Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2017 08 25
kelionės draudimas | kredito kortelė

Ar žinote, kad kelionės draudimas galioja ir įgėlus širšei?

Ar žinote, kad kelionės draudimas galioja ir įgėlus širšei? © Dominik Scythe, Unsplash

Kruopščiai suplanuotas vasaros atostogas svetur gali visiškai sugadinti nenumatyti įvykiai, pavyzdžiui, įgelti širšuolas, didžiausia Europoje vapsva,  ar nudeginti medūza. Pasak draudikų, vabzdžių įkandimai ir prisilietimas prie nuodingų augalų yra viena dažniausia kelionių metu pasitaikančių alerginės reakcijos priežasčių. Vieniems keliautojams šie įvykiai gali sukelti tik lengvą patinimą ar įkyrų niežulį, kitiems – baigtis anafilaksiniu šoku ir reanimacija.

Tad susiruošusiesiems į kelionę naudinga prisiminti, kad su SEB banko kredito kortelėmis susietas kelionių draudimas padengia ir dėl alerginės reakcijos patirtas išlaidas.

„Tai išties yra naudinga žinoti, nes alerginių reakcijų, pakeitus įprastą gyvenamąją aplinką, gali kilti labai įvairių ir to nuspėti beveik neįmanoma. Pavyzdžiui, žmogus kartais tik nukeliavęs į šiltus kraštus gali sužinoti, kad yra alergiškas saulei. Kai kada net nepavyksta nustatyti tikrosios alergiją sukėlusios priežasties. Klientams, turintiems aktyvintą SEB banko kredito mokėjimo kortelę, dėl alergijos patirtos išlaidos būtų kompensuojamos“, – komentuoja SEB banko Mokėjimo kortelių departamento direktorius Romas Čereška.

Taip pat skaitykite „Infobanko“ straipsnį „10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių“

Atvejai, kai SEB banko klientai kreipiasi į draudikus dėl alerginių reakcijų, nėra dažni, tačiau šalys, kur klientams prireikia pagalbos, yra labai įvairios. Pavyzdžiui, pernai alergijos SEB banko klientus buvo užklupusios Pietų Afrikos Respublikoje, Tailande, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Italijoje, Turkijoje, taip pat kaimyninėse šalyse.

Pagal draudimo bendrovę „ERGO Insurance SE“, kuri teikia kelionės užsienyje draudimo paslaugą SEB klientams, draudžiamasis įvykis yra ūmi ir netikėta alerginė reakcija kelionės metu, kai reikalinga neatidėliotina medikų pagalba. Kompensacija mokama už gydytojo konsultaciją ir išrašytus vaistus. Jei prireiks gydytis stacionariai gydymo įstaigoje, bus padegtos gydymo išlaidos.

Kelionės užsienyje draudimas galioja ne tik kortelės turėtojui, bet ir kartu su juo keliaujantiems šeimos nariams (vaikams ir sutuoktiniui). Verslo kelionėje draudimas galioja „Visa Business“ arba „MasterCard Business“ kortelės turėtojui ir dviem kartu keliaujantiems kolegoms.


Jei kelionėje nutinka nelaimė:

 • Prieš keliaujant naudinga susipažinti su pagrindinėmis kelionės draudimo užsienyje sąlygomis, kad nutikus nelaimei žinotumėte, kur kreiptis ir ką daryti. Daugiau apie pagrindines kelionės draudimo užsienyje sąlygas.
 • Rekomenduojame iš anksto savo mobiliajame telefone įsirašyti draudimo bendrovės „ERGO Insurance SE“ kontaktus ir kreiptis jais atsitikus draudžiamajam įvykiui:
  Tel. 1887
  Skambinant iš užsienio - tel. +370 5 2683 222
  E. paštas
  Asistavimo partneris „Euro-Center Prague“: tik medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimo atveju
  Tel. +420 221 860 622
  E. paštas
 • Patyrus nedidelių finansinių nuostolių ar į gydymo įstaigą kreipiantis dėl nedidelių sužalojimų, klientas pats turėtų padengti išlaidas, kurios, pateikus mokėjimo dokumentus bus kompensuojamos.

Patyrus didesnių finansinių nuostolių ar į gydymo įstaigą kreipiantis dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš karto reikėtų kreiptis į draudimo bendrovę. Jos atstovai, kartu su kompetentingais konsultantais bei medikais, aptars finansines gydymo išlaidas, patars, kaip kuo greičiau atgauti pamestus lagaminus. Kur kreiptis, kai kelionėje nutinka draudžiamasis įvykis.


 • Kasdieniai finansai - 2019 07 03

  10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  10 patarimų, padėsiančių keliauti be rūpesčių

  Dažnas iš mūsų prieš vasarą planuoja kelionės užsienyje detales: užsako viešbučio kambarius, pasirūpina transportu, sudaro lankytinų vietų sąrašą... Ar tikrai nieko nepamiršote? Finansų ekspertai vienbalsiai tvirtina, kad atostogų užsienyje metu turėtume labiau rūpintis savo pinigais: saugoti mokėjimo korteles bei grynuosius pinigus, atidžiau rinktis ne tik bankomatus, bet ir valiutų keityklas.

  Daugiau

 • Draudimas - 2016 11 22

  Atostogausite užsienyje? Paprastas būdas pasirūpinti kelionės draudimu

  Atostogausite užsienyje? Paprastas būdas pasirūpinti kelionės draudimu

  Artėjant žiemos atostogų metui, žmonių mintyse braižomos naujos kelionių kryptys. Nesvarbu, ar planuojate lėkti į kalnus slidinėti, ar skristi į šiltus kraštus, teks pasirūpinti kelionės užsienyje draudimu. Ar žinojote, kad vienas paprasčiausių būdų jį turėti – įsigyti kredito kortelę?

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2017 06 05

  Priežastys, kodėl lagamine verta vietos atrasti ir kredito kortelei

  Priežastys, kodėl lagamine verta vietos atrasti ir kredito kortelei

  Vasara – atostogų metas, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais: dar nepažintos šalys, neišragauti valgiai, suvenyrų paieškos... O realybė – kiek kitokia: valiutos keityklos paieškos, eilės joje ir pagrindinis klausimas – kiek pinigų ir kokia valiuta pasiimti, kad būtų ne per mažai, bet ir ne per daug. Per atostogas neplanuotų rūpesčių norisi kuo mažiau. Kaip to išvengti?

  Daugiau

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.