Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2019 12 16
asmeniniai finansai | paslaugų planai | Pinigai

Kaip pasirinkti sau tinkamą banko paslaugų planą ir sutaupyti

Kaip pasirinkti sau tinkamą banko paslaugų planą ir sutaupyti

Viena iš progų sutaupyti – už fiksuotą mėnesio mokestį pasirinkti paslaugų planą ir naudotis kasdienėmis banko paslaugomis be jokių papildomų mokesčių. Kaip iš siūlomų planų pasirinkti sau naudingiausią? Savo patirtimi dalijasi panevėžietis Arūnas ir vilnietė Gabija.

Tvarkyti kasdienius finansus galima pigiau

Vadybininkas ir dviejų vaikų tėvas Arūnas iš Panevėžio  kruopščiai skaičiuoja savo pinigus ir kasdieniniame gyvenime gana dažnai naudojasi banko paslaugomis. 38 metų vyras išnagrinėjo visus planus ir apsisprendė, kad rinksis paslaugų planą „Sumanu“. Didžiausias privalumas jam – galimybė sutaupyti. Pasirinkęs šį tik 1 eurą per mėnesį kainuojantį planą daugeliu pagrindinių banko paslaugų jis galės naudotis nemokėdamas papildomų mokesčių. 

SEB banke Arūnas turi kelias banko sąskaitas: viena jam reikalinga kasdieniams reikalams, į kurią pervedamas ir jo atlyginimas, kita skirta taupyti – į šią sąskaitą šeimos sutarimu kas mėnesį jis perveda po 50 eurų planuojamoms šeimos atostogoms. Dar viena sąskaita jam reikalinga perkant internetu, į kurią, kad būtų saugiau, jis perveda tik konkretiems pirkiniams numatytas sumas. Iki šiol panevėžietis turėdavo kas mėnesį mokėti mokesčius už kiekvienos sąskaitos tvarkymą – 0,7 Eur / mėn. Dabar jis galės naudotis visomis turimomis banko sąskaitomis ir kas mėnesį sutaupys 1,10 euro.

Kiekvieno mėnesio pradžioje Arūno pareiga yra mokėti įmokas bankui už būsto paskolą ir automobilio lizingą. Už komunalinius mokesčius, visų šeimos narių telefonų sąskaitas, dukters šokių būrelį ir sūnaus krepšinio treniruotes jis taip pat moka naudodamasis interneto banku. Už kiekvieną tokį lėšų pervedimą iš Arūno sąskaitos iki šiol būdavo nurašomas 0,29 euro mokestis, kadangi pervesdavo tik į sąskaitas SEB banke. Tačiau, pasirinkęs paslaugų planą „Sumanu“, vyras turės naudos ir šiuo atveju – visos šios pinigų pervedimo operacijos bus nemokamos ir neribotos.

Porą kartų per metus Arūnas perveda pinigų ir Danijoje gyvenančiai bei ten studijuojančiai jaunesniajai seseriai. Iki šiol už šiuos pervedimus Arūnui tekdavo mokėti po 0,41 euro, tačiau, naudodamasis planu „Sumanu“, panevėžietis be jokio užmokesčio ir apribojimų galės naudodamasis internetu ar mobiliąja programėle pervesti eurus į bet kurio banko sąskaitas ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje, Europos ekonominės erdvės valstybėse, Šveicarijoje, Monake, San Marine ir Andoroje.

Nors Arūnas dažnai naudojasi interneto banku, su savimi visuomet nešiojasi ir grynųjų pinigų. Vyras neslepia, kad pirmiausia grynųjų pinigų iš jo pareikalauja dvi atžalos. Arūnas su žmona yra susitarę, kad kas dieną vaikai gautų po tris eurus kišenpinigiams. Grynųjų pinigų dažnai prireikia ir kitoms smulkioms išlaidoms – pirkiniams turguje, arbatpinigiams kavinėse. Todėl vyrui aktualu turėti tokį paslaugų planą, kad galėtų nemokamai iš bankomatų pasiimti pakankamą pinigų sumą.

Pasirinkęs planą „Sumanu“, Arūnas galės per mėnesį be jokio mokesčio iš bet kurio SEB ir kitų Lietuvos ir užsienio bankų bankomatų pasiimti iki 550 eurų. Kasdien pravers ir galimybė grynųjų pinigų nemokamai pasiimti ir juos išmokančių parduotuvių, pavyzdžiui,  „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, ir kitų 1200 prekybos vietų kasose.

Iki šiol Arūnas nesinaudojo banko mobiliąja programėle, kurioje galima gauti pranešimus apie gautą atlyginimą, nurašytas lėšas. Tačiau, pasirinkęs paslaugų planą, jis ketina pasinaudoti ir šia paslauga – taip nemokamai sužinos apie pokyčius savo sąskaitose.

„Tada tikrai žinosiu, kad mano pinigai saugūs. Be to, manau, kad bus lengviau stebėti savo išlaidas. Šia paslauga besinaudojantys draugai pasakojo, kad ta akimirka, kai gauni pranešimą apie pervestą atlyginimą, labai pakelia nuotaiką, tad noriu pats tai pajusti“, – šypsodamasis sakė panevėžietis.

Arūnas jau žino, kur išleis per metus sutaupytus pinigus – visa šeima per šventes nueis į kino teatrą ar šventinį koncertą. 

Būdas jaunimui išsiskirti iš kitų

Veikli ir energinga dvidešimtmetė Gabija patraukia visų praeivių akį. Studentė eksperimentuoja su savo išvaizda, dievina keliones ir viena  drąsiai traukia į egzotiškus pasaulio kraštus. Nors šiuo metu Gabija gyvena Lietuvos sostinėje, prisirišti prie vienos vietos ji neketina, todėl mergina vengia ilgalaikių įsipareigojimų. Paslaugų planas „Jaunimas“ Gabijai pirmiausia patiko tuo, kad yra skirtas studijuojančiam jaunimui.

„Man toks variantas yra idealus – kaip tik po dvejų metų baigsiu studijas, o paskui nežinau, kur mane nuneš vėjai“, – kalbėjo Gabija.

Studentė džiaugiasi, kad užsisakyti  planą jaunimui gana patogu – tereikia prisijungti prie interneto banko. Dar vienas šio plano privalumas – nedidelis fiksuotas mėnesio mokestis. Užsisakiusi šį planą Gabija gaus naują bekontaktę mokėjimo kortelę ir už jos naudojimą bei paslaugų rinkinį kas mėnesį turės mokėti tik po 0,50 euro. Už tokį mokestį ji galės naudotis daugybe banko paslaugų nemokamai. Pavyzdžiui, apsipirkdama internetu, ji išvengs papildomų mokesčių už pinigų pervedimą į užsienio šalių sąskaitas ir sutaupys.

„Beveik visus savo drabužius, aksesuarus perku internetu iš užsienio šalių butikų. Neslėpsiu, vien pinigų pervedimai internetu – keli eurai. Dabar už tuos pinigus galėsiu išgerti kavos puodelį su drauge“, – sakė mergina.

Dar vienas plano pliusas – galimybė iš bankomatų nemokamai pasiimti iki 200 eurų per mėnesį. Gabija prisipažįsta, kad smulkių pinigų ji visuomet pasigenda vasarą pramogaudama festivaliuose. Skrydžių bilietus, nakvynę svečių namuose Gabija visuomet užsisako internetu. Mergina žino, kad tokiais atvejais gali kilti pavojus, kad sukčiai pasinaudos jos banko duomenimis. Todėl studentė džiaugiasi, kad SEB mobiliojoje programėlėje gaus nemokamus pranešimus apie visas savo išlaidas ir įplaukas ir galės jaustis rami. 

„Nereikės ir tėvų nuolat klausinėti, ar man pervedė žadėtus pinigus – apie tai iš karto būsiu informuota telefone iššokusiu pranešimu“, – sakė studentė.


 • Kasdieniai finansai - 2020 04 27

  Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

  Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

  SEB banko klientai, prisijungę prie interneto banko, jau gali matyti „Swedbank“, „Citadele“ ir LHV bankų sąskaitas, turimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Į savo interneto banke matomų sąskaitų sąrašą galima įtraukti tiek kitų bankų sąskaitų, kiek tik pageidaujama, – jų skaičius nėra ribojamas, o paslauga teikiama nemokamai. Aktyvinti paslaugą ir privatūs, ir verslo klientai gali savarankiškai, prisijungę prie interneto banko.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 04 24

  Mobiliosios programėlės privalumai: nebereikia žinoti sąskaitos numerių

  Mobiliosios programėlės privalumai: nebereikia žinoti sąskaitos numerių

  Viskas, ko reikia, – telefono numeris. Patobulinus iki šiol veikusią SEB mobiliosios programėlės funkciją, pagal telefono numerį pinigus gali pervesti ar gauti bet kurio banko klientai. Tai tapo įmanoma bankams prisijungus prie specialios Lietuvos banko infrastruktūros, leidžiančios susieti telefono numerį su savo banko sąskaita.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 22

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Namuose pamiršta piniginė problemų nekels, jei su savimi turėsite išmanųjį telefoną. Mokėjimų telefonu populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje dėl galimybės atsiskaityti už prekes ir paslaugas greitai, patogiai ir be jokio kontakto – telefoną vos pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvo. Norite sumaniai atsiskaityti ir jūs?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

 

 

 

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.