Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Kasdienė bankininkystė

 
 • Studentų galimybės vasarą: kiek galima uždirbti Lietuvoje ir JAV?

  Studentų galimybės vasarą: kiek galima uždirbti Lietuvoje ir JAV?

  Nuo mokslų atitrūkę studentai gali įvairiai praleisti vasaros atostogas. Vieni renkasi vasaros praktiką ar darbą Lietuvoje, kiti keliones, dar kiti bando prisidurti dirbdami užsienyje, tačiau vis dažniau pasinaudoja galimybe sujungti pastaruosius du atostogų praleidimo būdus ir renkasi programą „Dirbk ir keliauk JAV“ (angl. „Work and Travel USA“).

  Daugiau

 • Kaip naudingai išnaudoti vasaros atostogas?

  Kaip naudingai išnaudoti vasaros atostogas?

  Nuspręsti, ką veikti ateityje ir kuriuo profesiniu keliu pasukti, kai tau nėra nė dvidešimties, nelengva užduotis. Sprendimai, priimti dabar, gali turėti didelę įtaką tolesniam gyvenimui. Protingai naudojant vasaros atostogas, priimti sprendimą gali būti kur kas lengviau. 

  Daugiau

 • Ruošiatės vykti į banko skyrių? Daugumą klausimų galima išspręsti ir telefonu

  Ruošiatės vykti į banko skyrių? Daugumą klausimų galima išspręsti ir telefonu

  „Visada džiaugiuosi, kai galiu padėti“, – sako SEB banko kontaktų centro darbuotoja Erika Vildaitė. Merginai nuo veido niekuomet nedingsta plati šypsena, o ji pati visada nusiteikusi atsakyti į įvairiausius klientų klausimus. Erika yra viena iš tų žmonių, kurie kasdien atsako į šimtus skambučių telefonu 1528 bei raštu užduotus klausimus.

  Daugiau

 • Priežastys, kodėl lagamine verta vietos atrasti ir kredito kortelei

  Priežastys, kodėl lagamine verta vietos atrasti ir kredito kortelei

  Vasara – atostogų metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais: dar nepažintos šalys, neišragauti valgiai, suvenyrų paieškos... O realybė – kiek kitokia: valiutos keityklos paieškos, eilės joje ir pagrindinis klausimas – kiek pinigų ir kokia valiuta pasiimti, kad būtų ne per mažai, bet ir ne per daug. Per atostogas neplanuotų rūpesčių norisi kuo mažiau. Kaip to išvengti?

  Daugiau

 • Jaunoji karta tiki, kad tėvų pinigų nebereikės baigus mokyklą (video)

  Jaunoji karta tiki, kad tėvų pinigų nebereikės baigus mokyklą (video)

  „Finansiškai nepriklausomas aš jau dabar esu“, – išdidžiai sako švietimo konferencijoje „TEDxVilniusED“ sutiktas paauglys. Daugeliui jo bendraamžių atrodo, kad aštuoniolika – toks amžius, kai vaikai turėtų tapti finansiškai nepriklausomi nuo tėvų. Tačiau yra ir tokių, kuriems tėvų paramos reikėtų ir sulaukus trisdešimties.

  Daugiau

 • Vaikų lūkesčiai: be tėvų pinigų jie apsieis net nesulaukę pilnametystės (video)

  Vaikų lūkesčiai: be tėvų pinigų jie apsieis net nesulaukę pilnametystės (video)

  Sena lietuvių patarlė byloja: „Brangus tėvams vaikas, bet ir čia turi būti saikas“. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatyta, kad tėvų pareiga – išlaikyti savo vaikus. Tačiau kada ateina tas laikas, kai suaugę vaikai turėtų patys pradėti rūpintis savo finansine gerove?

  Daugiau

 • Tvirtas lietuvio charakteris apsaugo nuo neatsakingo skolinimosi

  Tvirtas lietuvio charakteris apsaugo nuo neatsakingo skolinimosi

  Disciplinuotas, atsakingas ir atsargus optimistas — tai lietuvio elgsenos ypatumai, kurie nustatyti pirmą kartą SEB bankui Lietuvoje atlikus gyventojų skolinimosi patirties, dabartinės elgsenos ir ketinimų skolintis tyrimą.

  Daugiau

 • 10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  Dažnas iš mūsų prieš vasarą planuoja kelionės užsienyje detales: užsako viešbučio kambarius, pasirūpina transportu, sudaro lankytinų vietų sąrašą... Ar tikrai nieko nepamiršote?

  Daugiau

 • Z kartos svajonėse – tūkstantiniai atlyginimai (video)

  Z kartos svajonėse – tūkstantiniai atlyginimai (video)

  Jei svajoji, tai svajok iki begalybės! Atrodo, kad jaunoji Z karta tarsi gimė vadovaudamasi šiuo požiūriu.  Jaunuoliams netrūksta ambicijų, nors dauguma jų dar net nežino, kuo norėtų būti užaugę, jų svajonėse – tūkstantiniai atlyginimai. Tiesa, tėvų lūkesčiai dėl vaikų uždarbio kur kas kuklesni.

  Daugiau

 • Kodėl bankai turi žinoti kliento pinigų kilmę

  Kodėl bankai turi žinoti kliento pinigų kilmę

  Balandžio mėnesį SEB bankas savo klientams pristatė naujieną – galimybę Fizinio asmens anketą pildyti ir pateikti interneto banke. Šią anketą prašoma pildyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos tikslais.

  Daugiau

 • Vaikai apie pinigus: savų ir tėvų eurų vertė skiriasi (video)

  Vaikai apie pinigus: savų ir tėvų eurų vertė skiriasi (video)

  Maistui ir saldumynams – štai kam, vaikų ir jų tėvų nuomone, jų šeimos nariai išleidžia daugiausia pinigų. Mažųjų nuomone, tėvai daug pinigų išleidžia ir komunaliniams mokesčiams. Panašu, kad net ir mažiausieji suvokia pinigų vertę ir savo sutaupytus pinigus leidžia ne taip greitai kaip tėvų.

  Daugiau

 • 5 dalykai apie pinigus, kuriuos būtina papasakoti vaikams

  5 dalykai apie pinigus, kuriuos būtina papasakoti vaikams

  Vaikams nuolat reikia pinigų, ir jūs, tikriausiai, duodate – pietums mokykloje, būreliams, įvairioms pramogoms. Tačiau kad vaikai mokėtų protingai leisti pinigus, svarbu nuo vaikystės mokyti įvertinti tai, ką jie gauna. Apie pinigus reikėtų pradėti kalbėti nuo tada, kai tik vaikas pradeda jais domėtis. Pirmiausia, reikia mokyti vaikus taupyti, o vėliau galima tobulinti jų finansinius įgūdžius duodant pinigų kasdienėms išlaidoms ir patariant, kaip geriau juos išleisti.

  Daugiau

 • Kaip per metus pasikeitė maisto kainos?

  Kaip per metus pasikeitė maisto kainos?

  Augančios prekių ir paslaugų kainos kaip ir kasmet bus viena pagrindinių pokalbių temų prie Velykų stalo. Vidutiniškai namų ūkis, besiruošdamas Velykų šventei, maisto ir alkoholinių gėrimų per mėnesį nuperka 5 proc. daugiau negu įprastai. Statistikos departamento duomenimis, Velykų stalo produktai šiemet vidutiniškai yra šiek tiek brangesni negu prieš metus. Kita vertus, oficiali statistika rodo, kad vidutinis darbo užmokestis ir pensija per metus didėjo sparčiau negu kainos.

  Daugiau

 • Ką daryti, jeigu iškilo sunkumų grąžinti kreditą?

  Ką daryti, jeigu iškilo sunkumų grąžinti kreditą?

  Sprendimą skolintis ilgam laikotarpiui priėmėte tikrai apgalvotai ir įvertinę savo finansines galimybes. Tačiau jeigu kredito galiojimo laikotarpiu patirtumėte netikėtų rūpesčių ir grąžinti kreditą taptų sunkiau, sprendimą taip pat galite rasti.

  Daugiau

 • Pinigai brangiems pirkiniams: taupyti ar skolintis?

  Pinigai brangiems pirkiniams: taupyti ar skolintis?

  Pirkti ar nepirkti? Taupyti ar skolintis? Su šiomis dilemomis kasdienybėje susiduriame pernelyg dažnai, kad galėtume jas ignoruoti. Tačiau vieno teisingo atsakymo nėra. SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas siūlo apsvarstyti tris dažniausiai pasitaikančius scenarijus, susijusius su išlaidomis, skirtomis būstui įsigyti ir jo įrengimui.

  Daugiau

 • Šalies problemas galima spręsti ne tik mokesčiais ir baudomis

  Šalies problemas galima spręsti ne tik mokesčiais ir baudomis

  Daug naudingų sprendimų valdžia gali priimti atsižvelgdama į tai, kad dauguma žmonių elgiasi taip, kaip tą daro kiti – veikia vadinamasis bandos sindromas. Vakarų pasaulyje daug dėmesio sulaukė stumtelėjimo teorija (angl. nudge theory), kuri aiškina, kaip sprendimus šalyje priimantiems asmenims pakreipti žmonių elgesį palankia linkme nenaudojant prievartinių veiksmų ir nemažinant vartotojo pasirinkimo galimybių. 

  Daugiau

 • Kaip teisingas elgesys su pinigais gali padėti sutaupyti gyvenimui Tenerifėje

  Kaip teisingas elgesys su pinigais gali padėti sutaupyti gyvenimui Tenerifėje

  Dviejų vaikų mama, 34 metų vilnietė Viktorija su sutuoktiniu jau turi aiškią viziją, kur norėtų gyventi išėję į pensiją. Net penkis kartus atostogavę Tenerifėje, jie nusprendė, kad būtent ši vieta jiems labiausiai patinka, ir būtent čia gyvens sulaukę brandaus amžiaus.

  Daugiau

 • Neįsivaizduojate gyvenimo be grynųjų pinigų? Z karta nemato jų ateities (video)

  Neįsivaizduojate gyvenimo be grynųjų pinigų? Z karta nemato jų ateities (video)

  Lemtingą grynųjų pinigų prognozę skelbia jaunieji Lietuvos gyventojai, šių metų pradžioje dalyvavę švietimo konferencijos „TEDxVilniusED“ renginyje, skirtame 7–13 metų vaikams, jų tėvams, mokytojams ir kitiems pasaulinėmis švietimo tendencijomis besidomintiems entuziastams. Renginio dalyvių nuomone, diena, kai išnyks popieriniai pinigai, artėja.

  Daugiau

 • Priežastys, kodėl verta rinktis e. sąskaitas (video)

  Priežastys, kodėl verta rinktis e. sąskaitas (video)

  Stengiatės nuolat prisiminti, kam, kada ir kaip sumokėti už vandenį, elektrą, šildymą, dujas, internetą, mobilųjį telefoną ar dar kitas paslaugas? O galbūt norite užsisakyti mėgstamą žurnalą, apmokėti už vaiko lankomą darželį ir nežinote, koks sąskaitų apmokėjimo būdas yra patogiausias? Mūsų patarimas – rinktis e. sąskaitas.

  Daugiau

 • Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

  Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

  Tvarkyti finansinius reikalus dabar galima dar patogiau ir paprasčiau. Kai kurias svarbias finansines operacijas patogiai ir efektyviai atliksite iš bet kurios vietos – namų, darbo ar automobilio. SEB bankas pristato ne vieną naujovę, kuri palengvins išmaniaisiais prietaisais besinaudojančių banko klientų gyvenimą ir padės sutaupyti jiems daug laiko.

  Daugiau

 • Kaip paprastai ir patogiai apmokėti sąskaitas?

  Kaip paprastai ir patogiai apmokėti sąskaitas?

  Greitai, patogiai ir saugiai. Taip už paslaugas atsiskaito tie, kurie yra užsisakę elektroninės (e.) sąskaitos paslaugą.  Jie sąskaitas už daugumą paslaugų gauna vienoje vietoje – SEB interneto banke.  Ši paslauga visiems įmokų mokėtojams padeda sutaupyti laiko – patikrinti ir apmokėti sąskaitas dar niekada nebuvo taip paprasta.  

  Daugiau

 
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.