Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2019 07 03
Mokėjimo kortelė | kelionės | Draudimas

10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių © Ross Parmly, Unsplash

Dažnas iš mūsų prieš vasarą planuoja kelionės užsienyje detales: užsako viešbučio kambarius, pasirūpina transportu, sudaro lankytinų vietų sąrašą... Ar tikrai nieko nepamiršote? Finansų ekspertai vienbalsiai tvirtina, kad atostogų užsienyje metu turėtume labiau rūpintis savo pinigais: saugoti mokėjimo korteles bei grynuosius pinigus, atidžiau rinktis ne tik bankomatus, bet ir valiutų keityklas.

Tačiau kaip viską įsiminti?

Pateikiame dešimties punktų atmintinę, kurią pravartu pasiimti kiekvienam, vykstančiam į kelionę užsienyje.

10 patarimų, kaip keliauti be rūpesčių

Apie kelionę į tam tikras užsienio šalis informuokite savo banką.

Tai patariama padaryti tam, kad būtų apsaugoti jūsų sąskaitose esantys pinigai. Įprastai bankai, siekdami užkirsti kelią neteisėtiems atsiskaitymams užsienyje, tam tikrose šalyse taiko operacijų apribojimus, todėl neinformavę savo banko apie kelionę į šias šalis, negalėsite naudotis turima kortele tol, kol nebus panaikinti apribojimai. Panaikinti mokėjimo kortelės apribojimus galite savarankiškai prisijungę prie mobiliosios programėlės, parašę laisvos formos pranešimą interneto banke arba paskambinę tel. +370 5 268 2800 (visą parą).

Nepamirškite mokėjimo kortelės.

Mokėjimo kortele galėsite atsiskaityti net tik už prekes ir paslaugas, ji pravers, jei norėsite užsisakyti viešbučio kambarį ar išsinuomoti automobilį. Tai paslaugos, kurias užsakant dažnai reikalingas užstatas. O turėdami kredito kortelę galėsite pasinaudoti kredito limitu ir taip bet kuriuo metu pasiskolinti pinigų norimam pirkiniui ar kitoms reikmėms. Be to, jeigu turite galimybę, į kelionę patariama pasiimti bent dvi mokėjimo korteles: jeigu vienai iš jų kas nors nutiktų arba dėl kokių nors priežasčių negalėtumėte ja atsiskaityti, tuomet turėtumėte galimybę pasinaudoti kitoje kortelėje esančiais pinigais.

Kelionės draudimas – turintiems kredito kortelę.

Prieš atostogas užsienyje reikia pasirūpinti kelionės draudimu, tačiau jei turite kredito kortelę, galite būti ramūs – jūs ir kartu su jumis užsienyje keliaujantys šeimos nariai be papildomų mokesčių apdraudžiami kelionės užsienyje draudimu.

Pasidomėkite apie atsiskaitymą mokėjimo kortele.

Nepamirškite, kad atsiskaitantiems ne kortelės sąskaitos valiuta, atsiskaitymo operacijos valiuta yra automatiškai keičiama į kortelės sąskaitos valiutą pagal banko nustatytą tvarką. Patarimas: kai užsienio šalyje atsiskaitote kortele arba iš bankomato imate pinigų ir jūsų klausiama, kokia valiuta norite atlikti operaciją, rekomenduojame pasirinkti tos šalies, kurioje keliaujate valiutą. Tikėtina, kad tuomet Jums bus taikomas palankesnis valiutos keitimo kursas.

 
Turėkite grynųjų pinigų.
Nors keliaujant daugumoje prekyviečių galėsite atsiskaityti kortele, vis dėlto tikrai bus ir tokių vietų, kuriose galėsite mokėti tik grynaisiais pinigais. Tai gali būti kempingai, turgūs, viešasis transportas ir vietinės kavinukės.

Nesinaudokite nežinomų bankų bankomatais.

Pinigus imkite tik iš žinomų bankų bankomatų saugiose, gerai apšviestose vietose. Be to, prieš naudodamiesi bankomatu būkite budrūs – užsienio šalyse pasitaiko, kai sukčiai  prie bankomato angos, į kurią dedama mokėjimo kortelė, pritaiso prietaisus ir taip nuskaito kortelės duomenis arba neleidžia išsiimti grynųjų pinigų.

Nebūtina grynaisiais pinigais rūpintis iš anksto.

SEB banko klientai nemokamai gali pasiimti grynųjų iš viso pasaulio bankomatų. Priklausomai nuo pasirinkto plano galima naudotis nuo 100 iki 1 tūkst. eurų siekiančiu grynųjų pinigų paėmimo per mėnesį limitu, o populiariausio plano „Sumanu“ naudotojai – 550 eurų dydžio limitu. Tiesa, kai kurie užsienio bankai atskirais atvejais gali taikyti savo papildomus įkainius už operacijas, atliekamas jų bankomatuose

Nesikeiskite daug valiutos.

Nepatariama vienu metu keisti didelės sumos pinigų, ypač jei tai egzotinių šalių valiuta, kurios negalėsite panaudoti kitą kartą keliaudami. Keisdami likusią nepanaudotą valiutą į eurus neatgausite sumos, kurią išleidote valiutų keitykloje, ir patirsite nuostolį.

Kortelių nelaikykite su grynaisiais pinigais.

Atsitikus nelaimei svečioje šalyje liksite ir be mokėjimo kortelės, ir be grynųjų pinigų.
 

Atsiskaitymo operacijos – jūsų akivaizdoje.

Reikalaukite, kad pinigų operacijos, kurių metu iš jūsų sąskaitos yra išskaičiuojami pinigai, vyktų jums matant – taip apsisaugosite nuo galimo sukčiavimo.

Daugiau laiko pasirengti kelionei ir mažiau rūpesčių

Įsigijus kredito kortelę, kelionės užsienyje draudimo apsauga suteikiama ir kartu keliaujantiems šeimos nariams.
Išsirinkite geriausiai poreikius atitinkančią kredito kortelę.

 


 • Draudimas - 2019 07 15

  Vasarą – į keliones: draustis vienkartiniu draudimu ar įsigyti kredito kortelę?

  Vasarą – į keliones: draustis vienkartiniu draudimu ar įsigyti kredito kortelę?

  Vasara jau įpusėjo, o tai reiškia, kad daugelis lietuvių bent trumpam paliks darbus ir pasiners į ilgai lauktas atostogas. Daugelis jų rinksis keliauti į užsienį.  Kad keliaujant nekiltų rūpesčių, labai svarbu pasirūpinti savo ir artimųjų draudimu.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2019 05 03

  Investuoti galima ne tik į būstą. Kaip atrasti tinkamą variantą?

  Investuoti galima ne tik į būstą. Kaip atrasti tinkamą variantą?

  Nusipirkti butą nuomai, investuoti į fondus, įsigyti įmonės akcijų, o galbūt tiesiog pasilepinti įspūdingomis atostogomis? Žinoma, kam skirti savo pinigus, sprendžiate patys. Vis dėlto SEB Baltijos šalių taupymo ir investavimo vadovas Gediminas Milieška pastebi, kad gyventojai dažnai neišnaudoja visų investavimo galimybių.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 11 08

  Kaip rūpinantis dovanomis šeimai neprisidaryti bėdos sau

  Kaip rūpinantis dovanomis šeimai neprisidaryti bėdos sau

  Pinigai už nupirktą dovaną buvo išskaičiuoti iškart, o tada – tik tyla: nei papildomos informacijos apie tolesnius procesus, nei paties nusipirkto daikto. Tokių ir panašių pirkimo internetu istorijų vis gausėja. Stebėtis čia nėra kuo – internetas tapo neatsiejama daugumos žmonių gyvenimo dalis, elektroninėje erdvėje vis dažniau ir apsiperkame, tad daugėja ir pavojų, o tokius pirkėjus apgaudinėjantys sukčiai vis tobulėja. Kaip nepasimauti ant jų kabliuko?

  Daugiau

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

 

 

 

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.