Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 07 10

6 idėjos vasarai, nekainuojančios visų santaupų

6 idėjos vasarai, nekainuojančios visų santaupų

Vasarą lepina ne tik oras – norisi palepinti save ir pačiam, todėl šiltuoju sezonu neretai pramogoms išleidžiame daugiau nei įprasta. „Instagram“ dalijamės patarimais, kaip išsaugoti santaupas, tačiau išnaudoti visus vasaros teikiamus privalumus.

--> Rasos vlogą apie vasaros pramogas žiūrėkite „Instagram“ IGTV.

Baidarės

Plaukimas baidarėmis – pramoga, kuriai nebūtinas nei didelis biudžetas, nei sudėtingas planavimas, nebent planuojate plaukti su didesne kompanija nuošalesnėje vietovėje. Priešingu atveju, baidarių nuomos vietų galite rasti ir visai šalia didžiųjų Lietuvos miestų, kur galima nuvykti spontaniškai ir sėsti pasitikti nuotykių.

Jų plaukiant baidarėmis tikrai nepritrūks: šioje srityje dirbantys specialistai sako, kad tikimybė iškristi iš baidarės visad didesnė, nei joje likti. Net ir tuo atveju, kai nusišypsos sėkmė tik lengvai apsitaškyti, kelionė baidarėmis leis mėgautis nematytais gamtos kampeliais ar atrasti jau matytus, tik iš kito – upės vidurio – kampo.

Kaina: Baidarės nuoma dviem kainuoja keliolika eurų.

Žygiai gamtoje

Lietuvoje yra 5 nacionaliniai parkai ir net 30 regioninių – štai jums ir planas visiems vasaros savaitgaliams.

O kad nepasimestumėte ir nepaklystumėte tarp lankytinų vietų gausos, bet kurio parko lankytojų centre galite rasti saugomų teritorijų pasą – žemėlapį su visais pažymėtais parkais ir vietomis kiekvieno jų antspaudui. Surinkę visus 35 antspaudus gausite ir specialų prizą – knygą apie saugomas teritorijas.

Kaina: apsilankymas lankytojų centre kainuoja kelis eurus asmeniui.

Naminiai ledai

Privalomas vasaros gastronominis atributas nebūtinai turi kasdien iš jūsų piniginės atimti po kelis eurus – ledų lengvai galite pasigaminti patys, o pačių įvairiausių receptų – nuo tradicinių braškių ir grietinėlės iki veganiškų su bananais ir avokadais – lengvai rasite internete.

Kaina: keletas eurų dideliam kiekiui ledų.

Nemokamos knygos

Mūsų kraštų vasara tikrai pamėtėja vėsių ir lietingų dienų, tačiau jas puikiai (ir visiškai nemokamai) galima praleisti skaitant knygas, pasiimtas iš bibliotekos.

Be to, imdami knygas iš bibliotekos, galite pasinaudoti ir dar vienu jų privalumu – skaityklomis. Ypač senose bibliotekose jos turi ypatingą interjerą ir aurą, be to, jose visad ramu ir tylu.

Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių bibliotekos paslaugomis pasinaudoti negalite, alternatyva joms gali tapti keitimasis knygomis su draugais. 

Kaina: nieko nekainuoja.

Dviračiai arba riedučiai

Judėjimas iš taško A į tašką B automobilyje kepinant saulei ne visad skamba kaip patrauklus variantas, tačiau vasarą tokį keliavimą galite keisti į dviratį ar riedučius. Paprastai tam didelių investicijų nereikia: greičiausiai garaže rasite stovintį dviratį, kuriam gali prireikti nebent nedidelio taisymo ir paruošimo sezonui. O tada – pirmyn judėti ne tik mieste, bet ir atrasti netoliese esančius lankytinus objektus ar žaliąsias erdves.

Kaina: keliasdešimt eurų dviračio paruošimui sezonui.

Stalo žaidimai

Dar viena pramoga, kai šilti orai nelepina – stalo žaidimai draugų ar šeimos kompanijoje. Daug nekainuoja, bet užtikrina geras emocijas.

Kaina: keliasdešimties eurų investicija į stalo žaidimus.

 

Trūksta žinių, kaip planuoti ir skirstyti savo biudžetą?

Sekite mus „Instagram“ ir sužinokite, kaip savo finansus planuoja kiti ir kaip apskritai užsidirbti daugiau pinigų.

Trūksta žinių, kaip planuoti ir skirstyti savo biudžetą?

Sekite mus „Instagram“ ir sužinokite, kaip savo finansus planuoja kiti ir kaip apskritai užsidirbti daugiau pinigų.


 • Kasdieniai finansai - 2020 06 16

  Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  „Man biudžeto sudarymo taisyklės laikymasis leidžia pernelyg savęs nevaržyti kasdienybėje, nes norisi jos kokybiškos, ir kartu susitaupyti didesniam pirkiniui, tokiam kaip pradinė būsto įmoka“, – sako Evelina, praėjusi biudžeto planavimo kelius ir klystkelius nuo pat 16 metų, kai pradėjo savarankiškai tvarkyti savo finansus. Šiandien ji turi atradusi savo būdą, remdamasi 50-30-20 taisykle, ir ragina tai pabandyti padaryti kiekvienam, nes svarbiausia – savo pinigus apskritai valdyti.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 06 05

  Kotrynos ir Domo istorija. Taupymo taisyklę 50-30-20 perkėlė į „Excel“ lentelę

  Kotrynos ir Domo istorija. Taupymo taisyklę 50-30-20 perkėlė į „Excel“ lentelę

  Ypatinga pasaulinė situacija dėl COVID–19 viruso daugeliui žmonių sukėlė didelį nesaugumo jausmą. Pirmiausia, be abejo, dėl savo ir artimųjų sveikatos, tačiau ne mažiau – ir dėl finansinės padėties. Tokiomis aplinkybėmis, kai galbūt sustoja ar sumažėja pajamų srautas, aktualu prisiminti pagrindinę biudžeto sudarymo taisyklę: savo pajamas skirstyti ir planuoti santykiu 50-30-20.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2020 05 15

  Moksleiviai sukūrė sprendimą nemėgstantiems kuprinių

  Moksleiviai sukūrė sprendimą nemėgstantiems kuprinių

  Vienuoliktokių Agnės Mokrikaitės ir Gabrielės Butinavičiūtės verslo idėja – tarsi iš chrestomatinio verslo kūrimo vadovėlio, nes sukurta iš asmeninio poreikio, rinkoje neradus problemą padedančio spręsti produkto. Tai – originalūs džemperiai su paslėptomis vidinėmis kišenėmis, kuriose telpa visi būtiniausi daiktai, todėl yra puikus sprendimas tiems, kurie nemėgsta su savimi nešiotis kuprinių ar rankinių.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.