Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2017 10 16
Banko kortelės | Bekontaktės kortelės

Bekontaktės kortelės: viskas, ką apie jas norėjote sužinoti

Bekontaktės kortelės: viskas, ką apie jas norėjote sužinoti

Šį rudenį SEB bankas savo klientams pradėjo siūlyti įsigyti bekontaktes korteles. Neabejojama, kad jų privalumus greitai įvertins skubantys ir savo laiką taupantys žmonės. Jeigu jūs vis dar nežinote, kuo ypatingos šios kortelės, pateikiame atsakymus į dažniausiai apie jas užduodamus klausimus.

Kas yra bekontaktis mokėjimo būdas?

Tai greitesnis ir patogesnis būdas atsiskaityti už prekes ar paslaugas, nes mokant mokėjimo kortele nereikia dėti kortelės į skaitytuvą ir įvesti PIN kodo. Lietuvoje vis daugėja parduotuvių ir prekybos vietų, kuriose galima atsiskaityti bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis.

Jos, beje, beveik niekuo nesiskiria nuo įprastų mokėjimo kortelių. Dažniausiai skirtumas tik tas, kad bekontaktės mokėjimo kortelės yra pažymėtos specialiu simboliu, kuris yra atpažįstamas visame pasaulyje. 

Kaip žinoti, ar galiu mokėti bekontakte kortele? 

Norint atsiskaityti bekontakte kortele, būtini specialūs kortelių ir mobilieji  skaitytuvai. Šie skaitytuvai yra pažymėti tokiu pat simboliu, kuriuo  pažymėtos ir visos bekontaktės mokėjimo kortelės.

Jeigu kortelių skaitytuvai nėra pritaikyti naujai technologijai, bekontakte kortele galite atsiskaityti įprastu būdu – įdėję mokėjimo kortelę į skaitytuvą ir įvedę PIN kodą.

Kaip mokama bekontakčiu būdui?

Bekontaktės kortelės nereikia įdėti į kortelių skaitytuvą. Tereikia ją pridėti prie specialaus skaitytuvo. Atsiskaitant už prekes ar paslaugas bekontakte kortele, skaitytuvo ekrane pasirodo užrašas, nurodantis, kad galite pridėti savo kortelę prie skaitytuvo. Tuomet laikykite ją tol, kol pasigirs pyptelėjimas. Garsinis signalas patvirtins, kad buvo sumokėta. 


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Kad aktyvintumėte savo bekontaktę mokėjimo kortelę, pirmą kartą ja atsiskaitydami mokėjimą turėsite patvirtinti įvesdami PIN kodą arba atlikę kitą PIN kodu tvirtinamą operaciją (pavyzdžiui, bankomate tikrindami sąskaitos likutį). Kartais patvirtinti mokėjimą įvedant PIN kodą gali būti prašoma ir saugumo sumetimais, norint įsitikinti, kad kortelės naudotojas yra jos savininkas. 

Kokie didžiausi bekontakčių atsiskaitymų privalumai?

Atsiskaityti už prekes ar paslaugas bekontakčiu mokėjimo būdu galima greitai ir paprastai. Naudojantis bekontakte kortele, jos nereikia kiekvieną kartą įdėti į skaitytuvą ir įvesti PIN kodo. Pakanka ją priliesti prie kortelių skaitytuvo. Dėl to sumokėti už prekes ar paslaugas parduotuvėse naudojantis bekontakte kortele galima kur kas greičiau negu naudojantis įprastomis mokėjimo kortelėmis. Bekontaktis atsiskaitymas padeda sutaupyti laiko ir klientams, ir pardavėjams.

Ar bekontaktės mokėjimo kortelės saugios?

Lietuvoje vieno bekontakčio atsiskaitymo metu galima atsiskaityti už prekes ar paslaugas, kainuojančias ne daugiau nei 25 eurus. Kai mokėtina suma viršija šį limitą, prašoma įvesti PIN kodą. Baimintis, kad mokama suma gali būti nuskaityta kelis kartus, nėra priežasties. Bekontaktėse kortelėse įdiegta speciali apsaugos funkcija, užtikrinanti, kad taip neatsitiktų. Atsiskaityti bekontaktėmis kortelėmis saugiau dar ir dėl to, kad mokėjimo kortelė visuomet lieka jūsų rankose – jums nereikia jos paduoti prekybininkui.

Bet kuriuo atveju saugokite savo mokėjimo kortelę. Jeigu jos nerandate arba įtariate, kad ji pateko į svetimas rankas, kuo skubiau apie tai praneškite savo bankui.

Ar bekontakte kortele galima atsiskaityti užsienyje?

Bekontakčio mokėjimo technologija yra įdiegta ne vienoje Europos valstybėje. Šalyse, kuriose veikia bekontakčio mokėjimo technologija, šiuo būdu galima atsiskaityti daugelyje parduotuvių, smulkių prekių automatų, sumokėti už automobilio stovėjimą ar viešojo transporto paslaugas.

Visgi atminkite, kad daugelyje šalių gali būti taikomas skirtingas bekontakčio mokėjimo limitas. Pavyzdžiui, Estijoje šis limitas yra 10 eurų, Vokietijoje – 50 eurų. Daugelyje Europos šalių taikomas limitas yra  20–40 eurų.

Savaime suprantama, kad prie kiekvienos naujovės reikia priprasti. Tačiau jau dabar akivaizdu, kad bekontakčių kortelių privalumus įvertins tie, kurie taupo savo ir kitų laiką.

Nuo spalio 13 d. SEB bankas išduoda bekontaktes mokėjimo korteles – debeto kortelę „SEB Mylimiausia MasterCard“ ir kredito kortelę „SEB MasterCard Standard“. Planuojama, kad ateityje ir kitos SEB banko „MasterCard“ kortelės taps bekontaktėmis.


 • Kasdieniai finansai - 2019 08 30

  Slaptažodžių kortelės keliauja į stalčių. Ar pasirinkote kitą būdą prisijungti prie interneto banko?

  Slaptažodžių kortelės keliauja į stalčių. Ar pasirinkote kitą būdą prisijungti prie interneto banko?

  Interneto paslaugos Lietuvos bankuose išpopuliarėjo prieš maždaug dvidešimt metų, kai interneto banke pinigus pervesti pageidaujantiems klientams buvo išduodamos pirmosios slaptažodžių kortelės. Šių metų rugsėjo 13 d. ši klientų identifikavimo priemonė galutinai užleidžia vietą naujoms – patogesnėms ir išmanesnėms.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 05 15

  Kaip saugiai naudotis išmaniuoju telefonu ir mobiliosiomis programėlėmis?

  Kaip saugiai naudotis išmaniuoju telefonu ir mobiliosiomis programėlėmis?

  Išmanieji telefonai perima vis daugiau įprastų kompiuterių funkcijų – jais patogiai naršome internete, tikriname el. paštą, dalijamės nuotraukomis ir kt. Naudojantis įvairiomis mobiliosiomis programėlėmis, telefone išsaugoma labai daug asmeninių duomenų ir informacijos. Niekas nėra apsaugotas nuo to, kad jūsų telefonas vieną dieną gali netikėtai atsidurti svetimose rankose, todėl būtina iš anksto pasirūpinti, kad jūsų asmeninė informacija būtų deramai apsaugota. Pateikiame keletą idėjų, kaip užtikrinti saugų naudojimąsi išmaniuoju telefonu.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2017 03 28

  Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

  Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

  Tvarkyti finansinius reikalus dabar galima dar patogiau ir paprasčiau. Kai kurias svarbias finansines operacijas patogiai ir efektyviai atliksite iš bet kurios vietos – namų, darbo ar automobilio. SEB bankas pristato ne vieną naujovę, kuri palengvins išmaniaisiais prietaisais besinaudojančių banko klientų gyvenimą ir padės sutaupyti jiems daug laiko.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.