Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2019 08 05
jaunimas | Atostogos | SEB | praktika | karjera

Kaip naudingai praleisti likusias vasaros atostogas?

Kaip naudingai praleisti likusias vasaros atostogas? © Bewakoof.com, Unsplash

Nuspręsti, ką veikti ateityje ir kuriuo profesiniu keliu pasukti, kai tau nėra nė dvidešimties, nelengva užduotis. Tačiau protingai naudojant vasaros atostogas, priimti sprendimą gali būti kur kas paprasčiau.

Siekti karjeros aukštumų darant tai, kas yra ne prie širdies, kažin ar įmanoma. Sėkmingiausi savo sričių specialistai vieningai sutaria, kad, pasirinkus mėgstamą darbą, kopti karjeros laiptais galima lengviau ir paprasčiau.

Visgi visame pasaulyje atliekami tyrimai rodo neigiamą tendenciją – kasmet daugiau negu pusė absolventų studijų programas renkasi atsižvelgdami ne į tai, kas juos domina, bet į tai, kas šiuo metu yra populiaru ir, jų manymu, naudingiau finansiškai.

Lietuva – ne išimtis. Studentai pirmenybę teikia tokioms specialybėms kaip teisė, verslo vadyba, psichologija ir tikisi, kad, jas įgiję, galės lengviau rasti gerai mokamą darbą. Tačiau realybė tokia, kad kai kurių populiarių specialybių specialistų yra tiek daug, kad universitetus baigę jaunieji specialistai negali rasti jų kvalifikaciją atitinkančio darbo.

Generalinė repeticija prieš kimbant į darbą

Ką daryti, jeigu nesate tikri, koks darbas jums teiktų malonumą, jeigu abejojate, ar galėsite prisitaikyti tam tikroje srityje ir aplinkoje? Geras būdas visa tai pasitikrinti – savanoriška ar privaloma darbo praktika.  Būkite drąsūs. Jeigu svajojate apie darbą konkrečioje įmonėje, susisiekite patys ir pasidomėkite, ar ji priima praktikantus, pasisiūlykite padirbėti kad ir mėnesiui.

Kai kurios įmonės pačios ieško imlių ir motyvuotų praktikantų. Pavyzdžiui, SEB bankas svajojantiems dirbti banke jau porą metų siūlo dalyvauti projekte „Jaunimo laboratorija“. Ši vieną kartą per metus vasaros pradžioje organizuojama iniciatyva suteikia galimybę jaunuoliams iš arčiau susipažinti su banko veikla, strategija, inovacijų kultūra ir padeda pasirinkti tolesnį profesinį kelią.

Praktikos metu gaunama proga padirbėti didelėje organizacijoje, užmegzti naudingas pažintis, praplėsti savo akiratį ir pasiruošti žengti į darbo rinką.

Kelionės – akiračiui praplėsti

Jeigu manote, kad praktika banke ar kitoje įmonėje  nepadės pasiruošti naujiems iššūkiams, tačiau sudėję rankas ramiai sėdėti namuose nenorite, yra ir daugiau būdų, kaip naudingai praleisti vasarą.

Išsiruoškite į kelionę po užsienio šalis. Visi keliautojai sutiks, kad niekas taip gerai nepraplečia akiračio kaip kitų šalių ir kultūrų pažinimas. Viešėdami svečiose šalyse turėsite progą susipažinti su bendraamžiais, kurie, tikėtina, taip pat svarsto, kokį profesinį kelią rinktis. Galbūt jų  planai jus įkvėps pasirinkti tokią profesiją, apie kurią Lietuvoje nė negirdėjote, ir jūs nuspręsite siekti tarptautinės karjeros užsienyje.

Jei nenorite keliauti be konkretaus tikslo, derinkite malonumą su nauda – rinkitės savanorystę užsienyje. Nors dirbdami savanoriškais pagrindais atlyginimo negausite, įgytos žinios, tarptautinė darbo patirtis ir užmegzti kontaktai tikrai pravers.

Be to, savanoriaudami užsienio šalyje jūs galėsite patobulinti užsienio kalbos žinias, o galbūt ir išmokti naują kalbą, kuri jums pravers ieškant darbo ateityje.

Mokytis galima ir vasarą

Kad vasara neprabėgtų veltui, laisvas dienas galite išnaudoti ir mokydamiesi naujų dalykų ar tobulindami jau turimus įgūdžius. Lietuvos ir užsienio universitetai jaunuoliams siūlo įvairius trumpus kursus ir vasaros programas. Pasirinkus jas galima intensyviai mokytis pačių įvairiausių dalykų.

Mokytis galima ir nuotoliniu būdu. Visame pasaulyje sparčiai populiarėjantys masiniai  internetiniai kursai suteikia galimybę nemokamai išklausyti geriausių pasaulio universitetų kursus net neiškėlus kojos iš namų  patogiu laiku.

Tokie nuotoliniai kursai – geras būdas pasitikrinti, ar norėtumėte išsamiau studijuoti pasirinktą dalyką ir siekti karjeros pasirinktoje srityje.

Mokykitės profesijos iš anksto

Jeigu niekaip negalite nuspręsti, ką norite studijuoti ir ar iš viso verta tą daryti, sulaukę įdomaus darbo pasiūlymo, nedvejokite. Priimkite jį. Ypač jeigu sritis, kurioje dirbsite, jums artima ir jūs save įsivaizduojate dirbantį tokį darbą.

Tikėtina, kad būtent dirbdami konkretų darbą jūs geriau suprasite, kokių žinių ir gebėjimų reikia, kad galėtumėte pasiekti užsibrėžtų profesinių tikslų. Įgijus praktinių žinių, pasirinkti studijas bus lengviau. Jūs jau žinosite, kokiais mokomaisiais dalykais turite papildyti žinių bagažą, kad savo profesinėje srityje būtumėte geriausi.Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.