viena iš tų žmonių, kurie kasdien atsako į šimtus skambučių telefonu 1528 bei raštu užduotus klausimus.

  Daugiau

 • Priežastys, kodėl lagamine verta vietos atrasti ir kredito kortelei

  Priežastys, kodėl lagamine verta vietos atrasti ir kredito kortelei

  Vasara – atostogų metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais: dar nepažintos šalys, neišragauti valgiai, suvenyrų paieškos... O realybė – kiek kitokia: valiutos keityklos paieškos, eilės joje ir pagrindinis klausimas – kiek pinigų ir kokia valiuta pasiimti, kad būtų ne per mažai, bet ir ne per daug. Per atostogas neplanuotų rūpesčių norisi kuo mažiau. Kaip to išvengti?

  Daugiau

 • Jaunoji karta tiki, kad tėvų pinigų nebereikės baigus mokyklą (video)

  Jaunoji karta tiki, kad tėvų pinigų nebereikės baigus mokyklą (video)

  „Finansiškai nepriklausomas aš jau dabar esu“, – išdidžiai sako švietimo konferencijoje „TEDxVilniusED“ sutiktas paauglys. Daugeliui jo bendraamžių atrodo, kad aštuoniolika – toks amžius, kai vaikai turėtų tapti finansiškai nepriklausomi nuo tėvų. Tačiau yra ir tokių, kuriems tėvų paramos reikėtų ir sulaukus trisdešimties.

  Daugiau

 • Vaikų lūkesčiai: be tėvų pinigų jie apsieis net nesulaukę pilnametystės (video)

  Vaikų lūkesčiai: be tėvų pinigų jie apsieis net nesulaukę pilnametystės (video)

  Sena lietuvių patarlė byloja: „Brangus tėvams vaikas, bet ir čia turi būti saikas“. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatyta, kad tėvų pareiga – išlaikyti savo vaikus. Tačiau kada ateina tas laikas, kai suaugę vaikai turėtų patys pradėti rūpintis savo finansine gerove?

  Daugiau

 
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.