Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2015 11 04
Gyvenimo etapai | Būsto įsigijimas | Konsultacija

Būstas dviem – per didelis?

Būstas dviem – per didelis?

Dairydamiesi savo pirmųjų šeimos namų dažno iš mūsų žvilgsnis krypsta į erdvesnį, o ir patogesnį būstą: dideli ir šviesūs kambariai, lauko erdvė, o galbūt net ir supynės mažiesiems. Tačiau tik retas susimąsto, kad vaikams išvykus studijuoti ar tiesiog išsikėlus iš namų erdviame bute gali tekti likti dviese. Kaip nemokėti už erdvę, kurioje niekas negyvena, ir sutaupyti?

Nebijokite pokyčių

Didelis ir patogus būstas – privalumas, kuris gali tapti finansiniu iššūkiu. Ypač, kai kiekvienas papildomos erdvės kvadratinis metras iš jūsų kišenės išskaičiuoja dalį mėnesinės algos ar pensijos, o galbūt – net ir ilgai kauptų gyvenimo santaupų. Tai iš savo patirties gali pasakyti ne vienas Lietuvos pensininkas.

Su būstu nenorintiems skirtis ar jaučiantiems, jog kraustymasis taptų papildoma našta, visų pirma patariama apsvarstyti galimybę tokį būstą nuomoti ir dalintis būsto išlaikymo išlaidas.


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Turintiems didesnius būstus ir juose liekantiems vieniems vertėtų apsvarstyti galimybę tokį būstą parduoti ir nusipirkti mažesnį, miesto centrą pakeisti į ramesnį miegamąjį rajoną ar net, esant poreikiui, pasielgti atvirkščiai – iš ramesnio rajono persikelti į mažesnį būstą centre.

Tokiu būdu pardavę didesnį būstą ar jį išnuomoję turėsite galimybę sukaupti atliekamų pinigų, kuriuos galėsite panaudoti investicijoms.

Kaip investuoti?

Tiems, kurie sako, jog investavimas vyresniame amžiuje neatneša naudos, greičiausiai nesidomėjo šiuo metu populiariais investavimo būdais. Vienas iš populiariausių šiuo metu – obligacijos.

Obligacijas ar dar kitaip skolos vertybinius popierius rekomenduojama rinktis kaip patogų ir paprastą būdą investuoti. Investuotojams bankas įsipareigoja nustatytą dieną grąžinti nustatytą obligacijų vertę ir sumokėti palūkanas. Jos už fiksuotųjų palūkanų obligacijas mokamos reguliariai.

Taip pat verta pasidomėti Lietuvos Respublikos Vyriausybės taupymo lakštais, struktūrinėmis investavimo formomis, investiciniais fondais, akcijomis, atpirkimo sandoriais bei kitomis investavimo priemonėmis, jų ypatumais ir sąlygomis, teikiama nauda ir galima rizika. 

Iškilusiems klausimams atsakyti – finansų konsultacija


Kodėl verta apsilankyti asmeninėje finansų konsultacijoje?


Atsakyti į iškilusius finansinius klausimus tiek jaunam, tiek ir vyresnio amžiaus žmogui gali padėti asmeninė finansų konsultacija. Jos metu bus įvertinti galimi ateities scenarijai, numatytos galimos grėsmės bei pasiūlytos individualios priemonės planams įgyvendinti.

Patariama finansų konsultacija pasirūpinti iš anksto: ne tik užsiregistruoti į pokalbį su banko darbuotoju, bet ir atidžiai peržvelgti turimą informaciją apie savo pajamas ir išlaidas. Jeigu reikia, užsirašyti, kiek pinigų kas mėnesį skiriate įsipareigojimams apmokėti, kasdienėms reikmėms, taupymui ar draudimui. Pasiruošti atsakyti į banko konsultanto klausimus, kaip jūsų pajamos ir išlaidos gali kisti dėl nenumatytų aplinkybių ar neplanuotų pokyčių šeimoje.

Asmeninėje finansų konsultacijoje specialistai pataria apsilankyti bent kartą per metus. Taip bus galima nustatyti, kaip jums sekasi laikytis finansinio plano ir kokių papildomų priemonių reikėtų imtis tikslams pasiekti.


 • Pensija - 2015 11 04

  Ori senatvė – utopija ar realybė?

  Ori senatvė – utopija ar realybė?

  SEB banko prezidento patarėjo G. Nausėdos nuomone, dabartinis socialinės rūpybos modelis Lietuvoje, pagrįstas iš valstybės biudžeto mokamomis pensijomis, nėra itin patikimas. Ilgėjanti gyvenimo trukmė ir mažėjantis gimstamumas didina spaudimą gerovės valstybės sistemai: šiandien vienas dirbantysis išlaiko vieną pensininką, tuo tarpu skaičiuojama, kad 2060 m. vienas dirbantysis išlaikys 1,5 pensininko. Daugiau apie pensiją

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2015 10 05

  Ar ateityje žmonės gyvens nuosavuose namuose?

  Ar ateityje žmonės gyvens nuosavuose namuose?

  Sprendimas išsikraustyti iš tėvų namų – vienas svarbiausių žingsnių, žyminčių nepriklausomo gyvenimo pradžią. Nenuostabu, kad daugybė jaunų žmonių ir šeimų sprendžia su būstu susijusius galvosūkius. Ar jie gali sau leisti įsigyti nuosavą būstą? Ar verta pasiimti būsto paskolą? Galbūt pigiau visą gyvenimą gyventi nuomojant būstą? 

  Daugiau

 • Namai - 2015 03 18

  Ką daryti norint mažesnį būstą pakeisti į didesnį?

  Ką daryti norint mažesnį būstą pakeisti į didesnį?

  Prieš keletą metų ėmėte banko paskolą ir įsigijote butą. Visgi šiandien dėl pagausėjusios šeimynos, pasikeitusių poreikių ar pagerėjusios finansinės padėties turimų namų sienos tampa per ankštos. Ką daryti tiems, kurie, dar negrąžinę bankui paskolos už savo pirmąjį būstą, jau norėtų keltis į kitą?

  Daugiau

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.