Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2015 01 21
Konsultacija | asmeniniai finansai

Kaip pasirengti finansų konsultacijai?

Kaip pasirengti finansų konsultacijai?

Kaip padaryti, kad pinigų liktų sąskaitoje, jeigu nežinote, kur jie iškeliauja? Ar žinote, kiek per mėnesį sumokate komunalinių mokesčių, kiek skiriate internetui ir mobiliajam ryšiui ir kiek išleidžiate pramogoms ar maistui? O ar svarstėte, kaip gyvensite po dešimties ar dvidešimties metų?  Nesvarbu, kokios yra jūsų pajamos ir kokie poreikiai, pinigus tvarkant galioja taisyklės, kurias turėtumėte žinoti.

Planuoti finansus galime patys, bet asmeninių finansų specialistai atskleis realią padėtį, supažindins su perspektyvomis, įspės apie nemalonias situacijas, kurių galbūt nenumatėte, ir patars, ką daryti, kad jų išvengtumėte.

„Asmeninių finansų patarėjai gali padėti šeimai parengti finansinį planą, patarti, kaip valdyti savo finansus, sutaupyti reikiamą pinigų sumą, pavyzdžiui, pradinei būsto įmokai. Ryžtis pakeisti savo įpročius nėra lengva, bet įmanoma, kai turi aiškius finansinius tikslus ir žinai, kaip juos pasiekti“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Tiksliai žinokite, kokios yra pajamos ir išlaidos

Kad finansų konsultacija būtų naudinga, suplanuokite ir skirkite jai laiko. Ne mažiau svarbu ir pasiruošti iš anksto, kad pokalbis būtų kuo naudingesnis.

Prieš konsultaciją reikėtų susirinkti kuo tikslesnę informaciją apie savo pajamas ir išlaidas. Kiek tiksliai pinigų kiekvieną mėnesį skiriama įsipareigojimams, tokiems kaip komunaliniai mokesčiai, paskolų ar lizingo įmokos, kiek – taupymui, draudimui.

Tai pat reikėtų žinoti, kiek pinigų išleidžiama maistui, pramogoms, mobiliajam ryšiui bei internetui, ir ar yra dalykų, kurių negalite sau leisti atsisakyti.

Pasiruoškite atsakyti į klausimą, kaip jūsų pajamos ir išlaidos gali pasikeisti ateityje dėl karjeros galimybių ar, pavyzdžiui, planuojamo šeimos pagausėjimo.

Susiraskite, peržiūrėkite sudarytas sutartis su paslaugų teikėjais ir susirašykite, kokių įsipareigojimų, kokiomis sąlygomis ir kuriam laikui turite.

Planas yra – ryžkitės pokyčiams

Ateidami į finansų konsultaciją, pagalvokite apie savo tikslus. Ką planuojate artimiausiu metu? Galbūt keisite baldus, automobilį, o gal norai dar didesni? O ką planuojate tolimoje ateityje? Kur mokysis Jūsų vaikai? Kada leisite sau pradėti ilsėtis ir išeiti į pensiją? Kaip gyvensite tada?

Apie tai ir dar daugiau reikėtų pagalvoti iš anksto. Pereidami iš vieno gyvenimo etapo į kitą, tam tikrų poreikių svarbą žmonės suvokia skirtingai. Ar kada susimąstėte, kaip susiję jūsų trumpalaikiai ir ilgalaikiai norai? Pavyzdžiui, pamatote neįtikėtiną nuolaidą buitinei technikai, kurios visai neplanavote atnaujinti. Pasiūlymas toks viliojantis, o sąskaitoje kaip tik turite atidėję pinigų, nors mintyse ir buvote juos paskyrę vaikų išsilavinimui. Kaip dėliosite savo prioritetus? Keisite? Jei taip, ar tikrai spėsite sukaupti reikiamą sumą per likusį laikotarpį?

Finansų konsultantai padės įvertinti pagrindines finansines sferas – kasdieninių finansų tvarkymą, finansinę atsargą, būsto klausimus, santaupas vaikams, pensijai ir kitiems svarbiems tikslams. Kartu aptarsite lūkesčius ir planus, nustatysite prioritetus.

Žinoma, žmogus neturėtų tikėtis, kad po valandą trukusios konsultacijos staiga jo sąskaitoje atsiras daugiau pinigų, bet jis žinos, ką turėtų daryti, kad jų liktų ir daugėtų. Taip pat neužtenka vieną kartą sudaryti finansų valdymo plano. Reikia jį nuolat atnaujinti atsižvelgiant į besikeičiančias gyvenimo aplinkybes.

Konsultantai padės parengti ilgalaikį finansinį planą ir pasiūlys priemones, kurios padėtų to plano laikytis. Vis dėlto, sprendimus kiekvienas turi priimti pats.

Kodėl jums reikalinga finansų konsultacija?

  • Planuojate savo finansinę ateitį. Specialistai padės įvertinti galimus scenarijus ir perspektyvas, numatyti grėsmes ir galimybes, pasiūlys tinkamas finansines priemones tikslams pasiekti
  • Prieš priimant svarbius finansinius sprendimus arba bent kartą per metus asmeniniai finansų specialistai padės nustatyti, kaip sekasi laikytis finansinio plano, patars priimant sprendimus
  • Sužinosite svarbiausią savo finansinę informaciją – kiek, kokių pajamų ar išlaidų turite. Tai ne tik padės konsultantams susidaryti aiškesnį jūsų biudžeto vaizdą, bet ir paskatins drausmingiau elgtis su finansais patiems
  • Turėsite asmeninių finansų valdymo planą ir būsite pasiryžę pokyčiams

Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

 

 

 

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.