Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Kasdienė bankininkystė

 
 • 10 Rasos Jusionytės taisyklių apie produktyvumą namuose

  10 Rasos Jusionytės taisyklių apie produktyvumą namuose

  Būna dienų, kai mes visi kažko nespėjame, esame pervargę ar tiesiog nesijaučiame produktyvūs. Kaip nenuvilti savęs vis neįgyvendinant savo darbų sąrašo? Aš esu sau nusistačiusi kelias taisykles, kurios padeda man išlikti produktyviai, nesiblaškyti ir net sutaupyti pinigų. Apie visa tai – IGTV.

  Daugiau

 • Mobiliosios programėlės privalumai: nebereikia žinoti draugo sąskaitos numerio

  Mobiliosios programėlės privalumai: nebereikia žinoti draugo sąskaitos numerio

  Viskas, ko reikia, – telefono numeris. Patobulinus iki šiol veikusią SEB mobiliosios programėlės funkciją, pagal telefono numerį pinigus gali pervesti ar gauti bet kurio banko klientai. Tai tapo įmanoma bankams prisijungus prie specialios Lietuvos banko infrastruktūros, leidžiančios susieti telefono numerį su savo banko sąskaita.

  Daugiau

 • 5 „ne“, kad nepapultumėt į finansinių sukčių pinkles

  5 „ne“, kad nepapultumėt į finansinių sukčių pinkles

  Nors finansiniai sukčiai turi aibes būdų ir metodų, kaip išgauti asmeninius jūsų duomenis ir išvilioti pinigus, egzistuoja kelios universalios taisyklės, kurių laikantis gerokai sumažinsite tikimybę  patekti į jų pinkles. Kokie yra tie keli ir gana paprasti dalykai, kurių turėtumėte nedaryti?

  Daugiau

 • Rasa Jusionytė: kaip užsidirbti tiek, kad pinigų būtų daugiau nei svajonių

  Rasa Jusionytė: kaip užsidirbti tiek, kad pinigų būtų daugiau nei svajonių

  Pradėjusi ruošti naują IGTV maniau, kad pinigų turiu kaip šieno. Tada supratau, kad vienintelis šienas – mano svajonės, o išlaidos tokio dydžio, kad net žandikaulis atvipo. Tad dalinuosi labai gerais sprendimo būdais, ką tokiose situacijose daryti. Be to, kalbėjausi su verslo konsultantais ir kartu galvojom, kaip auginti mano verslą. Itin naudinga išgirsti tiems, kurie didelę dalį savo laiko skiria darbams, kurių visai nemėgsta. Sakot, tokia jau verslininko dalia? Tikrai ne.

  Daugiau

 • Edukacinių mobiliųjų programėlių vaikams TOP 5

  Edukacinių mobiliųjų programėlių vaikams TOP 5

  Šiuolaikinė vaikų karta – pirmoji, nuo kūdikystės auganti su išmaniaisiais prietaisais savo aplinkoje. Ar naudojate juos vaikų ugdymui? Mobiliųjų programėlių, sukurtų vaikų lavinimui, pasirinkimas didžiulis, todėl dalijamės patarimais, kurias verta išbandyti.

  Daugiau

 • Sklandi studentiško gyvenimo pradžia: kuo pasirūpinti?

  Sklandi studentiško gyvenimo pradžia: kuo pasirūpinti?

  Studijos – didelis žingsnis savarankiško gyvenimo link, o jame neabejotinai svarbią dalį užima finansinė nepriklausomybė ir savo pinigų tvarkymas. Kokie žingsniai padėtų suformuoti ar pagerinti finansinio raštingumo įgūdžius taip, kad studentiškas gyvenimas eitųsi sklandžiai ir dėl pinigų nekiltų rūpesčių?

  Daugiau

 • Kredito kortelė – alternatyva santaupoms?

  Kredito kortelė – alternatyva santaupoms?

  Pinigų pasiskolinimas neplanuotiems didesniems pirkiniams, apsipirkimas internetu, kelionės užsienyje draudimas, automobilio nuoma ar viešbučio rezervacija – visos šios galimybės ir naudos išlieka populiarios tarp kredito kortelių vartotojų.

  Daugiau

 • Kaip rasti drąsos keisti profesiją? 3 įkvepiančios istorijos

  Kaip rasti drąsos keisti profesiją? 3 įkvepiančios istorijos

  Kada reikia nuspręsti, kuo būsi užaugęs? O jei noras ima ir pasikeičia? Kada keisti profesiją yra ne per vėlu ir kaip atrasti drąsos tą daryti? 3 istorijų herojų pavyzdžiai rodo, kad profesiją keisti niekada nevėlu, „rimtos“ profesijos neegzistuoja, o svarbiausia – daryti tai, kas patinka ir kur veda širdis.

  Daugiau

 • Banko paslaugos vaikams: sąskaita – vos gimus, kortelė – nuo septynerių

  Banko paslaugos vaikams: sąskaita – vos gimus, kortelė – nuo septynerių

  Mokytis geriau valdyti pinigus, jausti didesnę atsakomybę už savo išlaidas, patogiau ir saugiau atsiskaitinėti – tai tik keletas naudų, kurias, naudodamiesi banko paslaugomis, gauna vaikai. Kokias galimybes bankas suteikia skirtingo amžiaus vaikams ir kokie žingsniai norint jomis pasinaudoti?

  Daugiau

 • 6 patarimai paaugliams, kaip tvarkyti savo pinigus

  6 patarimai paaugliams, kaip tvarkyti savo pinigus

  Šešiolikmetė Simona Cymbaliukaitė, „Instagram“ turinti būrį sekėjų, griauna stereotipą apie tai, kad taupyti ir atsakingai valdyti savo finansus aktualu tik suaugusiems. Ji pati atsakingai elgiasi su iš tėvų gaunamais kišenpinigiais ir ragina tai daryti savo bendraamžius.

  Daugiau

 • Ketinate imti vartojimo kreditą? Skaičiuokite ne palūkanas, o BVKKMN

  Ketinate imti vartojimo kreditą? Skaičiuokite ne palūkanas, o BVKKMN

  Svarbu žinoti, kad palūkanos sudaro tik dalį bendros vartojimo kredito kainos. Realus procentas, kurį teks sumokėti nuo skolinamos sumos, atsispindi bendroje vartojimo kredito kainos metinėje normoje (BVKKMN).

  Daugiau

 • Pirmoji vaiko kortelė – nuo septynerių. Kaip ją gauti?

  Pirmoji vaiko kortelė – nuo septynerių. Kaip ją gauti?

  SEB banke jau nuo 7 metų vaikui gali būti atidaroma asmeninė sąskaita bei išduodama bekontaktė debeto kortelė, su kuria jis gali patogiai bei saugiai atsiskaityti ir mokytis atsakingai valdyti savo pinigus. „Pats vaikas tikrai jaučia pasididžiavimą, kad turi kortelę taip pat, kaip mama ir tėtis, jaučia didesnę atsakomybę leisti su ja pinigus. Be to, davęs grynųjų nežinai, kaip vaikas juos išleido, o štai kortelės išlaidas gali matyti“, – kortelės privalumus vardija dviejų vaikų mama Kristina M. K., kurios devynmetis sūnus savo kortelę turi jau apie metus.

  Daugiau

 • Kaip už banko paslaugas sumokėti mažiau

  Kaip už banko paslaugas sumokėti mažiau

  Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad mokesčiai už banko paslaugas yra neišvengiami, klientams siūlomi paslaugų planai leidžia valdyti kasmėnesines kasdienių banko paslaugų išlaidas ir sutaupyti iki keleto eurų per mėnesį. Viskas, ko reikia – pasinaudoti skaičiuokle ir įsivertinti savo poreikius.

  Daugiau

 • Debeto ar kredito kortelė – kurią rinktis?

  Debeto ar kredito kortelė – kurią rinktis?

  Mokėjimo kortelėmis vis dažniau atsiskaitome ir už brangesnius, ir už smulkius pirkinius. Tačiau jos turi ir daugiau funkcijų. Kad neapsiriktumėte rinkdamiesi mokėjimo kortelę, pirmiausia svarbu žinoti, jog mokėjimo kortelės yra dviejų pagrindinių tipų – debeto ir kredito. Kuo jos viena nuo kitos skiriasi?

  Daugiau

 • 6 idėjos vasarai, nekainuojančios visų santaupų

  6 idėjos vasarai, nekainuojančios visų santaupų

  Vasarą lepina ne tik oras – norisi palepinti save ir pačiam, todėl šiltuoju sezonu neretai pramogoms išleidžiame daugiau nei įprasta. „Instagram“ dalijamės patarimais, kaip išsaugoti santaupas, tačiau išnaudoti visus vasaros teikiamus privalumus.

  Daugiau

 • Tadas Povilauskas. Lengva ranka dalijamų pinigų nauda ir trūkumai

  Tadas Povilauskas. Lengva ranka dalijamų pinigų nauda ir trūkumai

  Lengvai atėję pinigai lengvai ir išeina. Tokią seną tiesą idealiai patvirtina praėjusią savaitę naujienų agentūros „Reuters“ aprašyta istorija, kai pastovaus darbo neturintis JAV gyventojas, iš valdžios gavęs daugiau negu tūkstančio JAV dolerių vienkartinę išmoką, nusprendė  pinigus investuoti į bankrutuojančios automobilius nuomojančios bendrovės „Hertz“ akcijas. 

  Daugiau

 • Nauji karantino įpročiai, kuriuos verta pasilikti

  Nauji karantino įpročiai, kuriuos verta pasilikti

  Pakeisti per ilgą laiką susiformavusius įpročius – gana sunki užduotis. Tačiau karantino metu turėjome išmokti gyventi kitaip. Ne vienas pirmą kartą pabandė internetu užsisakyti maisto į namus, vietoj vizito į banko skyrių klausimus sprendė savarankiškai ar paskambinęs telefonu, o prireikus apsilankyti pas šeimos gydytoją registravomės iš anksto. Kaip išmokome sutaupyti laiko?

  Daugiau

 • SEB virtualų konsultantą sutiksite ne tik banko svetainėje, bet ir „Facebook“

  SEB virtualų konsultantą sutiksite ne tik banko svetainėje, bet ir „Facebook“

  Užsukę į „SEB Lietuvoje“ paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“ ir nusprendę parašyti žinutę nenustebkite, kai su jumis pasisveikins pokalbių robotas. Virtualus konsultantas į klientams kilusius klausimus atsakinėja bet kuriuo paros metu.

  Daugiau

 • Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  „Man biudžeto sudarymo taisyklės laikymasis leidžia pernelyg savęs nevaržyti kasdienybėje, nes norisi jos kokybiškos, ir kartu susitaupyti didesniam pirkiniui, tokiam kaip pradinė būsto įmoka“, – sako Evelina, praėjusi biudžeto planavimo kelius ir klystkelius nuo pat 16 metų, kai pradėjo savarankiškai tvarkyti savo finansus. Šiandien ji turi atradusi savo būdą, remdamasi 50-30-20 taisykle, ir ragina tai pabandyti padaryti kiekvienam, nes svarbiausia – savo pinigus apskritai valdyti.

  Daugiau

 • Kotrynos ir Domo istorija. Taupymo taisyklę 50-30-20 perkėlė į „Excel“ lentelę

  Kotrynos ir Domo istorija. Taupymo taisyklę 50-30-20 perkėlė į „Excel“ lentelę

  Ypatinga pasaulinė situacija dėl COVID–19 viruso daugeliui žmonių sukėlė didelį nesaugumo jausmą. Pirmiausia, be abejo, dėl savo ir artimųjų sveikatos, tačiau ne mažiau – ir dėl finansinės padėties. Tokiomis aplinkybėmis, kai galbūt sustoja ar sumažėja pajamų srautas, aktualu prisiminti pagrindinę biudžeto sudarymo taisyklę: savo pajamas skirstyti ir planuoti santykiu 50-30-20.

  Daugiau

 • Kaip savo finansus tvarkyti kompiuteryje ir telefone

  Kaip savo finansus tvarkyti kompiuteryje ir telefone

  Nuo virtualių mišių iki jogos treniruočių – nuotoliniu būdu teikiamų paslaugų šiandien tiek daug, kad lengva pasimesti ir nepasinaudoti itin kasdienybę palengvinančiais sprendimais. Pasitikrinkite, ar savo finansus tvarkote išmaniai.

  Daugiau

 
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.