Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2015 04 01
jaunimas | profesija

Harvardo universiteto diplomas – sėdint darbo kabinete

Harvardo universiteto diplomas – sėdint darbo kabinete Edgaras Sokolovskis

Kai žodis „inovacija“ vis dažniau skamba kiekvienoje įmonėje, vis vertingesni tampa tie darbuotojai, kurie ne tik kasdien tobulina savo praktinius įgūdžius darbe, bet ir toliau mokosi naujų dalykų.

„Dirbdamas supranti, kad turimų žinių nebepakanka, norisi išmokti dar. Taip nutiko ir man. Kurį laiką mokiausi skaitydamas knygas, tačiau su knygomis taip jau yra – dažnai nežinai, kurią pasirinkti, kur pateikta informacija tau bus naudinga, o kur – ne. Nuotolinio mokymosi kursai šio svarstymo padeda išvengti, nes ten visa medžiaga pateikiama sistemingai“, – sako nuotoliniu būdu derybų meno ir kūrybiškumo metodų besimokantis vienos telekomunikacijų bendrovės pardavimų vadybininkas Edgaras Sokolovskis.

Kviečia prestižiniai universitetai

Viena populiariausių nuotolinio mokymosi formų – atvirosios prieigos kursai internetu. Paskaitas čia veda geriausių pasaulio universitetų specialistai. Masačusetso technologijos institutas, Prinstono, Harvardo, Kembridžo universitetai – tik dalis švietimo įstaigų, kviečiančių nemokamai mokytis žmones iš viso pasaulio.

„Gali būti garantuotas, kad dėstytojai tau visada pateiks naujausių tyrimų duomenis, pavyzdžius, kurie bus ne senesni negu penkerių metų. Tai ypač svarbu šiandieniniame pasaulyje, kai viskas taip greitai keičiasi“, – sako E. Sokolovskis.

Jo teigimu, tokie kursai užtikrina didelį interaktyvumą, jų metu pateikiamos užduotys, medžiaga yra labai įvairi. Be to, visada suteikiama galimybė bendrauti su kitais studentais, tad galima pasijusti kaip tikrame universitete.

Kaip mokytis, kai mokytojas nešnopuoja į sprandą?

Pasirinkus nuotolinius kursus, mokytis galima bet kurioje vietoje. Visgi, atrodo, gan sudėtinga atlikti namų darbus, kai dėstytojas negrasina nuobaudomis už neatliktus namų darbus.

Nuotoliniu būdu besimokančio Edgaro teigimu, geriausia paskata – paties susidarytas grafikas, kurio reikia nuosekliai laikytis. „Paprastai pasirinkus mokymosi programą būna nurodyta, kiek laiko per savaitę jai reikėtų skirti. Dažniausiai tai būna 3 – 4 valandos, tad jas geriausia padalinti į keletą dienų ir numatyti, kad, pavyzdžiui, kiekvieną darbo dieną mokslui bus skiriama po valandą. Jei tokio grafiko neturėsi, bus labai lengva pasiteisinti, kodėl dabar reikėtų užsiimti kita veikla, o ne mokslu“, – sako E. Sokolovskis.

Pardavimų specialisto teigimu, motyvuoja ir kursus pabaigus suteikiamas diplomas, kuris yra savotiškas apdovanojimas už įdėtas pastangas ir kurį galima įrašyti į savo gyvenimo aprašymą ar akcentuoti prisistatant naujam darbdaviui. Be to, nuotolinės studijos – vertinga asmeninė patirtis, kuri suteikia ne tik dominančios srities žinių, bet ir pasitikėjimo savo žiniomis dalinantis su kitais.

Kur ieškoti naujų žinių?

  • „Coursera“ – viena populiariausių mokymosi bazių internete, padedanti pasirinkti įvairiausius kursus – nuo kibernetinio saugumo, verslo komunikacijos iki neurologijos
  • „World Science U“ – gana nauja, tačiau didelio populiarumo spėjusi sulaukti mokymosi sistema internete, nemokamai siūlanti įvairių sričių kursus
  • „Open Culture“ – sistema, suteikianti prieigą prie įvairios akademinės ir grožinės literatūros bei nuotolinių kursų įvairiomis temomis, netgi kino klasikos archyvų
  • „edX“ – pasaulinio garso Harvardo universiteto bendradarbiavimo su netoliese veikiančiu Masačusetso technologijų universitetu rezultatas. Dalis kursų yra skirti mokytis savarankiškai, dalis – pagal iš anksto nustatytą tvarkaraštį

Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.