Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2017 03 20
Kasdieniai finansai | e.sąskaitos | interneto bankas

Kaip paprastai ir patogiai apmokėti sąskaitas?

Kaip paprastai ir patogiai apmokėti sąskaitas?

Greitai, patogiai ir saugiai. Taip už paslaugas atsiskaito tie, kurie yra užsisakę elektroninės (e.) sąskaitos paslaugą.  Jie sąskaitas už daugumą paslaugų gauna vienoje vietoje – SEB interneto banke.  Ši paslauga visiems įmokų mokėtojams padeda sutaupyti laiko – patikrinti ir apmokėti sąskaitas dar niekada nebuvo taip paprasta.  

Visos sąskaitos vienoje vietoje

Metų pradžioje e. sąskaitos paslaugą pasirinkusi vilnietė Kristina džiaugiasi, kad nuo šiol jai nebereikia nerimauti, kad, laiku nesumokėjus už internetą, jis bus išjungtas, o norėdama sumokėti už komunalines paslaugas ji nebegaišta laiko ieškodama pasimetusios sąskaitos elektroninių laiškų pašto dėžutėje ar bandydama prisijungti paslaugų teikėjų savitarnos svetainėse.

Visas e. sąskaitas moteris patikrina ir apmoka prisijungusi prie savo interneto banko. Ten patenka visos užsakytos Kristinos e. sąskaitos, kai tik lėšų gavėjai išsiunčia sąskaitas paslaugų gavėjams.  

Apie tai, kad interneto banke gauta nauja e. sąskaita, ji yra informuojama trumpąja SMS žinute. Kai sąskaita automatiškai apmokama, Kristina taip pat gauna apmokėjimą liudijančią trumpąją SMS žinutę. Šią paslaugą galima užsisakyti pateikiant prašymą gauti e. sąskaitas.

Sužinojusi, kad nuo kovo 30 dienos nebebus teikiama mokėjimo pagal Vilniaus atsiskaitymo knygelę paslauga, užsisakyti e. sąskaitas Kristina rekomendavo visiems savo draugams ir pažįstamiems, kurie naudojosi šia paslauga.

„Savo tėvams jau net spėjau parodyti, kaip patogu apmokėti e. sąskaitas. Mama džiaugėsi, kad jai nebereikės kas kartą pačiai pildyti atsiskaitymo įmokų formos“, – sakė vilnietė.  


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Atsiskaityti už komunalines paslaugas sostinės gyventojai nuo kovo 30 dienos galės ir pasirinkę mokėjimą konkrečiam lėšų gavėjui interneto banko skiltyje „Įmokos ir mokesčiai“ arba pervesti pinigus pasirinkę skiltį „Naujas mokėjimas“. Vis dėl to dauguma sutaria, kad patogiausias pasirinkimas – e. sąskaitos.

Sąskaitas apmoka automatiškai

Savo laiką taupanti veikli moteris yra pasirinkusi automatinį e. sąskaitos apmokėjimą, kai reikiama suma automatiškai iš jos banko sąskaitos yra pervedama paslaugos teikėjui, todėl jai nereikia nerimauti, kad sąskaita nebus apmokėta laiku.

„Kaip ir visi šiuolaikiniai žmonės daug dirbu, namuose auginu mažą vaiką. Todėl man ne visada pavykdavo prisiminti, kada ir kaip pervesti pinigus už įvairias paslaugas. Ne kartą teko mokėti delspinigius vien todėl, kad laiku sumokėti už paslaugas tiesiog pamiršau. Nuo sausio mėnesio naudojuosi e. sąskaitos paslauga ir džiaugiuosi, kad už mane išspręsti bent šie rūpesčiai“, – kalbėjo Kristina.

E. sąskaitų paslaugos naudotojai patys gali pasirinkti, kada pinigai automatiškai bus pervesti paslaugos teikėjams – praėjus trims dienoms gavus sąskaitą arba atsiskaitomojo laikotarpio pabaigoje. Kai kurie paslaugų teikėjai suteikia galimybę pasirinkti ir konkrečią kalendorinę dieną, kurią bus apmokama e. sąskaita. Jeigu pasirenkama apmokėti po trijų dienų arba konkrečią kalendorinę dieną, bet tuo metu banko sąskaitoje nepakanka lėšų, išskaičiuoti pinigus už paslaugą bus bandoma iki atsiskaitomojo laikotarpio pabaigos, dažniausiai iki paskutinės mėnesio dienos. 

Tie, kurie mėgsta patys kontroliuoti savo išlaidas ir nenori, kad e. sąskaitos būtų apmokamos automatiškai, gali pasirinkti vienkartinį apmokėjimo būdą. Tokiu atveju, gavus e. sąskaitą, ją apmokėti galima bet kuriuo patogiu pasirinktu laiku. Kadangi e. sąskaitos mokėtojo ir gavėjo duomenys yra išsaugoti e. sąskaitoje, mokėtojui jų nereikia įvesti – pakanka tik patvirtinti mokėjimo nurodymą.  

E. sąskaitas teikia pusantro šimto įmonių

Visi automatiniai pinigų pervedimai už e. sąskaitas nieko nekainuoja ir yra visiškai patikimi bei saugūs.  Todėl Kristina liovėsi nerimavusi, kad skubėdama netinkamai įves savo mokėtojo kodą ar per klaidą surinks ne tą paslaugos teikėjo sąskaitos numerį ir pinigai jo nepasieks,  įmoka nebus įskaityta. Apmokant e. sąskaitas tokios rizikos nebelieka, nes mokama pagal duomenis, kuriuos nurodė lėšų gavėjas. 

Patogias e. sąskaitas banko klientams teikia daugiau negu 150 įmonių. Sąraše tokie didžiausi paslaugų teikėjai kaip „Lietuvos dujų tiekimas“, „Energijos skirstymo operatorius (ESO)“, „Telia“, „Lietuvos draudimas“ ir daugelis kitų. 

Kadangi pasirinkus e. sąskaitų paslaugą visos sąskaitos atsiunčiamos į interneto banką, Kristina gali būti rami, kad jos sąskaitų negalės peržiūrėti kiti asmenys. Tačiau bene didžiausias e. sąskaitų paslaugos privalumas  Kristinai yra tai, kad patikrinti sąskaitas dabar ji gali bet kuriuo paros metu iš visur, kad ir kur būtų.

„Esu pasirinkusi automatiškai apmokėti e. sąskaitas, tačiau tai nereiškia, kad negaliu patikrinti, už ką ir kodėl man pateikta tokia sąskaita. Jei paslaugos gavėjo nurodyta suma man kelia abejonių, visada patikrinu, už ką moku“, – pasakojo moteris.

Užsisakyti paslaugą paprasta ir patogu

Užsisakyti e. sąskaitos paslaugą galima nė neiškėlus kojų iš namų. Patogiausias ir lengviausias būdas tą padaryti – užsisakyti paslaugą apsilankius interneto banke ir pasirinkus skiltį „E. sąskaitos“. Ten galima pateikti prašymus gauti naujas e. sąskaitas iš įvairių paslaugų teikėjų.

Pateikiant prašymą reikia nurodyti savo paslaugų gavėjo numerį, kuris buvo suteiktas paslaugų gavėjo, ir nurodyti, ar norite automatiškai apmokėti e. sąskaitą. Jeigu taip, galite nurodyti  konkretų terminą, kiek e. sąskaitos turėtų būti apmokamos automatiškai. Taip pat  galėsite nurodyti apmokamus e. sąskaitos limitus, pavyzdžiui, jei už telefoną visada mokate iki 30 eurų, galite nurodyti, kad didesnės e. sąskaitos automatiškai apmokėti nesutinkate.    

E. sąskaitas užsisakyti galima ir apsilankius daugumos paslaugų teikėjų, už kurių paslaugas galima atsiskaityti pagal e. sąskaitas, savitarnos svetainėse arba klientų aptarnavimo vietose. Pasirinkti e. sąskaitų paslaugą galima ir apsilankius artimiausiame SEB banko skyriuje.


 • Kasdieniai finansai - 2019 12 16

  Kaip pasirinkti sau tinkamą banko paslaugų planą ir sutaupyti

  Kaip pasirinkti sau tinkamą banko paslaugų planą ir sutaupyti

  Viena iš progų sutaupyti – už fiksuotą mėnesio mokestį pasirinkti paslaugų planą ir naudotis kasdienėmis banko paslaugomis be jokių papildomų mokesčių. Kaip iš siūlomų planų pasirinkti sau naudingiausią? Savo patirtimi dalijasi panevėžietis Arūnas ir vilnietė Gabija.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 06

  Banko kortelė paštu į namus – ar tikrai saugus pasirinkimas?

  Banko kortelė paštu į namus – ar tikrai saugus pasirinkimas?

  Naują banko kortelę ketinantiems įsigyti klientams ir tiems, kurių debeto kortelių galiojimo laikas netrukus baigsis, SEB bankas siūlo korteles atsiimti ne banko skyriuose, bet gauti paštu. Tai daroma klientų patogumui: kortelės siuntimas paprastuoju paštu Lietuvoje yra nemokamas, o ji pristatoma klientui patogiausiu adresu – į namus, darbovietę ar į bet kurią kitą vietą.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2019 05 24

  Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Patarimų, kaip išleisti mažiau, gali pasiūlyti ne vienas, o ir paslapties didelės nėra – jie labai paprasti. Tačiau norint sutaupyti vien sudaryto taupymo plano neužteks – svarbu suprasti, kad reikės išmokti išleisti mažiau, jei nepavyksta uždirbti daugiau.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.