Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2017 01 27
asmeniniai finansai | paslaugų planai | Pinigai

Kaip pasirinkti sau tinkamą banko paslaugų planą ir sutaupyti

Kaip pasirinkti sau tinkamą banko paslaugų planą ir sutaupyti

Nuo vasario 1 dienos SEB bankas savo klientams pasiūlė pigiau ir patogiau tvarkyti piniginius reikalus. Klientai, už fiksuotą mėnesio mokestį pasirinkę naujus paslaugų planus, gali naudotis kasdienėmis banko paslaugomis be jokių papildomų mokesčių ir turi progą sutaupyti. Kaip iš siūlomų naujų planų pasirinkti sau naudingiausią? Savo patirtimi dalijasi panevėžietis Arūnas ir vilnietė Gabija.

Tvarkyti kasdienius finansus bus galima pigiau

Vadybininkas ir dviejų vaikų tėvas Arūnas iš Panevėžio laukė vasario 1-osios, kada galės pradėti naudotis vienu iš atnaujintų SEB banko paslaugų planų. Pinigus kruopščiai skaičiuojantis ir kasdieniniame gyvenime gana dažnai banko paslaugomis besinaudojantis 38 metų vyras iš anksto buvo apsisprendęs, kad rinksis atnaujiną paslaugų planą „Sumanu“. Vyras įvertino visus atnaujinto plano privalumus. Didžiausias – galimybė sutaupyti. Pasirinkęs šį tik 1 eurą per mėnesį kainuojantį planą daugeliu pagrindinių banko paslaugų jis galės naudotis nemokėdamas papildomų mokesčių. 

SEB banke Arūnas turi kelias banko sąskaitas: viena jam reikalinga kasdieniams reikalams, į kurią pervedamas ir jo atlyginimas, kita skirta taupyti – į šią sąskaitą šeimos sutarimu kas mėnesį jis perveda po 50 eurų planuojamoms šeimos atostogoms. Dar viena sąskaita jam reikalinga perkant internetu, į kurią, kad būtų saugiau, jis perveda tik konkretiems pirkiniams numatytas sumas. Iki šiol panevėžietis turėdavo kas mėnesį mokėti mokesčius už dvi sąskaitas. Už trečią mokėti nereikėjo, nes ji buvo susieta su mokėjimo kortele.


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Nuo vasario 1-osios, bankui pakeitus paslaugų įkainius, visiems klientams už kiekvieną turimą sąskaitą taikomas minimalus pagrindinių banko paslaugų mokestis – 0,70 euro per mėnesį. Tai yra dar viena priežastis, kodėl Arūnas nusprendė pasirinkti atnaujintą paslaugų planą „Sumanu“: naudojantis šiuo planu, jam nereikės mokėti mokesčių už visas turimas banko sąskaitas. Per mėnesį mokėdamas vieną eurą, jis galės naudotis visomis turimomis banko sąskaitomis ir kas mėnesį sutaupys 1,10 euro.

Kiekvieno mėnesio pradžioje Arūno pareiga yra mokėti įmokas bankui už būsto paskolą ir automobilio lizingą. Už komunalinius mokesčius, visų šeimos narių telefonų sąskaitas, dukters šokių būrelį ir sūnaus krepšinio treniruotes jis taip pat moka naudodamasis interneto banku. Už kiekvieną tokį lėšų pervedimą iš Arūno sąskaitos iki šiol būdavo nurašomas 0,29 euro mokestis. Tačiau, pasirinkęs paslaugų planą „Sumanu“, vyras turės naudos ir šiuo atveju – visos šios pinigų pervedimo operacijos bus nemokamos ir neribotos.

Porą kartų per metus Arūnas perveda pinigų ir Danijoje gyvenančiai bei ten studijuojančiai jaunesniajai seseriai. Iki šiol už šiuos pervedimus Arūnui tekdavo mokėti po 0,41 euro, tačiau, naudodamasis atnaujintu planu „Sumanu“, panevėžietis be jokio užmokesčio ir apribojimų galės naudodamasis internetu ar mobiliąja programėle pervesti eurus į bet kurio banko sąskaitas ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje, Europos ekonominės erdvės valstybėse ir Šveicarijoje.

Nors Arūnas dažnai naudojasi interneto banku, su savimi visuomet nešiojasi ir grynųjų pinigų. Vyras neslepia, kad pirmiausia grynųjų pinigų iš jo pareikalauja dvi atžalos. Arūnas su žmona yra susitarę, kad kas dieną vaikai gautų po tris eurus kišenpinigiams. Grynųjų pinigų dažnai prireikia ir kitoms smulkioms išlaidoms – pirkiniams turguje, arbatpinigiams kavinėse. Todėl vyrui aktualu turėti tokį paslaugų planą, kad galėtų nemokamai iš bankomatų pasiimti pakankamą pinigų sumą.

Pasirinkęs planą „Sumanu“, Arūnas galės per mėnesį be jokio mokesčio iš SEB ir DNB bankų bankomatų Lietuvoje pasiimti iki 550 eurų. Kasdien pravers ir galimybė grynųjų pinigų nemokamai pasiimti ir juos išmokančių parduotuvių, pavyzdžiui,  „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, ir kitų 1000 prekybos vietų kasose.

Iki šiol Arūnas nesinaudojo banko suteikiama išskirtine galimybe gauti trumpąsias SMS žinutes, kuriomis pranešama apie pokyčius banko sąskaitose – gautą atlyginimą, nurašytas lėšas. Tačiau, pasirinkęs atnaujintą paslaugų planą „Sumanu“, jis ketina pasinaudoti šia paslauga – visos banko siunčiamos žinutės bus nemokamos.

„Tada tikrai žinosiu, kad mano pinigai saugūs. Be to, manau, kad bus lengviau stebėti savo išlaidas. Šia paslauga besinaudojantys draugai pasakojo, kad ta akimirka, kai gauni SMS apie pervestą atlyginimą, labai pakelia nuotaiką, tad noriu pats tai pajusti“, – šypsodamasis sakė panevėžietis.

Vyras apskaičiavo, kad, pasirinkęs atnaujintą paslaugų planą, jis kiekvieną mėnesį turėtų sutaupyti iki 4 eurų, o per metus ši suma padidės iki maždaug 50 eurų. Arūnas jau žino, kur išleis per metus sutaupytus pinigus – visa šeima per šventes nueis į kino teatrą ar šventinį koncertą. 

Būdas jaunimui išsiskirti iš kitų

Veikli ir energinga dvidešimtmetė Gabija patraukia visų praeivių akį. Studentė drąsiai eksperimentuoja su savo išvaizda, dievina keliones ir viena  drąsiai traukia į egzotiškus pasaulio kraštus. Nors šiuo metu Gabija gyvena Lietuvos sostinėje, prisirišti prie vienos vietos ji neketina, todėl mergina vengia ilgalaikių įsipareigojimų. Paslaugų planas „Jaunimas“ Gabijai pirmiausia ir patiko tuo, kad yra terminuotas – galioja dvejus metus.

„Man toks variantas yra idealus – kaip tik po dvejų metų baigsiu studijas, o paskui nežinau, kur mane nuneš vėjai“, – kalbėjo Gabija.

Studentė džiaugiasi, kad dabar užsisakyti atnaujintą planą jaunimui bus patogiau – nebereikės pateikti tarptautinio studento pažymėjimo. Dar vienas šio plano privalumas – nedidelis fiksuotas mėnesio mokestis. Užsisakiusi šį planą Gabija gaus naują mokėjimo kortelę ir už jos naudojimą bei paslaugų rinkinį kas mėnesį turės mokėti tik po 0,50 euro. Už tokį mokestį ji galės naudotis daugybe banko paslaugų nemokamai. Pavyzdžiui, apsipirkdama internetu, ji išvengs papildomų mokesčių už pinigų pervedimą į užsienio šalių sąskaitas ir sutapys.

„Beveik visus savo drabužius, aksesuarus perku internetu iš užsienio šalių butikų. Neslėpsiu, vien pinigų pervedimai internetu – keli eurai. Dabar už tuos pinigus galėsiu išgerti kavos puodelį su drauge“, – sakė mergina.

Dar vienas naujojo plano pliusas – galimybė iš bankomatų nemokamai pasiimti iki 200 eurų per mėnesį. Gabija prisipažįsta, kad smulkių pinigų ji visuomet pasigenda vasarą pramogaudama festivaliuose. Skrydžių bilietus, nakvynę svečių namuose Gabija visuomet užsisako internetu. Mergina žino, kad tokiais atvejais neretai kyla pavojus, kad sukčiai pasinaudos jos banko duomenimis. Todėl studentė džiaugiasi, kad nuo šiol galės gauti nemokamas trumpąsias SMS žinutes apie visas savo išlaidas ir įplaukas ir jaustis rami. 

„Nereikės ir tėvų nuolat klausinėti, ar man pervedė žadėtus pinigus – apie tai iš karto būsiu informuota SMS žinute“, – sakė studentė.

Iš minios įvairiais būdais išsiskirti siekianti Gabija įsitikinusi, kad kiekviena detalė yra iškalbinga ir daug pasako apie asmenybę. Todėl net ir jos mokėjimo kortelė turėtų atrodyti visai kitaip negu kitų banko klientų. Mergina džiaugiasi, kad, pasirinkusi paslaugų planą „Jaunimas“, ji be jokio papildomo mokesčio galės pati susikurti savo naujos mokėjimo kortelės dizainą. Kitų paslaugos planų turėtojams už originalią kortelę tenka mokėti nuo 5 eurų.


 • Kasdieniai finansai - 2016 06 08

  Kaip sprendžiate matematikos uždavinius, taip tvarkotės ir su pinigais

  Kaip sprendžiate matematikos uždavinius, taip tvarkotės ir su pinigais

  Kai kalbama apie finansinį išprusimą, daugelis galvoja, kad kažkokiuose slaptuose vadovėliuose yra parašytos stebuklingos formulės, kurias pamatęs žmogus tampa turtingas. Iš tiesų gebėjimas spręsti gyvenimo finansinius uždavinius labai priklauso nuo gebėjimo spręsti matematikos uždavinius.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2019 05 24

  Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Paprasti taupymo receptai: ar juos naudojate?

  Patarimų, kaip išleisti mažiau, reikėtų klausti tų žmonių, kurie iš tikrųjų moka tai daryti. Paslaptis ta, kad tie patarimai – labai paprasti. Tačiau, kad iš tikrųjų pasisektų išleisti mažiau, tų patarimų reikia ir laikytis. Norint sutaupyti vien sudaryto taupymo plano neužteks – svarbu suprasti, kad reikės išmokti išleisti mažiau, jei nepavyksta uždirbti daugiau.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2020 01 10

  Taupymo žaidimas – kaip metų gale sukaupti 1400 eurų

  Taupymo žaidimas – kaip metų gale sukaupti 1400 eurų

  Esama įvairių taupymo receptų, tačiau ar žinote, kaip per metus galima sukaupti beveik 1400 eurų? SEB banko finansų ekspertų pasiūlytu taupymo planu pasinaudojusi SEB banko klientė Simona dalinasi savo įspūdžiais.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.