Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 04 23
asmeniniai finansai | Banko kortelės | Bekontaktės kortelės

8 svarbūs faktai apie bekontaktes korteles

8 svarbūs faktai apie bekontaktes korteles

Bekontaktės mokėjimo kortelės nuo įprastų skiriasi tuo, kad jomis galima atsiskaityti už pirkinius labai greitai, vos per kelias sekundes. Lietuvoje atsiskaitant bekontakčiu būdu ir neviršijant 50 eurų, kortelės nereikia įdėti į skaitytuvą, taip pat neprašoma įvesti PIN kodo – pakanka kortelę pridėti prie skaitytuvo.

Pateikiame svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie bekontaktes korteles ir jų saugumą.

1. Kokios kortelės yra vadinamos bekontaktėmis?

Tai yra įprasta mokėjimo kortelė, kuria atsiskaitant už nedidelės vertės pirkinius ar paslaugas (limitas priklauso nuo šalies, kurioje atsiskaitoma) kortelė tiesiog pridedama prie skaitytuvo. Bekontaktės kortelės nereikia dėti į skaitytuvą ir vesti PIN kodo.

2. Ar  reikia turėti kitą kortelę norint atsiskaityti už pirkinį, kurio vertė didesnė negu 50 eurų?

Už brangesnius negu 50 eurų vertės pirkinius bekontakte kortele galima atsiskaityti įprastu būdu įdėjus kortelę į skaitytuvą ir įvedus PIN kodą. Saugumo sumetimais pirmasis mokėjimas nauja kortele taip pat turi būti patvirtintas įvedant PIN kodą.

3. Kaip sužinoti, ar kortele už pirkinius ir paslaugas galima atsiskaityti bekontakčio mokėjimo būdu?

Kad būtų galima mokėti bekontakčiu būdu, reikalingos dvi sąlygos: turi būti atsiskaitoma bekontakte kortele, o kortelė nuskaitoma bekontakčių kortelių skaitytuvu. Bekontaktės mokėjimo kortelės yra pažymėtos specialiu simboliu. Juo žymimi ir kortelių skaitytuvai, kurie pritaikyti atsiskaityti bekontaktėmis kortelėmis. Jei skaitytuvas nepažymėtas tokiu simboliu, visada galima paklausti pardavėjo, ar yra galimybė atsiskaityti bekontakčiu būdu.

4. Ar turint bekontaktę kortelę gali būti nuskaičiuoti pinigai tik prisiartinus prie kortelių skaitytuvo?

Ne, dėl įdiegtų techninių sprendimų tai nėra įmanoma. Kad pinigai būtų nuskaičiuoti, kortelė turi būti labai arti šalia skaitytuvo ir jis turi būti paruoštas priimti konkrečios nurodytos sumos mokėjimą. Prekybininkas turi patvirtinti mokėjimą ir tik tada, palietus kortele skaitytuvą, bus nuskaičiuoti pinigai už pirkinį.

5. Ar įmanoma atsiskaitant bekontakte kortele atsitiktinai sumokėti už pirkinį du kartus?

Ne, bekontaktėse kortelėse įdiegta speciali apsaugos funkcija, užtikrinanti, kad taip neatsitiktų net tada, jeigu skaitytuvą savo kortele paliestumėte kelis kartus. Skaitytuvas vienu metu nuskaito tik vieno mokėjimo duomenis. Tai reiškia, kad  suma bus nuskaityta tik vieną kartą, nesvarbu, kiek bekontakčių kortelių turėtumėte savo piniginėje.

6. Kas atsitinka, jei bekontaktė kortelė pavagiama ar pametama?

Kaip ir praradę  kurią kitą mokėjimo kortelę, turėtumėte nedelsdami ją blokuoti. Tai galite padaryti SEB mobiliojoje programėlėje ar prisijungę prie interneto banko, o jei tokios galimybės neturite – susisiekite su banku.

7. Ar bekontaktės kortelės saugios?

Bekontaktės mokėjimo kortelės yra tokios pat saugios kaip ir visos kitos. Joms  taikomi aukščiausi saugos standartai. Be to, jomis Lietuvoje vieno bekontakčio atsiskaitymo metu galima atsiskaityti už prekes ar paslaugas, kainuojančias ne daugiau kaip 50 eurų. Jei mokėtina suma viršija šį limitą, prašoma įvesti PIN kodą.

Kartais atsiskaitant bekontakčiu būdu gali būti paprašoma įvesti kortelės PIN kodą net jeigu pirkinio suma ir neviršija 50 eurų. Taip siekiama įsitikinti, kad kortele naudojasi jos savininkas.

Svarbiausia – pinigai kortelėje visada yra saugesni negu  piniginėje.

8. Ar reikia pakeisti senas banko korteles naujomis?

SEB bankas šiuo metu išduoda kelias bekontaktes mokėjimo korteles – debeto korteles „SEB Mylimiausia Mastercard“„Debit Mastercard“, taip pat kredito korteles „Mastercard Standard“ ir „Mastercard World Elite“. Jeigu bekontakčio mokėjimo technologiją norite išbandyti jau dabar, galite pakeisti savo turimą banko kortelę bekontakte – tereikia prisijungti prie SEB interneto banko ir parašyti mums žinutę pranešimų skiltyje.


 • Kasdieniai finansai - 2020 04 27

  Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

  Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

  SEB banko klientai, prisijungę prie interneto banko, jau gali matyti „Swedbank“, „Citadele“ ir LHV bankų sąskaitas, turimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Į savo interneto banke matomų sąskaitų sąrašą galima įtraukti tiek kitų bankų sąskaitų, kiek tik pageidaujama, – jų skaičius nėra ribojamas, o paslauga teikiama nemokamai. Aktyvinti paslaugą ir privatūs, ir verslo klientai gali savarankiškai, prisijungę prie interneto banko.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 04 24

  Norint pervesti pinigus, jau pakanka žinoti vien telefono numerį

  Norint pervesti pinigus, jau pakanka žinoti vien telefono numerį

  Jau kurį laiką SEB mobiliosios programėlės naudotojai  tarpusavyje  galėjo akimirksniu pervesti pinigus pagal telefono numerį. Nuo šiol tai daryti galima ir kitų bankų klientams, jei jų bankas tokią paslaugą teikia.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 22

  Mokėjimo kortelės virsta skaitmeninėmis. Parduotuvėje pakaks telefono

  Mokėjimo kortelės virsta skaitmeninėmis. Parduotuvėje pakaks telefono

  Namuose pamiršta piniginė problemų nekels, jei su savimi turėsite išmanųjį telefoną. Mokėjimų telefonu populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje dėl galimybės atsiskaityti už prekes ir paslaugas greitai, patogiai ir be jokio kontakto – telefoną vos pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvo. Norite sumaniai atsiskaityti ir jūs?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.