Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Kasdienė bankininkystė

 
 • Finansų valdymas atostogų neturi: kaip atostogaujant neišleisti per daug?

  Finansų valdymas atostogų neturi: kaip atostogaujant neišleisti per daug?

  Atostogos gali tapti tikru iššūkiu piniginei – jei joms nėra nuolat taupoma, o atostogaujant ir keliaujant išleidžiama tiek, kiek norisi. Ir priešingai – periodiškai kaupdami atostogoms, galime jas sau leisti prabangesnes ir iš tiesų gerai pailsėti bei lengviau grįžti į finansinį stabilumą po jų.

  Daugiau

 • Tvari kelionė – nuo išjungto prietaiso namuose iki kavos puodelio kavinėje

  Tvari kelionė – nuo išjungto prietaiso namuose iki kavos puodelio kavinėje

  Vasara didžiajai daugumai žmonių – atostogų ir kelionių metas, o jas kiekvienas renkasi pagal savo pomėgius ir finansines galimybes. Prie šių pasirinkimo kriterijų ekspertai pataria pridėti ir dar vieną – tvarumo – ir keliones planuoti bei keliauti tvariau: stengiantis daryti kuo mažesnę žalą tiek gamtai, tiek vietos kultūrai ir papročiams.

  Daugiau

 • Ainius Lašas apie kasdienes keliones dviračiu: „Man tai malonumas ir įprotis“

  Ainius Lašas apie kasdienes keliones dviračiu: „Man tai malonumas ir įprotis“

  Kauno technologijos universiteto (KTU) dekanas, politologas Ainius Lašas sunkiai suskaičiuoja, kiek metų yra ištikimas dviračiui – transporto priemonei, su juo keliaujančiai netgi iš miesto į miestą. Vilniuje gyvenantis, tačiau Kaune dirbantis A. Lašas prieš pandemiją kasryt į darbą vykdavo dviratį derindamas su kelione traukiniu ir sako, kad blogo oro minti dviratį nėra, net ir Lietuvoje.

  Daugiau

 • Pirmoji vaiko kortelė – nuo septynerių. Kaip ją gauti?

  Pirmoji vaiko kortelė – nuo septynerių. Kaip ją gauti?

  SEB banke jau nuo 7 metų vaikui gali būti atidaroma asmeninė sąskaita bei išduodama bekontaktė debeto kortelė, su kuria jis gali patogiai bei saugiai atsiskaityti ir mokytis atsakingai valdyti savo pinigus. „Pats vaikas tikrai jaučia pasididžiavimą, kad turi kortelę taip pat, kaip mama ir tėtis, jaučia didesnę atsakomybę leisti su ja pinigus. Be to, davęs grynųjų nežinai, kaip vaikas juos išleido, o štai kortelės išlaidas gali matyti“, – kortelės privalumus vardija dviejų vaikų mama Kristina M. K., kurios devynmetis sūnus savo kortelę turi jau apie metus.

  Daugiau

 • Vaikai ir pinigai: kas svarbu ugdant vaiko finansinį raštingumą?

  Vaikai ir pinigai: kas svarbu ugdant vaiko finansinį raštingumą?

  Gydytoja ir verslininkė Justė Kantauskaitė daug dėmesio skiria savo vaikų edukacijai apie pinigus ir sako, kad geriausias mokymasis vyksta per praktiką: duodant vaikams kišenpinigių ir pernelyg nesikišant į tai, kaip jie išleidžiami. Taigi kaip ugdyti vaikų finansinio raštingumo įgūdžius, kada pradėti tai daryti ir į ką svarbu atkreipti dėmesį?

  Daugiau

 • Tvarios mados puoselėtoja Solveiga Pranckūnė: „Man nuobodu eiti į įprastą drabužių parduotuvę“

  Tvarios mados puoselėtoja Solveiga Pranckūnė: „Man nuobodu eiti į įprastą drabužių parduotuvę“

  „Instagram“ tinklaraščio „Vintažinė blondinė“ autorė ir tvarios mados puoselėtoja Solveiga Pranckūnė sako, kad mada sukasi ratu ir būtent dabar vintažinė mada išgyvena savo aukso amžių. Tačiau užsukti į dėvėtų drabužių parduotuvę ji rekomenduoja ne tik tiems, kurie nori būti tvarūs, bet ir vertinantiems drabužio kokybę, ilgaamžiškumą bei originalumą.

  Daugiau

 • Finansiniai sukčiai nesustoja. Kaip neįkliūti į jų pinkles?

  Finansiniai sukčiai nesustoja. Kaip neįkliūti į jų pinkles?

  Finansiniai sukčiai šiemet tapo gerokai aktyvesni ir godesni. SEB banko statistika rodo, kad per tris pirmus šių metų mėnesius jie iš gyventojų išviliojo daugiau kaip 1,1 milijono eurų. Palyginimui, per visus praėjusius metus sukčių padaryta žala siekė 2,1 mln. eurų. Kokių pagrindinių taisyklių reikėtų nepamiršti, kad išvengtume sukčiavimo internete?

  Daugiau

 • Į kauniečio dirbtuves – pasigaminti šviestuvo iš antrinių žaliavų

  Į kauniečio dirbtuves – pasigaminti šviestuvo iš antrinių žaliavų

  Šiais laikais parduotuvių lentynose galime įsigyti bet kokį reikiamą daiktą, tačiau toks patogumas turi ir kitą medalio pusę – dažnai daiktus perkame iš inercijos, nesvarstydami, ar jų mums iš tiesų reikia. Tvarumo filosofija siūlo ne tik sąmoningai pirkti mažiau, tačiau ir turimus daiktus sutaisyti, prikelti antram gyvenimui ar net pasigaminti patiems. Būtent tam skirtos kauniečio Giedriaus Bučo atviros dirbtuvės.

  Daugiau

 • Tvarumas – mada, kuri nepraeis: žinomi žmonės ragina kiekybę keisti į kokybę

  Tvarumas – mada, kuri nepraeis: žinomi žmonės ragina kiekybę keisti į kokybę

  Tvaraus gyvenimo būdo šalininkai dainų autorius ir atlikėjas Andrius Mamontovas, socialinių tinklų „Instagram“ ir „Youtube“ turinio kūrėja Simona Cymbaliukaitė, filmų kūrėja Lina Lyte Plioplytė ir tvarumo akademijos „Sustain Academy“ bendraįkūrėja Ieva Kazakevičiūtė vieningai sutaria, kad tvarumas – kur kas daugiau negu dabartinė mada. Tai – gyvenimo būdas, kur svarbus ne tik mažesnis vartojimas, bet ir minčių ar net kūrybos švara. 

  Daugiau

 • Trys užduotys prieš skolinantis, kad tvariai valdytumėte savo finansus

  Trys užduotys prieš skolinantis, kad tvariai valdytumėte savo finansus

  Planuojant asmeninį biudžetą, neretai tenka svarstyti, kuriems dalykams skolintis verta, o kuriems ne. Planuojant imti bet kokią paskolą – ar tai būtų ilgalaikis pirkinys, kaip būstas, ar ne toks ilgas įsipareigojimas, pravartu iš anksto atlikti tris užduotis, kurios padėtų suprasti, ar galėsite su paskola gerai susigyventi ir ar jūsų biudžetas išliks tvarus.

  Daugiau

 • Kokia spyna rakinate asmenines paskyras internete?

  Kokia spyna rakinate asmenines paskyras internete?

  Šarvuotos namų durys, patikima spyna ir akylai saugomas raktas – nors net ir visos šios priemonės negali visiškai apsaugoti nuo vagystės, gyventojai kaip tik išmano bando apsaugoti namų turtą. Tačiau, kaip pastebi SEB banko Prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola, apie gresiančius pavojus virtualiame pasaulyje, internete, dažnai net nesusimąstome.

  Daugiau

 • Nusikaltėliai internete tobulėja. Ką gali nuveikti turėdami Jūsų duomenis?

  Nusikaltėliai internete tobulėja. Ką gali nuveikti turėdami Jūsų duomenis?

  Lietuvoje dažnai girdime istorijas, kaip nusikaltėliai išviliojo banko sąskaitos duomenis ir pavogė milžiniškas sumas. Galbūt manote, kad jums negresia patekti į tokias pinkles, tačiau kibernetinių nusikaltėlių aukomis gali tapti kiekvienas.

  Daugiau

 • Kaip nustoti pirkti nereikalingus daiktus?

  Kaip nustoti pirkti nereikalingus daiktus?

  Naršote internete ir akis užkliūva už naujo daikto. Batų, marškinių, išmaniojo laikrodžio. Su nuolaida. Šio pirkinio neplanavote, tačiau nė patys nepastebite, kaip jis atsiduria pirkinių krepšelyje, o jūs keliais mygtuko spustelėjimais už jį sumokate. Jau po to pagalvojate, kad gal ir nevertėjo išlaidauti – tas dar vienas naujas daiktas jums nebuvo būtinas, be to, sujaukėte ir savo biudžeto planą.. Kaip nustoti pirkti nebūtinus daiktus, ypač šiais elektroninės prekybos laikais, kai net nereikia niekur eiti, kad išlaidautume, ir tvariai planuoti savo finansus?

  Daugiau

 • Ketinate imti vartojimo kreditą? Skaičiuokite ne palūkanas, o BVKKMN

  Ketinate imti vartojimo kreditą? Skaičiuokite ne palūkanas, o BVKKMN

  Svarbu žinoti, kad palūkanos sudaro tik dalį bendros vartojimo kredito kainos. Realus procentas, kurį teks sumokėti nuo skolinamos sumos, atsispindi bendroje vartojimo kredito kainos metinėje normoje (BVKKMN).

  Daugiau

 • Minimalizmas – tuštoka drabužių spinta, šaldytuvas ir el. pašto dėžutė?

  Minimalizmas – tuštoka drabužių spinta, šaldytuvas ir el. pašto dėžutė?

  Minimalistinis gyvenimo būdas neapsiriboja vien mažesniu daiktų kiekiu. Pasak internetinės parduotuvės „Urban Earth Lovers“ įkūrėjos Miglės Makuškaitės, minimalizmas yra vidinė būsena, apimanti ir minčių bei veiklų švarą, o skaitmeniniame amžiuje – net ir minimalizmo principų taikymą elektroninėje erdvėje.

  Daugiau

 • Kodėl bankai klausia apie mano pinigų kilmę?

  Kodėl bankai klausia apie mano pinigų kilmę?

  Kodėl banko darbuotojai užduoda klausimus apie mano sąskaitoje esančių pinigų kilmę ar sudarytą sandorį? Kodėl jiems tai būtina žinoti? Kam bus panaudota ši informacija? Į šiuos bankų klientams iškylančius klausimus atsako SEB banko Atitikties departamento direktorė Simona Balčiūnaitė.

  Daugiau

 • 5 „ne“, kad nepapultumėt į finansinių sukčių pinkles

  5 „ne“, kad nepapultumėt į finansinių sukčių pinkles

  Nors finansiniai sukčiai turi aibes būdų ir metodų, kaip išgauti asmeninius jūsų duomenis ir išvilioti pinigus, egzistuoja kelios universalios taisyklės, kurių laikantis gerokai sumažinsite tikimybę  patekti į jų pinkles. Kokie yra tie keli ir gana paprasti dalykai, kurių turėtumėte nedaryti?

  Daugiau

 • Besirūpindami dovanomis šeimai neprisidarykite bėdos sau

  Besirūpindami dovanomis šeimai neprisidarykite bėdos sau

  Pinigai už nupirktą dovaną buvo išskaičiuoti iškart, o tada – tik tyla: nei papildomos informacijos apie tolesnius procesus, nei paties nusipirkto daikto. Tokių ir panašių pirkimo internetu istorijų vis gausėja. Stebėtis čia nėra kuo – internetas tapo neatsiejama daugumos žmonių gyvenimo dalis, elektroninėje erdvėje vis dažniau ir apsiperkame, tad daugėja ir pavojų, o tokius pirkėjus apgaudinėjantys sukčiai vis tobulėja. Kaip nepasimauti ant jų kabliuko?

  Daugiau

 • Kalėdinių dovanų pirkimas šiemet – džiaugsmas ar stresas?

  Kalėdinių dovanų pirkimas šiemet – džiaugsmas ar stresas?

  Po namus pradėjus sklisti kalėdinių eglučių kvapui, pradedame ruoštis svarbiausioms žiemos šventėms. Vienas iš atributų, be kurio neapsieiname – dovanos, kurių rinkimo procesas nuvargina neretą. Tačiau gera žinia ta, kad nuo pavasarinio karantino pradžios į internetą persikraustė net ir patys mažiausieji vietos gamintojai. Tad vietoje varginančio vizito į parduotuvę tereikia namuose ant sofos įsitaisyti su kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu bei banko kortele.

  Daugiau

 • Įkvepiančios knygos apie finansus ir kitos dovanų idėjos

  Įkvepiančios knygos apie finansus ir kitos dovanų idėjos

  Artėjant šventėms dovanų paieškos įprastai tampa  galvos skausmu. Kadangi knygos visada yra tarp populiariausių kalėdinių dovanų, o palinkėjimus „daugiau pinigų“ ir „turtingų metų“ girdime kone visose šventėse, pasidomėkime, kokias knygas verta perskaityti norint daugiau sužinoti apie pinigus, jų valdymą ir geriau išmanyti finansų sritį.

  Daugiau

 • 10 Rasos Jusionytės taisyklių apie produktyvumą namuose

  10 Rasos Jusionytės taisyklių apie produktyvumą namuose

  Būna dienų, kai mes visi kažko nespėjame, esame pervargę ar tiesiog nesijaučiame produktyvūs. Kaip nenuvilti savęs vis neįgyvendinant savo darbų sąrašo? Aš esu sau nusistačiusi kelias taisykles, kurios padeda man išlikti produktyviai, nesiblaškyti ir net sutaupyti pinigų. Apie visa tai – IGTV.

  Daugiau

 
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.