Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2017 08 03
Mokėjimo kortelė | PIN kodas

Galybė pikantiškų istorijų – vos keturiuose PIN kodo skaičiuose

Galybė pikantiškų istorijų – vos keturiuose PIN kodo skaičiuose

Nors PIN kodą sudaro vos keturi skaičiai, dėl to, kad bankų klientai neretai turi net kelias mokėjimo korteles, prisiminti tenka visų jų PIN kodus. Įsiminti atsitiktinių skaičių seką yra gana sudėtinga, todėl didelė dalis žmonių PIN kodus užsirašo, kad jų nepamirštų.

Kiek žmonių, tiek ir strategijų

Nemaža dalis žmonių turi sau įprastas mokėjimo kortelių slaptažodžių sudarymo strategijas – kiekvienas stengiasi susikurti patogų, lengvai įsimenamą, o neretai – ir netgi sentimentalų PIN kodą. Tai gali būti tiek jiems svarbios datos, tiek ir kitos aktualios kombinacijos: sutuoktinio ar vaiko gimimo data, atstumas nuo namų iki darbovietės ir kt. 

Primename, kad pasikeisti kortelės PIN kodą paprastai galima įdėjus kortelę į bankomatą. SEB banko duomenimis, šiuo metu su klientų pakeistais PIN kodais yra kiek daugiau nei 3 proc. visų SEB banko išduotų mokėjimo kortelių.

PIN kodai įpinami ir į pikantiškas istorijas

Popieriaus lapeliai, piniginėse nešiojamos nuolaidų kortelės ar specialūs paruoštukai – tai tik keletas priemonių, kurias naudoja norintieji nepamiršti visų turimų mokėjimo kortelių PIN kodų. Tuo tarpu kiti pasitelkia šiuolaikiškesnes technologijas – kodo skaičių seka atsimenama pagal tai, kaip ji išsidėsto mobiliojo telefono klaviatūroje, arba kodas suvedamas į telefono adresų knygą.

Neretai PIN kodai saugomi ir kur kas subtilesnėse vietose nei specialiuose paruoštukuose ar ant parduotuvių nuolaidų kortelių. Kūrybingesni banko klientai PIN kodus susieja su jiems svarbiomis datomis (vaiko gimimo laikas, pirmoji kelionė į užsienį) arba įpina juos į sentencijas, užrašant jas užrašų knygutėse.

Tačiau pasitaiko ir įdomesnių atvejų, kuomet banko klientai PIN kodus užsirašo ant šalia bankomato esančios sienos, kurią po kurio laiko perdažo, taip sunaikinant ir paliktus kodus. Be to, nors Lietuvoje tokia „mada“ dar nėra populiari, užsienyje PIN kodai netgi... išsitatuiruojami ant kūno.

Kaip apsaugoti savo pinigus?

Keičiant banko suteiktą mokėjimo kortelės PIN kodą į kitą patariama nenaudoti lengvai atspėjamų skaičių sekų, pavyzdžiui, gimimo datos, adreso skaitmenų, telefono ar mokėjimo kortelės numerių dalių, nuoseklių skaičių sekų – 1234, 1111 ir kt. Be to, rekomenduojama nerašyti PIN kodo ant mokėjimo kortelės ar lapelio, kuris nešiojamas piniginėje, kartu su banko kortele.

Geriausia, ką galima padaryti iš banko gavus voką su mokėjimo kortelės PIN kodu, jį įsiminti ar užsirašyti į dienoraštį, įpinant jį į specialią, tik kortelės naudotojui žinomą istoriją, o voką sunaikinti. Praradus mokėjimo kortelę su šalia laikomu PIN kodu arba kitam asmeniui sužinojus mokėjimo kortelės kodą, būtina kuo skubiai apie tai informuoti banką, kuris pamestą mokėjimo kortelę iš karto užblokuos, ir svetimi asmenys nepanaudos jos piktiems kėslams.


 • Kasdieniai finansai - 2017 03 28

  Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

  Bankas telefone: naujovės, kaip finansus tvarkyti dar patogiau

  Tvarkyti finansinius reikalus dabar galima dar patogiau ir paprasčiau. Kai kurias svarbias finansines operacijas patogiai ir efektyviai atliksite iš bet kurios vietos – namų, darbo ar automobilio. SEB bankas pristato ne vieną naujovę, kuri palengvins išmaniaisiais prietaisais besinaudojančių banko klientų gyvenimą ir padės sutaupyti jiems daug laiko.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 06

  Gauti atnaujintą kortelę paštu ir patogiau, ir pigiau

  Gauti atnaujintą kortelę paštu ir patogiau, ir pigiau

  Naują debeto kortelę ketinantiems įsigyti privatiems klientams ir tiems, kurių debeto kortelių galiojimo laikas netrukus baigsis, SEB bankas siūlo korteles atsiimti ne banko skyriuose, bet gauti paštu. Tai daroma klientų patogumui: kortelės siuntimas paprastuoju paštu Lietuvoje yra nemokamas, o ji pristatoma klientui patogiausiu adresu – į namus, darbovietę ar į bet kurią kitą vietą.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2015 02 24

  Mitai apie mokėjimo korteles

  Mitai apie mokėjimo korteles

  Nors finansiniam žmonių raštingumui skiriama vis daugiau dėmesio, ore tebetvyro daugybė mitų, susijusių su pinigais. Vis dar yra žmonių, kurie tvirtai jaučiasi tik laikydami grynuosius rankose ir, gavę atlyginimą, pirmiausia skuba prie bankomato pasiimti visų pinigų. Tokį požiūrį lemia ir nuo seno paplitę mitai apie banko korteles.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.