Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Kasdienė bankininkystė

 
 • Veiksmingiausi būdai taupyti senatvei

  Veiksmingiausi būdai taupyti senatvei

  Finansų ekspertai teigia, kad, norėdami oriai gyventi sulaukę senatvės, turėtume pasirūpinti, kad gaunama pensija sudarytų apie 70–80 proc. iki jos gautų pajamų. Šiuo metu vidutinė „Sodros“ mokama valstybinė senatvės pensija yra apie 337 eurus – daugiau negu perpus mažesnė už 728 eurus siekiantį vidutinį atlyginimą.

  Daugiau

 • Kelionė į užsienį vežantis banko kortelę: ką verta atsiminti?

  Kelionė į užsienį vežantis banko kortelę: ką verta atsiminti?

  Ar keliaujant į užsienį būtina turėti grynųjų pinigų? Kiek kainuos išsigryninti pinigus užsienio bankomatuose? Ar saugu svetur atsiskaityti kortele? O jeigu jos nepriims, jūsų neaptarnaus? Kokia valiuta reikėtų atsiskaityti mokant kortele: eurais ar vietine? Panašių klausimų vis dar neretai kyla į užsienio šalis, ypač ne euro zonos, keliaujantiems gyventojams. Tad jei išsiilgote vasaros ir ruošiatės keliauti į šiltuosius kraštus arba slidinėti, o gal tiesiog rūpinatės saugumu ir patogumu būsimų išvykų metu, šie keli patarimai gali būti naudingi.

  Daugiau

 • Asmeninė pinigų valdymo istorija: įsivaizduokite, kad jūsų gyvenimas – tai įmonės valdymas

  Asmeninė pinigų valdymo istorija: įsivaizduokite, kad jūsų gyvenimas – tai įmonės valdymas

  „Tam, kad nereikėtų gyventi nuo „algos iki algos“, privalome nuolat sekti savo finansus“, – įsitikinęs vilnietis Ignas, kuris dar vaikystėje pradėjo mokytis tvarkyti savo finansus.

  Daugiau

 • BVP paskutinį 2018 metų ketvirtį vėl augo sparčiau

  BVP paskutinį 2018 metų ketvirtį vėl augo sparčiau

  Lietuvos BVP paskutinį 2018 metų ketvirtį buvo 3,9 proc. didesnis negu prieš metus (atsižvelgiant į sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką – 3,6 procento). Kaip ir tikėtasi, metinis pokytis buvo gerokai didesnis negu pokytis trečią ketvirtį (2,6 proc.), kai neigiamą įtaką augimui padarė ketvirtadaliu mažesnis grūdų derlius Lietuvoje. Daugiausiai ūkio plėtrą praėjusį ketvirtį lėmė mažmeninės prekybos, apgyvendinimo, statybų, apdirbamosios gamybos sektoriai.

  Daugiau

 • Penki patarimai, padėsiantys išvengti sukčių perkant internetu

  Penki patarimai, padėsiantys išvengti sukčių perkant internetu

  Pinigai už norimą įsigyti prekę buvo išskaičiuoti iškart, o tada – tik tyla: nei papildomos informacijos apie tolesnius procesus, nei paties nusipirkto daikto. Tokių ir panašių pirkimo internetu istorijų vis gausėja. Stebėtis čia nėra kuo – internetas tapo neatsiejama daugumos žmonių gyvenimo dalis, elektroninėje erdvėje vis dažniau ir apsiperkame, tad daugėja ir pavojų, o tokius pirkėjus apgaudinėjantys sukčiai vis tobulėja. Kaip nepasimauti ant jų kabliuko?

  Daugiau

 • Kiek kainuoja šuns išlaikymas?

  Kiek kainuoja šuns išlaikymas?

  Auginti šunį – nemaža atsakomybė kiekvienai šeimai, mat keturkojui namuose reikia skirti ne tik nemažą dalį savo dėmesio. Kaip pataria specialistai, ketinantys įsigyti šunį turi įvertinti savo laiko ir finansines galimybes, t. y. ar sugebės pasirūpinti gyvūnu ir ar galės skirti pakankamai pinigų jo išlaikymui.

  Daugiau

 • Ar pirksime centus iš Estijos?

  Ar pirksime centus iš Estijos?

  Smulkūs pinigai Lietuvoje nepraranda populiarumo: apskaičiuota, kad prekybos vietose mūsų šalies gyventojai grynaisiais pinigais atsiskaito du kartus dažniau negu Estijos. Kita vertus, kaip rodo tyrimai, Lietuvos gyventojai pripažįsta, kad monetos jiems sukelia daugiau rūpesčių ir vargo negu daugelio kitų euro zonos valstybių piliečiams. Ar gausiai rinkoje cirkuliuojančios smulkios monetos laikytinos tik nedideliu nepatogumu gyventojams? O gal tai gerokai rimtesnis iššūkis? Ir jei taip, kokiais būdais jį galima įveikti?

  Daugiau

 • Milžiniškos nuolaidos internete gali būti sukčių pinklės

  Milžiniškos nuolaidos internete gali būti sukčių pinklės

  Internetinėse parduotuvėse dažnai galima įsigyti prekių pigiau negu fizinėse parduotuvėse. To neslepia ir patys prekybininkai, tą pačią prekę internetu parduodantys šiek tiek mažesne kaina. Tačiau nuolaidų medžiotojai elektroninėse parduotuvėse gali tapti lengva sukčių auka.

  Daugiau

 • Ką labiausiai brangina privačiosios bankininkystės paslaugų naudotojai?

  Ką labiausiai brangina privačiosios bankininkystės paslaugų naudotojai?

  Amerikiečių rašytojas, publicistas ir poetas Williamas A. Wardas yra pastebėjęs, kad pesimistas paprastai skundžiasi dėl vėjų, optimistas tikisi, kad jie pasikeis, o realistas tiesiog pertvarko bures. Tai puikiai tinka kalbant ir apie privačiosios bankininkystės naujoves. Čia, kaip ir bet kurioje kitoje veiklos srityje, nuolat dvelkia įvairūs permainų vėjai. Kokie jie ir kaip šie pokyčiai skatina keistis pačius banko paslaugų teikėjus?

  Daugiau

 • Ką dovanoti ir ko nedovanoti – štai kur klausimas

  Ką dovanoti ir ko nedovanoti – štai kur klausimas

  Nors Kalėdas norime praturtinti ne daugybe dovanų, o nuoširdžiu dėmesiu, galiausiai mus vėl pasitinka akistata – ne visos dovanos nupirktos, ne visos idėjos sugalvotos, todėl dažnai ištinka panika ir čiumpama iš lentynų  viskas, kas papuola.  Tikimės, kad šie patarimai padės jums taikliau išrinkti dovanas ir, žinoma, sutaupyti laiko bei pinigų.

  Daugiau

 • Koks finansinis įgūdis jaunajai kartai padėtų svajones paversti tikrove?

  Koks finansinis įgūdis jaunajai kartai padėtų svajones paversti tikrove?

  Neseniai skelbėme SEB banko atlikto Lietuvos jaunimo finansinio raštingumo tyrimo duomenis, atskleidžiančius jaunajai kartai būdingą optimizmą. Daugelis šalies jaunuolių per artimiausius penkerius metus tikisi gauti dvigubai ar net keturgubai didesnį atlyginimą. Vis dėlto, nors tokie jaunosios kartos lūkesčiai ir ambicijos įkvepia, kyla klausimas, kiek jos pagrįstos? Ir ar gyventojų finansinio raštingumo žinios ir įgūdžiai pakankami, kad, net ir gaudami didesnes pajamas, gebėtume jas valdyti išmintingai?

  Daugiau

 • Sukčiai pinigus gali išvilioti net kai apmokate sąskaitas

  Sukčiai pinigus gali išvilioti net kai apmokate sąskaitas

  Kibernetiniai sukčiai vis tobulėja ir pinigus iš įmonių ar gyventojų gali išvilioti net atliekant visiškai įprastą veiklą. Pavyzdžiui, jeigu būsite neatidūs apmokėdami sąskaitas už paslaugas ar prekes, iš tikrųjų galite papildyti sukčių sąskaitas.

  Daugiau

 • Kalėdų karštinė: norisi išlaidauti, bet nereikėtų pamiršti apie kitų metų iššūkius

  Kalėdų karštinė: norisi išlaidauti, bet nereikėtų pamiršti apie kitų metų iššūkius

  Metų pabaiga yra sėkmingiausias prekybininkams laikotarpis. Tą rodo ne tik Statistikos departamento stebimi mažmeninės prekybos apyvartos, bet ir atsiskaitymų SEB banko kortelėmis prekybos vietose, rezultatai.

  Daugiau

 • Mokėjimo kortelės jaunimui: patogu ir tėvams, ir jų vaikams

  Mokėjimo kortelės jaunimui: patogu ir tėvams, ir jų vaikams

  Vilnietė Rasa turi tris dukras. Dvi jau yra suaugusios, o viena tebesimoko mokykloje, tačiau visos seserys jau seniai naudojasi banko kortelėmis. Vyriausia dukra pirmą banko kortelę gavo prieš daugiau negu dešimtmetį, sulaukusi 14-os. Rasa pasakojo, kad mergina pradėjo muzikuoti, vykdavo į koncertus užsienyje, tad banko kortelė buvo geriausias sprendimas, kaip saugiai įduoti paauglei pinigų  kelionei.

  Daugiau

 • Gavote pasiūlymą praturtėti investuodami? Tai gali būti sukčių schema

  Gavote pasiūlymą praturtėti investuodami? Tai gali būti sukčių schema

  1994 m. Rusijos televizijose pradėtose transliuoti reklamose menama Golubkovų šeima kvietė gyventojus per metus uždirbti po 3000 proc. pelno iš MMM investicinio fondo. Tais pačiais metais nuo 5 mln. iki 10 mln. Rusijos gyventojų neteko savo pinigų.

  Daugiau

 • Kalėdinių dovanų pirkimas – džiaugsmas ar stresas?

  Kalėdinių dovanų pirkimas – džiaugsmas ar stresas?

  Jau netrukus namuose pasklis kalėdinių eglučių kvapas, o gyventojai pradės ruoštis svarbiausioms žiemos šventėms – Kalėdoms. Vienas iš daugiausiai gerų emocijų skleidžiančių kalėdinių atributų – dovanos. Vis dėlto laiku jomis nepasirūpinusiems gyventojams jos gali sukelti ir nemažai streso.

  Daugiau

 • Atsargiai: sukčiai gali apsimesti jūsų vadovu

  Atsargiai: sukčiai gali apsimesti jūsų vadovu

  Šių metų liepą Vilniuje veikianti vaistų prekybos bendrovė prarado beveik pusę milijono eurų, kuriuos išviliojo sukčiai. Kaip jiems tai pavyko? Nusikaltėliai pritaikė paplitusią socialinės inžinerijos schemą, kai apsimetama įmonės vadovu ar jo atstovu.

  Daugiau

 • Pradėjusi taupyti mergina per dvejus metus įsikūrė nuosavame būste

  Pradėjusi taupyti mergina per dvejus metus įsikūrė nuosavame būste

  Prieš keletą metų apie nuosavą būstą svajojusi vilnietė Jurgita M. šiandien džiaugiasi nauju butu sostinės Antakalnio rajone. Tačiau, kad svajonė taptų realybe, moteriai reikėjo iš esmės pakeisti savo kasdieninių išlaidų įpročius ir pradėti taupyti.

  Daugiau

 • Laikinas darbas moksleiviui – finansinio raštingumo pamoka

  Laikinas darbas moksleiviui – finansinio raštingumo pamoka

  Turbūt niekas taip gerai nepamoko jauno žmogaus finansinio raštingumo kaip galimybė pačiam užsidirbti pinigų ir pajusti jų tikrąją vertę. Daugelyje pasaulio šalių populiarus laikinas moksleivių darbas vasaros atostogų ar priešventiniu metu Lietuvoje tokio dėmesio nesulaukia. Gal tai neišnaudota galimybė?  

  Daugiau

 • Šešių vaikų mama: „Reikia leisti vaikams patiems užsidirbti“

  Šešių vaikų mama: „Reikia leisti vaikams patiems užsidirbti“

  Daugiavaikių šeimų asociacijos direktorė šešių vaikų mama Jurgita Pocienė savo atžalas suvokti pinigų vertę moko kiekvienoje gyvenimo situacijoje. Pati nuo mažens išmokusi, kad pinigai ant medžių neauga, moteris savo vaikus į finansinį kelią išveda labai anksti.

  Daugiau

 • Nusikaltėliai internete tobulėja. Kaip nepakliūti į sukčių spąstus?

  Nusikaltėliai internete tobulėja. Kaip nepakliūti į sukčių spąstus?

  Lietuvoje dažnai girdime istorijas, kaip nusikaltėliai išviliojo banko sąskaitos duomenis ir pavogė milžiniškas sumas. Galbūt manote, kad jums negresia patekti į tokias pinkles, tačiau kibernetinių nusikaltėlių aukomis gali tapti kiekvienas.

  Daugiau

 
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.