Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 11 05
programėlė

Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

Viskas, ko reikia, – telefono numeris. Patobulinus iki šiol veikusią SEB mobiliosios programėlės funkciją, pagal telefono numerį pinigus gali pervesti ar gauti bet kurio banko klientai. Tai tapo įmanoma bankams prisijungus prie specialios Lietuvos banko infrastruktūros, leidžiančios susieti telefono numerį su savo banko sąskaita.

Kuo daugiau bankų ir jų klientų prisijungs prie Lietuvos banko infrastruktūros, tuo labiau plėsis jūsų kontaktų sąrašas,  ir jūs lengvai galėsite pervesti pinigus naudodamiesi mobiliojoje programėlėje.

Mokėjimą pagal telefoną numerį galima atlikti bet kuriam gavėjui, susiejusiam savo telefono numerį su banko sąskaita. Užteks pasirinkti jį iš mobiliojoje programėlėje esančio kontaktų sąrašo.

Tiesa, jei turite sąskaitų keliuose bankuose ir visi jie siūlo mokėjimo pagal telefono numerį paslaugą, turėsite pasirinkti vieną sąskaitą, kurią susiesite su telefono numeriu.

Kaip pradėti naudotis paslauga

Naują funkciją SEB banko klientai gali aktyvinti mobiliosios programėlės nustatymų skiltyje „Nustatymai“ --> „Mokėjimas pagal telefono numerį“. Įsitikinkite, ar naudojate naujausią programėlės versiją.

Kad galėtumėte naudotis paslauga, jūsų telefono numeris ir sąskaita, kartu su vardu ir pavarde, bus pateikiami ir saugomi Lietuvos banke. Būtent tai atveria galimybę įvairių bankų klientams pervesti pinigus tarpusavyje. Tiesa, šia paslauga gali naudotis tik privatūs klientai, šiuo metu nėra galimybės su telefono numeriu susieti įmonės sąskaitą.

Kaip ir anksčiau, atlikdami mokėjimus pagal telefono numerį, galimų gavėjų sąrašą matysite programėlėje, pasirinkus atlikti naują mokėjimą. Prie kiekvieno kontaktų sąraše esančio asmens bus patikslinta „Galimi gavėjai“. Prašymus pervesti pinigus galima siųsti tik kitiems SEB banko klientams.

Kaip vyksta mokėjimas pagal telefono numerį

Mokėjimas pagal telefono numerį atliekamas taip pat greitai kaip ir įprastas mokėjimas į gavėjo banko sąskaitą. Jei gavėjo bankas priima momentinius atsiskaitymus, mokėjimas pagal telefono numerį bus įskaitomas akimirksniu. Už tokią paslaugą papildomas mokestis netaikomas – paslaugų planais besinaudojantys banko klientai galės nemokamai pervesti pinigus eurais pagal telefono numerį į bankus Lietuvoje. Kitu atveju bus taikomi standartiniai banko įkainiai.

Ar naudojatės paslaugų planu?

Pasirinkę sau tinkamą paslaugų planą galėsite neribotai atlikti mokėjimus eurais šalies viduje, atsidaryti neribotą skaičių sąskaitų ir naudotis kitais privalumais.

 

Ką daryti pakeitus telefono numerį?

Jei pakeitėte telefono numerį, kurį susiejote su sąskaita, mobiliosios programėlės nustatymų skiltyje „Mokėjimas pagal telefono numerį“ būtinai jį atnaujinkite. Taip pat prireikus galite pakeisti ir sąskaitos numerį.


 • Kasdieniai finansai - 2020 03 22

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Namuose pamiršta piniginė problemų nekels, jei su savimi turėsite išmanųjį telefoną. Mokėjimų telefonu populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje dėl galimybės atsiskaityti už prekes ir paslaugas greitai, patogiai ir be jokio kontakto – telefoną vos pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvo. Norite sumaniai atsiskaityti ir jūs?

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 04 14

  Į sukčių pinkles patekęs žmogus tampa pinigų mulu, o po to – ir atpirkimo ožiu

  Į sukčių pinkles patekęs žmogus tampa pinigų mulu, o po to – ir atpirkimo ožiu

  Kylančiu gyventojų nerimu dėl ateities naudojamasi piktavališkiems kėslams: dar aktyvesni tampa sukčiai. Pastebime, kad sukčiaujant vis dažniau pasitelkiama vadinamųjų pinigų mulų pagalba, kurią suteikiantys gyventojai, susivilioję tariamu lengvu uždarbiu, neretai vėliau nukenčia patys.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 04 06

  Kaip apsaugoti šeimos finansus neramiu metu rinkoje?

  Kaip apsaugoti šeimos finansus neramiu metu rinkoje?

  Pasaulinis koronaviruso protrūkis tapo milžinišku išbandymu valstybėms, verslui ir gyventojams. Ekonomiką apimantis sąstingis daugeliui reiškia piniginius iššūkius ir nerimą dėl ateities, kuris dažnai dar labiau padidėja dėl prisiimtų finansinių įsipareigojimų: paskolų, išperkamosios nuomos ar kitų. Kaip elgtis? Ar geriau pirma naudotis turimomis santaupomis, ar jau metas suskubti susisiekti su kreditoriais ir prašyti atidėti paskolos grąžinimą, o gal ieškoti kitokių išeičių?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.