Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 03 06
Mokėjimo kortelė | asmeniniai finansai

Banko kortelė paštu į namus – ar tikrai saugus pasirinkimas?

Banko kortelė paštu į namus – ar tikrai saugus pasirinkimas? © Kelly Sikkema, Unsplash

Naują banko kortelę ketinantiems įsigyti klientams ir tiems, kurių debeto kortelių galiojimo laikas netrukus baigsis, SEB bankas siūlo korteles atsiimti ne banko skyriuose, bet gauti paštu. Tai daroma klientų patogumui: kortelės siuntimas paprastuoju paštu Lietuvoje yra nemokamas, o ji pristatoma klientui patogiausiu adresu – į namus, darbovietę ar į bet kurią kitą vietą.

Klientai, užsisakę naujos ar atnaujintos kortelės gavimą paštu, dėl sąskaitoje esančių pinigų saugumo gali būti visiškai ramūs – paštu siunčiama kortelė yra neaktyvi, taigi, jokie mokėjimai negalimi. PIN kodas kartu su kortele paštu nesiunčiamas, jis bus parodytas interneto banke, aktyvinus kortelę.

Norint pradėti naudotis paštu gauta kortele, per 90 dienų nuo jos išsiuntimo datos ją būtina aktyvinti vienu iš šių būdų:

 • interneto banke arba mobilioje programėlėje įvesti paskutinius 5 kortelės skaičius
 • atvykti į bet kurį SEB banko skyrių (gali būti taikomi papildomi mokesčiai)
 • bankomate (tik paštu atsiųstą atnaujintą kortelę) – sekite instrukcijas ekrane.

Taigi, užsisakius kortelės gavimą paštu nereikės sugaišti nė minutės einant į banko skyrių. Taip gauti kortelę ne tik patogiau, bet ir pigiau, nes atsiimti debeto kortelę SEB banko skyriuje kainuos 5 eurus. Atsisiunčiant kortelę paprastuoju paštu, ši paslauga nekainuoja nė cento.

Artėjant kortelės galiojimo pabaigai, visi klientai jų pačių pasirinktu būdu (pavyzdžiui, prisijungę prie SEB interneto banko, e. paštu ar trumpąją žinute) gauna priminimą apie kortelės galiojimo laiką ir kvietimą užsisakyti atnaujintos kortelės siuntimą paštu. Tiesa, kol kas į namus paštu atsisiųsti galima tik atnaujintą debeto kortelę, tačiau ateityje planuojama taip siųsti ir atnaujinamas kredito korteles.

Užsisakyti atnaujintos debeto kortelės pristatymą paštu ir kartu nurodyti adresą, kuriuo norima gauti kortelę, galima prisijungus prie interneto banko, paskambinus telefonu +370 5 268 2800.

Kodėl verta atnaujinti savo kontaktinius duomenis? Banko specialistai pabrėžia, kad tai svarbu ne tik užsakant kortelę paštu, bet ir dėl saugumo. Bankui nurodę tikslų savo adresą ir kitus kontaktus, klientai pasirūpins, kad svarbios naujienos juos pasiektų laiku. Be to, tuomet jie gaus naudingų pasiūlymų ir patarimų, kaip savo kasdienius finansus tvarkyti patogiau, pigiau ir sumaniau.

Daugiau informacijos apie kortelių siuntimą paštu – spustelėjus šią nuorodą

Svarbu
 • Paštu gavę kortelę, įsitikinkite, kad joje nurodytas teisingas Jūsų vardas ir pavardė.
 • Pasirašykite kitoje kortelės pusėje esančiame parašo laukelyje.
 • Jeigu gavote nors vieną pažeistą voką, neaktyvinkite kortelės, o voką su kortele grąžinkite SEB bankui.
 • Saugokite savo naujos kortelės PIN kodą. Jokiu būdu neužrašykite jo pačioje kortelėje, nelaikykite kartu su mokėjimo kortele (piniginėje, užrašyto lapelyje ir pan.).
 • Aktyvinus atnaujintą mokėjimo kortelę, senoji nebegalioja. Senąją mokėjimo kortelę sukarpykite žirklėmis.
 • Jeigu Jums pristatyta ne Jūsų mokėjimo kortelė, prašome ją grąžinti SEB bankui.

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 22

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Namuose pamiršta piniginė problemų nekels, jei su savimi turėsite išmanųjį telefoną. Mokėjimų telefonu populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje dėl galimybės atsiskaityti už prekes ir paslaugas greitai, patogiai ir be jokio kontakto – telefoną vos pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvo. Norite sumaniai atsiskaityti ir jūs?

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 04 14

  Į sukčių pinkles patekęs žmogus tampa pinigų mulu, o po to – ir atpirkimo ožiu

  Į sukčių pinkles patekęs žmogus tampa pinigų mulu, o po to – ir atpirkimo ožiu

  Kylančiu gyventojų nerimu dėl ateities naudojamasi piktavališkiems kėslams: dar aktyvesni tampa sukčiai. Pastebime, kad sukčiaujant vis dažniau pasitelkiama vadinamųjų pinigų mulų pagalba, kurią suteikiantys gyventojai, susivilioję tariamu lengvu uždarbiu, neretai vėliau nukenčia patys.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 17

  Apsipirkimas internetu po „Brexit“: ką svarbu žinoti pirkėjams?

  Apsipirkimas internetu po „Brexit“: ką svarbu žinoti pirkėjams?

  Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos padariniai pasijus ne tik keliaujantiems iš jos ar į ją, bet ir pamėgusiems šios šalies elektronines parduotuves, nes po išstojimo prekėms gali būti taikoma griežtesnė muitinės kontrolė ir papildomi muitai bei ilgėti pristatymo laikas.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.