Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2015 03 30
Mokėjimo kortelė

Banko kortelėje – ir pinigai, ir paslaptys

Banko kortelėje – ir pinigai, ir paslaptys

Kone kiekvieno Lietuvos gyventojo piniginėje galima rasti bent vieną mokėjimo kortelę, o kai kurie jų turi ir dvi, ir dar daugiau. Jomis patogu ir saugu atsiskaityti ne tik parduotuvėse, bet jau ir turguose. Vis dėlto tik nedaugelis žino, kada jos atsirado Lietuvoje ar kiek kartų per dieną supypsi mokėjimo kortelių skaitytuvas. SEB banko mokėjimo kortelių departamento vadovas Tomas Pigaga atskleidžia dar daugiau įdomių faktų apie kasdieniu ir nepamainomu atsiskaitymo įrankiu tapusias banko korteles.

Mokėjimo kortelei – daugiau nei 20 metų

Pirmąją mokėjimo kortelę Lietuvoje išleido SEB bankas, tuomet vadinęsis Vilniaus banku. 1993-ieji metai laikomi mokėjimo kortelės gimimo data Lietuvoje, o per daugiau nei 20 metų jai teko išgyventi ne tik šalies ekonomikos pokyčius, bet ir besikeičiančius gyventojų vartojimo įpročius.

Kortelių – daugiau nei gyventojų

Vien tik SEB banko išleistų mokėjimo kortelių priskaičiuotume beveik milijoną – šalyje gyventojai turi apie 950 tūkst. SEB banko mokėjimo kortelių. Tačiau bendrai Lietuvoje kone kiekvienas gyventojas turi mokėjimo kortelę – jų išduota apie 3,5 mln. Šie skaičiai parodo tik šiuo metu galiojančias ir aktyviai naudojamas korteles – pasibaigusio galiojimo ir sunaikintų kortelių būtų galima priskaičiuoti kelis kartus daugiau.

Daugiausia mokėjimo kortelių – Vilniuje

Daugiau nei kas antras Vilniaus gyventojas turi SEB banko mokėjimo kortelę, o ir pačių kortelių skaičius – didžiausias visoje Lietuvoje. Iš viso šalies sostinėje naudojamasi beveik trečdaliu visų SEB banko mokėjimo kortelių.

Kortelės dažniausiai keičiamos dėl 3 priežasčių

Jeigu praradote kortelę, pakeitėte pavardę ar pamiršote PIN kodą, jums teks išsiimti naują kortelę. Dėl šių priežasčių dažniausiai SEB banko klientai ir keičia savo mokėjimo korteles. Vis dėlto, pasitaiko ir kurioziškesnių situacijų – kortelę prarijo šuo, supjaustė žoliapjovė, todėl irgi prireikė naujos.

Kas sekundę – po du atsiskaitymus kortele

SEB banko išleistomis mokėjimo kortelėmis vidutiniškai per dieną atsiskaitoma apie 148 tūkst. kartų, arba kiekvieną sekundę šalyje atliekamos dvi mokėjimo operacijos. Vadinasi, per metus jomis pasinaudojama virš 54 mln. kartų, ir tiek pat kartų teisingai suvedamas PIN kodas.

Vyrai dažniausiai turi daugiau nei vieną mokėjimo kortelę

Vis dėlto, nors mokėjimo kortelių daugiau turi moterys – jų yra beveik 51 proc. visų SEB banko klientų, tačiau vyrai kur kas labiau linkę naudotis bent dviem mokėjimo kortelėmis – tarp visų SEB banko klientų, turinčių bent vieną kortelę, vyrų yra 56 proc.

Kredito korteles taip pat labiau mėgsta vyrai

Nors populiarioji kultūra imponuoja, kad kredito kortelėmis dažniausiai naudojasi moterys, bent jau Lietuvoje daugiau tokio tipo kortelių turi vyrai – 54 proc. visų SEB banko kreditinių kortelių.

Korteles turi ir seni, ir jauni

Ne paslaptis, kad šiuolaikinės technologijos yra tokios paprastos, kad jomis gali naudotis bet kokio amžiaus žmogus. Taip yra ir su mokėjimo kortelėmis – vyriausias SEB banko klientas, per pastarąjį pusmetį atsiskaitęs kortele, skaičiuoja 102-us gyvenimo metus. Tuo tarpu jauniausias SEB banko klientas, aktyviai besinaudojantis mokėjimo kortele, įžengė į paauglystę – jam šiuo metu 13 metų. Apskritai, vaikai visoje Lietuvoje turi vos 3,4 tūkst. kortelių.

Mokėjimo kortelėms tobulėti padeda jų savininkai

Paskatinti žmones naudotis kortelėmis – ne tik prekybininkų, bet ir finansinių bei priežiūros institucijų rūpestis. Tačiau kartais turintiems korteles paprasčiausiai nėra sąlygų taip atsiskaityti, nes ne visi prekybininkai turi elektroninius kortelių skaitytuvus.

Siekiant išspręsti šią problemą, SEB banko tinklalapyje sukurta speciali rubrika www.seb.lt/mokukortele. Visi norintys, prisijungę per savo išmaniuosius telefonus, interaktyviame žemėlapyje gali pažymėti vietas, kuriose už suteiktas paslaugas ar įsigytas prekes būtų patogu, bet vis dar negalima mokėti kortele. Šiose vietose dirbantys verslininkai bus informuoti apie savo klientų lūkesčius ir jiems bus nusiųsti specialūs verslo pasiūlymai įdiegti elektroninių kortelių skaitytuvą. Tokiu būdu kiekvienas mūsų galėsime prisidėti prie to, kad nesvarbu, kur – turgavietėse, kavinėse ar grožio salonuose – būtų galima atsiskaityti moderniau, patogiau ir saugiau.

Ar žinai, kad?


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.