Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 11 16

10 Rasos Jusionytės taisyklių apie produktyvumą namuose

10 Rasos Jusionytės taisyklių apie produktyvumą namuose

Būna dienų, kai mes visi kažko nespėjame, esame pervargę ar tiesiog nesijaučiame produktyvūs. Kaip nenuvilti savęs vis neįgyvendinant savo darbų sąrašo? Aš esu sau nusistačiusi kelias taisykles, kurios padeda man išlikti produktyviai, nesiblaškyti ir net sutaupyti pinigų. Apie visa tai – IGTV.

--> Rasos vlogą apie produktyvumą žiūrėkite „Instagram“ IGTV.

1. Rasti laiko sau

Manau, kad, kalbant apie produktyvumą, tai yra beprotiškai svarbu, nes jei visada dirbsi kaip robotukas, rutina gali greitai atsibosti. Šiandien atsikėliau anksti, bet, užuot pasidariusi kavos ir kibusi tiesiai į darbus, jaučiau, kad noriu ramaus ryto ir pradėti dieną lėtai – todėl atsikėlusi skaičiau knygą. Taigi labai svarbu dieną pradėti taip, kaip jautiesi, ir nebijoti nutolti nuo nusistovėjusios rutinos.

2. 10 proc. „stalčiukas“ nenumatytiems pirkiniams

Kas mėnesį atsidėti 10 proc. savo pajamų nenumatytiems atvejams – protinga, nes niekad nežinai, kas gali nutikti. Pavyzdžiui, dabar man prireikė skaitmeninio kortelių skaitytuvo, kurio kaina yra 50 eurų, o praėjusį mėnesį reikėjo specialių skiepų, kurie kainavo apie 100 eurų. Tokias sumas vienu ypu atimti iš kasdienių išlaidų būtų sudėtinga, o kaskart atsidedant po 10 proc. susikaupia pakankamas pinigų kiekis nenumatytoms išlaidoms padengti.

3. Suplanuoti ir pasigaminti pietus

Kai gyvenau Vilniuje ir dirbdavau ne namuose, visad su savimi turėdavau pietų dėžutę – skaičiuoju, kad taip sutaupydavau po kokius 8 eurus kasdien, nes jei jau valgau mieste, mėgstu valgyti skaniai ir maždaug tiek išleidžiu.

4. Turėti svajonę / tikslą

Automobilį nusipirkau susitaupiusi jam praėjusiais metais, kai pradėjau dirbti su SEB ir naudoti biudžeto pyrago 50-30-20 taisyklę. Norėjau turėti labai aiškų tikslą, kam taupau, ir tai buvo automobilis, kuriuo šiandien jau važinėju. Taisyklės nesilaikiau aklai, o pritaikiau sau – pavyzdžiui, išsikrausčiau iš prabangaus būsto ir gyvenau su drauge, kas stipriai sumažino mano išlaidas. Tai tik įrodo, kad sutaupyti įmanoma visada.

5. Susikurti susikaupimo ritualą

Pastebėjau, kad man vis dažniau pasidarė svarbu rytais užsidegti Palo Santo medienos gabaliuką – jaučiu, kad jis sumažina nerimą.

6. Trumpi ir tikslingi susitikimai

Savo susitikimus stengiuosi planuoti taip, kad jų būtų mažai, jie truktų ne ilgiau 30–40 min. ir kad kiekvienas turėtų aiškų rezultatą: ką sutarėm, ką reikia padaryti, kada padaryti ir pan. Priešingu atveju nutinka taip, kad susitikome, apie kažką pasikalbėjome, kažką pažadėjome padaryti ir pamiršome. Todėl svarbu aiškiai vienoje vietoje – el. laiške ar „Excel“ lentelėje – susirašyti, kas buvo aptarta ir nutarta, kad darbai ir idėjos nepasimestų.

7. Kavą gaminti namuose

Turėti kavos termosą-puodelį ir pasidaryti kavos išsinešimui namuose – dar vienas didelis sutaupymas, nes mieste ji kainuotų apie 3 eurus.

8. Fiksuoti darbus, kuriuos jau nudirbai

Aš rašausi ne tik darbus, kuriuos reikia padaryti, bet ir tuos, kuriuos jau padariau. Tai man padeda save motyvuoti matant, kad daug nuveikiau, taip pat pasižiūrėti, ar tai, ką padariau, buvo produktyvu. Toks darbų fiksavimas padeda ir dirbti komandoje, nes kiekvienas mato, kas ką daro, gal kažkam reikia pagalbos ir panašiai.

9. Kūrybiškas maisto gaminimas

Pastebėjau, kad rudenį maistui išleidžiu gal triskart mažiau pinigų, nes įvairių daržovių ir vaisių gaunu iš kaimynų, tetų ir kitų žmonių, kurie turi daržus ir mielai pasidalina savo derliumi. Taigi skatinu atrasti pigius produktus, tokius, kaip perlinės kruopos, bei išnaudoti sezoną su jo gėrybėmis ir „įjungti“ kūrybiškumą: gaminti iš to, ką randi šaldytuve ir spintelėse.
Panašus patarimas galioja ir užkandžiams – juos susiplanavus ir pasigaminus iš anksto, nereikės bėgioti į parduotuvę ir leisti pinigų išalkus.

10. Nuotoliniai kursai

Man tai yra nuostabiausias būdas tobulėti ir įsikvėpti, pamatyti, kaip tai, ką darai, gali daryti geriau. Bent jau aš, kuo daugiau mokausi, tuo daugiau idėjų gimsta. Ilgą laiką jaučiau, kad esu užsisukusi ir gyvenu tomis pačiomis idėjomis, kurios gimė dar universitete, taigi dabar jaučiu norą pasisemti visiškai šviežių idėjų ir tai padaryti man labai padeda įvairūs kursai.


 • Kasdieniai finansai - 2020 09 09

  Kaip rasti drąsos keisti profesiją? 3 įkvepiančios istorijos

  Kaip rasti drąsos keisti profesiją? 3 įkvepiančios istorijos

  Kada reikia nuspręsti, kuo būsi užaugęs? O jei noras ima ir pasikeičia? Kada keisti profesiją yra ne per vėlu ir kaip atrasti drąsos tą daryti? 3 istorijų herojų pavyzdžiai rodo, kad profesiją keisti niekada nevėlu, „rimtos“ profesijos neegzistuoja, o svarbiausia – daryti tai, kas patinka ir kur veda širdis.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 09 08

  6 patarimai paaugliams, kaip tvarkyti savo pinigus

  6 patarimai paaugliams, kaip tvarkyti savo pinigus

  Šešiolikmetė Simona Cymbaliukaitė, „Instagram“ turinti būrį sekėjų, griauna stereotipą apie tai, kad taupyti ir atsakingai valdyti savo finansus aktualu tik suaugusiems. Ji pati atsakingai elgiasi su iš tėvų gaunamais kišenpinigiais ir ragina tai daryti savo bendraamžius.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 06 16

  Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  „Man biudžeto sudarymo taisyklės laikymasis leidžia pernelyg savęs nevaržyti kasdienybėje, nes norisi jos kokybiškos, ir kartu susitaupyti didesniam pirkiniui, tokiam kaip pradinė būsto įmoka“, – sako Evelina, praėjusi biudžeto planavimo kelius ir klystkelius nuo pat 16 metų, kai pradėjo savarankiškai tvarkyti savo finansus. Šiandien ji turi atradusi savo būdą, remdamasi 50-30-20 taisykle, ir ragina tai pabandyti padaryti kiekvienam, nes svarbiausia – savo pinigus apskritai valdyti.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.