Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2017 03 28
Kasdieniai finansai | Elektroninė bankininkystė | Smart-ID | programėlė

Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

Tvarkyti finansinius reikalus dabar galima dar patogiau ir paprasčiau. Kai kurias svarbias finansines operacijas patogiai ir efektyviai atliksite iš bet kurios vietos – namų, darbo ar automobilio. SEB bankas pristato ne vieną naujovę, kuri palengvins išmaniaisiais prietaisais besinaudojančių banko klientų gyvenimą ir padės sutaupyti jiems daug laiko.

 • Paprasčiau pervesite pinigus ir tikrinsite sąskaitos likutį
 • Naudodamiesi naująja programėle „Smart-ID“ lengvai prisijungsite prie interneto banko
 • Galėsite konsultuotis su banko specialistais kad ir kur būtumėte

Pervesti pinigus dabar dar paprasčiau

Tie, kas taupo laiką, vis dažniau prie interneto banko jungiasi išmaniaisiais įrenginiais. Tokiems žmonėms palengvinti gyvenimą padeda atnaujinta mobilioji programėlė „SEB Lietuva“, skirta kasdieniams finansams tvarkyti greitai ir paprastai.

Atnaujintos mobiliosios programėlės naudotojai gali akimirksniu pervesti nedideles pinigų sumas artimiesiems ir bičiuliams. Pervesti iki 30 eurų galima be jokių papildomų slaptažodžių. Programėle gali naudotis „Android“ ir „iOS“ išmaniųjų telefonų turėtojai.

Naudojantis šia mobiliąja programėle galima prašyti ir kitų ja besinaudojančių asmenų pervesti tam tikrą pinigų sumą į jūsų banko sąskaitą. Tai patogu, kai, pavyzdžiui, su bičiuliais perkant vieną dovaną draugui ar sumokėjus už visų kolegų pietus tenka išsidalinti sumokėtą sumą.

Atlikus įvairias apklausas, pastebėta, kad dažnai žmonės baiminasi atsiskaityti banko kortele, nes nėra tikri ar pakaks sąskaitoje esančių pinigų. Dabar norint patikrinti sąskaitos likutį nebereikės lėkti iki artimiausio bankomato ar jungtis prie interneto banko. Pakaks tik įvesti savo sugalvotą keturių skaitmenų PIN kodą ir sąskaitos likutis bus matomas telefono ekrane.

„Smart-ID“ – mobiliojo parašo alternatyva

Jau galima naudotis ir dar viena mobiliąja programėle „Smart-ID“, kuri padeda greičiau ir patogiau prisijungti prie interneto banko.

Vienas pagrindinių „Smart-ID“ privalumų – nereikia šalia savęs nuolat turėti bankų slaptažodžių kortelės ar PIN kodų generatoriaus, todėl naudotis elektroninėmis paslaugomis bus kur kas paprasčiau ir patogiau. Prisijungiant reikia tik į savo mobilųjį telefoną ar kompiuterį įvesti savo sugalvotą keturių skaitmenų PIN kodą, o antrasis penkių skaitmenų saugumo kodas bus naudojamas tvirtinant finansines operacijas ir dokumentus.

Naudojantis nemokama „Smart-ID“ programėle, kurią galite atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių, galima jungtis prie kelių didžiųjų šalies bankų elektroninės bankininkystės sistemų.

Konsultacijos neiškėlus kojos iš namų

Norint pasikonsultuoti finansiniais klausimais, skubėti į banko skyrių taip pat nėra būtina. Pasitarti ir sutvarkyti tam tikrus finansinius reikalus galima ir nuotoliniu būdu, naudojantis išmaniaisiais įrenginiais. Tereikia prisijungti prie SEB interneto banko.

Greitai, patogiai ir efektyviai finansinius klausimus internetu galima spęsti realiuoju laiku vykstant vaizdo konferencijai arba susirašinėjant su banko konsultantu ir net, jei būtina, kartu pildyti reikiamus dokumentus. Tiesa, norint tą padaryti reikia naudotis mobiliuoju parašu. Jei mobiliojo parašo neturite, kol kas konsultuotis su banko specialistu nuotoliniu būdu negalite.

Kad finansinės operacijos telefonu būtų saugios, prisiminkite, kad 

 • atnaujinta mobilioji programėlė yra saugi, nes naudojamas keturių skaitmenų PIN kodas. Keletą kartus įvedus neteisingą kodą programėlė automatiškai atsijungia nuo interneto banko. Tokiu atveju prieigą prie programėlės tenka kurti iš naujo
 • galvodami PIN kodą, rinkitės tokį, kuris būtų sunkiai atspėjamas. Venkite vienodų skaitmenų, savo gimimo datos kombinacijų
 • apsaugokite savo išmaniuosius telefonus ar planšetinius kompiuterius – užrakinkite savo įrenginius, o atrakindami naudokite piršto atspaudus ar sunkiai atspėjamus PIN kodus
 • sukurkite atsarginę visų savo išmaniajame telefone saugomų duomenų kopiją. Taip užtikrinsite, kad internete siaučiantys įvairūs virusai visam laikui neištrins  jums svarbių duomenų
 • norėdami lengviau rasti savo pamestą ar pavogtą išmanųjį įrenginį, turėtumėte įjungti tokias nemokamas programėles kaip „Find My iPhone“ ar „Android Device Manager“. Įjungę šias ar panašias programėles, galėsite nuotoliniu būdu užrakinti savo išmanųjį įrenginį, matyti jo buvimo vietą ir net ištrinti duomenis
 • ištrinkite nebenaudojamus kontaktus. Tegul jūsų išmaniajame įrenginyje lieka tik tų žmonių, su kuriais nuolat bendraujate, kontaktai
 • nesaugokite senų žinučių. Jos, kaip ir nenaudojami kontaktai, tik užima  telefono atminties vietą. Ištrinkite žinutes vos jas perskaitę
 • mobiliąsias programėles siųskitės tik iš oficialių parduotuvių.  Siųsdamiesi programėles iš nežinomų ir nepatikimų šaltinių, rizikuosite, kad kartu atsisiųsite ne tik programėlę, bet ir įrenginį naikinantį virusą

 • Kasdieniai finansai - 2017 02 17

  Ką daryti, jei negavote internetu pirktų prekių

  Ką daryti, jei negavote internetu pirktų prekių

  Elektroninė prekyba išgyvena aukso amžių. Greitai ir patogiai internetu dabar galima nusipirkti kone viską iš bet kurio pasaulio krašto. Dėl tokio elektroninės prekybos populiarumo rankomis trina ne tik verslininkai, bet ir apsukrūs internetiniai sukčiai, kurie vis randa naujų būdų, kaip gudriai apgauti pirkėjus.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2017 11 20

  Kaip išvengti sukčių pinklių perkant internetu

  Kaip išvengti sukčių pinklių perkant internetu

  Perkant internetu dažniausiai bėdų prisidaroma dėl pernelyg didelio skubėjimo, kurį lemia begalinis noras sutaupyti – siekis kuo greičiau ir kuo pigiau įsigyti trokštamą daiktą. Kai perkant internetu atsiskaitoma kortele, vadovautis emocijomis nepatariama – verčiau neskubėti, skirti pakankamai laiko ir surinkti informaciją apie pardavėją bei norimą įsigyti prekę.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2015 06 10

  Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

  Kišenpinigiai – į mokėjimo kortelės sąskaitą

  Jei anksčiau pinigai vaiko kasdienėms išlaidoms asocijavosi su kišenėje žvangančiomis monetomis, tai šiandien vis daugiau tėvų kišenpinigius renkasi pervesti į atžalos mokėjimo kortelės sąskaitą. Apie tai, ko vaikus moko kišenpinigiai kortelėje ir kokiais kitais būdais atsakingos finansų kontrolės galima mokyti nuo mažens, pasakoja SEB banko ekspertai.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.